تعمیر کولر گازی :

تعمیر کولر گازی یکی از حساس ترین کارهای تعمیراتی می باشد. زیرا علاوه بر مهندسی و ساخت پیچیده ای که دارند باید با دقت هر چه تمام تعمیر آن انجام شود تا شیوه کار کردن آن تغییر نکند.

تعمیر کولر گازی

برای تعمیر کولر گازی باید به موارد زیر توجه کرد :

1-     کمپرسور

2-     کنداسور

3-     گاز خنک کننده

4-     تبخیر کننده

5-     لوله مویی

6-     بردالکترونیکی

7-     سنسور دما

8-     خازن ها

9-     تابلو برق

10-  فیوز حرارتی

- برای تعمیر کولر گازی حتما از افراد با تجربه در این زمینه استفاده کنید.

- برای تعمیر کولر گازی و یا تعمیر اسپیلت نکاتی قابل توجه می باشد که این نکات در ذیل عنوان شده اند:

1 -  روشن نشدن کولر گازی

اگر کولرگازی یا اسپیلت شما روشن نمی‌شود، ابتدا سیستم برق آن را به‌ خوبی چک کنید تا از رسیدن جریان برق به آن مطمئن شوید. در این صورت نیاز به تعمیر کولر گازی بر طرف می‌شود. اما اگر کولر گازی شما اصلاً کار نمی‌کند، از شایع‌ترین دلایل این مشکل این است که فیوز یا مدار قطع‌کننده به طور مناسب تنظیم نشده باشد و یا ترموستات کولر گازی معیوب شده باشد. همچنین ممکن است سوئیچ داخلی آن خاموش شده باشد.

2 -  توزیع جریان هوای ضعیف

معمولاً جریان هوا ضعیف می‌تواند حاصل یک فیلتر هوای کثیف شده و یا مسدود شدن مجرای عبور هوا باشد. همچنین ممکن است مسیر عبور هوا خم و یا حتی جدا شده باشد.

3 -  تولید رطوبت نا‌مناسب

اگر سیستم شما به طور همیشگی رطوبت مناسب را تأمین نمی‌کند و بصورت چرخه‌های کوتاه مدت روشن و خاموش می‌شود، ممکن است اصلا نیازی به تعمیر کولر گازی و یا تعمیر اسپیلت خود نداشته باشید. این مشکل به علت بزرگ بودن بیش از حد کولر گازی شما برای سایز خانه بوجود آمده باشد.

یک کولر گازی بیش از اندازه بزرگ، هوا را خیلی سریع خنک می‌کند و ممکن است در مسیر خود رطوبت کافی را ایجاد نکرده باشد و یا ترموستات زمانی که به درجه حرارت مرطوب برسد، خاموش می‌شود.

4 -  کمپرسور زیاد از حد کار می‌کند

خنک‌کنندگی نامناسب و بی فایده همراه با یک چرخه کار کردن طولانی کمپرسور، نشانه‌ای از یک کمپرسور فرسوده است که توانایی خود را برای فشرده‌سازی و خنک کردن از دست داده است.

5 -  کمتر از معمول کار کردن کمپرسور

چرخه‌ی کوتاه کار کردن کمپرسور و خاموش و روشن شدن مرتب آن می‌تواند نشانه‌ی خراب بودن ترموستات، چکه کردن خنک‌کننده، خازن‌‌های منجمد شده و یا در موارد معدودی به علت بزرگ بودن سایز کولر گازی شما برای محیط تعیین شده باشد.

هر چند بهتر است برای رفع مشکلات و موارد مربوطه و تعمیر کولرگازی و یا تعمیر اسپیلت در صورتی که تجربه ای در این زمینه ندارید ، با متخصص زبده و فنی تعمیر کولرگازی تماس بگیرید.

تفاوت کولر گازی با کولر آبی :

تفاوت هایی بین کولر گازی و کولر آبی ود دارد که نوجشان دهنده ارجعیت این دستگاه نسبت به کولر آبی می باشد. کولر آبی با تبخیر رطوبت ، دمای محیط را تغییر می دهد و مسلما این رطوبت وارد محیطمی گردد و حتی ممکن است باعث بیماری های استخوانی نیز بشود. اما کولر گازی ، رطوبت دما را می گیرد و این کار باعث تغییر دمای محیط می گردد و حتی وجود فیلتر نیز باعث تسویه هوا می گردد.

تعمیر کولر گازی

کولر گازی مزیت هایی هم دارد که به شرح زیر می باشد :

1-     به دلیل وجود فیلتر تسویه هوا را انجام می دهد.

2-     برای هر واحد به صورت مجزا می شود و کار می کند.

3-     صدای کمی تولید می کند و از این مورد یکی از بهترین مزیت های آن می باشد.

4-     به دلیل وجود ترموستات ، امکان کنترل دما با آن وجود دارد و می توانید دمای محیط را به اندازه دلخواه تغییر دهید.

5-     خنک کردن تمام فضا به صورت یکنواخت.