skip to Main Content
تعمیر بخور سرد امپریال
شماره تماس نمایندگی تعمیر بخور سرد امپریال

امپریال یک برند انگلیسی در حوزه تولید کننده لوازم خانگی است که بخور سرد این شرکت دارای کیفیت مرغوبی است و به همین دلیل در ایران نیز محبوب شده. که به دلیل ظرافت بالای این دستگاه و احتمال رسوب گرفتن و نشتی آب و مشکلات دیگر باید به خوبی از آن مراقبت شود. در غیر این صورت به راحتی ممکن است نیازمند تعمیر شود.

تعمیر بخور سرد امپریال باید توسط تعمیرکاران خوبی انجام شود. برای اطمینان از این موضوع میتوانید به یک نمایندگی تعمیر بخور سرد معتبر مراجعه کنید تا از خدمات پس از فروش نیز بهره مند شوید.

آریابهکار نمایندگی مرکزی تعمیرات بخور سرد امپریال در تهران است، که با کمک جمعی از تعمیرکاران با تجربه که سالها در زمینه تعمیرات بخور سرد امپریال و لوازم خانگی دیگر فعالیت دارند و خدماتی مانند 90 روز ضمانت شرکتی معتبر، به شما عزیزان ارائه میدهند. جهت هماهنگی برای درخواست تعمیرکار میتوانید با شماره ۴۵۴۳۷-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

کاربرد بخور سرد امپریال چیست و چه زمانی نیاز به تعمیر آن است؟

کاربرد بخور سرد امپریال چیست و چه زمانی نیاز به تعمیر آن است

از بخور سرد امپریال میتوان جهت برطرف کردن خشکی هوای محیط اطراف خود مخصوصا در فصل زمستان استفاده کرد. این دستگاه از بخش های مخزن آب، برد الکتریکی، بخار ساز، رطوبت سنج و فن تشکیل شده است که هر کدام ممکن است به مرور زمان به دلایلی مثل رسوب گرفتن و کار کردن بیش از حد مشکلاتی برایشان بوجود بیاید و نیاز به تعمیر داشته باشند.

زمانی که یک یا چند عدد از موارد زیر را مشاهده کنید به این منظور است که دستگاه به مشکل خورده و نیاز به تعمیر دارد.

 • دستگاه روشن نشود.
 • به صورت مداوم کار کند.
 • دستگاه خاموش نشود.
 • دکمه های دستگاه کار نکنند.
 • نشتی آب
 • و…

مشکلات رایج بخور سرد امپریال

امپریال یک برند انگلیسی است که محصولات با کیفیتی تولید کرده و در بازار جهانی ارائه می دهد. اما هر چقدر هم کیفیت محصولات این برند خوب باشد، باز هم ممکن است به مرور زمان در اثر استفاده نامناسب و یا فرسودگی مشکلاتی برایش بوجود آید. در ادامه مقاله به بررسی مشکلات رایج این دستگاه میپردازیم.

مشکلات رایج بخور سرد امپریال

دستگاه روشن نمیشود

زمانی که دستگاه بخور سرد روشن نمیشود، به احتمال قوی مشکل از جریان الکتریسیته است که وارد مدار نمیشود. اگر از سالم بودن پریز برق مطمئن هستید بهتر است برای هماهنگی با یک تعمیرکار با تجربه اقدام کنید. چرا که ممکن است فیوز یا مدار برق ورودی مشکل داشته باشد و در این صورت بهتر است توسط یک تعمیرکار با اطلاعات مناسب در این زمینه بررسی شود و مشکل را برطرف کند.

همچنین در دستگاه هایی که رطوبت سنج دارند باید دقت کرد که به درستی تنظیم شده باشند زیرا اگر این درجه از محیط اطرافش کمتر باشد دستگاه بخور سرد امپریال روشن نخواهد شد.

1) بوی نامطبوع دستگاه بخور سرد امپریال

یکی از دلایل این مشکل راکد ماندن آب داخل مخزن است. چرا که به مرور زمان دستگاه به علت رطوبت زیاد منشا ایجاد قارچ و کپک میشود. پس باید سعی کنید مخزن آب را هر چند وقت یک بار تخلیه و تمیز کنید.

