skip to Main Content
مرکز ارتباط سراسری مشتریان : ۹۱۰۰۶۶۷۶-۰۲۱ - ۴۵۴۳۷-۰۲۱

تعمیر جاروبرقی بیم و خرابی‌های احتمالی آن، امکان دارد یکی از سوالات رایج در میان دارندگان جاروبرقی‌های بیم باشد. جاروبرقی بیم طی سال‌های اخیر وارد بازار کشور شد و توانست به میزان قابل توجهی درمیان برندهای جهانی، مورد استقبال قرار بگیرد. اما همان گونه که مطلع هستید، جاروبرقی بیم دارای عمر مفید می‌باشد و ممکن است در گذشت زمان دچار مشکلاتی شود که صرفا باید توسط متخصصین اقدام به تعمیر جاروبرقی نمایید. در ادامه این گزارش از آریابهکار به مشکلات و نحوه تعمیر جاروبرقی بیم (Beem) پرداخته ایم.

نمایندگی تعمیر جاروبرقی بیم

خرابی جاروبرقی بیم، طبیعتا یک مشکل می‌باشد و معمولا به دلیل استفاده نادرست از آن رخ می‌دهد و در صورت خرابی جاروبرقی بیم، توصیه ما به شما استفاده از خدمات پس از فروش جاروبرقی بیم است. از این رو در ابتدا برگه گارانتی را بررسی کنید و در صورت داشتن اعتبار کافی، به نمایندگی تعمیر جاروبرقی بیم مراجعه کنید تا مشکل شما صرفا از طریق گارانتی دستگاه رفع شود.

در غیر اینصورت اگر برگه گارانتی شما فاقد اعتبار است، نمی‌توانید از خدمات نمایندگی جارو برقی بیم (Beem) استفاده کنید و صرفا باید به مراکز معتبر تعمیر جاروبرقی بیم مراجعه کنید تا از طریق قطعات اصلی و اورجینال و تکنسین‌های مجرب، مشکل شما در اسرع وقت رفع شود.

تعمیر جاروبرقی بیم Beem

مشکلات رایج جاروبرقی بیم

گاهی اوقات به دلیل عدم سرویس به موقع و استفاده نادرست از جاروبرقی بیم، جاروبرقی بیم با مشکلاتی مواجهه خواهد شد که اکثر این مشکلات و ایرادات، سطحی و ساده هستند و می‌توانید در خانه آنها را رفع نمایید. اما برخی مسائل نیز وجود دارند که صرفا باید توسط تکنسین برطرف شود و شما قادر به تعمیر آنها نخواهید بود. با این حال سعی داریم تا مشکلات رایجی که امکان دارد برای جاروبرقی بیم شما رخ دهند را بررسی کنیم.

سر و صدای زیاد جاروبرقی بیم

سر و صدای زیاد جاروبرقی بیم جزء رایج‌ترین ایرادات این دستگاه به حساب می‌آید. این در حالی است که اکثر جاروبرقی‌ها در هنگام کار صدایی از خود تولید می‌کنند و این صدا، صدای کارکرد موتور دستگاه است و جای هیچ نگرانی وجود ندارد. اما اگر این صدا بیشتر از حد معمول شده و آزار دهنده می‌باشد، جاروبرقی به طور قطع دچار مشکل جدی شده است.

به طور کلی صدای زیاد جاروبرقی علت‌های فراوانی دارد که ما قصد داریم در ادامه به مهم‌ترین آنها بپردازیم.

1. کثیف بودن فیلتر:

در بعضی مواقع به دلیل کثیف بودن بیش از حد فیلتر جاروبرقی بیم (Beem)، هنگام کار به طور ناگهانی با صدای بلندی شروع به کار می‌کند؛ زیرا دستگاه برای مکش بیشتر  تلاش بیشتری کرده و به همین دلیل صدای بیشتری تولید می‌کند. همچنین کثیفی فیلتر باعث کاهش مکش جاروبرقی می‌شود. به همین منظور بهتر است در زمان‌های مشخص اگر فیلتر قابل تعویض است، آنرا تعویض کنید و اگر قابل شستشو است، آنرا با محلول آب گرم و صابون بشویید.

