skip to Main Content

مگنترون ماکروفر به عنوان قلب تپنده دستگاه می باشد که تمام قطعات مایکروفر، بنابر تولید انرژی لازم برای فعال کردن مگنترون طراحی و تعبیه شده اند. با این وجود می توان به این فکت اشاره نمود که فعالیت تمامی قطعات دستگاه به روشن کردن مگنترون ختم می شود. از این رو ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که مگنترون مایکروویو چیست؟ چه کاربردی دارد؟ در ادامه این گزارش از آریابهکار قصد داریم تا شما را با تعریف جامع مگنترون مایکروفر آشنا سازیم. همراه ما باشید.

مگنترون ماکروفر چیست؟

مگنترون ماکروفر که معمولا به نام لامپ اشعه نیز شناخته می شود، به عنوان قلب تپنده مایکروفر شما می باشد چرا که فعالیت قطعات ریز و درشت ماکروفر شما به فعالیت مگنترون ختم می شود! در اصل می توان گفت که مگنترون ولتاژ جریان مستقیم را از دیود مایکروفر دریافت و سپس شروع به فعالیت می کند. اصطلاحا مگنترون یک نوسانگر می باشد که در آن الکترون ها از یک کاتد داغ با سرعت بسیار بالایی به سمت آند منتقل شده و سپس به دور آن می چرخند و گرمای لازم را تولید می کنند.

با این وجود مگنترون یک لامپ خلاء با قدرت بالایی می باشد که برای اولین بار در دهه 1930 توسط دکتر “Albert W. Hull” به‌صورت اتفاقی ابداع شد و بعد از مدتی از آن در اولین مایکروویو استفاده شد و امروزه شاهد حضور کمپانی ها و شرکت های مختلف تولید مایکروفر هستیم. در ادامه بیشتر و بیشتر با مگنترون ماکروفر آشنا خواهید شد و در صورت داشتن هر گونه سؤال می توانید با تیم پشتیبانی آریابهکار تماس حاصل نمایید.

معرفی مگنترون مایکروویو

قطعات تشکیل دهنده مگنترون مایکروفر

مگنترون صرفا یک قطعه نیست و از چندین قطعه زیر مجموعه که در دل خود جای داده است، تشکیل شده و حضور این قطعات باعث به وجود آمدن قطعه ای به نام مگنترون شده اند. با این وجود در این بخش قصد داریم تا شما را با قطعات زیرمجموعه و تشکیل دهنده مگنترون مایکروفر آشنا سازیم:

 • آند.
 • کاتد.
 • آهنربا.
 • پرده های خنک‌کننده.
 • حفره آندی.

بخوانید: نمایندگی تعمیرات یخساز اسکاتمن

وظیفه مگنترون در مایکروفر

تا این قسمت از این گزارش از آریابهکار با میزان اهمیت و کارایی مگنترون ماکروفر آشنا شده اید و در این بخش نیز قصد داریم تا وظیفه اصلی و عملکرد این قطعه را برای شما عزیزان شرح دهیم. مگنترون ماکروفر با دریافت جریان مستقیم از دیود شروع به تولید گرما در قالب امواج رادیویی با طول موج کوتاه می کند که این امواج برای سلامتی شما و همچنین غذای موجود در سینی خطرناک نیست. اما اگر به‌صورت مستقیم در مقابل این امواج قرار بگیرید، برای سلامتی شما خطرناک می باشد!

با این وجود تمام پروسه تولید گرما بر عهده مگنترون ماکروفر می باشد و اگر این قطعه دچار خرابی شود، عملکرد کلی مایکروفر شما مختل خواهد شد و عملا دستگاه شما به یک دستگاه معیوب تبدیل خواهد گردید که هیچ یک از قابلیت های آن قابل استفاده نیستند! در بخش های بعدی این گزارش با دلایل خراب شدن مگنترون آشنا خواهید شد.

انواع مگنترون مایکروویو

مگنترون همانند کوپلینگ مایکروویو دارای انواع مختلفی می باشد و نمی توانید مگنترون X را بر روی هر مایکروفر نصب کنید! در ابتدا توصیه ای که تکنسین های مجموعه ما برای شما دارند این است که حتما در صورت خرابی مگنترون از قطعه وارداتی و جایگزین براساس مدل و برند دستگاه خود استفاده کنید؛ در غیر اینصورت باید منتظر خرابی هایی باشید که جبران آنها کار نسبتا هزینه‌بری خواهد بود. با این وجود برای تعویض مگنترون به مراکز تعمیراتی مجاز مراجعه نمایید.

