تعمیر بخارشوی

یکی از وسایلی که کاربرد فراوانی در تمیز کردن خانه دارد دستگاه بخار شوی است . بخار شوی در تمیز کردن انواع سطوح صیقلی با جنس چوب، فلز، سنگ و سرامیک کاربرد دارد. دستگاه بخارشوی با قدرت بالایی که دارد قابلیت تبدیل سریع آب را به بخار دارد . بخار آب به راحتی کثیفی و جرم روی سطوح را تمیز میکند. همچنین این دستگاه باعث می شود تا شما زیاد خم و راست نشوید و آسیب کمتری به مفاصل و پوست دستتان وارد شود.

تعمیر بخارشور

کاربرد دستگاه بخارشور

برخی از مدل های بخارشوی با استفاده از ترکیب بخار، مواد شوینده و مکش، کار تمیز کردن فرش ها، مبلمان، داخل خودرو و سایر لوازم منزل را به خوبی انجام میدهد. این بخارشورها کثیفی فرش را از بین می برند و به فرش جلا می دهند.

بخار شور یک دستگاه فوق العاده و همه کاره است که بسیاری از کارهای نظافت خانه شما را انجام می دهد. دمای بالای بخار آب سبب می شود تا موادی مانند دوده ها و گریس ها را به راحتی تمیز کند. چون بخارشور از آب برای تمیز کردن استفاده میکند در مواد شوینده صرفه جویی شده و کم ترین آسیب را برای محیط زیست دارد.

در زیر به برخی از کاربردهای دستگاه بخارشوی اشاره میکنیم:

  • برفک زدایی فریز

  • شستشوی اجاق گاز

  • تمیز کردن باربیکیو

  • پاک کردن مبل و صندلی

  • شستشوی شیر آلات حمام و دستشویی

  • شستشوی تشک

  • پاک کردن پنجره ها

  • تمیز کردن سرامیک

  • تمیز کردن پرده ها

  • شستشوی فرش و قالیچه

تعمیر بخارشوی

بخارشور به چه شکل عمل می کند

آب درون بخار شور توسط یک گرمکن به بخار تبدیل میشود و برای انتقال بخارمخرن به سطح مورد نظر توسط یک ماشه کنترل می شود. شما میتوانید میزان بخار دلخواه خود را تنظیم کنید.اما ممکن است مانند سایر لوازم خانگی تعمیر بخارشوی نیز برای شما پیش بیاید.

بعضی از مدل های بخارشور دارای تنظیم میزان خروجی بخار هستند سعی کنید فشار بخار را روی آخرین حد خود بگذرید و اگر دیدید که فشار خیلی زیاد است از شدت آن کم کنید.

کلاهک مخزن آب جهت خارج نشدن بخار آب از مخزن و در نتیجه بالابرن فشار بخار آب تعبیه شده است.مطمئن شوید کلاهک مخزن به درستی بسته شده باشد . درب مدل های مختلف بخارشوی متفاوت است ولی اکثرا با کمی فشار دادن و چرخاندن بسته می شوند.

بهتر است قفل کودک بخار شوررا فعال کنید . در این حالت ماشه بخارشوی را نمیتوانید حرکت دهید و بدین صورت ایمنی بیش تری برای دستگاه ایجاد می شود.

سرویس بخارشوی

نکات نگهداری و جلوگیری از تعمیر بخارشوی  :

●اگر از بخار شور خود زیاد استفاده میکنید باید مراقبت های ویژه ای از دستگاه خود انجام دهید تا از تعمیر بخارشوی خود جلوگیری کنید.مراقبت از دستگاه بخورسرد کار آسانی است و در مدل های مختلف کمی متفاوت است.

●بهتر است بعد از هر بار استفاده روکش پارچه ای و حوله بخارشوی آن را با آب داغ بشویید واز مواد نرم کننده و سفید کننده در آن استفاده نکنید.سپس از خشک کن ماشین لباسشویی برای خشک کردن آن استفاده کنید و آن را در مقابل آفتاب آویزان کنید تا میکروب های آن از بین برود.

