آبسرد کن

آب سرد کن برای خنک کردن آب آشامیدنی استفاده می شود و برای نگهداری ، سرویس و تعمیر آب سرد کن نیاز به رعایت کردن مواردی می باشد که باید مد نظر قرار داده شوند.

موارد مهم برای نگهداری ، سرویس و تعمیر آب سرد کن :


- در هوای معتدل 10 تا 15 درجه سانتیگراد و در هوای گرمسیری 13 تا 18 درجه سانتیگراد نگهداری شود.

- شرایط بهداشتی مد نظر قرار گیرد.

آب سرد کن‌ها معمولاً به سه دسته اصلی تقسیم می‌شوند:

1- آب سرد کن‌های مخزن دار مجهز به شناور

2- آب سرد کن‌های بابلر( بطری دار با قابلیت تعویض بطری)

3- آب سردکن آنی (بدون مخزن آب آشامیدنی)

4- ابسردکن های دو منظوره  ( گرم و سرد)

5- آب سرد کن‌های مخزن دار مجهز به شناور

این آبسردکن‌ها به آب لوله کشی وصل می‌شوند و مخزن آنها توسط یک شیر مجهز به شناور همیشه پر می ماند و هم چنین برای آب اضافی که ممکن است در حین خوردن آب سرد پیدا شود، مستقماً به مجرای فاضلاب وصل هستند. بیشتر این نوع را در شرکتها و محل‌های عمومی می‌توان دید.

این نوع آبسرد کن‌ها معمولاً از یک سیستم پمپ حرارتی(مانند یخچال) برای خنک کردن آب استفاده می نمایند. لوله‌های اواپراتور به شکل لوله مسی به دور یک مخزن فلزی جوش می‌خورد. آب وارد مخزن می‌شود و با مصرف برق توسط مدار خنک کننده، خنک می‌شود. با مصرف آّب، شناور تعبیه شده در مخزن پایین می‌آید و شیر آب ورودی باز می‌شود تا مخزن پر شود.

برای رعایت اصول بهداشتی لوله‌های اواپراتور که حاوی گاز است نباید باآب مصرفی تماس پیدا کند. به عبارتی لوله‌ها باید خارج مخزن باشند. که این خود اتلاف انرژی چشمگیری را در پی دارد. قدرت سیستم برودتی باید به اندازه‌ای باشد که دیواره‌های مخزن یخ نزند ولی آب به سرعت خنک شود!

ظرفیت سرمایش: بر اساس شرایط استاندارد آبسردکنها باید در یک ساعت نصف ظرفیت مخزن خود آب خنک تحویل دهند.مثلا آب سردکنی با مخزنی به حجم ۱۵۰ لیتر اگر استاندارد باشد باید ۷۵ لیتر در ساعت آب خنک دهد.یا به عبارتی ظرفیت سرمایش آن ۷۵ لیتر بر ساعت است.