skip to Main Content

مایکروفر سامسونگ یکی از محصولات کمپانی سامسونگ می‌باشد که در کشور عزیزمان از محبوبیت بالایی برخوردار است و به همین دلیل تاکنون ده ها مدل متنوع از مایکروویو سامسونگ در ایران عرضه شده اند.اما با وجود کیفیت بالای محصولات کمپانی سامسونگ، باز هم امکان خرابی مایکروفر بنابر دلایلی اعم از استفاده نادرست و اشتباه از این دستگاه وجود دارد که نتیجه آن نیز در ابتدا می‌تواند ارور مایکروفر سامسونگ باشد که بدون شک گویای یک خرابی هستند و باید به هر طریقی رفع شوند!

با این وجود در این گزارش از آریابهکار قصد داریم تا تمام مشکلات و خطاهای مایکروفر سامسونگ را به همراه علت و راهکار آنها مورد بررسی قرار دهیم تا در کمترین زمان ممکن به پاسخ سوالات خود برسید و در صورت امکان نیازی به تعمیر ماکروفر سامسونگ نداشته باشید. همراه ما باشید.

ارور E-01 مایکروفر سامسونگ

گاهی اوقات ممکن است درب مایکروفر را در شرایط مختلف باز نگه دارید و فراموش کنید درب دستگاه را ببندید. با این وجود برای آنکه به شما اطلاع رسانی شود که درب دستگاه باز است، ارور E-01 مایکروفر سامسونگ را مشاهده خواهید کرد که به محض دیدن این ارور مایکروفر سامسونگ، باید اقدام به بررسی درب مایکروفر سامسونگ نمائید تا در صورت باز بودن، آنرا ببندید.

خطای E-02, E-03, E-04, E-05 مایکروویو سامسونگ

اصولا برای استفاده از مایکروفر سامسونگ باید یکسری قوانین و چارچوب را در نظر بگیرید تا مشکلی برای دستگاه شما ایجاد نشود که برای اطلاع از این چارچوب تنها یک راهکار دارید و آن هم مطالعه دفترچه راهنمای استفاده از مایکروویو سامسونگ می‌باشد. یکی از این نکاتی که باید به آن دقت کنید این است که پس از پختن یا گرم شدن غذا در مایکروفر سامسونگ، با شنیدن بوق اطلاع رسانی، اقدام به خارج کردن غذا از محفظه داخلی نمایید.

اما اگر به هر دلیلی اقدام به خارج کردن غذا از محفظه داخلی دستگاه نکنید، با ارور E-02, E-03, E-04, E-05 مایکروفر سامسونگ روبرو خواهید شد تا در اسرع وقت اقدام به خارج کردن غذا از مایکروفر نمایید.

علت ارور e مایکروفر سامسونگ

ارور E-33, E-34 مایکروویو سامسونگ

در ماکروفرهای نسل جدید قابلیت های متنوعی درج شده است تا پروسه پخت و پز را برای شما آسان سازی کنند و بتوانید در کمترین زمان ممکن به بهترین نتیجه برسید. یکی از این قابلیت های جدید تخمین وزن غذایی است که شما بر روی سینی قرار داده اید! با این وجود ارور E-33 مایکروفر سامسونگ و ارور E-34 مایکروویو سامسونگ به دلیل کم بودن وزن ظرف غذا می‌باشد که برای رفع این ارور باید حجم و وزن ظرف غذا را بیشتر کنید.

کد خطای E-36 مایکروفر سامسونگ

ارور E-36 مایکروویو سامسونگ به عنوان یکی دیگر خطاهایی می‌باشد که می‌تواند برای دستگاه شما عزیزان رخ دهد. با این وجود خطای E-36 مایکروفر سامسونگ نشان دهنده باز بودن درب دستگاه می‌باشد که بهتر است با دقت بیشتری درب را بررسی کنید! برای مثال ممکن است خرابی ناشی از قلاب زبانه درب و یا میکروسوئیچ درب رخ داده باشد.