●اگر از پارچه یکبار مصرف استفاده می کنید ابتدا برچسب آن را کنده و بعد از استفاده آن را دور بیاندازید.در صورتی که پارچه کتانی دستگاه سوراخ شد و یا صدمه دید آن را فورا تعویض کنید.هیچ وقت از بخارشور بدون روکش پارچه ای استفاده نکنید زیرا موجب آسیب دیدن دستگاه و نیاز به تعمیر بخارشوی برای شما بوجود می آید.

●گرد و خاک و دیگر ذرات ریز روی متعلقات بخارشوی را به طور مرتب با استفاده از یک پارچه مرطوب تمیز کنید. این قطعات را در صورت فرسوده شدن تعویض نمایید.

●فیلتر آب بخارشوی را بعد از سه تا شش ماه استفاده و یا زمانی که بین 50 تا 75 ساعت کار می میکند تعویض نمایید.وظیفه فیلتر آب جمع آوری ناخالصی های آب شهر می باشد و در نتیجه از آسیب دیدن و تعمیر بخارشوی شما جلوگیری میکند.بهتر است از آب مقطر برای استفاده هر چه بیش تر از فیلتر استفاده کنید.

●اگر دستگاه بخورسرد شما نسبت به قدیم بخار کم تری تولید می کند و یا بخاری تولید نمیکند میتواند بخاطر جمع شدن رسوباتی که بخاطر سختی آب در قطعات داخلی دستگاه بوجود آمده است باشد . رسوبات در قطعات فلزی دستگاه ته نشین شده و عملکرد دستگاه را کاهش می دهد. در نتیجه توصیه می شود رسوبات را از دستگاه پاک کنید تا خود را از نیاز به تعمیر بخارشوی راحت کنید.میزان سختی آب به لوله کشی منطقه شما بستگی دارد.

●برای تمیز کردن رسوبات بخارشوی ابتدا آن را از برق خارج کنید و سپس با یه سوزن درون روزنه کوچک بخار شور را تمیز کنید. این کار یکی از موثرترین راه ها برای جلوگیری از تعمیر بخارشوی است.

●اب درون مخزن بخارشوی را بررسی کنید . اجازه ندهید دستگاه بدون آب و خشک کار کند. همیشه میزان آب دستگاه را قبل از استفاده بررسی کنید. قبل از در آوردن مخزن آب ، دستگاه را خاموش کنید و اجازه دهید تا خاموش شود. به خاطر داشته باشید نیاز به پر کردن کامل مخزن برای تمیز کردن یک سطح کوچک نیست.

عیب یابی بخارشور

تعمیر بخارشوی در شرکت آریابهکار

شرکت آریابهکار با بهره گیری از تعمیرکاربخارشوی متخصص و با داشتن بیش از 30 سال سابقه تعمیرلوازم خانگی و تعمیر بخارشوی همواره به دنبال رضایتمندی مشتریان خود بوده است. کلیه خدمات تعمیر بخارشوی با قطعات اصل و فابریک شرکتی و دارای 90 روز گارانتی می باشد و چنانچه در طی این مدت قطعه تعمیر شده دچار مشکل شد، کلیه خدمات تعمیر آن قطعه بصورت رایگان انجام میگیرد. پس به شما پیشنهاد میکنیم تعمیر بخارشوی خود را به تعمیرکار بخارشوی باتجربه بسپارید تا هم در وقت و هم در هزینه شما صرفه جویی شود.

در ضمن مشتریان شرکت آریابهکار میتوانند با دریافت کد اشتراک از تخفیف های ویژه تعمیرات بخارشور شرکت استفاده کنند.

مقالات مرتبط:

تعمیر بخارشوی در منزل