skip to Main Content

با توجه به اهمیت بالای ماشین لباسشویی زیرووات در زندگی روزمره هر یک از ما، باید بصورت اصولی از این دستگاه استفاده شود تا مشکلی برای آن رخ ندهد. از این رو برای استفاده طولانی مدت باید اقدام به نگهداری صحیح از این دستگاه نمایید؛ در غیر اینصورت این دستگاه همانند سایر ماشین های لباسشویی دچار خرابی خواهد شد.

یکی از خرابی های رایج در این دستگاه، تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی زیرووات می باشد! اما علت تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی زیرووات چیست؟ در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر ماشین لباسشویی زیرووات آریابهکار با دلایل این خرابی بیشتر و بیشتر آشنا خواهید شد.

مسدودی فیلتر ماشین لباسشویی زیرووات

ماشین لباسشویی زیرووات همانند سایر دستگاه های ماشین لباسشویی دارای فیلتر می باشد که این فیلتر درون ماشین لباسشویی زیرووات جای گرفته است و مهم ترین وظیفه آن، جذب ذرات ریز و درشت از آب و البسه شما می باشد. اما لازم به ذکر است که فیلترهای ماشین لباسشویی زیرووات به 3 نوع تقسیم می شوند که در ادامه به معرفی این فیلترها پرداخته ایم:

مسدودی فیلتر ماشین لباسشویی زیرووات

1. فیلتر هوا ماشین لباسشویی زیرووات

فیلتر هوا در ماشین لباسشویی زیرووات وظیفه دارد تا مانع ورود هر گونه ذرات گرد و غبار از محیط بیرونی ماشین لباسشویی زیرووات به داخل این دستگاه شود. از این رو اگر ماشین لباسشویی زیرووات در یک محیط آلوده قرار بگیرد، این فیلتر تا حد امکان مانع ورود گرد و غبار درون ماشین لباسشویی زیرووات خواهد شد. با این وجود این فیلتر باید در بازه های زمانی مختلف مورد بررسی قرار بگیرد.

2. فیلتر آب ماشین لباسشویی زیرووات

این فیلتر در قسمت ورودی آب ماشین لباسشویی زیرووات درج شده است و هدف اصلی از طراحی و درج این این فیلتر در ماشین لباسشویی زیرووات، این است که ذرات ریز و درشت موجود در آب ورودی دستگاه از فیلتر رد شوند و وارد مخزن این دستگاه نشوند. از این رو این فیلتر نیز نیاز به نگهداری اصولی دارد و نباید از تمیز کردن آن غافل شوید.

3. فیلتر آلاینده ماشین لباسشویی زیرووات

این فیلتر مخصوص ذرات ریز و درشت در ماشین لباسشویی زیرووات هستند و آنها را به خود جذب می کنند تا به پمپ تخلیه ماشین لباسشویی زیرووات منتقل نشوند. لازم به ذکر است که این فیلتر در قسمت جلویی ماشین لباسشویی زیرووات قرار دارد و می توانید ذراتی مانند مو، پرز، دکمه البسه و… را به خود جذب کنند. از این رو توصیه می شود این فیلتر در فواصل زمانی مختلف مورد بررسی قرار گیرد.

خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی زیرووات

پس از آنکه پروسه شستشو در ماشین لباسشویی زیرووات انجام شد، آب موجود در ماشین لباسشویی زیرووات باید تخلیه شود تا پروسه خشک کن آغاز به کار کند. از این رو برای آنکه آب کثیف درون ماشین لباسشویی زیرووات به بیرون منتقل شود، نیاز به قطعه ای به نام پمپ تخلیه ماشین لباسشویی زیرووات می باشد؛ چرا که این قطعه با استفاده از قابلیت هایی که داراست، می تواند تمام آب موجود درون ماشین لباسشویی زیرووات را به درون فاضلاب منتقل کند.

خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی زیرووات

عموما پمپ تخلیه ماشین لباسشویی زیرووات در قسمت زیرین این دستگاه قرار دارد و با استفاده از موتوری که به این قطعه متصل است، آب درون دستگاه به فاضلاب منتقل می شود. اما تصور کنید این قطعه یا موتور آن دچار خرابی شده است. آیا پروسه تخلیه آب ماشین لباسشویی زیرووات انجام خواهد شد؟

بدون شک این پروسه به هیچ وجه صورت نخواهد گرفت و حتی ممکن است با مشکل آبریزی ماشین لباسشویی زیرووات روبرو شوید. از این رو توصیه می کنیم در اسرع زمان این خرابی توسط تکنسین مورد تعمیرات قرار گیرد.

