skip to Main Content

برق داشتن بدنه یخساز خانگی و صنعتی، یکی از رایج ترین مشکلاتی می باشد که نه تنها برای یخساز بلکه برای تمام لوازم برقی خانگی می تواند رخ دهد! اما در ابتدا اجازه دهید تا سوالی که در ذهن شما نقش بسته است را پاسخ دهیم: آیا برق داشتن بدنه یخساز یک مشکل جدی است؟ بله. این مشکل می تواند به‌صورت جزئی آغاز و به مرور می تواند به یک مشکل جدی و اساسی تبدیل شود و در نهایت منجر به از کار افتادن و اتصالی در یخساز شما خواهد شد که با روشن کردن یخساز با مشکل پریدن فیوز روبرو می شوید.

با این وجود برق داشتن بدنه یخساز می تواند بنابر دلایل متعددی رخ دهد که بهتر است حتما توسط تکنسین و تعمیرکار یخساز صنعتی و خانگی مورد بازبینی و عیب یابی قرار گیرد؛ چرا که اگر دانش فنی تعمیرات ندارید، هر گونه تعمیرات توسط شما می تواند خطرناک باشد. از این رو اگر دانش فنی تعمیرات یخساز را ندارید، تکنسین های تعمیرکار مجموعه ما آماده ارائه خدمات تعمیر دستگاه شما می باشند. در ادامه این گزارش از آریابهکار نیز قصد داریم شما را با دلایل برق داشتن بدنه یخساز آشنا سازیم. همراه ما باشید.

هشدار: در صورت برق داشتن بدنه یخساز، دستگاه را از برق بکشید و به هیچ وجه تا پیش از تعمیر آن، اقدام به روشن کردن دستگاه نکنید.

1. از بین رفتن عایق سیم های داخلی یخساز

همانگونه که مطلع هستید، درون یخساز سیم کشی جهت ارتباط قطعات داخلی یخساز وجود دارد که این سیم کشی می تواند در طی زمان به دلیل استفاده های نادرست و همچنین قرار دادن یخساز در فضاهای بسته و بسیار گرم و همچنین عدم توجه به خرابی فن یخساز دچار خرابی و پوسیدگی شود. با این وجود زمانیکه این عایق بندی از بین برود، ولتاژ وارد شده به درون یخساز کنترل نخواهد شد و به تمام بدنه یخساز شما منتقل می شود.

از بین رفتن عایق سیم داخلی یخساز

اما نکته بسیار مهم اینجا است که در صورت وارد شدن برق به بدنه یخساز، نه تنها قطعات کلیدی یخساز مانند موتور، برد، کمپرسور و… دچار آسیب خواهند شد، بلکه ممکن است برای شما و سایر مصرف کنندگان یخساز خطرساز واقع شود. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما در اولین فرصت اقدام به خاموش کردن یخساز نمایید و اجازه دهید تا توسط تکنسین های مجرب یخساز مورد بازبینی و تعمیر قرار گیرد تا آسیب مالی گسترده ای به شما وارد نگردد.

بخوانید: نمایندگی تهران تعمیر یخساز اسکاتمن

توجه: اگر در صورت تعویض سیم های داخلی یخساز توسط مراکز غیرمجاز به‌صورت اشتباه یک سیم به قسمتی دیگر متصل شود، می تواند باعث از کار افتادن دستگاه شما شود.

2. اتصالی داخلی؛ از دلایل برق داشتن بدنه یخساز

در صورت استفاده نادرست از یخساز، قطعا قطعات داخلی ممکن است دچار اختلالاتی در عملکرد خود شوند که بارزترین اختلال نیز اتصال داخلی می باشد. اما زمانیکه کوچکترین و ساده‌ترین اتصالی درون دستگاه پرکاربردی مانند یخساز رخ می دهد، قطعا می تواند عملکرد تمام قطعات دستگاه را مورد تاثیر خود قرار دهد. با این وجود توصیه می کنیم در صورت متوجه شدن چنین مشکلی، در اسرع وقت به نمایندگی تعمیر یخساز الکترولوکس در تهران مراجعه کنید تا این مشکل توسط تکنسین های مجرب مورد بازبینی قرار گیرد.

3. عدم استفاده از محافظ برق؛ علت برق داشتن بدنه یخساز

همانگونه که برای استفاده از یخچال، لباسشویی و ظرفشویی از محافظ های برق مخصوص و استاندارد استفاده می کنید، باید از این محافظ های برق استاندارد نیز سر راه یخساز خود استفاده نمایید تا نوسان برق و ولتاژ مخرب را کنترل کند و آسیبی در طول نوسانات برق روزانه متوجه دستگاه شما نشود؛ روزانه در کلانشهرها به تعداد دفعات متعددی نوسان برق ایجاد می شود که در صورت عدم استفاده از محافظ برق مناسب، دستگاه های الکتریکی شما آسیب خواهند دید.

با این وجود توصیه می کنیم حتما با یک هزینه جزئی، اقدام به خرید محافظ برق اصیل و با گارانتی معتبر از مراکز فروش مجاز نمایید تا نوسان برق محل سکونت شما، به یخساز آسیب وارد نکند.