کثیفی فیلتر جاروبرقی بیم

2. خرابی موتور جاروبرقی:

موتور جاروبرقی بیم از اصلی‌ترین قطعات این دستگاه به حساب می‌آید که اکثرا به دلیل وجود رطوبت یا ورود گرد و غبار به داخل آن، دچار خرابی می‌شود و باید به مراکز تعمیر جاروبرقی بیم مراجعه کنید؛ چرا که اگر موتور دستگاه شما به هر دلیلی خراب شود، دستگاه به هیچ وجه روشن نمی‌شود و عملا هیچ کاربردی نخواهد داشت.

همچنین بخوانید: تعمیر جاروبرقی پارس خزر

3. گرفتگی لوله خرطومی:

گاهی اوقات به دلیل عدم توجه کافی ممکن است زباله‌های بزرگ یا توده‌ای شکلی را توسط جاروبرقی جارو کنید و بعدها متوجه شوید آن توده در بین راه در لوله خرطومی گیر کرده و سد راه عبور دیگر زباله‌ها شده است. بنابراین امکان دارد تمامی قطعات جاروبرقی بیم سالم باشند، اما با سر و صدای زیادی ناشی از مسدود بودن لوله خرطومی رو به رو شوید و بهتر است در اولین فرصت آن را مورد بررسی قرار دهید.

خرابی لوله خرطومی جاروبرقی بیم

4. شکستگی قطعات داخلی:

همچنین ممکن است در اثر استفاده نادرست یا بر اثر وارد شدن ضربه به دستگاه، قطعات داخلی جاروبرقی بیم (Beem) شل شده یا از جای خود کنده شده باشند. به همین دلیل هنگام استفاده از جاروبرقی، صدای زیادی از خود تولید خواهد کرد که بسیار آزار دهنده خواهد بود. از این توصیه می‌شود در سرویس به موقع دستگاه توجه لازم را به خرج دهید.

روشن نشدن جاروبرقی بیم

غالبا هر یک از ما زمانیکه جاروبرقی روشن نمی‌شود، فورا به این نتیجه میرسیم که موتور جاروبرقی سوخته و از کار افتاده است و راهکاری برای رفع آن نیست و باید حتما دستگاه جدیدی خریداری نمایند. اما اینگونه نیست! دلایل متعددی وجود دارند که می‌توانند منجر به روشن نشدن جاروبرقی بیم شوند که در ادامه این گزارش از آریابهکار، به آنها پرداخته ایم:

1. مشکل در سیستم برق رسانی:

اولین موردی که هنگام روشن نشدن جاروبرقی بیم (Beem) امکان دارد به نظر بیاید، مشکل در سیستم برق رسانی می‌باشد. برق شهری دارای نوسانات شدید برقی است که گاها میزان ولتاژ آن با ولتاژ مورد نیاز دستگاه یکی نبوده و در نتیجه دستگاه قادر به روشن شدن نخواهد بود. بنابراین بهتر است در سر راه دستگاه حتما از یک محافظ برق استاندارد استفاده نمایید.

2. خرابی کلید روشن/خاموش:

در واقع شاید کلید روشن/خاموش جاروبرقی بیم یک قطعه ساده بظر بیاید، اما برای جارو برقی بیم بسیار مهم می‌باشد؛ چرا که تنها راه روشن و یا خاموش کردن جاروبرقی همین کلید به ظاهر ساده می‌باشد. از این رو گاهی اوقات در اثر ضربه یا استفاده نادرست و نفوذ رطوبت، از کار خواهد افتاد و در این صورت جاروبرقی شما به هیچ عنوان روشن نخواهد شد.

3. گرم شدن بیش از حد جاروبرقی:

هنگامی که بیش از حد توان از جاروبرقی استفاده کنید، دستگاه خاموش شده و دیگر روشن نمی‌‌شود. این مشکل معمولا به دلیل استفاده طولانی مدت و نادرست رخ می‌دهد و می‌تواند در طول زمان به اتصالات و همچنین قطعات جاروبرقی بیم (Beem) آسیب وارد کنند. از این رو توصیه می‌شود که اگر می‌خواهید از جاروبرقی برای بازه زمانی طولانی مدت استفاده کنید، حتما هر 10 دقیقه یکبار به آن استراحت کافی دهید تا از داغ شدن جاروبرقی بیم جلوگیری کنید.

