skip to Main Content

یکی از قطعات بسیار مهم و کاربردی که در ماشین ظرفشویی سامسونگ و همچنین تمام لوازم برقی وجود دارد، برد الکترونکی می باشد؛ چرا که این قطعه کلیدی توانایی مدیریت کردن دستگاه شما را دارد و حتی کوچک ترین عملکرد در این دستگاه نیز نیاز به اجازه برد دارد.

اما این در حالی است که برد ماشین ظرفشویی سامسونگ با توجه به اینکه بسیار کاربردی است، بسیار حساس می باشد و در شرایط مختلف می تواند کارایی خود را از دست بدهد و نیاز به تعمیر برد ماشین ظرفشویی سامسونگ داشته باشید.

اما آیا خرابی برد ماشین ظرفشویی سامسونگ، از طریق تعمیرات قابل برطرف شدن است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که تعمیر یا عدم تعمیر برد ماشین ظرفشویی سامسونگ بستگی به میزان خرابی آن دارد. برای مثال اگر قطعه ای در میان ده ها قطعه ریز در برد ماشین ظرفشویی سامسونگ خراب شده باشد، از طریق عیب یابی اصولی و تعمیرات تخصصی قابل برطرف شدن است. اما اگر به دلیل استفاده نادرست و اشتباه از ماشین ظرفشویی سامسونگ، قسمتی از برد ذوب شده باشد، قابل تعمیر است؟

بدون شک چنین چیزی امکان ندارد و اگر شما بر این باور هستید که برد ذوب شده ماشین ظرفشویی سامسونگ قابل تعمیر است، باید در این ابتدا بگوییم این شدنی نیست و تنها راهکاری که برای شما باقی می ماند، تعویض برد ماشین ظرفشویی سامسونگ با قطعه جایگزین است که در آریابهکار این پروسه با استفاده از قطعات وارداتی و برند سامسونگ صورت می گیرد.

با این وجود در ادمه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ آریابهکار قصد داریم شما عزیزان را با برد ماشین ظرفشویی سامسونگ بیشتر و بیشتر آشنا سازیم تا در صورت خرابی این قطعه بتوانید راهکار مناسبی را انتخاب کنید. همراه ما باشید.

وظیفه برد ماشین ظرفشویی سامسونگ

وظیفه برد ماشین ظرفشویی سامسونگ که به طور عمومی به عنوان برد ظرفشویی یا سیستم کنترل ماشین ظرفشویی شناخته می شود، کنترل و مدیریت فرآیند شستشوی ظروف درون ماشین ظرفشویی سامسونگ را بر عهده دارد.

وظیفه برد ماشین ظرفشویی سامسونگ

برد ماشین ظرفشویی سامسونگ از یک مدار الکترونیکی تشکیل شده است که به صورت اتوماتیک عملکرد ماشین ظرفشویی شما را کنترل می کند تا براساس برنامه انتخابی شما، پروسه شستشو به بهترین شکل ممکن صورت گیرد و ظروف شما شسته شوند.

با این وجود برد ماشین ظرفشویی سامسونگ معمولاً شامل بخش های مختلفی است که هر کدام وظایف خاص خود را دارند. به طور کلی، وظایف اصلی برد ماشین ظرفشویی سامسونگ عبارتند از:

1. کنترل دوره های شستشو

برد ماشین ظرفشویی سامسونگ قادر است دوره های شستشوی مختلف را بر اساس نوع ظروف و درجه کثیفی آنها تنظیم کند. به عنوان مثال، برد می تواند زمان شستشو، دمای آب، میزان مواد شوینده و سرعت پمپ آب را کنترل کند.

2. کنترل وضعیت ظروف

برد ماشین ظرفشویی می تواند وضعیت و موقعیت ظروف را در داخل ماشین ظرفشویی سامسونگ تشخیص دهد. این اطلاعات می تواند برای تنظیم تناسب پذیری بین ظروف و محفظه ماشین استفاده شود.

کاربر گرامی: جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ماشین ظرفشویی و دلایل خراب شدن آن میتوانید مقاله بررسی دلایل خرابی ماشین ظرفشویی سامسونگ را مطالعه کنید.

3. کنترل سیستم خشک کن

برد ماشین ظرفشویی مسئول کنترل سیستم خشک کن است. این سیستم معمولاً از یک پنکه و یک عنصر گرمایی تشکیل شده است و برد می تواند زمان و دمای خشک کن را تنظیم کند تا با استفاده از این سیستم، ظروف شما بصورت 100% خشک شوند و نیازی به کارهای بعدی نداشته باشند.

