skip to Main Content

علت بوی بد یخچال معمولا می تواند ناشی از چندین علت رخ دهد که گاهی اوقات حتی بقدری بوی بد یخچال زیادی می شود که استفاده از یخچال غیرقابل تحمل خواهد بود. اما در صورت مواجه شدن با این خرابی باید در ابتدا پیش از آنکه هر کاری انجام دهید، مشکل را ریشه یابی کنید! بدین معنا که اگر شما حتی اقدام به رفع بوی بد یخچال کنید، اما علت آنرا ندانید، قطعا به مرور زمان برای شما مجددا تکرار خواهد شد. از این رو در این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر یخچال آریابهکار قصد داریم تا شما را با این موضوع بیشتر آشنا سازیم. همراه ما باشید.

علت بوی بد یخچال چیست؟

بدون شک پس از آنکه درب یخچال را باز می کنید و بوی نامتعارفی به مشام شما عزیزان می رسد، به این سؤال فکر خواهید کرد که علت بوی بد یخچال چیست؟ بهترین و مهم ترین پاسخی که شما می توانید در این زمینه دریافت کنید، فقط و فقط خودتان هستید! چرا که شما از یخچال مصرف می کنید و هر مورد و موضوعی که ما بخواهیم در این گزارش به شما اعلام، صرفا موارد کلی هستند. از این رو در ابتدا توصیه می کنیم که کمی این موضوع را خودتان پیگیری کنید تا به پاسخ سؤال خود برسید.

علت بوی بد یخچال چیست؟

اما از نظر کارشناسان و تکنسین های حاضر در شعب آریابهکار، بوی بد یخچال می تواند ناشی از یک چارچوب نادرست و اشتباه به وجود بیاید که رخ دادن چنین موضوعی نیز می تواند باعث دوری شما از یخچال شود و حاضر به باز کردن درب یخچال نخواهید بود. در ادامه این گزارش از آریابهکار قصد داریم تا یکسری نکات را برای شما در این خصوص آشنا سازیم. از این رو علت بوی بد یخچال عبارت است از:
 1. فاسد شدن مواد غذایی درون یخچال.
 2. عدم بستن کامل درب ظرف غذا.
 3. عدم قرار دادن درب بر روی مواد غذایی.
 4. تمیز نکردن یخچال در طی چند ماه اخیر.
 5. سوراخ بودن ظرف یا پلاستیک قرار داده شده در یخچال.
 6. قرار دادن مواد ترشیده در یخچال بدون درب.
 7. عدم شستشو سبزیجات و قرار دادن آنها در یخچال.
 8. فاسد شدن میوه درون یخچال.
 9. سر ریز شدن ظرف لبنیات درون یخچال.
 10. باز نکردن درب یخچال.
 11. قرار دادن گوشت و مرغ بدون درب در یخچال.
 12. تولید باکتری و میکروب در طبقات زیرین ناشی از عدم تمیز کردن به موقع یخچال.
 13. تلنبار کردن مواد غذایی و عدم مصرف به موقع آنها.
 14. قرار دادن نان بدون هر گونه درپوش.
 15. سر ریز شدن دوغ درون یخچال.
 16. عدم توجه به کشوهای داخلی یخچال.

چگونه بوی بد یخچال را از بین ببریم؟

برای از بین بردن بوی بد یخچال نیاز به تکنسین و تعمیرکار یخچال ندارید و صرفا خودتان می توانید این پروسه را در خانه بدون داشتن هر گونه تجربه بخصوصی انجام دهید. اما لازم به ذکر است که پروسه برطرف کردن بوی بد یخچال تنها در یک دقیقه قابل انجام نیست و باید دو الی 3 ساعت برای این مشکل وقت بگذارید تا باز هم مجددا چنین مشکلی برای شما رخ ندهد. از این رو اگر وقت کافی ندارید، بهتر است دست نگه دارید و زمانیکه وقت کافی داشتید، این پروسه را انجام دهید.

چگونه بوی بد یخچال را از بین ببریم؟

با این وجود برای رفع بوی بد یخچال روش های متعددی وجود دارند که می توانید از طریق آنها اقدام کنید و ما در این گزارش از آریابهکار قصد داریم صرفا راهکارهای مؤثر و تاثیرگذار را به شما عزیزان معرفی کنیم تا در کمترین زمان، بهترین نتیجه ممکن را دریافت کنید. به همین دلیل توصیه می کنیم موارد ذیل را با دقت کافی بخوانید. همراه ما باشید.

