skip to Main Content

یکی از قطعاتی که ممکن است در صورت خرابی موتور جاروبرقی برای اولین بار نام آنرا شنیده باشید، بالشتک موتور جاروبرقی می باشد که این قطعه یکی از قطعات بسیار مهم در موتور جاروبرقی شما عزیزان می باشد و در صورت بروز خرابی در بالشتک موتور جاروبرقی، موتور دستگاه شما آسیب خواهد دید و نمی تواند همانند روز اول برای شما کار کند. با این وجود بالشتک موتور جاروبرقی چیست؟ چگونه بالشتک موتور جاروبرقی را تعمیر کنیم؟ قیمت بالشتک موتور جاروبرقی چقدر است؟

در پاسخ به این سوالات باید به اطلاع شما برسانیم که در ادامه این مقاله از آریابهکار به عنوان نمایندگی تعمیر جاروبرقی در تهران قصد داریم شما عزیزان را با بالشتک موتور جاروبرقی بیشتر و بهتر آشنا سازیم تا بتوانید به بهترین شکل ممکن با این قطعه کلیدی در جاروبرقی آشنا شوید.

با بالشتک موتور جاروبرقی آشنا شوید

یکی از قطعات اساسی در موتور جاروبرقی، بالشتک موتور جاروبرقی نام دارد. بالشتک در بالای موتور قرار دارد و وظیفه ایجاد جریان هوا و مکش در جاروبرقی را بر عهده دارد. اگر بالشتک دچار فرسودگی یا عیب های دیگری شود، ممکن است دستگاه با مشکلاتی مانند ایجاد جرقه هنگام استفاده روبرو شود. وقتی بالشتک موتور جاروبرقی خراب می شود، ممکن است جرقه های کوچک و آبی را در هنگام استفاده از دستگاه مشاهده کنید. این نشانه از فرسودگی بالشتک است و نیاز به تعویض آن را نشان می دهد.

با بالشتک موتور جاروبرقی آشنا شوید

در صورتی که بالشتک صحیح عمل نکند، مکش جاروبرقی ممکن است کاهش یابد و عملکرد دستگاه تحت تأثیر قرار بگیرد. بنابراین، هنگامی که جرقه های آبی رنگ در هنگام استفاده از جاروبرقی مشاهده می کنید، بهتر است بالشتک موتور را بررسی و در صورت لزوم آن را تعویض کنید. این کار می تواند عمر و کارایی جاروبرقی را بهبود بخشد و از خطرات احتمالی جرقه زنی جلوگیری کند.

برای بررسی و عیب یابی بالشتک موتور جاروبرقی توصیه می کنیم صرفا تعمیرکار مجرب و متخصص با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا اقدام کند تا این پروسه به بهترین شکل ممکن صورت گیرد و بتوانید بدون نیاز به تعویض بالشتک موتور جاروبرقی از این دستگاه مجددا استفاده کنید.

علت خرابی بالشتک موتور جاروبرقی چیست؟

اما ممکن است با استفاده طولانی مدت از جاروبرقی متوجه این شوید که بالشتک موتور جاروبرقی شما عزیزان خراب شده است و نمی توانید همانند روز اول از این دستگاه استفاده کنید. با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما در صورت بروز هر گونه خرابی در بالشتک موتور جاروبرقی با نمایندگی مرکزی تعمیر جاروبرقی در تهران با شماره 02145437 تماس بگیرید تا درخواست شما بررسی شود.

