skip to Main Content

یکی از مهم ترین قطعات ماکروفر که در پخت و پز بیشتر کاربرد دارد، موتور گردان ماکروفر می باشد که در قسمت زیرین ماکروفر در قسمت سینی این دستگاه قرار گرفته است که با روشن شدن ماکروفر، این قطعه شروع به کار می کند. اما یکی از سوالات شما در خصوص موتور گردان ماکروفر، تست موتور گردان ماکروفر در خانه می باشد که در ادامه این مقاله از نمایندگی تعمیر ماکروفر تهران در آریابهکار قصد داریم شما عزیزان را با نحوه تست موتور گردان ماکروفر بصورت تخصصی آشنا سازیم. همراه ما باشید.

موتور گردان ماکروفر چیست؟

پیش از آنکه به سراغ تست موتور گردان ماکروفر برویم، بهتر است در ابتدا موتور گردان ماکروفر را بیشتر توضیح دهیم. همانگونه که در بالا گفته شد، موتور گردان ماکروفر بیشتر یک قطعه کلیدی برای پخت و پز بهینه در ماکروفر می باشد که باعث می شود غذای شما به بهترین شکل ممکن پخته شود. به عبارتی اگر غذایی را درون ماکروفر می گذارید و پس از گذشت 1 دقیقه بصورت دقیق و کامل گرم می شود، به دلیل سلامت موتور گردان ماکروفر می باشد!

موتور گردان ماکروفر چیست؟

اما اگر موتور گردان ماکروفر به هر دلیلی خراب شود، می تواند باعث مشکلات گسترده ای شود و اصلی ترین خرابی که آنرا به خوبی درک خواهید کرد این است که نیمی از غذای شما در ماکروفر به خوبی گرم می شود و نیمی دیگر از غذا در ماکروفر گرم نخواهد شد و کاملا سرد است. از این رو در این مواقع کاربرد موتور گردان ماکروفر را بیشتر درک خواهید نمود. با این وجود موتور گردان ماکروفر یک قطعه بسیار کلیدی و بسیار مهم در خصوص گرم کردن غذا در ماکروفر محسوب می شود.

آموزش تست موتور گردان ماکروفر

اگر دانش فنی تعمیر ماکروفر و قطعات آن مانند موتور گردان ماکروفر را دارید و اقدام به باز کردن و خارج نمودن موتور گردان ماکروفر کرده اید، باید در ابتدا بررسی کنید که آیا موتور گردان ماکروفر شما سالم است یا خیر؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال باید تست موتور گردان ماکروفر صورت گیرد. برای تست موتور گردان ماکروفر شما نیز به مولتی متر دارید تا بتوانید از سلامت موتور گردان ماکروفر مطمئن شوید.

آموزش تست موتور گردان ماکروفر

با این وجود باید از طریق مولتی متر اقدام به تست موتور گردان ماکروفر نمایید. بنابراین اگر جریان لازم در موتور گردان ماکروفر وجود داشت، نشان دهنده این است این قطعه سالم می باشد و اگر جریان کافی در موتور گردان ماکروفر وجود نداشته باشد، باید اقدام به تعویض موتور گردان ماکروفر با قطعه جایگزین نمایید.

از این رو شما به سادگی در خانه می توانید اقدام به تست موتور گردان ماکروفر نمائید؛ این در حالی است که در ابتدا باید موتور گردان ماکروفر را با باز کردن ماکروفر، خارج کنید تا بتوانید آنرا تست نمایید. همچنین اگر دانش لازم و کافی در این زمینه ندارید، می توانید تست موتور گردان ماکروفر را در آریابهکار توسط تکنسین های متخصص سپری کنید.