بخوانید: نمایندگی تعمیر یخساز آکوا

4. خراب شدن برد یخساز

برد یخساز به عنوان مغز اصلی دستگاه شما می باشد که با فشردن هر گونه دکمه، در ابتدا درخواست شما به برد و سپس به قابلیت مدنظر ارسال خواهد شد. اما برد یک قطعه عادی نیست و بروز هر گونه تداخل ساده و جدی درون این قطعه، می تواند عملکرد کلی یخساز شما را از کار بیندازد. با این وجود برد یخساز معمولا به دلیل استفاده نادرست، استفاده بیش از حد، گرمای زیادی، خرابی فن، نوسان برق و… دچار خرابی می شود.

تعمیر برد یخساز

اما منظور از خرابی برد یخساز، سوختن آن نیست چرا که گاهی اوقات شاید بخشی از برد از کار بیافتد! بدین معنا که در صورت خراب شدن برد، ممکن است صرفا سمت کوچکی از آن دچار خرابی شود و در نتیجه دستورات را به‌صورت جابجا به قطعات یخساز ارسال کند! با این وجود خرابی برد نیز می تواند یکی از عوامل اصلی برق داشتن بدنه یخساز شما واقع شود که بهتر است صرفا توسط تکنسین های مجرب و با سابقه مورد تعمیر قرار گیرد.

در صورت تعمیر اشتباه و نادرست برد یخساز، ممکن است سایر قطعات کلیدی یخساز اعم از موتور، کمپرسور و… دچار خرابی گسترده شوند.

بخوانید: علت صدای زیاد یخساز خانگی و صنعتی

تعمیرات برد یخساز به دلیل حساسیت بالایی که دارد در مجموعه آریابهکار توسط تکنسین های مجرب و ابزارهای تعمیراتی بروز انجام می شود.

5. خرابی دوشاخه برق یخساز

یکی دیگر از عواملی که می تواند باعث برق داشتن بدنه یخساز شما شود، خرابی و فرسودگی دوشاخه برق دستگاه می باشد که هم بستگی به طول عمر دستگاه و هم بستگی به نحوه استفاده از آن دارد. برای مثال اگر دوشاخه برق یخساز دچار قطع و وصلی شده باشد، یقینا با اتصال دستگاه به برق، ممکن است دستگاه به‌صورت ناگهانی قطع و به‌صورت ناگهانی وصل شود. همین پروسه می تواند به سادگی باعث نیم سوز شدن قطعات داخلی یخساز و همچنین اتصالی در میان آنها شود.

با این وجود اگر به هر دلیلی دوشاخه برق یخساز شما دچار خرابی، فرسودگی، قطعی و… شده است، به هیچ وجه آنرا به برق متصل نکنید. همچنین نکته دیگری که در این قصمت باید به آن اشاره کنیم، بریدن قسمت دوشاخه یخساز و تعویض آن با دوشاخه های بی کیفیت و پلاستیکی می باشد که نتیجه این تصمیم نادرست نیز می تواند اتصالی و عدم ورود ولتاژ کافی به دستگاه باشد! از این رو توصیه می کنیم به هیچ وجه تصمیم عجولانه ای جهت تعمیر کابل یخساز نگیرید تا خرابی بیشتری رخ ندهد.

بخوانید: نمایندگی تعمیر یخساز میگل

تعمیرات برق داشتن بدنه یخساز

مجموعه آریابهکار با بیش از 30 سال سابقه درخشان در زمینه تعمیر انواع لوازم خانگی علی الخصوص تعمیر یخساز خانگی و صنعتی، به همراه تیم حرفه ای و کارآزموده خود آماده عیب یابی و تعمیر دستگاه یخساز شما می باشد. لازم به ذکر است که تکنسین های مجرب ما در شرایط فعلی اقتصاد کشور، همراه شما عزیزان هستند و به همین دلیل با داشتن دانش تعمیرات دقیق قطعات، نیاز شما مبنی بر خرید و تعویض قطعات گران‌قیمت یخساز رفع می کنند و در نتیجه صرفا با هزینه جزئی مشکل شما برطرف خواهد شد.

توجه داشته باشید که تمام خدمات ما شامل 90 روز گارانتی رسمی شرکتی و یک هفته مهلت تست رایگان می شود تا با خیالی راحت دستگاه خودتان را به ما جهت تعمیرات بسپارید.

سوالات متداول

آیا برق داشتن بدنه یخساز یک مشکل جدی می باشد؟

بله. این مشکل شاید در روزهای اول مشکل جدی نباشد، اما قطعا پس از گذشت جند روز می تواند می تواند تبدیل به یک مشکل اساسی شود.

رایج ترین علت برق داشته بدنه یخساز چیست؟

رایج ترین علت برق داشتن بدنه یخساز، خرابی برد دستگاه می باشد که حتما باید توسط تکنسین مجرب مورد بازبینی و تعمیر قرار گیرد.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214