skip to Main Content

از آنجائیکه اتو پرس یک دستگاه کاملا مصرفی و در ارتباط با آب می‌باشد و معمولا سعی می‌کنیم به‌جای آب مقطر از آب شهری استفاده کنیم، قطعا رسوباتی در اتو پرس شما ایجاد خواهند شد که به‌صورت مستقیم در عملکرد دستگاه شما مؤثر واقع می‌شوند! طبیعتا زمانیکه اتو پرس دچار جرم می‌شود، سوراخ‌های تعبیه شده در کفی مسدود یا نیمه مسدود خواهند شد که با اتو کردن لباس متوجه لکه‌های زرد رنگ روی البسه خواهید شد که تنها راهکار این مشکل، جرم گیری اتو پرس آن هم به‌صورت اصولی است.

با این وجود ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که چگونه اتو پرس را جرم گیری کنیم؟ آیا چارچوبی برای این پروسه وجود دارد؟ در ادامه این گزارش از آریابهکار قصد داریم شما را در خصوص نحوه رسوب گیری اتو پرس بکو، بایترون، بیم، رادکس و…. آشنا سازیم تا بتوانید در کمترین زمان ممکن این مشکل را برطرف کنید.

توجه: اگر تجربه جرم گیری اتو پرس را ندارید، توصیه می‌کنیم مرحله به مرحله پیش بروید تا دستگاه آسیب نبیند؛ پروسه رسوب زدایی اتو پرس نسبت به جرم گیری اتو بخار متفاوت می‌باشد.

علت رسوب بستن اتو پرس چیست؟

پس از آنکه از طرق مختلف متوجه رسوب بستن اتو پرس شدید، طبیعتا به دلایل رسوب بستن اتو پرس فکر خواهید کرد تا اگر مشکلی در این خصوص برای دستگاه شما ایجاد شده است، در اسرع زمان شناسایی کنید و از تکرار آن خودداری نمایید. با این وجود علت رسوب بستن اتو پرس چیست؟ اگر به دنبال پاسخ این سؤال هستید باید بگوییم که صرفا یک عامل به میزان 99 درصد می‌تواند منجر به جرم بستن اتو پرس شما شود و آن هم استفاده از آب شهری و لوله کشی برای پر کردن مخزن می‌باشد!

با این وجود تا زمانیکه شما نحوه استفاده خود را نسبت به اتو پرس تغییر ندهید، به مراتب با مشکلاتی روبرو خواهید شد که جبران آنها کار سختی خواهد بود. به همین دلیل توصیه می‌کنیم از داروخانه‌ها و فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی اقدام به خرید آب مقطر کنید؛ آخرین قیمت 5 لیتر آب مقطر، حدودا 50 هزار تومان می‌باشد که تا مدت 2 تا 3 ماه پاسخگوی نیاز شما عزیزان خواهد بود.

مشکل رسوب گرفتن اتو پرس
آموزش جرم گیری اتو پرس در خانه

بخوانید: نمایندگی تعمیرات ماکروفر سامسونگ غرب تهران

بهترین زمان جرم گیری اتو پرس چه موقع است؟

برای آنکه اقدام به رسوب و جرم گیری اتو پرس کنید، باید یکسری شاخصه‌های مختلف را مورد بررسی قرار دهید و مطمئن شوید مشکل رسوب گرفتن اتو پرس رخ داده است. با این وجود برای ریشه یابی این مسائل نیاز حتمی به ابزارهای تعمیراتی ندارید و صرفا براساس تجربه کاربری می‌توانید به این نتیجه برسید. این موارد عبارتند از:

 1. سفید شدن سوراخ‌های کفی بالا اتو پرس.
 2. لک افتادن روی البسه.
 3. کم شدن بخار اتو پرس.
 4. استفاده مداوم از آب شهری.
 5. ایجاد ذرات زرد رنگ بر روی لباس ناشی از رسوبات.

بنابراین ما نمی‌توانیم صرفا یک بازه زمانی را برای شما مشخص کنیم که برای مثال هر 6 ماه یکبار اقدام به جرم گیری اتو پرس نمایید! اصولا تعیین کننده بازه زمانی رسوب زدایی اتو پرس شما هستید چرا که میزان و نحوه استفاده از دستگاه در تعیین زمان مشخص، دو شاخصه بسیار مهم هستند و خودتان حتما از این دو شاخصه مطلع هستید.