اما علت خرابی بالشتک موتور جاروبرقی چیست؟ در ادامه با توضیحات بیشتری در این خصوص آشنا خواهید شد تا بتوانید با اصلی ترین دلایل خرابی بالشتک موتور جاروبرقی آشنا شوید. از این رو از مهم ترین دلایل خرابی بالشتک موتور جاروبرقی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  1. استفاده بیش از حد و بدون وقفه از جاروبرقی می تواند منجر به گرم شدن بیش از حد موتور شود. این مسئله می تواند باعث فرسودگی و آسیب دیدگی بالشتک موتور جاروبرقی شود.
  2. با استفاده مکرر از جاروبرقی، گرد و غبار، خاک و زباله ممکن است به موتور و بالشتک موتور جاروبرقی وارد شده و عملکرد صحیح آنها را تحت تأثیر قرار دهد. تجمع گرد و غبار در بالشتک می تواند باعث ایجاد مشکلاتی شود.
  3. ورود رطوبت یا آب به بالشتک موتور جاروبرقی می تواند به آن آسیب برساند و در نهایت منجر به خرابی آن شود. برخی مدل ها ممکن است در برابر آب مقاومت کمتری داشته باشند و در صورت تماس با آب، بالشتک دچار خرابی شوند.
  4. همانند قطعات دیگر، بالشتک نیز دارای عمر مفیدی است و پس از مدت زمانی، ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد. استفاده طولانی مدت از جاروبرقی ممکن است منجر به از کار افتادگی بالشتک شود.

قیمت بالشتک موتور جاروبرقی

بالشتک موتور جاروبرقی نسبت به سایر قطعاتی که در این دستگاه به کار رفته اند قیمت پائینی دارد و اینگونه نیست که ما صرفا یک عدد را برای این قطعه مشخص کنیم. با این وجود قیمت بالشتک موتور جاروبرقی براساس مدل و برند دستگاه شما عزیزان متفاوت است که برای خرید بالشتک موتور جاروبرقی می توانید از نمایندگی تعمیر جاروبرقی در تهران اقدام کنید.

مقالات مرتبط:چرا جاروبرقی روشن می شود ولی کار نمی کند؟

تعمیر بالشتک موتور جاروبرقی

بالشتک موتور جاروبرقی را کجا تعمیر کنیم؟ در خصوص تعمیر بالشتک موتور جاروبرقی باید به اطلاع شما برسانیم که این قطعه از قطعاتی در موتور جاروبرقی می باشد که به هیچ وجه امکان تعمیر آن وجود ندارد و تنها راهکاری که پیش روی شما می باشد، تعویض بالشتک موتور جاروبرقی می باشد که هزینه تعویض بالشتک موتور جاروبرقی در آریابهکار 35000 الی 80.000 تومان است که توسط کارشناسان مجرب و متخصص صورت خواهد گرفت.

تعمیر بالشتک موتور جاروبرقی

از این رو برای تعویض بالشتک موتور جاروبرقی می توانید در آریابهکار این پروسه را انجام دهید و مشکل دستگاه شما عزیزان از این طریق بر طرف شود.

تعویض بالشتک موتور جاروبرقی در تهران

تعویض بالشتک موتور جاروبرقی یک فرآیند پیچیده است و بهتر است توسط یک تکنسین ماهر انجام شود تا احتمال خرابی بیشتری به دستگاه وارد نشود. اما اگر اطمینان دارید که مهارت و دانش لازم برای انجام این کار را دارید، می توانید با رعایت مراحل زیر، بالشتک موتور جاروبرقی را تعویض کنید در ادامه مراحل تعویض بالشتک موتور جاروبرقی را نام برده ایم و عبارتند از:

  1. ابتدا، جاروبرقی را خاموش کنید و سیم برق را از پریز جدا کنید تا از خطر برق گرفتگی جلوگیری شود.
  2. نازل یا لوله مکش را از جاروبرقی جدا کنید تا به بالشتک موتور دسترسی داشته باشید.
  3. هر گیره یا پیچی که بالشتک موتور را در جاروبرقی نگه می دارد، با یک پیچ گوشتی یا انبردست مناسب با دقت جدا کنید.
  4. بالشتک موتور قدیمی را بیرون بیاورید و بالشتک جدید را در همان محل قبلی آن قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که به درستی قرار گرفته و محکم شده است.
  5. نازل را دوباره به بدنه جاروبرقی متصل کنید و سیم برق را وصل کنید.
  6. جاروبرقی را روشن کنید و عملکرد آن را تست نمایید تا مطمئن شوید که بالشتک جدید به درستی عمل می کند.
امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214