داغ شدن جاروبرقی بیم

بیشتر بخوانید: دلایل روشن نشدن جاروبرقی

4. خرابی رله جاروبرقی:

رله جاروبرقی بیم، یک قطعه کوچک می‌باشد که وظیفه قطع و وصل کردن جریان را برعهده دارد و می‌تواند در اثر استفاده مداوم، دچار خرابی شده و این خرابی بصورت مستقیم با روشن نشدن جاروبرقی بیم در ارتباط می‌باشد. از این رو اگر چنین مشکلی برای شما رخ داد، توصیه می‌شود که در اسرع وقت به مراکز تعمیر جاروبرقی بیم مراجعه کنید.

خرابی سیم جمع کن جاروبرقی بیم

گاهی اوقات به دلیل استفاده نادرست و کشیدن بیش از اندازه سیم جمع کن جاروبرقی بیم، به مرور زمان باعث می‌شود با مشکلاتی اعم از عدم جمع شدن سیم و همچنین قطع برق و عدم جریان صحیح دستگاه مواجهه شوید که به مراتب هر یک از این مشکلات می‌توانند در خرابی جاروبرقی شما موثر واقع شوند. همچنین لازم به ذکر است تمامی موارد ذکر شده، قابل رفع هستند. با این وجود اگر با این خرابی روبرو شدید، در صورتی که مشکل شما جزئی باشد، از طریق تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی بیم (Beem)، اقدام به رفع مشکل کنید.

اما اگر مشکل شما جزئی نیست و هیچ امیدی به تعمیر این قطعه نیست، از طریق مراجعه به نمایندگی تعمیر جاروبرقی بیم می‌توانید این مشکل را بدون پرداخت هزینه رفع نمایید.

 • از کشیدن سیم تا آخر بپرهیزید.
 • سیم را با قدرت زیاد به بیرون نکشید.

همچنین بخوانید: تعمیر جاروبرقی دلونگی

ضعیف شدن مکش جاروبرقی بیم

ضعیف شدن و کاهش مکش جاروبرقی بیم از مرسوم‌ترین مشکلات این دستگاه می‌باشد و خوشبختانه دلایل بروز این مشکل تا حدودی جدی نبوده و به راحتی توسط مصرف کننده، بدون پرداخت هیچ گونه هزینه‌ای قابل رفع می‌باشد. با این وجود ضعیف شدن مکش در دستگاه‌‌هایی که مدت زمان زیادی از عمر آنها می‌ گذرد، طبیعی می‌‌باشد. اما چرا و چگونه؟ در ادامه به رایج‌ترین دلایل ضعیف شدن مکش جاروبرقی بیم پرداخته ایم:

1. پر بودن کیسه جاروبرقی:

ضعیف شدن مکش اکثرا می‌ تواند در اثر پر بودن کیسه جاروبرقی بیم به وجود آید. از این رو توصیه می‌شود قبل از استفاده از دستگاه حتما میزان حجم پر شده کیسه را مورد بررسی قرار دهید. اما اگر بدون توجه به پر بودن کیسه از جاروبرقی به طور مداوم استفاده کنید، فشار زیادی به موتور وارد شده و سبب می‌شود تا موتور جاروبرقی بیم بسوزد.

با این وجود در صورت نداشتن مکش کافی، دستگاه را سریعا خاموش کرده و اقدام به تعویض کیسه بنمایید. لازم به ذکر است، بهتر است از کیسه‌های یک بار مصرف به جای کیسه‌های دائمی استفاده شود؛ زیرا پرزهای موجود در کیسه‌های دائمی وظیفه جذب گرد و غبار را دارند و به مرور زمان از بین رفته و باعث می‌شوند گرد و غبار وارد موتور جاروبرقی شود.