نکته: در صورت مشاهده این موارد باید اقدام به جرم گیری اتو پرس نمایید.

اهمیت جرم گیری اتو پرس

زمانیکه جرم و رسوب درون اتو پرس شما ایجاد می‌شود، می‌تواند تمام قطعات را به مرور زمان مختل سازد و هزینه تعمیرات گران قیمتی را به شما متحمل کند. با این وجود اگر در ابتدا با مشاهده ساده‌ترین شواهد متوجه وجود جرم و رسوب در اتو پرس شدید، بهتر است در اسرع وقت اقدام به جرم گیری اتو پرس کنید تا این مشکل گسترش پیدا نکند و خیلی ساده‌تر برطرف شود. از این رو در ادامه تاثیر جرم گیری اتو پرس را متوجه خواهید شد:

 1. عدم وارد شدن آسیب به قطعات گران‌قیمت اتو پرس و سالم ماندن آنها.
 2. افزایش طول عمر مفید اتو پرس.
 3. خارج شدن صحیح بخار از دستگاه.
 4. عدم مسدودی سوراخ‌های موجود بر روی کفی اتو پرس.
 5. عدم نیاز به خرید اتو پرس.
 6. عدم پرداخت هزینه جهت تعمیرات اتو پرس.
عیب یابی اتو پرس در تهران
نمایندگی تعمیرات اتو پرس در تهران

بخوانید: نمایندگی تعمیر اتو پرس بکو

چگونه اتو پرس را جرم گیری کنیم؟

با کمی جستجو در بستر اینترنت می‌توانید روش‌های اصولی و غیر اصولی جهت جرم گیری اتو پرس را پیدا کنید که با انجام آنها تنها یک نتیجه حاصل خواهد شد و آن هم سوختن و خرابی قطعات اتو پرس می‌باشد! از این رو توصیه‌ای که برای شما عزیزان داریم این است حتما پیش از اجرا کردن روش تشریح شده، آنرا برای یکبار مطالعه کنید و اگر بنظر شما روش معقولانه‌ای بود، می‌توانید آنرا انجام دهید؛ در غیر اینصورت از انجام آن منصرف شوید.

در ادامه این گزارش نیز قصد داریم تا روش‌هایی را برای شما عزیزان مطرح کنیم که توسط تکنسین‌های مجموعه آریابهکار تائید شده اند و می‌توانید از آنها استفاده کنید.

هشدار: اگر حجم رسوب و جرم موجود در اتو پرس زیاد است، توصیه می‌کنیم اجازه دهید تا توسط تکنسین‌های متخصص آریابهکار به‌صورت کاملا تخصصی رفع مشکل شوند.

1. جرم گیری اتو پرس با جوش شیرین

زمانیکه بحث از رسوب زدایی و جرم گیری اتوپرس و هر دستگاه و قطعه دیگری می‌شود، بدون شک جوش شیرین یکی از ابتدایی‌ترین راهکارهایی می‌باشد که می‌توانید از آن استفاده کنید. با این وجود می‌توانید از این روش برای جرم گیری اتو پرس خود استفاده نمایید. از این رو برای رسوب گیری اتو پرس با جوش شیرین باید طبق مراحل ذیل پیش بروید تا آسیبی به دستگاه شما وارد نشود.

 1. برای جرم گیری اتو پرس با جوش شیرین، باید یک خمیر که ترکیبی از آب و جوش شیرین می‌باشد را تهیه نمایید.
 2. در ابتدا اتو را از برق بکشید و پس از گذشت 10 دقیقه مرحله بعدی را اجرا کنید.
 3. از این رو به یک لیوان آب و دو لیوان جوش شیرین نیاز دارید که باید بقدری هم بزنید تا خمیر آماده شود.
 4. ابر و روکش اتو پرس را بردارید و به عنوان جایگزین، سفره پلاستیکی یکبار مصرف را بر روی کفی پایین قرار دهید.
 5. به آرامی با استفاده از دستکش مناسب، خمیر بدست آمده را بر روی کفی اتو پرس بمالید.
 6. پس از گذشت 40-50 ثانیه با استفاده از یک دستمال نسبتا مرطوب، خمیر پخش شده روی کفی را تمیز کنید.
 7. همچنین برای خارج کردن جرم موجود در سوراخ‌ها هم می‌توانید از مسواک و خلال دندان به آرامی استفاده کنید.
آموزش جرم گیری اتو پرس با جوش شیرین
نحوه جرم گیری اتو پرس با جوش شیرین