بخوانید: نمایندگی تعمیر مایکروویو کنوود

علت ارور E1 مایکروویو سامسونگ

برای آنکه مایکروفر سامسونگ شما به درستی کار کند و قطعات آن هم انرژی کافی دریافت کنند، نیاز به جریان برق و ولتاژ مناسب و ایده آل دارید که ولتاژ کافی را به دستگاه برساند و دستگاه هم متقابلا نیاز شما را برطرف سازد! با این وجود گاهی اوقات بنابر نوسان برق، عدم اتصال صحیح به برق و عدم استفاده از محافظ برق استاندارد ممکن است ولتاژ کمی به مایکروویو شما برسد و با ارور مایکروفر سامسونگ روبرو شوید؛ این ارور E1 می‌باشد که با بررسی اتصالات قابل رفع است.

خطای E11 مایکروفر سامسونگ

یکی دیگر از ارورهای پنل ماکروفر سامسونگ، ارور E11 می‌باشد که یلی کم ممکن است برای شما رخ دهد. اما چرا و چگونه؟ مایکروفرها دارای قطعه‌ای به نام حسگر رطوبت سنج هستند که در صورت استفاده های طولانی مدت و اتمام طول عمر مفید این قطعه، احتمالا دچار خرابی می‌شود. اما یک نکته که باید به شما در همین بخش توضیح داده شود این است که خطای E11 معمولا با تعویض حسگر رفع می‌شود.

بخوانید: نمایندگی تعمیر مایکروفر مجیک

ارور 5e مایکروفر سامسونگ

با نگاه اجمالی به مایکروفر سامسونگ متوجه این خواهید شد که کمپانی سازنده این دستگاه برای هر قابلیتی که درون این مایکروفر وجود دارد، یک دکمه طراحی کرده است که تمامی دکمه ها بلا استثنا بر روی پنل دستگاه قرار گرفته اند. با این وجود اگر از دکمه ها به‌درستی استفاده نکنید، جدای از اینکه دچار خرابی می‌شوند، بلکه می‌توانند گیر کنند و بیرون نیایند. از این رو زمانیکه ارور E5 مایکروویو سامسونگ را مشاهده کردید، مطلع باشید که ناشی از دکمه های پنل دستگاه شما می‌باشد.

علت ارور E83 مایکروفر سامسونگ

مایکروویو سامسونگ همانند سایر مایکروفرهای موجود در بازار جهانی مجهز به میکروسوئیچ درب مایکروفر می‌باشد که این قطعه به دلیل افزایش امنیت دستگاه درج شده است. با این وجود اگر میکروسوئیچ مایکروفر شما به هر دلیلی خراب شده و یا در آستانه خرابی قرار دارد، با ارور E83 مایکروویو سامسونگ روبرو خواهید شد که باید توسط تکنسین مجرب با ابزارهای تعمیراتی مورد بازبینی و عیب یابی قرار گیرد.

کد خطای E32 مایکروویو سامسونگ

موتور گردان مایکروفر وظیفه به چرخش در آوردن سینی را برعهده دارد که ارتباط موتور گردان با سینی از طریق کوپلینگ مایکروفر سامسونگ انجام می‌شود. اما یکی از نکاتی که باید در صورت استفاده از مایکروفر سامسونگ به آن دقت کنید، این است که نباید ظرف حجیم و سنیگن را بر روی مایکروفر قرار دهید! این در حالی است که معمولا این نکته را فراموش می‌کنیم و منجر به خرابی سنسور وزن موتور گردان خواهد شد که با ارور E32 مایکروفر سامسونگ خود را نشان خواهد داد.

این مشکل حتما باید توسط تکنسین تعمیراتی مجاز مورد بازبینی و عیب یابی قرار گیرد.

خطای E24 ماکروفر سامسونگ

رهبر تمام اتفاقاتی که وظیفه آنالیز و کنترل تمام اتفاقات را برعهده دارد، برد می‌باشد. اما برد مایکروفر سامسونگ یکی از با کیفیت ترین و بهترین بردهای موجود در میان سایر برندهای تولید کننده مایکروفر می‌باشد و به همین دلیل خیلی کم امکان خرابی این قطعه وجود دارد! با این وجود اگر به هر دلیلی برد مایکروفر شما دچار خرابی شود با ارور E24 مایکروویو سامسونگ روبرو خواهید شد که به دلیل فنی و تخصصی بودن این قطعه توصیه می‌کنیم با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ارور E41 مایکروفر سامسونگ

یکی دیگر از چندین ارور مایکروفر سامسونگ که احتمال رخ دادن آنها خیلی کم است و معمولا پس از گذشت چندین سال و اتمام طول عمر مفید بروز پیدا می‌کند، ارور E41 مایکروویو سامسونگ می‌باشد که معمولا به دلیل خرابی مدار به وجود می‌آید و تنها راهکاری که در این زمینه می‌توانیم به شما پیشنهاد کنیم این است که به مجموعه ما مراجعه کنید تا قطعات مرتبط با مدار مایکروفر سامسونگ توسط تکنسین به‌صورت دقیق مورد بازبینی و عیب یابی قرار گیرند.

