skip to Main Content

موتور جاروبرقی یکی از حساس ترین و کاربردی ترین قطعات در جاروبرقی می باشد که بنابر دلایل مختلفی ممکن است در طول زمان در ابتدا قسمتی از کارایی خود را از دست بدهد و به مرور بصورت کامل از کار بیافتد. با این وجود اگر این قطعه کارایی خود را از دست دهد، عملا شما یک دستگاه معیوب با ابعاد نسبتا بزرگی دارید که صرفا جای زیادی از محل سکونت شما را اشغال کرده است! از این رو به محض خرابی موتور جاروبرقی بیشتر متمایل به تست موتور جاروبرقی با برق مستقیم و… خواهید شد تا مطمئن شوید آیا این قطعه خراب شده است یا خیر؟!

در صورتی که آشنایی لازم و کافی با موتور جاروبرقی دارید و تاکنون تجربه تعمیر چند جاروبرقی را سپری کرده اید و می خواهید این پروسه را انجام دهید، می توانید این مقاله از نمایندگی تعمیر جاروبرقی آریابهکار را بصورت کامل مطالعه و اجرایی کنید. اما اگر دانش لازم و کافی ندارید، توصیه می کنیم به هیچ وجه این پروسه را انجام ندهید؛ چرا که خرابی را بیشتر و بیشتر خواهید کرد.

تست موتور جاروبرقی با اهم متر

اولین روش برای تست موتور جاروبرقی که یک روش اصولی و شناخته شده است، تست موتور جاروبرقی با اهم متر است که در طی این روش باید دو خروجی اهم متر را به دو پایه موتور جاروبرقی متصل نمایید. عقربه موجود بر روی اهم متر اگر روی صفر ایستاد، به معنای خرابی موتور جاروبرقی می باشد که یا باید تعمیر شود و یا تعویض.

تست موتور جاروبرقی با استفاده از برق مستقیم

یکی از خطرناک ترین روش های ممکن برای تست موتور جاروبرقی، استفاده از برق مستقیم می باشد! این روش در صورتی انجام می شود که شما دستگاهی مانند اهم متر و مولتی متر ندارید.

تست موتور جاروبرقی با استفاده از برق مستقیم

با این وجود برای اینکه این پروسه را انجام دهید، باید در ابتدا موتور جاروبرقی را به آرامی خارج کنید و سپس با استفاده از برق مستقیم اقدام به تست این قطعه نمایید تا متوجه خرابی آن شوید. از این رو باید قسمت خروجی موتور جاروبرقی را به جریان برق مستقیم وصل کنید تا تست های لازم را انجام دهید.

تست سلامت موتور جاروبرقی در آریابهکار

یکی از خدمات تخصصی که در آریابهکار به شما عزیزان ارائه می شود، تست سلامت موتور جاروبرقی می باشد که این پروسه بصورت تخصصی توسط تکنسین های مجرب و متخصص انجام می شود. با این وجود اگر موتور جاروبرقی شما عزیزان آسیب دیده است و نمی توانید از آن استافده کنید، باید به اطلاع شما برسانیم که ما این قطعه را بدون هر گونه محدودیتی تعمیر می کنیم تا نیازی به تعویض موتور جاروبرقی نداشته باشید.

برای انجام هماهنگی های لازم می توانید از طریق شماره های مندرج تماس بگیرید و درخواست خود را در سامانه مشتریان آریابهکار ثبت نمایید تا هماهنگی های لازم صورت گیرد.

هزینه برطرف سازی مشکلات موتور جاروبرقی در آریابهکار

موتور جاروبرقی یک قطعه واحد نیست و از قطعات ریز و درشت متعددی تشکیل شده است که هر کدام از این قطعات دارای وظیفه خاص خود هستند. با این وجود اگر موتور جاروبرقی شما آسیب دیده باشد در ابتدا باید توسط تکنسین مورد عیب یابی تخصصی با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا قرار گیرد تا مشکل آن ریشه یابی شود. پس از آنکه مشکل اصلی موتور جاروبرقی ریشه یابی شد، هزینه تعمیرات موتور جاروبرقی براساس نرخ نامه مصوب اتحادیه تعمیرکاران لوازم برقی برآورد و اعلام خواهد گردید.

