skip to Main Content

اگر ماشین لباسشویی سامسونگ دارید و میکروسوئیچ دستگاه شما آسیب دیده است، باید به اطلاع شما برسانیم که این قطعه بصورت تخصصی در نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ توسط تکنسین های مجرب و متخصص قابل تعمیر است. با این وجود در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات نمایندگی لباسشویی سامسونگ آریابهکار بیشتر و بیشتر با تست میکروسوئیچ لباسشویی سامسونگ آشنا خواهید شد. همراه ما باشید.

میکروسوئیچ ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی سامسونگ به عنوان یک کلید الکتریکی بسیار حساس طراحی شده و با اعمال فشار اندکی فعال می گردد. این فشار ناچیز کافی است تا اطمینان حاصل کند که درب ماشین به طور کامل بسته شده است، در نتیجه، باعث می شود که دستگاه با برقراری ارتباط بین کنتاکت های الکتریکی، به فعالیت خود آغاز کند. میکروسوئیچ در این فرایند نقشی حیاتی دارد؛ تا زمانی که درب ماشین به طور کامل بسته نباشد، مانع از راه اندازی دستگاه می شود. به این ترتیب، جریان الکتریکی مدار پس از کلید تایمر و قبل از دستیابی به سایر اجزای الکتریکی، باید از میکروسوئیچ بگذرد.

میکروسوئیچ ماشین لباسشویی سامسونگ چیست

این کلید معمولاً در پشت درب ماشین، در نزدیکی لاستیک دور درب تعبیه شده است. میکروسوئیچ به عنوان بخشی از سیستم ایمنی دستگاه عمل می کند، به این معنی که از راه اندازی و کار کردن ماشین لباسشویی در صورتی که درب باز باشد جلوگیری به عمل می آورد. این ویژگی از بروز حوادثی مانند تماس غیرمنتظره با محتویات داخل دستگاه یا خطر برق گرفتگی در هنگام کارکرد ماشین پیشگیری می کند، و از این رو بسیار حائز اهمیت است.

علل خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی سامسونگ

همانگونه که اشاره شد، میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی سامسونگ یک قطعه حساس و البته بسیار کاربردی می باشد که اگر این قطعه به هر دلیل خراب شود، نمی توانید به هیچ وجه از آن استفاده سابق را داشته باشید. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما دفترچه راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی سامسونگ را مطالعه کنید تا با نحوه استفاده اصولی از این دستگاه آشنا شوید. اما علت خرابی میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

در ادامه رایج ترین دلایل خرابی میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی سامسونگ را برای شما نام برده ایم و عبارتند از:

  • عدم چرخش دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ می تواند نشان دهنده این باشد که میکروسوئیچ به درستی عمل نکرده و دستور شروع چرخش به دیگ را صادر نمی کند و برد ماشین لباسشویی سامسونگ نیز مانع روشن شدن این دستگاه شده است.
  • اگر درب ماشین لباسشویی سامسونگ به درستی قفل نشود، میکروسوئیچ ماشین لباسشویی سامسونگ فرمان شروع به کار دستگاه را صادر نمی کند و در نتیجه ماشین لباسشویی سامسونگ فعالیتی نخواهد داشت.
  • اگر درب ماشین لباسشویی سامسونگ پس از اتمام فرآیند شستشو باز نشود، ممکن است میکروسوئیچ در قطع اتصال مدار مشکل داشته باشد.
  • در صورتی که موتور ماشین لباسشویی سامسونگ پس از فشار دادن دکمه شروع کار نکند، مشکل ممکن است مربوط به میکروسوئیچ ماشین لباسشویی سامسونگ باشد.
  • برخی از ماشین های لباسشویی دارای سیستم های تشخیص خودکار هستند که می توانند خطاهای مربوط به میکروسوئیچ ماشین لباسشویی سامسونگ را شناسایی و روی نمایشگر دستگاه نمایش دهند و از این رو اگر با کد خطا یا ارور در پنل ماشین لباسشویی سامسونگ روبرو شده اید، توصیه می کنیم اقدام به بررسی علت ارور نمایید و اگر ارور نمایش داده نشان دهنده خرابی میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی سامسونگ است، بهتر است توسط تکنسین تعمیرکار مورد بررسی قرار گیرد.

قیمت حدودی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی سامسونگ

در خصوص قیمت میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی سامسونگ باید به اطلاع شما برسانیم که قیمت میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی سامسونگ بستگی به مدل دستگاه شما دارد. از این رو ما تنها نمی توانیم یک هزینه ثابت را مشخص کنیم و بگوییم که شما می توانید با این مبلغ ثابت اقدام به خرید میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی سامسونگ برای تمامی مدل ها کنید. اما ما می توانیم یک بازه هزینه ای برای شما مشخص کنیم!

بازه قیمتی میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی سامسونگ در تمامی مدل های قدیمی و جدید چیزی بین 200.000 الی 1 میلیون تومان است که برحسب مدل دستگاه متفاوت خواهد بود.

مقالات مرتبط:تعویض بلبرینگ لباسشویی سامسونگ

تست میکروسوئیچ ماشین لباسشویی سامسونگ

پیش از اقدام به جایگزینی یا تعمیر میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی سامسونگ کنید، اهمیت دارد که ابتدا صحت عملکرد این جزء را مورد آزمایش قرار دهید تا از نقص آن اطمینان حاصل کنید. از این رو در ابتدا واشر ماشین لباسشویی را در وضعیت چرخشی قرار دهید و پس از آن درب دستگاه را باز نمایید و اقدام به قرار دادن یک پیچ گوشتی در داخل محرک میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی سامسونگ کنید و تا پروسه شستشو آغاز شود.

اگر با بستن درب چرخش آغاز نمی شود اما با استفاده از پیچ گوشتی روند شستشو شروع می شود، این دلالت بر آن دارد که مشکل از میکروسوئیچ است و باید به فکر تعمیر یا تعویض آن باشید. در صورتی که این آزمایش به شما کمکی در تشخیص مشکل نکند، توصیه می شود از یک اهم متر برای بررسی بیشتر خرابی استفاده کنید که در این مواقع باید اقدام به خارج کردن میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی سامسونگ نمایید و با استفاده از اهم متر اقدام به تست این قطعه کلیدی نمایید.

تست میکروسوئیچ ماشین لباسشویی سامسونگ

همچنین توجه داشته باشید که در ماشین های لباسشویی مجهز به نمایشگر، معمولاً با دیدن نماد قفل یا نشانگر خطا می توان دریافت که درب دستگاه دچار مشکل شده است و توصیه می کنیم اگر در این مواقع دانش لازم و کافی ندارید، پروسه عیب یابی و تعمیرات تخصصی میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی سامسونگ را به تکنسین های مجرب و متخصص بسپارید تا از این طریق مشکل دستگاه شما رفع گردد.

تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی سامسونگ

برخلاف افرادی که دانش لازم و کافی ندارند، میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی سامسونگ در صورتی که آسیب آن جزئی باشد تکنسین تعمیرکار با تجربه و متخصص می تواند اقدام به عیب یابی و تعمیرات تخصصی میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی سامسونگ شما نماید تا نیازی به تعویض و خرید این قطعه نداشته باشید. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که اگر با خرابی میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی سامسونگ روبرو شدید، عجولانه تصمیم نگیرید تا هزینه تعمیرات شما مقرون به صرفه باشد.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214