2. جرم گیری اتو پرس با سرکه

دومین راهکاری که می‌خواهیم به شما عزیزان معرفی کنیم و حتما تجربه آنرا در اتو بخارهای ساده دارید، حپجرم گیری اتو پرس با سرکه می‌باشد که این روش نیز از نظر تکنسین‌های آریابهکار تائید شده است و می‌توانید از آن استفاده کنید. توجه داشته باشید که باید مرحله به مرحله پیش بروید:

 1. اتو پرس را از برق بکشید و سپس مرحله بعد را مطالعه کنید.
 2. یک ظرف و یک لیوان را به انتخاب بردارید.
 3. ترکیب آب و سرکه مساوی را باید تهیه کنید؛ برای مثال یک لیوان آب مقطر و یک لیوان سرکه سفید را با یکدیگر مخلوط کنید.
 4. اینک ترکیب بدست آمده را به آرامی در مخزن اتو پرس بریزید (توجه داشته باشید که مخزن نباید پر شود؛ صرفا 1/3 مخزن باید پر شود).
 5. ابر و روکش اتو پرس را بردارید و کنار بگذارید.
 6. اتو پرس را به برق متصل کنید و اجازه دهید فرایند جوش آمدن آب و تبدیل آن به بخار در بازه زمانی 8-10 دقیقه‌ای صورت گیرد.
 7. لباس یا پارچه‌ای که عمر خود را کرده است و نیازی به آن ندارید را بر روی کفی پایین قرار دهید و آنرا اتو کنید.
 8. در این پروسه باید چندین بار دکمه بخار اتو پرس را بفشارید.
 9. پس از گذشت چند دقیقه آب مخزن تخلیه خواهد شد و باید در این زمان مخزن را با استفاده از آب مقطر پر کنید.
 10. مجددا دکمه بخار اتو پرس را بفشارید تا هم بوی سرکه از دستگاه خارج شود و هم اینکه تمام رسوبات اتو پرس از بین بروند.
 11. با استفاده از یک دستمال مناسب، اقدام به تمیز کردن رسوب‌های خارج شده نمایید.
 12. هم اکنون موفق به جرم گیری اتو پرس شده اید.

بخوانید: نمایندگی تعمیر اتو پرس ژانومه در تهران

جلوگیری از رسوب بستن اتو پرس

برای جلوگیری از رسوب بستن اتو پرس می‌توانید تمامی موارد و نکاتی که در این گزارش از آریابهکار به‌صورت کامل بررسی شد را مطالعه و اجرا نمایید که اجرای این موارد کار سختی نیست و شما عزیزان می‌توانید خیلی ساده اقدام به انجام این موارد نمایید. اما اگر نکات فرعی را کنار بگذاریم، صرفا به یک نکته خواهیم رسید که می‌تواند به‌صورت مستقیم منجر به رسوب بستن اتو پرس شما شود و آن هم استفاده از آب مقطر به‌جای آب شهری و لوله کشی می‌باشد!

با این وجود اگر شما تنها یک نکته مذکور را رعایت کنید، دیگر هیچ مشکلی در این خصوص برای شما پیش نخواهد آمد و می‌توانید با خیالی آسوده برای مدت چندین سال بدون هر گونه خرابی از اتو پرس استفاده نمایید؛ البته در حالتی می‌توانید بدون خرابی از دستگاه استفاده کنید که علیرغم استفاده از آب مقطر، سایر قوانین و چارچوب‌هایی که برای اتو پرس شما تعریف شده است را اجرا نمایید.

منبع: moralfibres

سوالات متداول

جرم گیری اتو پرس در خانه ممکن است؟

بله. شما با استفاده از روش های توضیح داده شده در این گزارش می توانید اقدام به جرم گیری اتو پرس در خانه نمایید.

بهترین روش جرم گیری اتو پرس کدام است؟

بهترین روش برای رسوب زدایی اتو پرس بستگی به میزان رسوب موجود در دستگاه شما دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214