معرفی انواع مگنترون مایکروویو

یک نکته دیگر که جای دارد در این قسمت به آن اشاره کنیم این است که علیرغم مدل و برند تولید کننده مگنترون، باید به یک بخش دیگر آن به نام پایه مگنترون توجه ویژه کنید چرا که در صورت مغایرت پایه، امکان بهره وری از مگنترون را نخواهید داشت و باید مگنترون جدیدی را خریداری کنید. به همین دلیل توصیه ای که برای شما داریم این است که در صورت عدم داشتن دانش فنی تعمیرات، اجازه دهید تا مایکروفر شما بدست افراد کارشناس و با تجربه رفع گردد و دوباره کاری برای شما رخ ندهد.

جهت خرید مگنترون براساس مدل و برند مایکروفر خود، با تیم پشتیبانی آریابهکار به شماره مرکزی 02145437 تماس بگیرید.

بخوانید: نمایندگی تعمیرات بخارشوی کارچر در تهران

نحوه عملکرد مگنترون ماکروفر

با وجود تمام تفاسیر گفته شده در قسمت بالا ممکن است اینک برای شما سؤال پیش بیاید که مگنترون چگونه کار می کند؟ به‌طور کل، عملکرد مگنترون ماکروفر یک عملکرد نسبتا پیچیده ای است که در ادامه به‌صورت قدم به قدم توضیح داده شده است:

 1. در مرکز مگنترون قطعه ای زرد رنگ به نام کاتد وجود دارد که به‌صورت کامل توسط آند محصور شده است.
 2. زمانیکه شما مایکروفر را روشن می کنید، ولتاژ دریافتی باعث به حرکت در آمدن کاتد ناشی از حرکت الکترون‌ها می شود.
 3. با استفاده از آهنربایی که درون مگنترون جای گرفته است، میدان مغناطیسی و الکتریکی درون مگنترون ایجاد می شود که این الکترونها بار الکتریکی ایجاد شده را حمل می کنند.
 4. در نهایت این الکترون‌ها از مدار آند به شکل امواج رادیویی خارج و به سمت آنتن مگنترون منتقل می شوند.
 5. پس از آنکه امواج کافی در آنتن مایکروفر جمع‌آوری شدند، به مرات به سمت محفظه داخلی دستگاه تابانده می شوند و در این میان کاور میکا که وظیفه پخش یکنواخت امواج تولیدی مگنترون در محفظه داخلی را برعهده دارد، باعث گرم شدن یکنواخت غذای شما خواهد شد.
 6. اینک پس از گذشت بازه زمانی مشخص، غذای شما گرم و طبخ شده است و می توانید آنرا میل کنید.

علت خراب شدن مگنترون ماکروفر چیست؟

مگنترون مایکروفر دارای یک شاخصه به نام طول عمر مفید می باشد که این شاخصه صرفا به نحوه استفاده شما از دستگاه بستگی دارد! بدین معنا که هر چقدر استفاده شما در چارچوب قوانین و اصولی که توسط کمپانی سازنده اطلاع رسانی شده است باشد، طول عمر آن افزایش خواهد یافت و بالعکس. بنابراین زمانیکه دفترچه راهنمای ماکروفر فلر را مطالعه نکنید، باید منتظر خرابی های متعددی باشید که خراب شدن مگنترون ماکروفر یکی از آنها می باشد.

با این وجود در ادامه قصد داریم تا عواملی که به‌صورت مستقیم باعث خرابی و سوختن مگنترون مایکروفر می شوند را نام ببریم و این موارد عبارتند از:

 1. استفاده نادرست از مایکروفر.
 2. نوسان برق.
 3. خرابی ترانس مایکروویو.
 4. خرابی دیود ماکروفر.
 5. استفاده از ظروف فلزی.
 6. سوختن فیوز مایکروفر.
 7. خرابی کاور میکا.
 8. خراب شدن فن مایکروفر.
 9. جرقه زدن مایکروفر.
 10. محبوس کردن چهار طرف مایکروویو.
 11. استفاده پشت سرهم.
 12. عدم تمیز کردن به موقع محفظه داخلی.
 13. عدم سرویس سالانه مایکروفر.
 14. اتمام طول عمر مفید.