پر بودن کیسه جاروبرقی بیم

جهت تهیه کیسه جاروبرقی بیم، می‌توانید به مراکز تعمیر جاروبرقی بیم (Beem) مراجعه کنید.

2. تنظیمات اشتباه:

تمامی جاربرقی‌ها از جمله جاروبرقی بیم دارای گزینه‌ای جهت تنظیم قدرت مکش هستند که می‌توانید از این طریق میزان مکش را کم یا زیاد کنید. از این رو در برخی مواقع امکان دارد تمامی قطعات دستگاه سلام باشند و مکش ضعیف جاروبرقی بیم (Beem) صرفا به دلیل تنظیمات اشتباه آن باشد که از طریق مطالعه دفترچه راهنمای جاروبرقی می‌توانید تنظیمات صحیح را اعمال کنید.

بیشتر بخوانید: قدرت نداشتن جاروبرقی

نکات نگهداری از جاروبرقی بیم

برای آنکه عمر مفید جاروبرقی افزایش پیدا کند و از پرداخت هزینه‌های تعمیراتی جلوگیری کنید، حتما نکات نگهداری و استفاده از جارو برقی بیم را مطالعه و رعایت فرمایید. از این رو اگر نکات موجود در دفترچه راهنمای جاروبرقی بیم را مطالعه و راعایت کنید، دیگر نیازی به خرید دستگاه جدید تا 10 سال آینده نخواهید داشت! همچنین هیچ هزینه‌ای جهت تعمیر نخواهید پرداخت! در ادامه یک سری از نکات را آورده ایم که از طریق مطالعه آنها می‌توانید با نحوه استفاده از جاروبرقی آشنا شوید.

 1. برای هر سطحی، از سری مخصوص استفاده کنید.
 2. از جاروبرقی بیم نهایتا 15 دقیقه استفاده شود.
 3. توجه داشته باشید تا آسیبی به لوله خرطومی جاروبرقی بیم وارد نشود.
 4. به هیچ عنوان جاروبرقی را به وسیله انگشتان پا روشن/خاموش نکنید.
 5. از تمیز کردن فضا‌های باز با جاروبرقی بپرهیزید.
 6. سیم جاروبرقی بیم را به‌صورت کامل بیرون نکشید.
 7. از جاروبرقی برای جمع‌آوری آب یا مایعات استفاده نکنید.
 8. از جارو کردن اشیای تیز جدا خودداری نمایید.
 9. محافظ برق استانداردی را برای جاروبرقی بیم (Beem) تهیه کنید.
 10. فیلتر و کیسه جاروبرقی را به موقع تعویض کنید.
 11. جاروبرقی را در محیطی مناسب به دور از دسترس کودکان قرار دهید.
 12. دستگاه را به دور از رطوبت و وسایل گرمازا قرار دهید.
 13. به جارورقی در زمان‌های مشخص استراحت کافی بدهید.
 14. از وارد شدن هر گونه ضربه به چرخ‌های دستگاه به طور جد خودداری فرمایید.
 15. فشار وارده به موتور جاروبرقی بیم را کنترل کنید تا این قطعه آسیبی نبیند.

تعمیر موتور جاروبرقی بیم

عیب یابی جاروبرقی بیم

عیب یابی جاروبرقی بیم، پیش از تعمیر جاروبرقی یک نکته بسیار مهم و ضروری می‌باشد.چرا که اگر عیب یابی بصورت سطحی انجام شود، نه تنها مشکل شما حل نخواهد شد بلکه باید هزینه‌های نامتعارفی را برای تعمیر جاروبرقی بیم بپردازید. از این رو توصیه مهمی که مجموعه آریابهکار برای شما دارد این است که حتما دستگاه آسیب دیده را به دست کارشناسان و تکنسین‌های مجرب بسپارید تا مشکل پیش آمده را بصورت دقیق عیب یابی نمایند و در صورت نیاز به تعمیر یک قطعه، تعویض نشود. با این وجود عیب یابی یک پروسه بسیار مهم است که نباید از آن غافل شوید.

