skip to Main Content

تست عملکرد مایکروفر برای اطمینان از عملکرد صحیح مایکروفر موضوع مورد بررسی در این مقاله است. با این کار اگر مشکلی در تایمر و یا روند پخت و پز دستگاه وجود داشته باشد معلوم می شود. در صورت خرابی می توانید برای تعمیر ماکروفر خود به تعمیرگاه های مجاز مراجعه کنید.

تست عملکرد مایکروفر با یک فنجان آب

یک فنجان را پر از آب کنید و آن را در داخل ماکروفر قرار دهید. حالت پخت دستگاه را روی نرمال قرار داده ( شدت پخت متوسط) و سپس زمان را روی 60 ثانیه قرار دهید. مایکروفر خود را روشن کنید.

اگر عملکرد مایکروفر شما صحیح باشد، بعد از پایان مدت 60 ثانیه آب درون فنجان شروع به جوشیدن می کند.

تست عملکرد مایکروفر با یک فنجان آب

تست عملکرد ماکروفر با توجه به زمان پخت

ماده غذایی مناسبی را که قابلیت قرار دادن در ماکروفر دارد را انتخاب کنید. بهتر است قبل قرار دادن هر ماده غذایی در ماکروفر دستورالعمل پخت آن را بخوانید. تایمر و شدت پخت را با توجه به ماده غذایی تنظیم کنید و سپس دکمه استارت را فشار دهید.

اگر غذای شما شروع به سوختن کرد، این بدین معناست که ماکروفر شما خوب کار نمی کند. و برعکس اگر تایم پخت توصیه شده تمام شد و غذای شما به طور کامل نپخته است، باز هم ماکروفر شما به درستی کار نمی کند.

تست عملکرد ماکروفر با توجه به زمان پخت

حالت های پخت مختلف را چک کنید

چک کردن حالت های پخت مختلف

حالت های پخت مختلف را بر روی ماکروفر خود تست کنید. دکمه های حالت های پخت را بر روی دستگاه خود فشار دهید و ببینید مایکروفر روی همان برنامه عمل می کند یا خیر. به طور مثال زمانی که پاپ کورن را انتخاب کردید دستگاه باید طبق همان برنامه ای که از قبل برای پاپ کورن داده اید عمل کند.ماکروفر را متوقف کنید و تنظیمات بعدی را ادامه دهید.

این کار برای اطمینان یافتن از این است که سیگنال های ورودی بر روی ال سی دی با فشار دادن دکمه ها، راه خود را به سمت تراشه ی کنترل داخلی ماکروفر طی می کنند، می باشد. اگر دکمه ی خاصی درست جوابگو نیست، ماکروفر شما به درستی کار نمی کند.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214