بخوانید: خرید میکروسوئیچ درب مایکروویو

عیب یابی مگنترون ماکروفر

منظور از عیب یابی مگنترون مایکروفر چیست؟ عیب یابی مگنترون مایکروویو صرفا یک پروسه کاملا تخصصی می باشد که حتما باید توسط تکنسین مجرب و ابزارهای تعمیراتی روز دنیا صورت گیرد و نتیجه آن هم قابل تعمیر بودن و یا قابل تعمیر نبودن مگنترون می باشد! بنابراین اگر به هر دلیلی مگنترون ماکروفر شما دچار خرابی شد، نباید فورا به فکر تعویض آن باشید چرا که هم هزینه بیشتری باید پرداخت کنید و هم اینکه یک قطعه سالم را از دست داده اید!

به همین دلیل ما در آریابهکار به اتفاق تکنسین ها و متخصصی کارآزموده و باتجربه آماده ارائه خدمات عیب یابی مگنترون ماکروفر و سایر قطعات این دستگاه با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا به‌صورت کاملا رایگان هستیم! با این وجود اگر مگنترون ماکروفر و هر قطعه دیگری از مایکروفر شما آسیب دیده است و به دنبال تعمیرگاه مجاز تعمیرات هستید می توانید به شعب شرق و غرب آریابهکار مراجعه نمایید تا این مشکل در حضور شما عیب یابی شود و سپس تعمیرات تخصصی لازم صورت گیرد.

آموزش عیب یابی مگنترون مایکروفر

 • عیب یابی رایگان مگنترون مایکروفر در تهران.
 • انجام تعمیرات تخصصی برای احیای مگنترون.
 • عدم نیاز به تعویض مگنترون.

تعمیر مگنترون ماکروفر در تهران

پس از آنکه مگنترون ماکروفر شما مورد عیب یابی قرار گرفت و میزان آسیب آن بقدری بود که تکنسین با استفاده از قطعات جانبی و ابزارهای تعمیراتی روز دنیا قادر به تعمیر آن باشد، فورا خدمات تعمیر مگنترون مایکروویو برای شما به‌صورت کاملا تخصصی انجام می شود تا نیازی به هزینه های گران‌قیمت و همچنین تعویض مگنترون نداشته باشید.

آریابهکار با بیش از 30 سال سابقه درخشان در شرایط اقتصادی فعلی همواره همراه شما عزیزان است تا با کمترین هزینه ممکن دستگاه شما را احیا کند و نیازی به تعویض قطعات گران‌قیمت نداشته باشید. بنابراین دستگاه خود را بدست تکنسین های ما بسپارید تا در اسرع وقت مشکل شما با بهترین کیفیت ممکن برطرف گردد.

بخوانید: نمایندگی تعمیرات مایکروویو دلونگی

تعویض مگنترون ماکروفر در شرق و غرب تهران

همچنین اگر مگنترون ماکروفر شما بقدری آسیب دیده است که هیچ‌جوره قابلیت تعمیر ندارد، تنها راهکاری که به شما پیشنهاد خواهد شد، صرفا تعویض آن با قطعه جایگزین براساس مدل و برند ماکروفر شما خواهد بود و دیگر هیچ راهکاری نخواهید داشت. با این وجود اگر دستگاه خود را به تکنسین های ما بسپارید، با استفاده از مگنترون کاملا وارداتی براساس مدل و برند دستگاه شما، خدمات تعویض در کسری از زمان صورت خواهد گرفت.

ما در آریابهکار جهت سهولت دسترسی شما عزیزان دو شعبه در شرق و غرب تهران داریم که بنابر محل زندگی خود می توانید نزدیک ترین شعبه را انتخاب نمایید و دستگاه خود را به آن منتقل کنید. در ادامه آدرس شعب درج شده اند:

 • شعبه نارمک: خیابان دکتر آیت، پایین‌تر از چهار راه تلفن خانه، نرسیده به خیابان دماوند، شماره ۶۸ ، واحد اول.

تفاوت مگنترون ماکروفر و سولاردام

مگنترون ماکروفر و سولاردام عملا دارای یک قابلیت یکسان و مشابه هستند و این بدین معنا نیست که امکان معاوضه مگنترون ماکروفر با مگنترون سولاردام وجود داشته باشد! چرا که تفاوت هایی در میان این دو وجود دارند که باعث تمایز آنها از یکدیگر می شود. در ادامه تفاوت های اصلی و کلیدی این دو قطعه را نام برده ایم:

 1. شرکت تولید کننده.
 2. کشور تولید کننده.
 3. اندازه پایه مگنترون.
 4. مدل و برند مناسب مگنترون.