مقالات مرتبط: تعمیر یا تعویض برد ماکروفر سامسونگ

خطای E42 مایکروویو سامسونگ

پیرو ارور و خطای E41، ما خطای دیگری به نام ارور E42 مایکروفر سامسونگ داریم که مجددا نشان دهنده خرابی مدار مایکروفر می‌باشد. با این وجود در صورت مشاهده این ارور اقدام به خاموش کردن دستگاه کنید و پس از گذشت 1 ساعت آنرا به برق متصل نمائید تا مشکل برطرف شود.

علت خطای SE مایکروفر سامسونگ

رایج ترین خطا و اروری که ممکن است در صورت استفاده از مایکروفر سامسونگ (مدل های قدیمی) با آن روبرو شوید، خطای SE مایکروفر سامسونگ می‌باشد که گویای خرابی و گیر کردن دکمه های پنل مایکروفر می‌باشد! با این وجود توصیه می‌کنیم مایکروفر را از برق بکشید و پس از گذشت 20 دقیقه، با استفاده از نور کافی دکمه های پنل مایکروفر را از نزدیک با دقت کافی بررسی کنید و اگر دکمه‌ای به داخل فرو رفته است، آنرا به آرامی بیرون بکشید.

خطای se مایکروویو سامسونگ

خطای C-20, C-21, C-22 مایکروفر سامسونگ

مایکروفرها دارای تعدادی فیوز هستند که فیوز حرارتی یکی از این فیوزها می‌باشد که وظیفه جلوگیری از داغ شدن و گرم شدن بیش از حد مایکروفر را بر عهده دارد. اما این فیوز در صورت وارد شدن فشار بیش از حد، می‌تواند کارایی خود را از دست بدهد و دچار خرابی شود! با این وجود زمانیکه با ارور C-20, C-21, C-22 مایکروویو سامسونگ روبرو شدید مطلع باشید که فیوز حرارتی مایکروفر خراب شده است و باید آنرا با قطعه جایگزین تعویض کنید.

از این رو ارور C-20, C-21, C-22 یکی از چندین ارور مایکروفر سامسونگ می‌باشد که حتما باید آنرا جدی بگیرید.

ارور C-70, C-71, C-72 مایکروویو سامسونگ

در ارور E11 مایکروویو سامسونگ همانگونه که توضیح داده شد، ناشی از خرابی حسگر رطوبت سنج دستگاه رخ می‌دهد اما ارور C-70, C-71, C-72 مایکروفر سامسونگ نیز گویای خرابی حسگر رطوبت سنج مایکروفر می‌باشد که حتما باید آنرا جدی بگیرید و اقدامات لازم را جهت رفع آن انجام دهید.

بخوانید: نمایندگی تعمیرات مایکروفر اسنوا

خطای C-FO, C-F1, C-F2 ماکروفر سامسونگ

اگر چند سالی از خرید مایکروفر سامسونگ شما می‌گذرد و در طی چند سال اخیر کم و بیش قوانین موجود در دفترچه راهنمای مایکروفر سامسونگ را رعایت کرده اید، ممکن است به دلیل اعمال نسبی فشار به سیم های داخلی مایکروفر، این سیم ها پوسیده شوند و توانایی های لازمه را نداشته باشند. از این رو توصیه‌ای که برای شما داریم این است که با مشاهده این 3 ارور، مایکروفر را خاموش کنید و به شعب شرق و غرب ما جهت عیب یابی رایگان مایکروفر سامسونگ مراجعه نمایید.

در غیر اینصورت با ارور C-FO, C-F1, C-F2 مایکروویو سامسونگ درگیر خواهید ماند و نمی‌توانید از آن استفاده کنید.

