skip to Main Content

بخار دادن زودپز، یکی دیگر از مشکلات رایج زودپزها می‌باشد که اگر به این مشکل رسیدگی نشود، ممکن است با مشکل ترکیدن زودپز روبرو شوید. به‌طور کل بخار دادن از سوپاپ اطمینان زودپز، یک اتفاق عادی می‌باشد و جای نگرانی وجود ندارد. اما بخار دادن از کناره‌های زودپز، یک مشکل جدی می‌باشد که منظور ما در این گزارش از آریابهکار، بخار دادن زودپز از کناره‌ها است. از این رو در ادامه قصد داریم تا جوانب مختلف این خرابی را بدون نیاز به تعمیر زودپز در تهران مورد بررسی قرار دهیم تا با دلایل بخار دادن زودپز آشنا شوید.

علت خارج شدن بخار از درب زودپز

زمانیکه متوجه خروج بخار از درب زودپز شدید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که فورا شعله زیر گاز را خاموش کنید و به هیچ وجه به دلیل هیجان بالا، اقدام به باز کردن درب زودپز نکنید و اجازه دهید بخار موجود در دیگ در طی چند دقیقه به‌صورت پیوسته از سوپاپ اطمینان زودپز خارج شود. تمامی این فرایند صرفا برای جلوگیری از فاجعه ترکیدن زودپز می‌باشد! بنابراین اگر به هر دلیلی با مشکل بخار دادن زودپز روبرو شدید، آنرا حتما جدی بگیرید و فورا اقدام به ریشه یابی این مشکل کنید.

دلایل بخار دادن زودپز

اما به چه دلایلی ممکن است بخار از درب زودپز خارج شود؟ در ادامه دلایل اصلی این مشکل را آورده ایم که می‌توانید برای ریشه یابی این مشکل استفاده کنید. این موارد عبارتند از خرابی درب و واشر زودپز که در ادامه به‌صورت کامل توضیح داده ایم:

1. خرابی درب زودپز

با بررسی تمام جوانب درب زودپز، متوجه این خواهید شد که درب به نحوی طراحی شده است که در حین قرار دادن روی دیگ، به‌صورت کامل چفت آن شود و اگر به هر دلیلی به درب زودپز آسیب وارد شود، قابلیت خود را از دست خواهد داد و به‌درستی چفت دیگه نمی‌شود و در نتیجه با مشکل بخار دادن از کنار زودپز روبرو خواهید شد. از این رو در هنگام قرار دادن درب بر روی دیگ مطمئن شوید که به‌صورت کامل به دیگ چفت شده است و در حین پخت بخار از آن بیرون نخواهد زد.

همچنین گاهی اوقات نیز ممکن است این مشکل ناشی از وارد شدن ضربه سنگین به درب نیز ایجاد شود! برای مثال اگر درب از ارتفاع بالا به سمت زمین پرتاب شود، می‌تواند آسیب ببیند و در نتیجه مانع از چفت شدن درب به دیگ شود. بنابراین بهتر است در حفظ و نگهداری از درب زودپز، نهایت دقت را به کار بگیرید تا آسیبی به آن وارد نشود؛ چرا که هر گونه آسیب درب می تواند باعث بخار دادن زودپز شود.

همچنین بخوانید: هزینه تعمیر زودپز وی ام اف

توجه: اگر درب دیگ زودپز شما آسیب دیده یا کج شده است، به هیچ وجه قابل تعمیر نیست و احتمال پیدا شدن درب زودپز شما جهت تعویض، 1% می‌باشد. از این رو ناچار به خرید زودپز جدید خواهید بود.

2. خرابی واشر دور درب زودپز

واشر دور درب زودپز، به عنوان اصلی ترین قطعه موجود در زودپز جهت حفظ و نگهداری بخار موجود در دیگ می‌باشد که از جنس پلاستیک طراحی و ساخته شده است. اما برخلاف تصور هر یک از ما، واشر می‌تواند در طول زمان آسیب ببیند و عمر مفید آن به اتمام برسد. برای مثال این واشر می‌تواند تنگ، گشاد و حتی پاره شود که استفاده از این قطعه تحت این شرایط خیلی ساده می‌تواند فاجعه آمیز واقع شود.

همچنین بخوانید: هزینه تعمیر زودپز تفال

از این رو توصیه داریم پیش از استفاده از زودپز، واشر را به‌صورت دقیق مورد بررسی قرار دهید تا با مشکل بخار دادن زودپز روبرو نشوید.

تعویض واشر زودپز

برای خرید واشر زودپز، صرفا از مراکز تعمیراتی مجاز اقدام به خرید نمایید.