تفاوت مگنترون سولاردام و ماکروفر

تست مگنترون ماکروفر

اما برای بررسی دقیق مگنترون مایکروویو باید آنرا با استفاده از ابزارهای تعمیراتی مورد بازبینی و تست قرار دهید تا نتایج حاصل از این آزمایش و تست، شما را مطلع کند که آیا مگنترون مشکل دارد یا خیر؟! با این وجود چگونه می توانیم مگنترون را تست کنیم؟ در ادامه با شیوه تست مگنترون مایکروفر آشنا خواهید شد:

نکته: در صورت باز کردن بدنه ماکروفر توسط شخص شما، از گارانتی خارج خواهد شد و همچنین در سایر مراکز تعمیر، پذیرش نخواهد شد.

 1. ماکروفر را به‌صورت کامل از برق بکشید و پس از گذشت حداقل 30 دقیقه سراغ مرحله دوم بیایید.
 2. به آرامی پیچ های متصل کننده کاور رویی مایکروفر را باز کنید و به ترتیب آنها را روی یک سینی قرار دهید و نشانه گذای نمایید.
 3. اینک کاور رویی را به آرامی بلند کنید و کنار بگذارید.
 4. با کنار گذاشتن کاور می توانید مگنترون مایکروفر را مشاهده کنید که در این بخش باید مگنترون را از جای خود خارج نمایید.
 5. اکنون باید با استفاده از اهم متر تست کنید که آیا مگنترون سالم است یا خیر؟ با این وجود اگر مگنترون را مشاهده کنید می توانید دو خروجی فلزی را مشاهده کنید که در پشت این قطعه قرار دارد.
 6. اهم متر را در کمترین میزان خود تنظیم کنید و سپس خروجی سیاه و قرمز اهم متر را به این دو قطعه فلزی بچسبانید و عدد نمایش داده شده را بنویسید.
 7. هم اکنون جای خروجی ها را عوض کنید و مجددا عدد نمایش داده شده را یادداشت نمایید.
 8. اگر عدد نمایش داده شده در هر دو صورت کمتر از یک اهم باشد، نشان دهنده سالم بودن مگنترون می باشد؛ در غیر اینصورت باید مگنترون را تعویض کنید و مگنترون جدیدی خریداری نمایید.

بخوانید: تعمیرات مایکروویو بوتان در تهران

نمایندگی فروش مگنترون ماکروفر سامسونگ و پاناسونیک

اگر با تست و بررسی دقیق مگنترون ماکروفر پاناسونیک و سامسونگ متوجه خرابی آن شده اید، جای نگرانی وجود ندارد چرا که می توانید مگنترون را از نمایندگی های کمپانی سازنده مایکروفر خود خریداری و تهیه کنید. اما یک نکته وجود دارد و آن هم عدم پشتیبانی گارانتی دستگاه (در صورت اتمام گارانتی ماکروفر) از این قطعه می باشد و باید برای تهیه آن، هزینه پرداخت نمایید که معمولا این هزینه زیاد می باشد.

با این وجود اگر به دنبال یک مگنترون کاملا وارداتی با 90 روز گارانتی براساس برند و مدل مایکروفر خود هستید، می توانید با مجموعه آریابهکار به شماره مرکزی 02145437 تماس بگیرید و درخواست موجودی مگنترون ماکروفر سامسونگ و هر برند دیگری را نمایید تا در اسرع وقت موجودی قطعه از انبار مرکزی آریابهکار استعلام و خدمت شما عزیزان اطلاع رسانی شود. همچنین بصورت حضوری نیز می توانید به شعب شرق و غرب آریابهکار مراجعه نمایید.

مگنترون مایکروویو سامسونگ

قیمت مگنترون مایکروفر

یکی از معیارهای مهم در خصوص خرید مگنترون ماکروفر، قیمت آن می باشد که یک شاخصه تعیین کننده محسوب می شود. ما در مجموعه آریابهکار به عنوان مرکز تخصصی تعمیرات ماکروفر، مگنترون تمام ماکروفرهای موجود در بازار کشور را براساس مدل و برند دستگاه شما موجود داریم که این قطعه بصورت کامل وارداتی است. با این وجود اگر مگنترون ماکروفر شما به هر دلیلی خراب شده است و در پروسه تست متوجه این خرابی شده اید، می بایست مگنترون جدیدی خریداری و نصب نمایید.

