skip to Main Content

درب یخچال یکی از مهم ترین و اصلی ترین قطعاتی می باشد که بر روی این دستگاه قرار دارد و به همین دلیل اگر برای این قطعه کوچک ترین خرابی رخ دهد، مطمئن باشید که یخچال کارایی خود را از دست خواهد داد و نمی توانید از این دستگاه همانند سابق استفاده کنید. از این رو ممکن است برای شما سؤال شود که باز ماندن درب یخچال چه عواقبی دارد؟ بدون شک دریافت پاسخ کامل این سؤال ممکن است کمی سخت باشد.

به عبارتی اگر درب یخچال شما به هر دلیل باز باشد، می تواند منجر به خرابی دستگاه شما شود. اما کدام قطعات خراب خواهند شد؟ این سؤال مهمی می باشد که در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات نمایندگی تعمیر یخچال در تهران، قصد داریم به توضیحات کامل و جامع آن بپردازیم.

توجه: توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما اگر هر گونه خرابی در یخچال مشاهده کردید، با استفاده از تیم تکنسین مجرب و متخصص اقدام به عیب یابی و تعمیر درب یخچال نمایید.

فاسد شدن مواد غذایی در یخچال

اولین مشکلی که با باز ماندن درب یخچال می تواند برای شما رخ دهد این است که تمام مواد غذایی موجود در یخچال سرمای خود را از دست خواهند داد و به مراتب گرم خواهند شد. با این وجود در کمتر از یک ساعت مواد غذایی موجود در این دستگاه سرمای خود را از دست می دهند و گرم می شوند و پس از گذشت یک ساعت شروع به فاسد شدن می کنند. از این رو اگر درب یخچال باز باشد، تمام مواد غذایی بدون هر گونه استثنایی فاسد خواهند شد.

فاسد شدن مواد غذایی در یخچال

لازم به ذکر است که اگر مواد غذایی در این دستگاه فاسد شوند، دیگر راهکاری برای جبران این خرابی نیست و نمی توان مشکل را بر طرف کرد. از این رو توصیه ما به شما این است که حتما پس از هر بار و باز و بسته کردن درب یخچال مطمئن شوید که درب بصورت دقیق بسته شده است یا خیر؟! اگر درب بسته نشده باشد، می تواند منجر به خرابی بیشتر و سریعتر مواد غذایی شود.

یکسره شدن یخچال

دومین مشکلی که می تواند با باز ماندن درب یخچال برای دستگاه شما ایجاد شود این است که دستگاه شما یکسره خواهد شد. به عبارتی اگر درب یخچال باز باشد، موتور این دستگاه بجای آنکه چند دقیقه روشن شود و سپس خاموش شود، بصورت دائم روشن خواهد بود و می تواند مشکلات گسترده ای برای یخچال ایجاد کند. با این وجود دستگاه شما عملا یکسره خواهد شد و موتور یخچال اتومات نخواهد کرد. از این رو باید مطلع باشید که این مشکل عملا می تواند به سیستم خنک کننده یخچال آسیب وارد کند.

با این وجود اگر چنین خرابی ایجاد شود، مطمئن باشید که هزینه تعمیرات شما بیشتر خواهد شد و یا حتی شاید نیاز به تعویض موتور داشته باشید. لازم به ذکر است که نتیجه نهایی اینکه موتور باید تعمیر یا تعویض شود، باید توسط تکنسین تعمیرکار براساس نتایج بدست آمده از طریق تست های صورت گرفته شده با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا باید اعلام شود.

وارد شدن فشار بیش از حدی به موتور

اگر درب یخچال شما برای مدت طولانی باز بماند، عملا بیشترین فشار ممکن به موتور یخچال وارد خواهد شد. اما چگونه؟ ساختار موتور یخچال به نحوی می باشد که به سنسورهایی درون دستگاه بستگی دارد. به عبارتی زمانیکه سنسورهای داخلی یخچال متوجه این شوند که دمای یخچال کم و زیاد شده است، موتور شروع به کار خواهد کرد تا دما را به نقطه مناسب و تعیین شده برگرداند و سپس خاموش خواهد شد.

با این وجود شما تصور کنید که دمای یخچال بصورت دائم در حال کم شدن می باشد! در این مواقع چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ بدون شک یکی از مشکلاتی که ممکن است در این مواقع برای دستگاه شما رخ دهد این است که موتور یخچال بصورت دائم کار خواهد کرد تا بتواند دمای داخل یخچال را متعادل کند و این در حالی است که هیچ مقدار از سرمای تولیدی درون یخچال باقی نخواهد ماند و در نتیجه مشکل بر طرف نخواهد شد.

به همین ترتیب فشار قابل توجهی به موتور یخچال وارد خواهد شد که در ابتدا موتور یخچال شما گرم خواهد شد و به مراتب یکسره می شود و در نتیجه کارایی خود را از دست خواهد داد. از این رو توصیه می کنیم به هیچ وجه درب یخچال را باز نگذارید.

برفک زدن یخچال

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است با باز ماندن درب یخچال برای دستگاه شما رخ دهد این است که به دلیل اختلاف دمای یخچل و بیرون یخچال، فورا برفک درون این دستگاه ایجاد خواهد شد. از این رو اگر با باز کردن درب یخچال متوجه این شدید که درون آن برفک زدن است، یکی از دلایلی که می تواند منجر به این خرابی شود این است که درب یخچال باز بوده.

مقالات مرتبط: چگونه صدای یخچال را قطع کنیم؟

اتصالی قطعات داخلی

بدون شک اگر درب یخچال شما باز باشد، نه تنها به موتور بلکه به تمام قطعات فشار قابل توجهی وارد خواهد شد. از این رو موتور صرفا یکی از مهم ترین و اصلی ترین قطعاتی می باشد که ما در خصوص آن بیشتر صحبت کردیم.

اتصالی قطعات داخلی

با این وجود اگر موتور یخچال آسیب ببیند، متقابلا سایر قطعات مندرج بر روی یخچال آسیب خواهند دید و کارایی خود را از دست خواهند داد. از این رو مطمئن باشید که خرابی قابل توجهی در یخچال ایجاد خواهد شد و این خرابی حتی ممکن است اتصالی در قطعات داخللی باشد.

نشتی آب از زیر یخچال

اگر درب یخچال به مدت طولان باز باشد، مواد غذایی که سرمای لازم و کافی را به خود جذب کرده بودند به مرور سرما را از دست خواهند داد و این از دست دادن سرما، می تواند منجر به نشتی آب زیر یخچال و یا حتی جمع شدن آب در کف یخچال شود. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما پروسه عیب یابی و تعمیر یخچال را در این مواقع توسط تکنسین های مجرب و متخصص سپری کنید تا مشکل از این طریق بر طرف شود و نیازی به تعویض قطعات نداشته باشید.

برای عیب یابی این خرابی می توانید از تکنسین های تعمیرکار یخچال در آریابهکار استفاده کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214