skip to Main Content

یکی از مشکلاتی که ممکن است با آن در حین استفاده از یخچال روبرو شوید این است که برد اینورتر یخچال شما آسیب ببیند و کارایی خود را از دست بدهد. با این وجود در این مواقع قیمت برد اینورتر یخچال را بررسی خواهید کرد و متوجه قیمت بالای این قطعه خواهید شد. به همین دلیل اقدام به تست برد اینورتر یخچال خواهید کرد تا مطمئن شوید آیا این قطعه آسیب دیده است یا خیر؟! برای تست برد اینورتر یخچال اگر دانش تعمیرات دارید، بدون شک می توانید این کار را انجام دهید و اما اگر دانش تعمیرات لازم و کافی را ندارید، باید توسط تکنسین ها صورت گیرد.

با این وجود اگر دانش ابتدایی تعمیرات را ندارید، توصیه می شود به هیچ وجه اقدام به تست برد اینورتر یخچال نکنید و اجازه دهید تا مشکل دستگاه شما صرفا توسط تکنسین هایی که دانش تعمیرات لازم و کافی دارند، ریشه یابی و سپس تعمیر شود. اما اگر دانش تعمیرات دارید و مایل هستید تا با راهنمای تست برد اینورتر یخچال آشنا شوید، در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات نمایندگی تعمیر یخچال در تهران شما را با نحوه تست برد اینورتر یخچال آشنا خواهیم کرد. همراه ما باشید.

برد اینورتر یخچال چیست؟

پیش از آنکه با نحوه تست برد اینورتر یخچال آشنا شوید، منطقی می باشد که با ماهیت برد اینورتر یخچال آشنا شوید. به عبارتی برد اینورتر یخچال چیست؟ با برد معمولی چه فرق هایی دارد؟ در پاسخ به این سوالات می توان گفته که برد اینورتر یخچال به برد نسل جدید گفته می شود که در جوانب مختلفی با بردهای قبلی فرق دارد و به همین دلیل یک قطعه کاملا تخصصی است. از جمله مهم ترین تفاوت های برد اینورتر یخچال نسبت به برد معمولی می توان به هزینه مقرون به صرفه، انرژی مصرفی پائین، صدای بسیار کم، طول عمر بالا و… اشاره نمود.

برد اینورتر یخچال چیست

اما اگر بخواهیم در یک جمله برد اینورتر یخچال را تعریف کنیم می توان گفت که برد اینورتر یخچال، قطعه ای است که همانند بردهای معمولی قابلیت کنترل تمام قطعات موجود در یخچال را بر عهده دارد و اما این در حالی است که قابلیت های بیشتری نیز به شما ارائه می دهد و دیگر مشکلات نسل قبلی برد در این قطعه وجود ندارد. لازم به ذکر است که مهم ترین قابلیتی که برد اینورتر یخچال نسبت به بردهای نسل قبلی دارد این است که این برد مصرف انرژی بسیار کمی دارد و به همین دلیل مصرف برق یخچال شما کاهش خواهد یافت.

بنابراین منطقی ترین حالت ممکن این است که از برد اینورتر در یخچال ها استفاده شود. این در حالی می باشد که تمام دستگاه های نسل جدید مانند یخچال ها، ماشین های لباسشویی و ماشین ظرفشویی و… مجهز به برد اینورتر هستند و به همین دلیل میزان مصرف انرژی آنها کاملا بهینه سازی شده است. با این وجود با اطمینان 100 درصدی می توان گفت که تعمیرات برد اینورتر یخچال صرفا نیاز به یک تعمیرکار مجرب و متخصص دارد که صرفا تجربه و توانایی های تخصصی در این زمینه را دارد.

علت خرابی برد اینورتر یخچال

برد اینورتر یخچال همان گونه که گفته شد دارای شاخصه طول عمر مفید طولانی مدت است که اگر با خرابی این قطعه پس از بازه زمانی کوتاهی روبرو شدید، باید به اطلاع شما برسانیم که اصلی ترین علت خرابی برد اینورتر یخچال این است که شما بصورت غیر اصولی از این دستگاه استفاده کرده اید و اما اگر برد اینورتر یخچال شما پس از گذشت حداقل 5 سال استفاده مداوم از یخچال دچار خرابی شد، به معنای اتمام طول عمر مفید آن است که در این مواقع تنها راهکار شما تعویض برد اینورتر یخچال با برد جدید است.

با این وجود اگر تحت هر شرایطی با خرابی برد اینورتر یخچال روبرو شدید، باید به اطلاع شما برسانیم که این قطعه در مجموعه آریابهکار توسط تکنسین های مجرب و متخصص با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا مورد عیب یابی و تعمیرات تخصصی قرار می گیرد تا از این طریق مشکل دستگاه شما یکبار برای همیشه تعمیر شود و نیازی به تعویض برد اینورتر یخچال نداشته باشید.

بنابراین رایج ترین علت خرابی برد اینورتر یخچال، استفاده نادرست و اشتباه از این قطعه است که در طول زمان می تواند خرابی بیشتری ایجاد کند.

مقالات مرتبط: چگونه صدای یخچال را قطع کنیم؟

جلوگیری از خرابی برد اینورتر یخچال

برای جلوگیری از خرابی برد اینورتر یخچال باید یکسری تمهیدات را در نظر داشته باشید تا از این طریق بتوانید مانع بروز هر گونه مشکل در برد اینورتر یخچال شوید. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما برای آشنایی با نحوه استفاده اصولی و صحیح از یخچال اقدام به مطالعه دفترچه راهنمای استفاده از این دستگاه کنید تا با تمام نکات مهم در این زمینه آشنا شوید و بتوانید بهترین نتیجه ممکن را پیاده سازی کنید و تا چندین سال نیازی به تعمیر برد اینورتر یخچال و یا سایر قطعات یخچال نداشته باشید.

