skip to Main Content

موتور یخچال یکی از مهم ترین و اصلی ترین قطعاتی می باشد که بر روی یخچال شما عزیزان نصب می شود و این در حالی می باشد که اگر موتور یخچال به هر دلیلی خاموش شود، به هیچ وجه پروسه تولید سرما در این دستگاه انجام نخواهد شد. لازم به ذکر می باشد که موتور یخچال به دلیل ساختاری که دارد، خیلی سخت تعمیر می شود و در صورت بروز خرابی های گسترده، امکان تعمیر آن وجود ندارد و باید اقدام به تعویض آن نمایید. با این وجود بهترین موتور یخچال ایرانی از نظر تعمیرکاران کدام است؟

در پاسخ به این سوال ما تمام تلاش خود را انجام داده ایم تا بتوانیم به بهترین شکل ممکن شما عزیزان را با این موضوع آشنا سازیم و بتوانید اقدام به خرید موتور یخچال مناسب نمایید. با این وجود اگر با این زمینه آشنا نیستید، توصیه می کنیم که حتما این مقاله از تعمیر یخچال از آریابهکار را مطالعه کنید تا خریدی مطمئن و مناسب داشته باشید و دیگر نیازی به پرداخت هزینه های نامتعارف نیز در این زمینه هم نداشته باشید.

موتور یخچال چیست؟

کمپرسور یخچال که به عنوان موتور یخچال نیز شناخته می شود، نقش حیاتی در تراکم و فشرده سازی گاز دارد. این فرآیند فشار لازم را برای انتقال و گردش گاز از طریق لوله های کندانسور یا مدار یخچال ایجاد می کند. در عملیات خنک سازی، قوانین ترمودینامیک به کار گرفته می شوند که هر زمان که گاز مایع به بخار تغییر حالت دهد، انرژی حرارتی را از محیط اطراف جذب می کند و برعکس زمانی که بخار به مایع تبدیل می شود، در این حالت توسط کمپرسور، حرارت را به بیرون از محیط منتقل می کند. این تبادل حرارتی اساس و مکانیسم اصلی فرآیند تولید سرما در یخچال است.

در این راستا ماموریت اصلی کمپرسور یخچال در تبدیل گاز از حالت بخار به مایع و همچنین تراکم و حرکت دادن گاز درون مدار و لوله های کندانسور است. این فرآیندها به همراه یکدیگر، محیط داخلی یخچال را خنک و دما را در سطح مطلوب نگه می دارند. با این وجود موتور یخچال که همان کمپرسور یخچال نیز شناخته می شود، یکی از مهم ترین و اصلی ترین قطعاتی می باشد که در این دستگاه درج شده و اگر هم به هر دلیلی خراب شود، مطمئن باشید که به هیچ وجه پروسه تولید سرما در این دستگاه ایجاد نخواهد شد.

بنابراین توصیه ای که برای شما داریم این است که اگر با مشکلی در موتور یخچال روبرو شدید، حتما این قطعه کلیدی را به تکنسین های مجرب و متخصص بسپارید تا بتوانید مشکل را از این طریق بر طرف نمایید و نیازی به تعویض موتور یخچال نداشته باشید.

خرید موتور یخچال ایرانی

در صورتی که با خرابی گسترده در موتور یخچال خود روبرو شده اید، با توجه به ساختار و طراحی موتور یخچال، اگر تکنسین تعمیرکار یخچال موفق به تعمیر این قطعه کلیدی نشود، باید اقدام به تعویض موتور یخچال با یک موتور جدید نمایید تا از این طریق مشکل دستگاه شما عزیزان بر طرف شود. با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما پروسه خرید موتور یخچال را از فروشگاه های مجاز و معتبر طی کنید تا بهترین موتور ممکن بر اساس دستگاه خود خریداری و استفاده نمایید.

لازم به ذکر می باشد که اگر مایل به خرید موتور یخچال ایرانی هستید، باید اطلاع داشته باشید که در حال حاضر موتور یخچال ایرانی در بازار کشور وجود ندارد و موتورهایی که ساخت کشورهای مختلف هستند در بازار کشور عرضه شده اند. از این رو اگر مایل به خرید موتور یخچال ایرانی هستید، ممکن است نسخه متفرقه را با مبلغ نسبتا زیادی خریداری کنید که در کمترین بازه زمانی ممکن با خرابی آن روبرو شوید. با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که برای خرید موتور یخچال به تعمیرگاه های غیر مجاز مراجعه نکنید.

مقالات مرتبط:علت جمع شدن آب در یخچال

بهترین مدل های موتور یخچال

اگر به دنبال خرید موتور یخچال مناسب هستید، لازم به ذکر می باشد که در حال حاضر مدل ها و برندهای مختلفی در این زمینه اقدام به تولید موتور یخچال می کنند که شما می توانید این برندها را برای خرید موتور یخچال انتخاب نمایید. از این رو ما در ادامه این مقاله از آریابهکار قصد داریم تا برخی از شناخته شده ترین برندهای موتور یخچال را برای شما معرفی کنیم که عبارتند از:

1. موتور یخچال دورین

شرکت دورین از سال ۱۹۱۸ به عنوان یکی از بازیگران عمده در صنعت کمپرسورهای یخچال شناخته می شود و در رتبه بندی بازار پس از دانفوس، به عنوان دومین برند برتر در این حوزه شناخته می شود. با توجه به تجربه قابل توجهی که این شرکت در تولید کمپرسورهای یخچال دارد، محصولات آن از لحاظ مکانیکی بی نظیر بوده و کیفیت و کارایی بالایی را ارائه می دهند. این موتورها با مزیت هایی چون مصرف انرژی پایین و سطح صدای بسیار کم، توجه بسیاری را به خود جلب کرده اند.

2. موتور یخچال دانفوس

مشتریان زیادی از ما سؤال می کنند که موتورهای یخچال دانفوس که به عنوان یکی از بهترین ها در بازار شناخته شده اند، در کدام کشور ساخته می شوند؟! این موتورها توسط یک شرکت لهستانی طراحی و ساخته می شوند و با ویژگی هایی چون بهره وری انرژی بالا و صدای کم، مورد تقدیر قرار گرفته اند.

3. موتور یخچال آپسون

برند آپسون که یک شرکت هندی است، از سال ۲۰۱۴ شروع به عرضه محصولات خود در بازار کرده و علاوه بر کمپرسور یخچال، به تولید قطعات دیگر لوازم خانگی مانند ماشین لباس شویی نیز می پردازد.

4. موتور یخچال کوبر

موتور یخچال کوبر مانند آپسون، در تولید موتورهای یخچال و سایر قطعات مرتبط فعالیت دارد و به عنوان یکی از شرکت های مطرح جهانی در این زمینه شناخته می شود. جالب است که نام تجاری بخش هایی از این شرکت با برند های بزرگی چون سامسونگ و ال جی مرتبط است و تحت عناوین متفاوتی عرضه می شوند.

برای خرید موتور یخچال در هر برند در ابتدا توصیه می کنیم از طریق شماره مرکزی 02145437 با نمایندگی آریابهکار در تهران تماس بگیرید تا از این طریق درخواست خود را ثبت نمایید و بتوانید اقدام به خرید موتور یخچال مناسب کنید.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214