برای سلامت بیشتر سعی کنید از مواد شیمیایی استفاده نکنید و به جای آن مخلوط سرکه و آب اکسیژنه را به کار ببرید. زیرا سرکه قارچ ها و میکروب ها را از بین میبرد و آب اکسیژنه اثرات سرکه را تمیز میکند.

2) تولید نکردن بخار

دستگاه های بخور سرد امپریال معمولا دارای سوپاپ اطمینان هستند که این سوپاپ ممکن است جا به جا شود یا تکان خورده باشد. زمانی که این دستگاه بخار تولید نمی کند حتما سوپاپ را چک کرده و مطمئن شوید مشکل از آن نیست.

اگر مشکل با این کار حل نشد، فیلتر آن را چک کنید. در بسیاری از موارد تولید نکردن بخار ممکن است به دلیل کثیف شدن، خرابی یا گرفتگی فیلتر باشد. که رسوب گرفتن و کثیفی فیلتر نیز به علت آب تصفیه نشده اتفاق می افتد.

3) حجم بخار کم دستگاه

حجم تولید بخار در دستگاه های بخور سرد امپریال با یکدیگر متفاوت است پس قبل از خرید باید حتما مطمئن شوید که دستگاهی که میخواهید خریداری کنید با معیار های شما مناسب باشد. اما برای عملکرد بهتر دستگاه باید از آب مقطر استفاده کنید. زیرا رسوبات موجود در آب لوله کشی باعث کاهش عملکرد دستگاه شده و ممکن است به آن آسیب برساند.

4) ایجاد سر و صدای زیاد یا عجیب

دستگاه بخور سرد امپریال در حالت عادی صداهایی از خود تولید میکند که ممکن است برای بعضی مصرف کنندگان اصلا خوشایند نباشد. یک نمونه آن زمانی است که دستگاه آب مخزن را خالی کرده و به سمت صفحات آلتراسونیک هدایت میکند که صدایی شبیه به هورت کشیدن دارد. صدای بعدی معمولا زمانی است که صفحه التراسونیک کار کرده و صدایی مانند وزوز ایجاد میکند.

معمولا این گونه صداها در اوایل کار با دستگاه وجود ندارند و به مرور پس از استفاده مداوم از دستگاه به وجود می آیند که در برخی موارد با تمیز کردن دستگاه برطرف میشوند. اما اگر صداهایی از سمت موتور دستگاه به گوش رسید دیگر موقع تعمیر بخور سرد امپریال است. البته لرزش دستگاه نیز میتواند صداهایی تولید کند که ناخوشایند است و بهتر است از کمک تعمیرکاران با تجربه در این زمینه کمک بگیرید.

5) چکه کردن آب از دستگاه

زمانی که مشاهده کردید آب مخزن دستگاه در حال چکه کردن است سریعا آن را از برق بکشید. در صورت نفوذ آب به داخل دستگاه و موتور آن ممکن است برای دستگاه مشکلاتی ایجاد کند که هزینه تعمیر آن بیشتر از تعویض مخزن باشد و به قطعات دیگر نیز آسیب برساند.

پس از خاموش کردن دستگاه دریچه، لوله و همه اجزای انتقال آب آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید قسمتی از دستگاه مسدود نشده باشد. در غیر این صورت ممکن است مخزن دچار ترک شده باشد. همچنین استفاده از اسانس ها میتواند باعث نشتی در دستگاه شود. پس سعی کنید در دستگاه هایی که دارای محفظه اسانس جداگانه نیستند از اسانس درون آب خودداری کنید.

6) عدم عملکرد درست کلید ها

این مشکل ممکن است مربوط به فلت ارتباط دهنده صفحه کلید و برد الکتریکی فرمان دستگاه بخور سرد مرتبط باشد که معمولا پس از تعویض ممکن است این مشکل حل شود. اما اگر با این کار مشکل بر طرف نشد، باید به فکر تعمیر برد این دستگاه باشید.

مقالات مرتبط: تعمیر بخور سرد آلپکس

نمایندگی مرکزی تعمیر بخور سرد امپریال در تهران

اولین قدم پس از اینکه متوجه وجود مشکلی در دستگاه بخور سرد امپریال شدید، این است که باید به یک مرکز تعمیرات معتبر مراجعه کرده و از تعمیرکاری با اطلاعات کافی و مناسب درباره دستگاه بخور سرد درخواست کنید تا مشکل دستگاه را برطرف کند.