4. کنترل وضعیت ماشین

برد ماشین ظرفشویی سامسونگ قادر است وضعیت عملکرد ماشین را نظارت کند و هرگونه خطا یا خرابی را تشخیص دهد. به عنوان مثال، اگر ماشین ظرفشویی با مشکل آب یا برق روبرو شود، برد می تواند این خطا را تشخیص دهد و مراحل مناسب را برای رفع مشکل را انجام دهد.

کنترل وضعیت ماشین

همچنین پس از تشخیص دادن این خرابی ها، ارور مخصوص را از طریق نمایشگر ماشین ظرفشویی سامسونگ به شما نشان خواهد داد که از طریق تماس با نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ، می توانید این خرابی را برطرف کنید.

در کل، برد ماشین ظرفشویی مسئول کنترل و مدیریت تمامی عملیات در ماشین ظرفشویی سامسونگ می باشد تا شما بتوانید از تمامی برنامه های تنظیم شده در این دستگاه بهترین استفاده ممکن را داشته باشید.

علت خرابی برد ماشین ظرفشویی سامسونگ

همانگونه که گفته شد، برد ماشین ظرفشویی سامسونگ هر چند یک قطعه نسبتا حساس می باشد اما دارای کیفیت قابل توجهی می باشد که خیلی سخت به مرور زمان می تواند کارایی خود را از دست دهد. اما با خراب شدن برد ماشین ظرفشویی سامسونگ ممکن است این سوال برای شما پیش آید که علت خراب شدن برد ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟ لازم به ذکر است که علت خرابی برد ماشین ظرفشویی سامسونگ به عوامل متعدد و گوناگونی بستگی دارد و صرفا یک عامل وجود ندارد.

به همین دلیل در ادامه این گزارش از آریابهکار قصد داریم تا رایج ترین دلایل خرابی برد ماشین ظرفشویی سامسونگ را برای شما تعریف کنیم و این موارد عبارتند از:

1. خرابی قطعات الکترونیکی

در برد ماشین ظرفشویی سامسونگ قطعات الکترونیکی مانند ترانزیستورها، مقاومت ها، خازن ها و IC ها قرار دارند. خرابی یا سوختگی این قطعات می تواند به دلیل ولتاژ بالا، جریان زیاد، حرارت یا خطا در طراحی یا تولید باشد که در این مواقع با عیب یابی صحیح و اصولی برد ماشین ظرفشویی سامسونگ قابل تعمیر خواهد بود.

2. خطا در اتصالات

در برخی مواقع، اتصالات بین قطعات درون برد ممکن است دچار خرابی شوند. این مشکل ممکن است به دلیل عدم تمیزی، خوردگی، فشار زیاد یا شوک های مکانیکی باشد.

3. عوامل خارجی

عوامل خارجی مانند نفوذ آب، رطوبت، گرد و غبار، حرارت یا ضربه های مکانیکی می توانند باعث خرابی برد ماشین ظرفشویی سامسونگ شوند که در صورت تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ توسط تکنسین های مجرب و متخصص، این خرابی قابل رفع می باشد و جای نگرانی نیست.

عوامل خارجی

4. خطاهای انسانی

خطاهایی که در مراحل طراحی، تولید، نصب یا تعمیر برد انجام می شود، می توانند به خرابی برد ماشین ظرفشویی سامسونگ منجر شود. مثلاً نصب نادرست قطعات، جابجایی غلط سوئیچ ها، جوش ناقص و غیره.

نمایندگی تعمیر برد ماشین ظرفشویی سامسونگ

اگر برد ماشین ظرفشویی سامسونگ شما عزیزان به هر دلیلی خراب شده است و به دلیل هزینه های گران قیمت برد جدید تمایلی به خرید یک قطعه جدید ندارید و می خواهید از طریق تعمیرات تخصصی مشکل این قطعه را برطرف نمایید، می توانید پروسه تعمیر برد ماشین ظرفشویی سامسونگ را به تکنسین های مجرب و متخصص مجموعه آریابهکار بسپارید تا پروسه احیای برد بصورت تخصصی صورت گیرد و نیازی به خرید برد چندین میلیون تومانی نداشته باشید.

لازم به ذکر است که تمام خدمات تعمیر برد ماشین ظرفشویی سامسونگ در آریابهکار شامل 90 روز گارانتی رسمی و شرکتی می شود.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214