skip to Main Content

گاهی اوقات ممکن است با خرید ماشین ظرفشویی ال جی و یا ماشین ظرفشویی ساخت هر برند دیگر بر این باور باشید که این دستگاه عمری می باشد و نیازی به تعمیرات و تعویض قطعه ای نداشته باشید. اما این خواسته دور از انتظار نیست و در صورتی برای شما رخ می دهد که شما از دستگاه خریداری شده بصورت صحیح استفاده کنید و پروسه نصب آن توسط یک کارشناس متخصص صورت گیرد و تا چندین سال نیازی به تعمیرات و تعویض قطعات در ماشین ظرفشویی ال جی خود نداشته باشید.

یکی از موضوعاتی که قصد داریم در این مقاله از آریابهکار به آن بپردازیم، تعویض شلنگ ورودی ماشین ظرفشویی ال جی می باشد که براساس نصب نادرست و یا قرار گیری در جایی نامناسب می تواند کارایی خود را از دست بدهد. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که اگر دانش لازم و کافی در این زمینه ندارید، این پروسه را به تکنسین های مجرب و متخصص بسپارید تا به بهترین شکل ممکن صورت گیرد و اما اگر دانش کافی در این زمینه دارید، خودتان نیز می توانید بصورت گام به گام این پروسه را انجام دهید.

بنابراین اگر به دنبال آموزش تعویض شلنگ ورودی ماشین ظرفشویی ال جی هستید، در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی همراه ما باشید و بصورت قدم به قدم با ما همراه باشید تا این پروسه را بصورت دقیق انجام دهید.

ابزارهای مورد نیاز برای تعویض شلنگ ورودی ماشین ظرفشویی ال جی

ابزارهای مورد نیاز برای تعویض شلنگ ورودی ماشین ظرفشویی ال جی

بدون شک برای آنکه بتوانید این پروسه را بصورت دقیق انجام دهید، صرفا با یک یا دو ابزار کار شما انجام نخواهد شد و باید به مجموعه ابزار در این زمینه دسترسی داشته باشید تا بتوانید بهترین نتیجه را کسب کنید و این شلنگ به درستی بر روی دستگاه شما نصب شود. این ابزارها عبارتند از:
  • نوار تفلون.
  • دستکش مناسب.
  • انبر کلاغی.
  • انبر استاندارد.
  • پیچ گوشتی مناسب.
  • درایور مهره ای.

1. قطع کردن برق ماشین ظرفشویی ال جی

اولین گام پیش روی شما این است که تمام راه های الکتریکی متصل به ماشین ظرفشویی ال جی را بدون هر گونه استثنایی قطع کنید تا دستگاه شما هیچ ارتباطی با برق نداشته باشد. همچنین اگر ماشین ظرفشویی ال جی شما دقیقا کنار یخچال، ماشین لباسشویی و… می باشد، توصیه می کنیم که برق تمام خانه را قطع کنید تا این پروسه به درستی صورت گیرد و جان شما و خانواده شما به خطر نیافتد.

2. بستن آب ورودی ماشین ظرفشویی ال جی

در این مرحله باید آب ورودی ماشین ظرفشویی ال جی را نیز قطع کنید که برای انجام این کار می توانید شیر منبع ماشین ظرفشویی ال جی را در زیر سینک مشاهده نمایید که با بستن آن می توانید آب ورودی را قطع کنید. اگر هم موفق به پیدا کردن این آب ورودی نشدید، باید به اطلاع شما برسانیم که بهترین راهکار این است که فلکه آب محل سکونت خود را ببندید و پس از بستن فلکه آب، یکی از شیرهای آب را باز کنید تا آب موجود در لوله ها تخلیه شود.

در صورتی که از این موضوع بصورت 100% مطمئن شدید، نوبت به این رسیده است که به مرحله سوم از این پروسه مراجعه کنید.

3. خارج کردن صفحه خارجی در و صفحه کنترل ماشین ظرفشویی ال جی

اینک باید اقدام به جدا سازی و خارج کردن صفحه خارجی در و صفحه کنترل ماشین ظرفشویی ال جی خود نمایید. اما چگونه؟ برای انجام این پروسه باید ابتدا درب ماشین ظرفشویی ال جی را باز کنید. پس از باز کردن درب ماشین ظرفشویی ال جی باید اقدام به باز کردن پیچ های Torx کنید و این پروسه باید به نحوی صورت گیرد که از افتادن صفحه خارجی جلوگیری نمایید (به آرامی این پروسه را انجام دهید).

اینک اقدام به جدا کردن صفحه خارجی در و صفحه کنترل ماشین ظرفشویی ال جی نمایید و پس از جدا کردن این دو مورد به مرحله چهارم وارد شوید.

4. خارج کردن صفحه جلوی پا و صفحه پائینی دسترسی از جلو

خارج کردن صفحه جلوی پا و صفحه پائینی دسترسی از جلو

در این مرحله باید با استفاده از درایور مهره ای که گفته شد، پیچ هایی که اقدام به نگه داشتن صفحه جلوی پا و صفحه پائینی دسترسی از جلوی ماشین ظرفشویی ال جی را نگه داشته اند را باز کنید. پس از باز کردن این پیچ ها باید اقدام به خارج کردن آنها نمایید.

5. جدا کردن خط منبع آب ماشین ظرفشویی ال جی

با باز کردن موارد بالا می توانید به خط منبع آب ماشین ظرفشویی ال جی برسید که در این مرحله باید با استفاده از انبر کلاغی اقدام به جدا کردن خط منبع آب نمایید که به دلیل آب موجود در این منبع توصیه می شود با استفاده از حوله مناسب و ضخیم اقدام به خشک کردن آب موجود نمایید. بنابراین بهتر است که از ابتدای شروع به مرحله 5 اقدام به استفاده از حوله مناسب و ضخیم نمایید تا آب موجود در دستگاه بصورت کامل خشک شود.

6. جدا کردن شیر ورودی آب ماشین ظرفشویی ال جی

در این مرحله باید پیچ شیر ورودی آب ماشین ظرفشویی ال جی را باز و سپس آنرا خارج نمایید و بصورت آهسته اقدام به کشیدن شیر ورودی به سما جلو کنید. اینک باید زبانه قفل و کانکتور سیم شیر ورودی آب را آزاد و جدا کنید. همچنین باید اقدام به جدا کردن بست سیم روی لوله ورودی آب کنید و در نهایت شیر ورودی آب ماشین ظرفشویی ال جی باز شود.

مقالات مرتبط: چگونه ماشین ظرفشویی ال جی را خاموش کنیم؟

7. نصب شیر آب ورودی جدید

در نهایت شما به مرحله اصلی رسیدید و باید شیر آب ورودی جدید را تعویض کنید و به مراتب تمام مواردی که از مرحله 1 تا 6 انجام دادید را بصورت معکوس انجام دهید. اینک شما موفق به تعویض شیر آب ورودی ماشین ظرفشویی ال جی شدید و می توانید از دستگاه خود همانند روز اول استفاده کنید.

لازم به ذکر می باشد که اگر دانش لازم و کافی در این زمینه ندارید، حتما و حتما به همراه تکنسین های مجرب و متخصص اقدام به انجام مراحل بالا نمایید تا به بهترین شکل ممکن این پروسه صورت گیرد و مانع از بروز خرابی جدید و بیشتر در ماشین ظرفشویی ال جی خود شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214