در ادامه این گزارش صرفا قیمت مگنترون یکسری ماکروفرها را مطرح کرده ایم که می توانید از مجموعه آریابهکار خریداری نمایید. لازم به ذکر است که جهت تهیه مگنترون می بایست از ماکروفر خود عکس بگیرید و در تلگرام یا واتساپ شماره 09190111214 ارسال نمایید تا توسط تکنسنین های مجموعه مورد بررسی قرار گیرد و سپس خدمت شما اطلاع رسانی نمایند.

قطعه مگنترون ماکروفرقیمت (تومان)
مگنترون اینورتر ماکروفر پاناسونیک M11.300.000
مگنترون اینورتر ماکروفر پاناسونیک M32 و M421.300.000
مگنترون ماکروفر دوو918.000
مگنترون ماکروفر سامسونگ مدل سامی2.320.000
مگنترون ماکروفر سامسونگ مدل مالزی1.345.000
مگنترون ماکروفر ال جی مدل کره ای1.389.000
مگنترون سولاردام ال جی مدل کره ای1.395.000

نتیجه گیری

مگنترون به عنوان یک قطعه بسیار مهم و اساسی ماکروفر شما می باشد که می تواند در طول زمان بنابر دلایلی همچون استفاده نادرست، وارد کردن فشار بیش از حد و نوسان برق قابلیت خود را از دست بدهد و از دست دادن قابلیت مگنترون برابر با خرابی گسترده و عدم کارکرد مایکروویوی شما می باشد. با این وجود توصیه اصلی که برای شما داریم این است که سعی کنید در قالب یک چارچوب اصولی از مایکروفر استفاده کنید تا مشکلی برای ماکروفر اعم از گرم نشدن غذا در مایکروویو و… پیش نیاید.

معمولا زمانیکه مگنترون ماکروفر خراب می شود، باید توسط تکنسین مورد بازبینی و عیب یابی قرار گیرد و نتیجه این عیب یابی هم قابل تعمیر بودن/نبودن مگنترون می باشد که اگر میزان خرابی مگنترون ماکروفر شما بیش از حد باشد، طبیعتا باید با قطعه جایگزین تعویض صورت گیرد که در مجموعه ما این پروسه توسط تکنسین های مجرب و قطعه جایگزینه کاملا وارداتی با 90 روز گارانتی رسمی آریابهکار انجام می شود.

سوالات متداول

مگنترون ماکروفر چیست؟

مگنترون ماکروفر اصولا کلیدی ترین قطعه مایکروویو می باشد و وظیفه تولید امواج و گرما را برعهده دارد.

چگونه مگنترون ماکروفر را تست کنیم؟

تمام پروسه نحوه تست مگنترون ماکروفر به‌صورت مرحله به مرحله برای شما عزیزان آموزش داده شده است.

از کجا مگنترون ماکروفر بخریم؟

جهت خرید مگنترون ماکروفر خود، مدل و برند دستگاه را به شماره 09190111214 در واتساپ یا تلگرام ارسال نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 4 Comments

 1. سلام خسته نباشید. به شرط استفاده‌ی درست، طول عمر مگنترون سامسونگ مدل مالزی چند سال هست؟؟

  1. با سلام. کاربر گرامی به صورت دقیق و قطغی نمی توان عمر مفید قطعات را تعریف نمود اما طول عمر مگنترون سامسونگ مدل مالزی به شرط استفاده‌ی درست، به طور متوسط ​​بین 5 تا 10 سال است.

 2. بجز باز کردنِ سولاردارم و سنجش بااهم سنج، چگونه متوجه بشیم لامپ سالم است یا ضعیف شده؟
  از کسی شنیدم اگه یک لیوان اب رو با قدرت۹۰۰ ، یک دقیقه داخل ماکرو بزاریم باید بجوشه.اگه فقط درحد گرم شدن بود یعنی لامپ ضعیفه….

  بنظرتون این تئوری درسته؟؟

  1. با سلام. کاربر گرامی تئوری جوش آمدن آب در ماکروفر برای تست لامپ تا حدی درست است. اگر لامپ ماکروفر ضعیف شده باشد، ممکن است نتواند آب را به جوش بیاورد. با این حال، این روش 100% دقیق نیست. زیرا عوامل دیگری مانند دمای اولیه آب، نوع لیوان و قدرت ماکروفر نیز می‌توانند بر جوش آمدن آب تأثیر بگذارند.
   بهترین روش برای تست لامپ ماکروفر، استفاده از اهم سنج است. این روش دقیق و قابل اعتماد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214