نمایندگی مرکزی تعمیر بخور سرد امپریال در تهران

آریابهکار نمایندگی مرکزی و معتبر برای تعمیر بخور سرد امپریال است. که در قسمت های شرق، شمال و غرب تهران نمایندگی دارد. مجموعه آریابهکار 30 سال است که در زمینه تعمیر لوازم خانگی فعالیت دارد و همین موضوع باعث شده بتواند رضایت خیلی از مشتریان خود را جلب کرده و اعتماد آنها را در طی این سالها بدست آورد.

خدمات نمایندگی مرکزی تعمیر بخور سرد امپریال

در آریابهکار تلاش مجموعه بر این اساس است که تعمیر قطعات بخور سرد امپریال را در اولویت قرار دهند. اما در صورت نیاز به تعویض، از قطعات اورجینال و اصل استفاده میشود که با این کار قطعات جدید به دلیل با کیفیت بودن به زودی خراب نخواهند شد و از هزینه دوباره مصرف کنندگان جلوگیری میشود.

هزینه ی قطعات جدید نیز بر اساس نرخ اتحادیه تعمیرکاران لوازم خانگی در نظر گرفته میشود و هیچ هزینه اضافه ای دریافت نخواهد شد. خدماتی که در آریابهکار برای تعمیر بخور سرد امپریال به کاربران ارائه داده میشود شامل موارد زیر میشود:

 1. پذیرش سریع درب منزل
 2. عیب یابی دستگاه به صورت رایگان
 3. استفاده از قطعات اورجینال با کیفیت عالی
 4. تعمیر و تعویض المنت بخور سرد
 5. تعمیر یا تعویض برد الکتریکی
 6. تعمیر یا تعویض مخزن آب بخور سرد
 7. تعویض کریستال التراسونیک
 8. جرم زدایی رسوب های رطوبت ساز
 9. ضمانت 90 روزه شرکتی معتبر آریابهکار
 10. و …

نحوه تماس با نمایندگی مرکزی تعمیر بخور سرد امپریال در تهران

برای برقراری تماس با آریابهکار کافی است با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

نحوه تماس با نمایندگی مرکزی تعمیر بخور سرد امپریال در تهران

 • شماره تماس مرکز سراسری مشتریان: ۴۵۴۳۷ -۰۲۱

آریابهکار در قسمت های شرق و شمال تهران نمایندگی دارد و اگر مایل به مراجعه حضوری هستید میتوانید به یکی از شعبه های آریابهکار در آدرس های زیر، مراجعه کنید.

 • شعبه نارمک: خیابان دکتر آیت، پایین تر از چهارراه تلفن خانه، نرسیده به خیابان دماوند، شماره ۶۸ ، واحد ۱

هزینه تعمیر و سرویس بخور سرد امپریال

در آریابهکار روند تعمیر به این صورت است که تعمیرکار به محل مورد نظر کاربران اعزام شده و پس از عیب یابی هزینه مورد نیاز برای تعمیر بخور سرد امپریال را به مشتری اعلام میکند.

یک تعمیر کار حرفه ای نمیتواند قبل از عیب یابی دستگاه هزینه ای را برای تعمیر آن اعلام کند. چرا که ممکن است مبلغ و هزینه مورد نیاز تعمیر بخور سرد امپریال بیشتر یا کمتر از چیزی که تعیین شده بود باشد. در آریابهکار تمامی هزینه ها مطابق نرخ اتحادیه تعمیرکاران لوازم خانگی تعیین میشود و هیچ هزینه اضافی از مشتری دریافت نخواهد شد.

هزینه تعمیر و سرویس بخور سرد امپریال

مقالات مرتبط: تعمیر بخور سرد منورا

نکات مهم در نگهداری از بخور سرد امپریال

از آنجا که دستگاه بخور آب سرد از ظرافت بالایی برخوردار است در صورت رعایت نکردن مواردی که به نگهداری درست و مناسب از بخور آب سرد مربوط میشوند خیلی زود ممکن است از کار بیفتد. پس با رعایت این نکات و در نظر گرفتن دستگاه بخور سرد امپریال طول عمر مفیدی دارد، به نگهداری مناسبی از این دستگاه بپردازید. در ادامه برخی از این نکات آورده شده:

· بخور سرد ارتباط مستقیمی با سلامت شما دارد و نکات مهمی برای نگهداری مناسب از بخور سرد امپریال وجود دارد که با رعایت آنها می توانید سالها با خیال راحت از دستگاه استفاده کنید.