به عبارتی اینگونه باید گفت که هزینه تعمیر موتور جاروبرقی به دو 2 عامل بستگی دارد که این دو عامل عبارتند از:

  1. علت خرابی موتور جاروبرقی.
  2. میزان خرابی موتور جاروبرقی.

در صورتی که این دو عامل توسط تکنسین شناسایی شدند، هزینه تعمیرات به شما اعلام خواهد گردید. از این رو اگر این دو عامل بررسی نشوند و هزینه تعمیرات به شما اعلام گردد، مطمئن باشید که خارج از عرف تعمیرات است. با این وجود در خصوص هزینه تعمیر موتور جاروبرقی باید به اطلاع شما برسانیم که عجولانه تصمیم نگیرید تا هم مشکل شما ریشه یابی و هم تعمیر شود و نیازی به تعویض موتور جاروبرقی نداشته باشید.

لازم به ذکر است که اگر موتور جاروبرقی را در تعمیرگاه های بی تجربه و کم تجربه منتقل کنید، هزینه تعمیرات موتور جاروبرقی به شما اعلام نخواهند کرد و صرفا هزینه تعویض موتور جاروبرقی را به شما اعلام خواهند نمود. به همین ترتیت هزینه ای که به شما تحمیل خواهد شد حداقل 4 برابر هزینه تعمیرات کلی موتور جاروبرقی می باشد و از طرفی مشخص نیست که موتور جاروبرقی جایگزین برند است یا خیر؟! از این رو ممکن است حتی پس از گذشت چند روز از تعویض موتور جاروبرقی با خرابی آن نیز روبرو شوید.

مقالات مرتبط: علت سوختن زغال جاروبرقی و تمام شدن آن

نمایندگی مرکزی خدمات جاروبرقی

اگر با هر گونه خرابی در جاروبرقی روبرو شده اید و مایل به تعمیر تخصصی آن هستید، بدون شک مراجعه به نمایندگی بهترین راهکاری خواهد بود که پیش روی شماست. آریابهکار به عنوان یکی از قدیمی ترین مجموعه های تعمیراتی در تهران با بیش از 30 سال سابقه تعمیرات تخصصی لوازم برقی خانگی تمام خدمات عیب یابی و تعمیرات را به شما عزیزان ارائه می دهد تا بتوانید از این دستگاه همانند روز اول استفاده کنید و مشکلی برای دستگاه شما ایجاد نشود.

نمایندگی مرکزی خدمات جاروبرقی

با این وجود برای تعمیر تخصصی موتور جاروبرقی در آریابهکار می توانید از طریق شماره های مندرج تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید تا هماهنگی های لازم صورت گیرد و مشکل شما از این طریق بر طرف گردد. از این رو اگر این مشکل در نمایندگی تعمیرات جاروبرقی صورت گیرد، مطمئن باشید که مشکل با کمترین هزینه به دلیل تعمیرات تخصصی بر طرف خواهد گردید و نیازی به تعویض موتور جاروبرقی نخواهید داشت؛ این در حالی می باشد که در مراکز غیر مجاز باید هزینه قابل توجهی بابت تعویض موتور جاروبرقی بپردازید.

لازم به ذکر است که آریابهکار مجهز به ابزارهای تعمیراتی روز دنیا جهت تعمیرات و علی الخصوص موتور جاروبرقی می باشد و به همین دلیل شما می توانید پروسه عیب یابی و تعمیر این دستگاه را با خیالی آسوده در آریابهکار سپری کنید تا مشکل یکبار برای همیشه بر طرف شود و نیازی به تعویض قطعات هم نداشته باشید.

5/5 - (2 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214