جلوگیری از خرابی برد اینورتر یخچال

بنابراین اگر شما نحوه استفاده خود از یخچال را تغییر دهید، مطمئن باشید که بهترین نتیجه ممکن را بدست خواهید آورد و هیچ گونه خرابی نیز در این دستگاه رخ نخواهد داد. اما لازم به ذکر است که دلایل دیگری نیز در این زمینه وجود دارند که می توانند منجر به خرابی برد اینورتر یخچال شما عزیزان شوند. برای مثال می توان به گرم شدن بیش از حد بخش موتوری، عدم وجود فاصله یخچال با اطراف و دیوار و… اشاره کرد که هر یک از این عوامل به نحوی می توانند منجر به خرابی برد اینورتر یخچال شما عزیزان شوند.

قیمت برد اینورتر یخچال

در صورتی که با خرابی برد اینورتر یخچال روبرو می شوید 2 راهکار پیش روی شماست که راهکار اول تعمیر برد اینورتر یخچال و راهکار دوم تعویض برد اینورتر یخچال است! با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما در صورت بروز هر گونه خرابی در برد اینورتر یخچال اجازه دهید تا این قطعه بصورت اصولی مورد عیب یابی قرار گیرد تا مشکل اصلی ریشه یابی شود و سپس راهکار مختص به خرابی به شما ارائه گردد.

اما اگر مایل به تعویض برد اینورتر یخچال هستید، باید به اطلاع شما برسانیم که قیمت حدودی برد اینورتر یخچال در برند و مدل های مختلف از 1.500.000 تومان الی 4 میلیون تومان است که این صرفا هزینه قطعه می باشد و بستگی به فروشگاهی که اقدام به خرید برد اینورتر یخچال از آن می کنید، مشخص نیست که آیا برد اینورتر یخچال شما اورجینال است یا خیر؟! به همین دلیل توصیه ای که برای شما داریم این است که برای خرید برد اینورتر یخچال حتما از فروشگاه های مجاز و معتبر اقدام کنید تا از این طریق مشکل دستگاه شما بر طرف شود.

معرفی ابزارهای تست برد اینورتر یخچال

برای آنکه اقدام به تست برد اینورتر یخچال نمایید نیاز به ابزارهای مختلفی دارید که هم در ابتدا بتوانید این قطعه را از یخچال جدا کنید و سپس با استفاده از ابزار دیگر بتوانید این قطعه کلیدی و مهم را تست کنید. با این وجود برای تست برد اینورتر یخچال به چه ابزارهایی نیاز داریم؟ برای تست برد اینورتر یخچال نیاز به ابزارهای مختلفی خواهید داشت که این ابزارها عبارتند از:

  1. مولتی متر.
  2. منبع تغذیه.
  3. نگهدارنده برد اینورتر یخچال.
  4. هویه برقی.
  5. اسیلوسکوپ.

در صورتی که شما به این ابزارها دسترسی داشته باشید، می توانید اقدام به تست برد اینورتر یخچال نمایید. بنابراین توصیه می شود اگر به این ابزارها دسترسی ندارید، به هیچ وجه اقدام به تست برد اینورتر یخچال نکنید و صرفا این پروسه را در تعمیرگاه های مجاز و معتبر انجام دهید تا مشکل دستگاه شما بر طرف شود.

تست برد اینورتر یخچال در خانه

برای تست برد اینورتر یخچال در خانه همانگونه که گفته شد باید به یکسری ابزارهای مهم و پایه دسترسی داشته باشید تا از طریق آنها بتوانید این قطعه را به خوبی تست کنید و مشکلی از این طریق برای دستگاه شما رخ ندهد.

تست برد اینورتر یخچال در خانه

در ادامه نیز نحوه تست برد اینورتر یخچال را برای شما عزیزان شرح داده ایم که عبارتند از:

  1. در ابتدا باید یخچال را خاموش کنید و پس از گذشت 20 دقیقه، اقدام به باز کردن و خارج نمودن برد اینورتر یخچال نمایید.
  2. پس از آنکه برد اینورتر یخچال را خارج کردید، باید با استفاده از ابزارهای گفته شده، اقدام به تست برد اینورتر یخچال کنید.
  3. اگر در تست انجام شده با مولتی متر متوجه خرابی گسترده در برد اینورتر یخچال شدید، تنها راهکار شما تعویض این قطعه خواهد بود.
  4. اما اگر در تست متوجه عدم خرابی برد اینورتر یخچال شدید، باید بررسی های لازم توسط تکنسین تعمیرکار صورت گیرد تا مشکل بر طرف شود.

مقالات مرتبط: چرا یخچال خنک نمی کند؟

نمایندگی تعمیر برد اینورتر یخچال

اگر برد اینورتر یخچال شما به هر دلیل خراب شده است و نمی توانید از این دستگاه همانند روز اول استفاده کنید، باید به اطلاع شما برسانیم که ما در آریابهکار به عنوان نمایندگی تعمیر یخچال در تمام برندها و مدل ها خدمات تعمیر برد اینورتر یخچال را توسط تکنسین های مجرب و متخصص با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا به همراه گارانتی رسمی و شرکتی انجام می دهیم تا از این طریق مشکل دستگاه شما به بهترین شکل ممکن بر طرف شود و به هیچ وجه نیازی به تعویض برد اینورتر یخچال نداشته باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214