 • اّب مخزن را به صورت روزانه تعویض کرده و آن را شستشو دهید تا تمیز شود. مخصوصا زمانی که مدت زیادی از آن استفاده نشده باشد.
 • روشن ماندن دائمی دستگاه میتواند باعث فرسودگی آن شود. پس به دستگاه بخور سرد استراحت دهید.
 • از آب مقطر برای دستگاه استفاده کنید تا رسوبات کمتری وارد آن شود و مسیر آب و فیلتر را مسدود نکند.
 • از بسته بودن درب مخزن مطمئن شوید.
 • از ریختن اسانس داخل آب مخزن خودداری کنید.
 • استفاده از آب گرم باعث رسوب بیشتری در دستگاه میشود.
5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 4 Comments

 1. خسته نباشید. من از بخور سرد امپریال استفاده می کنم و دستگاهم دیگه مثل قبل بخور دهی نمی کنه و به مشکل خورده. خواستم بدونم مشکل دستگاه از کجاس و اینکه خودم می تونم توی خونه تعمیراتشو انجام بدم؟ اگر نمی تونم، ممنون میشم هزینه تعمیراتش رو هم بهم بگید.

 2. با سلام. موارد و علت های مختلفی در زمینه بخار ندادن بخور سرد دخالت دارند که هریک از آنها باید به صورت مجرا مورد بررسی قرار گیرند. برخی از عوامل مانند:

   مدت زمان زیادی است که از بخور سرد امچریال خود استفاده نکرده اید.
   از آب تصفیه نشده و حاوی املاح و رسوب استفاده نموده اید.
   فیلتر بخور سرد امپریال شما خراب، کثیف و با توسط رسوب مسدود شده باشد.
   جهت معطر کردن بخور خارج شده از اسانس ها و مواد معطر استفاده کرده باشید.

  موارد گفته شده سبب می شوند که دستگاه شما همانند سابق بخور دهی نداشته باشد که باید آن را جرم گیری و سرویس نمایید. چنانچه در خصوص تعمیرات بخور سرد امپریال از دانش لازم برخوردار می باشید می توانید اقدام به بازدید از دستگاه نمایید و بخش های مرتبط با مشکل پیش آمده را بررسی نمایید اما اگر تجربه کافی در این مزینه را ندارید می توانید از خدمات عیب یابی رایگان آریابهکار استفاده نمایید. هزینه تعمیر بخور سرد امپریال بعد از بررسی تخصصی تعمیرکاران به صورت کاملا شفاف به شما اعلام خواهد شد. باید به صورت دقیق مشخص شود که هزینه تعریف شده برای چه بخشی می باشد و بدون بازدید امکان اعلام هزینه وجود ندارد.

 3. سلام. بخور سرد امپرسال دچار مشکل شده و مثل قبل بخورش شدن نداره و خیلی ضعیفه. این مورد از چی می تونه باشه؟

  1. با سلام،
   کاربر گرامی مشکل کم بخار شدن بخور سرد امپریال میتواند به دلایل مختلفی اتفاق بیوفتد مانند عدم استفاد طولانی مدت، استفاده از آب تصفیه نشده، سرویس نکردن دستگاه، کثیفی یا رسوب گرفتگی فیلتر، ریختن اسانس درون مخزن دستگاه و…
   در صورتی که دستگاه شما دچار رسوب گرفتگی شده باشد میتوانید با پیروی از مراحل زیر رسوب آن را برطرف سازید:

   دستگاه را از برق بکشید و صبر کنید تا خنک شود.
   آب درون مخزن را خالی کنید.
   2 قاشق چای خوری جوش شیرین در مخزن بریزید.
   بعد از گذشت 10 دقیقه با استفاده از برس یا مسواک جرم دستگاه را پاک کنید.
   مخزن را با آب کافی بشویید و اجازه دهید تا چند ساعتی گذشته و خشک شود.
   درصورتی که مشکل برطرف نشد میتوانید با شماره 02145437 تماس خاصل فرمایید و از تعمیرکاران متخصص آریابهکار کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214