 • خدمات ویژه با بالاترین سرعت و ظرف مدت 7 روز کاری بعد از پذیرش دستگاه.
 • تحت پوشش قرار دادن بیش از 86 برند مطرح روز دنیا جهت تعمیر.
 • بازبینی و عیب یابی جاروبرقی بیم بصورت رایگان در آریابهکار.

بیشتر بخوانید: چگونه صدای زیاد جاروبرقی را کم کنیم؟

هزینه تعمیر جاروبرقی بیم

این روزها شاهد افزایش چشمگیر قیمت جاروبرقی بیم ناشی از نوسانات ارزی هستیم و به همین دلیل در صورتی که جاروبرقی شما به هر دلیلی خراب می‌شود، اگر اقدام به تعمیر کنید قطعا به صرفه خواهد بود و نیازی به خرید جاروبرقی جدیدی نخواهید داشت. با این وجود هزینه تعمیر جاروبرقی بیم بستگی به مدل و خرابی پیش آمده در آن دارد. ما در آریابهکار در ابتدا همانگونه که گفته شد، دستگاه را بصورت کامل عیب یابی می‌کنیم و سپس هزینه تعمیر توسط کارشناسان به شما اعلام خواهد شد.

 • هزینه‌‌های اعلامی، بر اساس نرخ مصوب اتحادیه می‌ باشد.
 • بازبینی و عیب یابی دستگاه بدون دریافت هزینه.
 • گارانتی رسمی 90 روزه برای تمامی خدمات.

تعمیر جاروبرقی بیم در تهران

آریابهکار برای ساده کردن دسترسی شما به مراکز تعمیر جاروبرقی بیم، دو شعبه در شرق و غرب تهران با مجرب‌ترین و بروزترین ابزارهای تعمیر فراهم کرده است که در صورت بروز هر گونه خرابی برای جاروبرقی بیم شما، ما آماده ارائه خدمات تعمیر آن هستیم. از این رو اگر جاروبرقی شما به هر دلیلی آسیب دیده است، می‌توانید از طریق مراجعه حضوری به نزدیک‌ترین شعبه محل سکونت‌تان، مشکل پیش آمده را عیب یابی و رفع کنید. لازم به ذکر است که فرایند عیب یابی در حضوری مشتری انجام می‌شود.

اما اگر امکان مراجعه حضوری ندارید و اما مایل به تعمیر جاروبرقی بیم هستید، ما پیک رفت و برگشت رایگان را برای شما در نظر گرفته ایم که از طریق تماس با کارشنناسان ما در آریابهکار، می‌توانید هماهنگی‌های لازم را جهت اعزام پیک انجام دهید. همچنین لازم به ذکر است که پیش از دریافت دستگاه توسط پیک، قبض دریافت دستگاه تقدیم شما خواهد شد. با این وجود پس از آنکه دستگاه شما وارد شرکت شد، فورا عیب یابی صورت خواهد گرفت و متقابلا اعلام هزینه می‌شود.

تعمیرات جاروبرقی بیم در تهران

لازم به ذکر است که تمامی خدمات ما دارای گارانتی رسمی 90 روزه هستند و اگر دستگاه تعمیر شده شما در طی این بازه زمانی مجددا خراب شود، بصورت رایگان آنرا تعمیر خواهیم کرد.

 • ارائه فاکتور با مهر شرکت پس از تعمیر دستگاه.
 • امکان استفاده از خدمات حضوری و غیرحضوری.
 • ارتباط با کارشناسان ما از طریق تلگرام، ایمو، واتساپ و ایتا.
 • با پر کردن فرم درخواست تعمیر، منتظر تماس کارشناسان باشید.
 • پیک در قبال دریافت دستگاه به شما قبضی را ارائه خواهد دارد.

همچنین بخوانید: تعمیر جاروبرقی الکترا

جهت ارتباط با کارشناسان ما، از طریق خطوط 09190111214، 02145437 و 02191006676 تماس حاصل فرمایید.

