skip to Main Content

کد ها یا ارور های ماشین ظرفشویی ال جی، در صورتی که مشکلی در عملکرد دستگاه شما به وجود آید، می تواند بسیار مفید باشد. ارور های ماشین ظرفشویی ال جی، حدس و گمان را از بین می برد و به شما این آگاهی را می دهد که برای حل مشکل از کجا باید شروع کنید.

ارور های ماشین ظرفشویی ال جی

خطاها در ماشین ظرفشویی شامل یک سری اعداد و حروف می باشد که هر کدام معنی خاص خود را دارند. در زیر به بررسی این کد ها می پردازیم و برای ارور های ماشین ظرفشویی ال جی راه حلی مناسبی پیشنهاد می دهیم.

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی

کدOE

این خطا به شما این پیغام را می دهد که ماشین ظرفشویی آب را تخلیه نکرده است. بعضی از مواقع با تمیز کردن فیلتر میتوانید این مشکل را به راحتی حل کنید. اگر مشکل همچنان ادامه داشت، شیلنگ ها را از نظر پیچ خوردگی و گرفتگی بررسی کنید. همچنین بررسی کنید پمپ به وسیله زباله دچار گرفتگی نشده و پروانه آن به خوبی حرکت می کند. اگر باز هم ایراد برطرف نشد، پمپ تخلیه را باید تعویض کنید.

کدIE

نمایش این خطا به معنای ایراد در قسمت ورودی آب است. شیر ورودی را بررسی و از باز بودن آن مطمئن شوید. اگر شیر باز بود، باید پیچ خوردگی و گرفتگی شیلنگ ورودی را مورد ارزیابی قرار دهید. در صورتی که مشکل رفع نشد، شیر برقی را چک و در صورت خرابی آن را تعویض کنید.

کدAE

این خطا به معنی نشتی در ماشین ظرفشویی است. ماشین ظرفشویی ال جی به گونه ای طراحی شده تا در صورت نشتی آب، زمین خیس نشود. در صورتی که این خطا را مشاهده کردید، دستگاه را از برق جدا کرده و پنل های کناری را باز کنید. آب داخل را با دستمال خشک کنید، سپس دستگاه را به برق وصل و روشن کنید تا محل نشتی مشخص شود. این خطا می تواند به علت سرریز شدن آب نیز باشد، لذا بررسی کنید ظرفشویی شما مشکلی در تخلیه آب نداشته باشد.

کدE1

خطای E1، از رایج ترین ارور های ماشین ظرفشویی ال جی است. این خطا زمانی ظاهر می شود که سطح آب داخل ماشین ظرفشویی از حد استاندارد خارج شود. قرار گرفتن نامناسب ظروف می تواند باعث بروز این مشکل شود. مثلا اگر کاسه یا لیوان ها را به شکل برعکس قرار ندهید، آب داخل آنها جمع می شود و سطح آب داخل ماشین ظرفشویی کاهش می یابد. استفاده از مواد شوینده نامناسب که باعث ایجاد کف بیش از حد شوند نیز می تواند عامل بروز این خطا باشد.

پایین بودن بیش از اندازه شیلنگ تخلیه نیز می تواند باعث بروز این خطا شود. به دلیل آنکه در این حالت امکان دارد آب به صورت طبیعی از ماشین ظرفشویی خارج شود. وجود سوراخ و نشتی نیز از دیگر عوامل بروز این خطا هستند.

کدCL

در واقع این کد نشان دهنده فعال شدن قفل کودک است. زمانی که این قفل روشن شود، هیچ کدام از کلید ها کار نمی کند. بیشتر ماشین های ظرفشویی از این قابلیت پشتیبانی می کنند و معمولا برای غیر فعال کردن آن باید دو دکمه انتهایی را چند ثانیه نگه دارید. برای اطمینان می توانید به دفترچه راهنمای محصول رجوع کنید و از نحوه فعال سازی و غیر فعال سازی این قفل آگاه شوید.

کد BE

از دیگر ارور های ماشین ظرفشویی ال جی، ارور BE می باشد. این خطا زمانی نمایش داده می شود که در ماشین ظرفشویی بیش از اندازه کف تشکیل شده است. این مشکل معمولا به علت استفاده بیش از حد از مواد شوینده رخ می دهد. یا ممکن است شوینده ای که تهیه کردید از کیفیت مناسبی برخوردار نبوده است.

برای رفع این مشکل، ماشین ظرفشویی را خاموش کرده و بدون اینکه ماده شوینده اضافه کنید، اجازه دهید 1 دقیقه کار کند و آب داخل آن تخلیه شود. سپس دوباره ماشین ظرفشویی را خاموش کرده و دوباره آن را راه اندازی کنید تا ظرف ها را تمیز کند.

سخن پایانی

آگاهی از علت بروز هر یک از این خطا ها، می تواند شما را در رفع ارور های ماشین ظرفشویی ال جی کمک کند. گرچه بهتر است همیشه از تعمیرکار حرفه ای درخواست کمک کنید تا بتواند در سریع ترین زمان ممکن، تعمیر ماشین ظرفشویی شما را انجام دهید ، یا در صورت نیاز قطعه ای از آن را تعویض کند.

آریابهکار کلیه خدمات خود را با گارانتی ۹۰ روزه به مشتریان ارائه می دهد.

تسویه حساب با ارائه فاکتور رسمی انجام می‌شود، لذا نگرانی از بابت هزینه های غیرمنصفانه وجود ندارد.

برای تحویل دستگاه معیوب خود به آریابهکار نیازی به مراجعه حضوری نیست. زیرا این کار توسط پیک شرکت انجام می شود.

اگر نیاز به تعمیر فوری ماشین ظرفشویی خود دارید، می توانید از سرویس ویژه تعمیر 7 روزه استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در وبسایت تماس بگیرید.

همچنین می توانید فرم درخواست خدمات موجود در سایت را پر کنید تا کارشناسان واحد پذیرش در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214