خطای C-do, C-d1, C-d2 سامسونگ

آخرین خطا و اروری که قصد داریم در این گزارش از آریابهکار آنرا بررسی کنیم، خطای C-do, C-d1, C-d2 مایکروویو سامسونگ می‌باشد که ناشی از خرابی قطعات مندرج بر روی درب دستگاه شما رخ می‌دهد. با این وجود اگر دانش تعمیرات مایکروفر سامسونگ را ندارید، بهتر است در اسرع زمان به شعب آریابهکار مراجعه کنید تا این مشکل از نزدیک توسط تکنسین های با تجربه مجموعه ما با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا به‌صورت رایگاه عیب یابی شود.

رفع خطا و ارور مایکروفر سامسونگ در تهران

ما در مجموعه آریابهکار به عنوان یکی از معتبرترین و قدیمی ترین مجموعه های تعمیراتی لوازم برقی خانگی علی الخصوص تعمیرات مایکروویو سامسونگ، به همراه تیمی مجرب آماده ارائه خدمات تعمیر و رفع ارور مایکروفر سامسونگ شما با بهترین کیفیت و ارزان‌ترین قیمت هستیم تا در شرایط اقتصادی فعلی نیازی به تعویض قطعات نداشته باشید. توجه داشته باشید که تمامی خدمات ما توسط تکنسین های باسابقه و مجرب بصورت کاملا تخصصی انجام می شود.

  • گارانتی 90 روزه جهت تمامی خدمات تعمیر.
  • اعلام هزینه تعمیرات براساس نرخ‌نامه مصوب اتحادیه.

ارور مایکروفر سامسونگ در یک نگاه

علیرغم توضیحات بالا، در این بخش از این گزارش قصد داریم تا تمام ارور مایکروفر سامسونگ را بصورت مختصر به همراه علت اصلی آنها مورد نقد و بررسی قرار دهیم.

ارور مایکروفر سامسونگتوضیح علت خطا
E-01درب مایکروفر سامسونگ را بررسی کنید چرا که در صورت باز ماندن درب این ارور برای شما ایجاد خواهد شد.
E-02, E-03, E-04, E-05غذا مدتی است که در مایکروفر گرم شده و آنرا خارج نکرده اید!
E-33, E-34وزن ظرف قرار گرفته درون مایکروفر بسیار کم می‌باشد و باید وزن آنرا بیشتر کنید.
E-36باز ماندن درب ناشی از خرابی قطعات.
E1عدم رسیدن ولتاژ برق کافی به مایکروفر.
E11خراب شدن حسگر رطوبت سنج و نیاز به تعویض.
E5گیر کردن دکمه های پنل و عدم برگشت آن به بیرون.
E83خرابی میکروسوئیچ درب مایکروفر سامسونگ و نیاز به عیب یابی دقیق.
E32ایراد سنسور وزن موتور گردان مایکروفر سامسونگ.
E24خرابی برد رخ داده است و باید توسط تکنسین با تجربه بازبینی و عیب یابی شود.
E41مدار مایکروفر سامسونگ دچار خرابی شده است.
E42مشکل مدار مایکروویو سامسونگ پیش آمده است و باید بازبینی صورت گیرد.
SEنشان دهنده گیر کردن یکی یا چند تا دکمه های مایکروفر.
C-20, C-21, C-22خرابی و سوختن فیوز حرارتی مایکروفر سامسونگ.
C-70, C-71, C-72مشکل حسگر رطوبت سنج مایکروویو سامسونگ.
C-FO, C-F1, C-F2ناشی از خرابی و پوسیدگی سیم های داخلی مایکروفر رخ می‌دهد.
C-do, C-d1, C-d2به دلیل خرابی درب و قطعات موجود بر روی درب مایکروفر سامسونگ به وجود می‌آید که باید توسط تکنسین مجرب بازبینی و عیب یابی شود.

سوالات متداول

چند نوع ارور مایکروفر سامسونگ داریم؟

براساس مدل و سال ساخت مایکروفر شما، تعداد خطاها متغیر هستند که ما در این گزارش بصورت جامع تمام ارورهای مایکروفر سامسونگ را مورد بررسی قرار دادیم.

علت ارور 5e مایکروفر سامسونگ چیست؟

ارور 5e مایکروفر سامسونگ معمولا به دلیل گیر کردن دکمه مایکروفر به مدت 60 ثانیه رخ می دهد که باید دستگاه را از برق بکشید و دکمه را خارج نمائید.

5/5 - (2 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214