skip to Main Content

سوختن فیوز مایکروفر از مشکلات رایج این دستگاه است . برای اغلب ماکروفر ها از هربرندی که باشد اتفاق می افتد.

اگر فیوز ماکروفر به صورت مداوم می سوزد، باید هر یک از این قطعات مورد ارزیابی و بررسی قرار گیرند.

ما در این مقاله شما را با دلایل این اتفاق آشنا می کنیم. در پایان شما را با خدمات آریابهکار برای تعمیر اصولی ماکروفر آشنا خواهیم ساخت.

فیوز سرامیکی مایکروویو

فیوز سرامیکی مایکروویو

مایکروویو همانند لوازم برقی دیگر دارای قطعه ای به نام فیوز است. البته فیوز در ماکروفر به دو مدل سرامیکی و شیشه ای وجود دارد.

وظیفه فیوز سرامیکی محافظت از مایکروویو در برابر نوسانات برق است. فیوز شیشه ای نیز که به آن فیوز حرارتی گفته می‌شود زمانی که درجه حرارت مایکروویو بسیار بالا برود با خاموش کردن دستگاه از آسیب دیدن آن جلوگیری می کند.

فیوز حاوی سیم فلزی است که در درجه حرارت های بالا ذوب می شود. حال اگر بنا به دلایلی در این قطعه اتصال کوتاه رخ دهد، شدت جریان عبوری از آن افزایش پیدا کرده و حرارت بالا باعث شکسته شدن مدار و ذوب شدن سیم موجود در فیوز می شود.

تعویض فیوز ماکروویو

ممکن است که فیوز را تعویض کرده باشید اما پس از آن باز هم شاهد سوختن فیوز باشید. علت آن است که مشکل اصلی مایکروفر رفع نشده است و نیاز به بررسی و ارزیابی دقیق توسط یک تعمیرکار حرفه‌ای دارد. به عبارتی دیگر تا زمانی که منشا سوختگی فیوز مشخص و رفع نشود، هر تعداد دفعاتی که فیوز را تعویض کنید باز هم می سوزد.

معمولا سوختن فیوز ماکروفر با خرابی قطعاتی چون دیود، خازن و میکروسوئیچ مرتبط است. این ها قطعاتی حساس هستند که وظیفه اصلی برای راه اندازی ماکروفر را بر عهده دارند.

4 علت سوختن فیوز ماکروفر

  1. خرابی میکروسوئیچ
  2. خراب شدن دیود
  3. خراب شدن خازن
  4. اتصال کوتاه ترانس

1. سوختن فیوز ماکروفر به دلیل خرابی میکروسوئیچ

در مایکروفر قطعه ای به نام میکروسوئیچ قفل وجود دارد که تا زمانی که درب دستگاه باز است، عملکرد ماکروفر را قطع می‌ کند. چنانچه میکروسوئیچ معیوب شده باشد می‌تواند باعث سوختن فیوز شود.

2. خراب شدن دیود

4 علت سوختن فیوز ماکروفر

وظیفه دیود تبدیل ولتاژ برق شهری به ولتاژ برق مورد نیاز برای ماکروفر است. بدین صورت که برق شهری پس از ورود به دستگاه ابتدا از ترانس به سمت مگنترون ماکروفر و سپس از خازن به سمت دیود می کند.

در نهایت بایستی جریان برق با ولتاژ بالا به ولتاژ مورد نیاز برای ماکروفر همگام سازی شود. اگر در عملکرد دیود اختلالی به وجود بیاید و یا اینکه سوخته باشد می‌تواند منجر به سوختن فیوز ماکروفر شود.

3. خراب شدن خازن

یکی از قطعات حساس و مهم در ماکروویو خازن است که اگر در عملکرد آن نقصی به وجود بیاید و یا بسوزد می‌تواند منجر به سوختن مداوم فیوز شود.
وظیفه خازن آن است که برق شهری را در خود ذخیره کرده و زمانی که ماکروفر شروع به کار می کند این برق را به سمت مگنترون آزاد می کند تا با تولید امواج الکترومغناطیس باعث گرم شدن و پختن ماده غذایی شود. لذا هرگونه خرابی که در خازن به وجود بیاید باعث سوختن فیوز میشود

4. سوختن فیوز ماکروفر به دلیل اتصال کوتاه ترانس

محل قرار گیری ترانس پشت صفحه گریل است. ترانس برق شهری را به ولتاژ های بالا و مورد نیاز برای ماکروفر تبدیل می کند. در صورتی که در این قطعه و یا سیم کشی آن اتصال کوتاه رخ داده باشد، می‌تواند منجر به سوختن مداوم فیوز ماکروفر شود.

از دیگر دلایل سوختن مداوم فیوز ماکروفر می‌توان به خراب شدن فن خنک کننده و در نتیجه گرم شدن بیش از حد ماکروفر، وجود اتصال کوتاه در برد الکترونیکی و اتصال کوتاه در سیم کشی حامل برق به دستگاه اشاره کرد.

مرکز تخصصی رفع مشکل سوختن فیوز ماکروفر در تهران

مرکز تخصصی رفع مشکل سوختن فیوز ماکروفر در تهران

در پایان باید اشاره کرد ماکروفر جز لوازم برقی خطرناک است که عیب یابی و تعمیر آن از عهده هر کسی بر نمی آید. زیرا این دستگاه با جریان های برق با شدت بالا کار می کند.

بخصوص در مورد قطعه خازن که جریان برق را در خود ذخیره کرده و در صورتی که این قطعه به صورت کامل تخلیه نشده باشد می تواند خطر برق گرفتگی شدید و مرگ را به دنبال داشته باشد.

برای اینکه دستگاه شما به صورت اصولی تعمیر شده و یا مشکل سوختن فیوز مایکروفر برطرف شود از مراکز معتبر و دارای مجوز کمک بگیرید.

آریابهکار یکی از مراکز قدیمی تعمیر کننده انواع برندهای ماکروفر در تهران است. مدل دستگاه شما هر چه که باشد از برندهای قدیمی چون بوتان و یا مدل‌های جدید با تکنولوژی های پیشرفته در آریابهکار با گارانتی ۹۰ روزه و با استفاده از قطعات جانبی اصل و اورجینال شرکتی تعمیر می شود.

خدمات آریابهکار برای تعمیر ماکروفر

برای انتقال دستگاه خود به شرکت نیازی به مراجعه حضوری نیست امکان تعمیر در محل دستگاه شما وجود دارد.

اگر به تجهیزات خاص برای عیب یابی و تعمیر ماکروفر نیاز باشد انتقال ماکروفر به کارگاه مرکزی توسط پرسنل شرکت انجام می شود.

پس از دریافت اولین خدمات تعمیر به مشتریان کدهای تخفیف ویژه مشترکین تعلق میگیرد.

در صورتی که برای تعمیر دستگاه خود عجله دارید می توانید از سرویس های ویژه تعمیر ۴۸ ساعته بهره مند شوید.

برای ثبت درخواست خود می توانید همین حالا با شماره های درج شده در سایت بیشتر تماس بگیرید. همچنین می توانید فرم آنلاین موجود در سایت را پر کنید و منتظر تماس همکاران ما از بخش پذیرش بمانید.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214