علت خرابی موتور گردان ماکروفر

علت خرابی موتور گردان ماکروفر

دلایل متعددی وجود دارند که می توانند باعث خرابی موتور گردان ماکروفر شما شوند. به همین دلیل در ادامه قصد داریم رایج ترین دلایل مبنی بر این خرابی را برای شما نام ببریم که عبارتند از:

1. قرار دادن ظروف سنگین و حجیم

یکی از بزرگترین و مهم ترین اشتباهاتی که ممکن است در صورت استفاده از ماکروفر آنرا انجام دهید این است که ظروف سنگین و حجیم را بر روی سینی این دستگاه قرار دهید. در این مواقع به دلیل وزن بالای ظرفی، موتور گردان ماکروفر تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا سینی ماکروفر را به خوبی بچرخاند. اما در همین حین فشار قابل توجهی به موتور گردان ماکروفر وارد خواهد شد و در طول زمان منجر به خرابی گسترده در موتور گردان ماکروفر خواهد شد.

از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که از قرار دادن ظروف سنگین و حجیم بر روی ماکروفر خودداری کنید تا آسیبی به موتور گردان ماکروفر وارد نشود.

2. خرابی کوپلینگ مایکروویو

کوپلینگ به قطعه پلاستیکی زیر سینی گفته می شود که با نیروی ایجاد شده در موتور گردان ماکروفر باعث به چرخش در آمدن سینی ماکروفر می شود. اما زمانیکه کوپلینگ ماکروفر خراب شود، مطمئن باشید که می تواند منجر به خرابی گسترده در موتور گردان ماکروفر شما عزیزان باشد. به همین دلیل توصیه می کنیم بصورت صحیح و اصولی از ماکروفر خود در هر مدل و برندی استفاده کنید تا آسیبی به موتور گردان ماکروفر و همچنین کوپلینگ مایکروفر وارد نگردد.

نشانه های خرابی موتور گردان ماکروفر

نشانه های خرابی موتور گردان ماکروفر

اما از کجا بفهمیم موتور گردان ماکروفر خراب شده است؟ برای اطلاع از اینکه آیا موتور گردان ماکروفر خراب شده است یا خیر، 3 نکته وجود دارد که می تواند شما را به خوبی با این خرابی آشنا سازد که عبارتند از:
  1. گرم شدن نیمی از غذا و سرد ماندن نیمه دیگر.
  2. عدم پخت یکنواخت غذا در مایکروفر.
  3. نچرخیدن سینی ماکروفر.

مقالات مرتبط:طرز استفاده از ماکروفر جدید و قدیمی بوتان

قیمت موتور گردان ماکروفر

موتور گردان ماکروفر بر اساس مدل و برند دارای قیمت متفاوتی می باشد. با این وجود اگر مایل به خرید موتور گردان ماکروفر هستید، توصیه می کنیم به نمایندگی تعمیر ماکروفر در تهران مراجعه کنید تا از این طریق درخواست خود را ثبت نمایید و اقدام به خرید و نصب موتور گردان ماکروفر جدید خود کنید. اما اگر خودتان مایل به خرید جداگانه موتور گردان ماکروفر هستید، باید به اطلاع شما برسانیم که قیمت این قطعه از 80.000 الی 300.000 است و علت بازه قیمتی نیز مدل و برند ماکروفر شما است.

موتور گردان ماکروفر ارزش تعمیرات دارد؟

با توجه به قیمت پائین موتور گردان ماکروفر و میزان خرابی که در موتور گردان ماکروفر رخ داده است، تکنسین تعمیرکار ماکروفر شما باید تصمیم نهایی را در این زمینه بگیرد و حرف آخر را بزند. از این رو اگر مشکل موتور گردان ماکروفر شما عزیزان جزئی باشد، بهتر است تعمیرات لازم و کافی صورت گیرد تا نیازی به تعویض موتور گردان ماکروفر نداشته باشید. همچنین اگر مشکل موتور گردان ماکروفر شما جزئی نباشد، بهتر است اقدام به خرید موتور گردان ماکروفر جدید نمایید.

برای نصب موتور گردان ماکروفر جدید می توانید از تکنسین های تعمیرکار متخصص و مجرب آریابهکار استفاده نمایید تا به بهترین شکل ممکن این قطعه نصب شود و بتوانید همانند روز اول از این دستگاه در خانه استفاده کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214