تعمیر ماشین لباسشویی :یکی از مهم ترین و پرکاربرد ترین وسایلی که در خانه استفاده می شود ماشین لباسشویی می باشد که تعمیر ماشین لباسشویی به دلیل اینکه از حساسیت ویژه ای برخوردار است حتما باید توسط افراد متخصص و کارشناسان حرفه ای انجام شود ، این کار در شرکت آریابهکار انجام می گردد.
 

نکات مهم برای تعمیر ماشین لباسشویی :

- اگر آب داخل ماشین لباسشویی تخلیه نمی‌شود :

خارج نشدن آب ممکن دلایل مختلفی مثل لوله خرطومی ، فیلتر و خروجی آب فاضلاب داشته باشد. حتما این موارد را برای تعمیر ماشین لباسشویی در نظر بگیرید .

استفاده از قرص و پودر جرمگیر :

جرم گرفتن داخل دیگ ماشین لباسشویی یکی از مشکلاتی است که اغلب برای ماشین لباسشویی ها بوجود می آید ، برای رفع این جرم ها می توان از قرص ها و پودرهای جرم گیر هر 3 ماه یکبار استفاده کرد .

- تراز بودن ماشین لباسشویی :

برای افزایش ایمنی و کارایی ماشین لباسشویی ، آن را همچنان تراز کنید . معمولا عقب دستگاه یک سانت پایین تر از جلوی آن قرار می گیرد. به یاد داشته باشید که تراز نبودن دستگاهتان در دور تند باعث بروز مشکلات و آسیب های جدی به ماشین لباسشوییتان می شود.

- دما و زمان مناسب  برای شستشو :

برای شستشوی لباس ها با برنامه ها و زمان های مختلف این کار انجام می گردد ، به عنوان مثال برای لباس های کتان و سفید بیش از یک ساعت و لباس های پشمی و کاموایی حدود 40 دقیقه و البته برای پرده های حریر هم حدود یک ساعت و نیم زمان نیاز است. دمای مناسب برای لباس های سفید و معمولی نیز 60 درجه و برای لباس های پشمی و کاموایی نیز حداکثر 40 درجه می باشد.

- چه مقدار پودر ماشین لباسشویی نیاز است :

برخی اوقات استفاده بیش از اندازه پودر ماشین لباسشویی باعث کثیف تر شدن لباس ها می شود، به این دلیل که ماشین نمی تواند تمام کف تولید شده را در مراحل برنامه خارج کند و همه آن کف ها به صورت لکه روی لباس ها می مانند.

 

ظرفیت ماشین لباسشویی برای قرار دادن لباس ها :

پر کردن بیش از حد ماشین لباسشویی به کارایی مفید آن صدمه می زند. به عنوان مثال اگر ظرفیت ماشین لباسشوییتان 7 کیلو می باشد بیش از آن داخل ماشین لباسشویی لباس برای شستشو قرار ندهید. البته برای لباس های پشمی و حوله ای باید از نصف ظرفیت آن استفده کنید.

نکات مهم جهت شستشوی لباس ها :

1-     قبل از شستشو حتما جیب لباسهایتان را خالی کنید.

2-     زیپ لباسهایتان را ببندید و دکمه آنها را باز بگذارید.

3-     لباسهایی که دارای منجق هستند و یا پارچه آنها از الیاف ظریف استفاده شده است را برعکس کرده و داخل ماشین لباسشویی بگذارید.

4-     لباسهایی که مطمئن نیستید رنگ می دهند یا نه را با دست بشویید.

5-     از مچاله انداختن لباسها در ماشین لباسشویی بپرهیزید.

6-     سعی کنید لباسهای رنگی و سفید را جداگانه بشویید.

7-     برای شستن لباسها با درنظر گرفتن جنس پارچه آن دمای مناسب را برای آب انتخاب کنید. در برخی از ماشین لباسشویی ها بر اساس جنس الیاف آن برنامه هایی تعیین شده است.

8-     خیلی مهم است که به اندازه ظرفیت ماشین لباسشویی داخل آن لباس بریزید ، نه بیشتر و نه کمتر .

9-     ماهی یکبار ماشین لباسشویی فقط با آب به صورت خالی کار کند و فیلتر آن را هم هر چند وقت یکبار تعویض و یا تمیز کنید.

10-  سعی کنید درب ماشین لباسشویی را کمی باز بگذارید تا هوا در آن جریان داشته باشد و رطوبت آن خشک شود.

در صورتی که نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی پیدا کردید می توانید با شرکت آریابهکار تماس بگیرید تا از خدمات حضوری ما جهت تعمیر ماشین لباسشویی بهرهمند شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نگهداری و تعمیر ماشین لباسشویی می توانید از مقالات و مطالبی که در این زمینه تهیه شده است استفاده کنید.

1- چه زمانی به تعمیر ماشین لباسشویی نیاز است

2 - تعمیر ماشین لباسشویی خود را انجام دهید