مشکلات رایج جاروبرقی بیم در یک نگاه

مشکلات و ایراداتی که ممکن است برای جاروبرقی بیم در طول زمان رخ دهد، با تمام ایرادات احتمالی در سایر برندها و مدل‌های مختلف یکسان می‌باشد که با این مشکلات در این گزارش از آریابهکار آشنا شدید. اما در این بخش قصد داریم تا این مشکلات را بصورت مختصر به همراه راهکارهای آن آشنا سازیم.

روشن نشدن جاروبرقی بیم ممکن است بنابر دلایل مختلفی رخ دهد که رایج‌ترین دلایل روشن نشدن جاروبرقی، استفاده نادرست و طولانی مدت از جاروبرقی می‌باشد.
پارگی لوله خرطومی جاروبرقی به علت کشیدن بیش از حد لوله و همچنین برخورد لوله خرطومی با اجسام تیز رخ می‌دهد و تعمیر آن بستگی به میزان خرابی پیش آمده دارد.
کاهش مکش جاروبرقی بیم معمولا به دلیل پر شدن کیسه جاروبرقی بیم رخ می‌دهد. اما اگر کیسه خالی است و باز این مشکل برای شما پابرجاست، باید توسط تکنسین تعمیرات جاروبرقی بیم عیب یابی شود.
خرابی دکمه پاور جاروبرقی وارد شدن ضربه و همچنین فشردن نادرست این دکمه، دچار خرابی می‌شود و در صورت خرابی این قطعه، باید اقدام به تعویض دکمه پاور جاروبرقی بیم نمایید.
صدای زیاد جاروبرقی بیم خرابی موتور و همچنین کثیفی فیلتر، دو عامل اصلی و کلیدی در صدای زیاد جاروبرقی هستند و در صورت بروز این مشکل، حتما به مراکز تعمیر جاروبرقی بیم مراجعه کنید.
تنظیمات اشتباه جاروبرقی برای تغییر تنظیمات و استفاده از سایر قابلیت‌های جاروبرقی، توصیه می‌شود دفترچه راهنمای جاروبرقی بیم را مطالعه کنید.
خرابی سیم جمع کن جاروبرقی بیم به علت کشیدن بیش از اندازه کابل برق جاروبرقی رخ می‌دهد و اگر به موقع تعمیر نشود، می‌تواند باعث از کار افتادن موتور و خرابی برد جاروبرقی بیم شود.
خرابی موتور جاروبرقی استفاده نادرست و بدون استراحت از جاروبرقی، باعث خرابی موتور می‌شود که تعمیر آن بستگی به میزان خرابی دارد.
داغ شدن جاروبرقی بیم عدم استراحت کافی، اصلی‌ترین علت داغ شدن جاروبرقی است که اگر این نکته کلیدی را رعایت نکنید، خرابی‌های متعددی برای دستگاه شما پیش خواهد آمد.
عیب یابی جاروبرقی بیم عیب یابی جاروبرقی شما در مجموعه آریابهکار بدون دریافت هر گونه هزینه‌ای توسط تکنسین‌های مجرب انجام می‌شود.

سوالات رایج خرابی جاروبرقی بیم

در ادامه به برخی از سوالاتی که ممکن است برای شما در حین استفاده از جاروبرقی بیم رخ دهند، پرداخته ایم:

علت روشن نشدن جاروبرقی بیم چیست؟

دلایل متعددی می توانند مانع روشن شدن جاروبرقی بیم شوند که رایج ترین و اصلی ترین علت آن، استفاده طولانی مدت و عدم استراحت کافی دستگاه شما در حین کار می باشد.

علت ضعیف شدن مکش جاروبرقی بیم چیست؟

معمولا پر شدن کیسه و عدم تخلیه آن، اصلی ترین علت کاهش میزان مکش جاروبرقی می باشد.

خرابی موتور جاروبرقی بیم قابل تعمیر است؟

بله. بستگی به میزان آسیب وارد شده دارد که طبق نظر تکنسین یا تعمیر خواهد شد و یا تعویض.

آیا خدمات تعمیر جاروبرقی بیم در آریابهکار دارای گارانتی است؟>

بله. تمامی خدمات ما به شما دارای 90 روز گارانتی معتبر و رسمی هستند.

5/5 - (3 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top