علت خروج بخار از سوپاپ اطمینان

به‌طور کلی وظیفه سوپاپ اطمینان زودپز بدین شکل است که اگر بخار داخل زودپز بیشتر از حد معمول شود، سوپاپ اطمینان بلافاصله بخار اضافی را با فشار بالا از زودپز خارج می‌کند تا انفجار و دیگر خسارات مالی و جانی رخ ندهد. از این رو اگر زودپز سوپاپ اطمینان کارایی اصلی خود را از دست بدهد، هیچ بخاری به درستی درون دیگ جمع نشده و بلعکس تمامی بخارها به بیرون درز می‌کند و همین موضوع سبب می‌شود تا مواد غذایی درون دیگ به صورت کلی نپزد یا بسیار دیر بپزد.

با این وجود اگر به هر دلیلی متوجه کار نکردن سوپاپ زودپز شدید، بخاطر داشته باشید که به هیچ وجه نباید از زودپز استفاده کنید! حتی در ضروری ترین زمان‌های ممکن هم نباید از زودپز استفاده نمایید و در اولین زمان ممکن هم به مرکز تعمیر زودپز در تهران مراجعه کنید تا مشکل زودپز در اسرع وقت شناسایی و رفع گردد.

همچنین بخوانید: هزینه تعمیر زودپز بیم

علت خراب شدن سوپاپ اطمینان زودپز

همانگونه که در موارد بالا مطالعه کردید، سوپاپ اطمینان زودپز یکی از قطعاتی می‌باشد که هم نقش مهمی در فرایند پخت ایفا می‌کند و هم اینکه می‌تواند در شرایط مختلغی دچار آسیب شود و کارایی خود را به‌صورت کامل از دست بدهد و منجر به بخار دادن زودپز شود. از این رو پیش از هر بار استفاده از سوپاپ زودپز باید آنرا به‌صورت دقیق مورد بررسی قرار دهید تا اگر ایرادی در کار بود، از زودپز استفاده نکنید. اما به چه دلایلی ممکن است سوپاپ اطمینان دچار خرابی شود؟ در ادامه دلایل کلیدی خرابی سوپاپ زودپز را مورد بررسی قرار داده ایم:

  1. استفاده از زودپز بلافاصله پس از شستن.
  2. عدم تمیز کردن به موقع سوپاپ.
  3. عدم سرویس به موقع.
  4. گیر کردن تکه‌ها غذا در سوپاپ.
  5. خشک نکردن سوپاپ پس از شستن درب زودپز.

عدم خشک کردن درب زودپز

مرکز تخصصی تعمیر زودپز

آریابهکار به عنوان مرکز تعمیر زودپز با بیش از 30 سال سابقه درخشان، آماده تعمیر زودپز شما با بهترین کیفیت ممکن در اسرع وقت با هزینه مقرون بصرفه می‌باشد که اگر هر گونه خرابی برای زودپز شما رخ داد، می‌توانید به‌صورت حضوری به شعب ما جهت بازبینی و عیب یابی مشکل بخار دادن زودپز مراجعه نمایید تا مشکل دستگاه شما به‌صورت رایگان مورد بازبینی قرار گیرد تا بدون نیاز به تعویض قطعات و صرفا از طریق تعمیرات، مشکل شما رفع گردد. در ادامه آدرس شعب را برای مراجعه حضوری شما درج نموده ایم:

  • شعبه نارمک: خیابان دکتر آیت، پایین‌تر از چهار راه تلفن خانه، نرسیده به خیابان دماوند، شماره ۶۸ ، واحد اول.

جهت ارتباط سریع‌تر با کارشناسان مجموعه ما می‌توانید از طریق شماره تماس 09190111214 در شبکه‌های اجتماعی ایتا، واتساپ و تلگرام ارتباط بگیرید.

لازم به ذکر است که تمام خدمات ما در آریابهکار شامل 90 روز گارانتی شرکتی و یک هفته تست رایگان می‌باشد.

همچنین بخوانید: علت صدای زیاد زودپز

سوالات متداول بخار دادن زودپز

در ادامه این گزارش نیز به سوالات شما در خصوص مشکل بخار دادن زودپز پرداخته ایم:

بخار دادن زودپز یک مشکل عادی است؟

خیر. اگر بخار از دیوار زودپز خارج می شود، یک مشکل اساسی می باشد که در اولین فرصت باید اقدام به خاموش کردن شعله گاز کنید.

سوپاپ اطمینان زودپز قابل تعمیر است؟

اساسا این سوپاپ قابل تعمیر نیست و در صورت خراب شدن آن باید اقدام به تعویض سوپاپ اطمینان زودپز نمایید.

5/5 - (2 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214