1. تمیز کردن اصولی یخچال

رایج‌ترین و اصولی ترین روش برای برطرف کردن بوی بد یخچال، تمیز کردن اصولی یخچال می باشد! این بدین معناست که شما یخچال را به‌صورت کامل تخلیه کنید و مجددا مواد غذایی را درون آن به ترتیب قرار دهید. با این وجود برای انجام این پروسه که ممکن است حدودا 2 ساعت زمان ببرد، بهتر است به‌صورت مرحله به مرحله به جلو پیش بروید تا اصول کلی را رعایت کنید. از این رو برای تمیز کردن اصولی یخچال باید طبق مراحل ذیل پیش بروید:

 1. در ابتدا تمام مواد غذایی قرار داده شده درون یخچال را از دستگاه خارج کنید.
 2. توجه داشته باشید که پروسه خارج کردن مواد غذایی اگر بالای 2 دقیقه می خواهد طول بکشد، باید هر یک دقیقه اقدام به بستن درب یخچال و سپس باز کردن آن نکنید؛ احتمال ارور یخچال وجود دارد.
 3. پس از خارج کردن مواد غذایی، کشوها و طبقات یخچال را خارج کنید.
 4. با استفاده از مواد شوینده، اقدام به شستشوی کشوها و طبقات یخچال نمایید.
 5. در صورت امکان در مقابل نور خورشید قرار دهید تا در کمترین زمان خشک شود و یا با استفاده از دستمال مناسب، آنرا خشک کنید.
 6. اینک باید به مواد غذایی رسیدگی کنید؛ مواد غذایی که بیش از 3 ماه است در یخچال قرار دارند و حتی یکبار از آنها استفاده نکرده اید را بیرون بریزید.
 7. همچنین اگر مواد غذایی دارید که باید به‌صورت روزمره مصرف شود، از فروشگاه پلاستیک فروشی اقدام به خرید ظرف پلاستیکی درب دار نمایید.
 8. مواد غذایی را بر روی آنها بریزید و تمام چفت های اطراف آنرا ببندید تا هوا به درون ظرف نفوذ نکند.
 9. اینک کشوها و طبقات یخچال را به‌صورت یک به یک درون یخچال قرار دهید.
 10. سپس ظرف های بسته بندی شده را درون یخچال قرار دهید و مواد غذایی بی مصرف و بدون درب پلاستیکی را به هیچ وجه درون یخچالل قرار ندهید.

2. بیرون ریختن مواد غذایی غیرقابل مصرف

اگر به تازگی یخچال را تمیز کرده اید و اما باز هم با بوی بد یخچال روبرو شده اید، توصیه داریم برای از بین بردن بوی یخچال، مواد غذایی غیرقابل مصرف را از یخچال خارج کنید! هر یک از ما ممکن است به دلیل مشغله بالا کمپوت، کنسرو و هر مواد غذایی که چندین ماه اخیر خریداری کرده ایم را درون یخچال قرار دهیم و پس از گذشت 7 ماه تصور کنیم که حدودا 2 ماه مواد غذایی درون یخچال بوده است! اما اینگونه نیست و ممکن است بوی بد یخچال ناشی از تولید باکتری و کپک درون این مواد غذایی رخ داده باشد.

بیرون ریختن مواد غذایی غیرقابل مصرف

از این رو توصیه داریم یک به یک مواد غذایی که درون یخچال هستند را خارج کنید و به‌صورت دقیق آنها را بررسی کنید و در صورت مشاهده هر گونه کپک و… آنها را دور بریزید و مجددا درون یخچال قرار ندهید.

3. خرید ظروف مناسب برای نگهداری مواد غذایی

یکی دیگر از نکاتی که باید برای جلوگیری از بوی بد یخچال انجام دهید، این است که در ظروف درون یخچال تغییر نظر دهید و همانند سابق، ظروف فلزی را درون یخچال قرار ندهید! اما چه ظرفی برای یخچال بخریم؟ برای آنکه بتوانید مواد غذایی را به‌درستی و بدون هر گونه بوی نامطبوع درون یخچال قرار دهید، می توانید ظرف مناسبی را با یک ساختار خریداری کنید. برای مثال می توانید 7-6 ظرف پلاستیکی درب دار از فروشگاه های مجار خریداری که هم ترتیب در یخچال رعایت می شود و هم مواد غذایی فاسد نخواهند شد.

سخن پایانی

با این وجود در این گزارش از آریابهکار با روش های اصولی رفع بوی بد یخچال آشنا شدید و امیدواریم پاسخ سؤال چگونه بوی بد یخچال را از بین ببریم؟ را به نحوی داده باشیم که برای شما عزیزان قابل درک باشد و در کمترین زمان بتوانید نتیجه قابل قبولی دریافت کنید.

اگر در خصوص تعمیرات یخچال خود برطرف سازی مشکلات پیش آمده در آن سوال و یا ابهامی دارید می توانید با شماره های قرار داده شده در داخل صفحه تماس حاصل نمایید و موضوع مورد نظر خود را با کارشناسان آریابهکار در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214