مسدودی لوله فاضلاب

در قسمت پشتی ماشین لباسشویی زیرووات، یک لوله فاضلاب وجود دارد که آب کثیف ماشین لباسشویی زیرووات پس از پروسه شستشو از طریق پمپ تخلیه به فاضلاب منتقل می شود. اما اگر لوله متصل به فاضلاب محل سکونت شما مسدود شده باشد، آیا آب منتق شده به لوله، به فاضلاب منتقل خواهد شد؟

بدون شک این چنین نیست! از این رو توصیه می کنیم در صورت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی زیرووات، لوله فاضلاب این دستگاه را بررسی کنید تا اگر مسدود، له، فرسوده و… شده است، مشکل آنرا برطرف کنید؛ در غیر اینصورت نه تنها آب تخلیه نخواهد شد، بلکه با مشکل آبریزی ماشین لباسشویی زیرووات روبرو خواهید شد.

خرابی برد ماشین لباسشویی زیرووات

یکی از قطعات تاثیرگذار و بسیار مهم در ماشین لباسشویی زیرووات، برد ماشین لباسشویی زیرووات می باشد که یک قطعه تعیین کننده است! لازم به ذکر می باشد که برد ماشین لباسشویی زیرووات توانایی مدیریت، برنامه ریزی و هماهنگی در میان تمام قطعات ماشین لباسشویی زیرووات را داراست و اگر این قطعه به هر دلیلی خراب شود، به هیچ وجه امکان استفاده از ماشین لباسشویی زیرووات وجود نخواهد داشت. با این وجود یکی از نشانه های خرابی برد ماشین لباسشویی زیرووات، تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی زیرووات می باشد!

خرابی برد ماشین لباسشویی زیرووات

در این شرایط باید برنامه شستشوی ماشین لباسشویی زیرووات را از طریق خاموش کردن این دستگاه متوقف کنید و سپس از طریق تماس با تکنسین های تعمیرکار ماشین لباسشویی زیرووات، اقدام به عیب یابی و تعمیر این دستگاه کنید.

لازم به ذکر است که برای انجام هماهنگی های لازم برای اعزام تکنسین تعمیرکار ماشین لباسشویی زیرووات به محل خود می توانید از طریق شماره مرکزی 02145437 تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت نمایید تا تکنسین های ما در اسرع زمان به محل شما اعزام شوند و مشکل را برطرف کنند.

ریختن بیش از حد مواد شوینده

یکی دیگر از دلایل تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی زیرووات، ریختن بیش از حد مواد شوینده در جاپودری این دستگاه می باشد! اما چرا؟ مواد شوینده چه ارتباط با تخلیه نشدن آب دارد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که این مشکل کاملا واضح می باشد، چرا که اگر شما مواد شوینده بیش از حدی درون ماشین لباسشویی زیرووات بریزید، بدون شک کف بیش از حدی تولید خواهد شد. در نتیجه این کف تولیدی بیش از حد می تواند منجر به مسدودی دستگاه شما شود. از این رو توصیه می کنیم صرفا مواد شوینده را براساس نیاز خود بریزید!

توجه: ریختن بیش از حد مواد شوینده منجر به تمیز شدن کامل البسه درون ماشین لباسشویی زیرووات نخواهد شد؛ چرا که هم رنگ البسه آسیب خواهد دید و هم اینکه لکه های متعددی بر روی البسه باقی خواهند ماند.

امتیاز post

This Post Has 2 Comments

  1. سلام عرض ارادت ایا در مشهد نمایندگی دارید محبت کنید شماره تلفن ان را بگذارید متشکرم توضیحات مقاله بسیار عالی بود

    1. با سلام. کاربر گرامی شعبه های نمایندگی مرکزی آریابهکار تنها در استان تهران در حال فعالیت می باشند اما بسیاری از کاربران از دیگر استان ها دستگاه های خود را برای ما ارسال می نمایند تا تعمیرات لازم بر روی آنها صورت پذیرد. شما می توانید لباسشویی خود را به آدرس نمایندگی آریابهکار ارسال نمایید تا اقدامات لازم در راستای برطرف سازی مشکلات آن آغاز گردد. جهت هماهنگی با شماره های قرار داده شده در سایت در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214