skip to Main Content
مرکز ارتباط سراسری مشتریان : ۹۱۰۰۶۶۷۶-۰۲۱ - ۴۵۴۳۷-۰۲۱

جاروبرقی میله در میان تمامی برندهای موجود در بازار، از نظر کیفیت و عملکرد توانست در میان برندهای دیگر بدرخشد و قسمت وسیعی از بازار را به خود اختصاص دهد. با این حال اگر شما هم از این جاروبرقی استفاده می‌کنید امکان دارد با گذشت چند سال از عمر مفید آن یا به علت عدم استفاده درست از جاروبرقی Miele خراب شود و نیاز به تعمیر جارو برقی میله پیدا کنید. در این گزارش از آریابهکار قصد داریم به طور کامل شما را با نحوه تعمیر جاروبرقی میله و نکات نگهداری از آنرا آشنا سازیم.

مراجعه به نمایندگی‌های جاروبرقی میله

تمام جاروبرقی‌های برند میله، دارای کارت گارانتی هستند و این کارت در هنگام خرید دستگاه، توسط فروشنده به شما داده می‌شود. در اینصورت اگر مشکلی تا بازه زمانی مشخص شده گارانتی برای شما رخ داد، می‌توانید با ارائه کارت گارانتی در نمایندگی جاروبرقی میله، مشکلات پیش آمده را بدون پرداخت هر گونه هزینه برطرف نمایید. اما اگر اعتبار گارانتی جاروبرقی میله به اتمام رسیده است، می‌توانید به مراکز تعمیر جاروبرقی میله مراجعه نمایید و از خدمات و سرویس‌های ممکن برای رفع مشکلات جاروبرو استفاده نمایید.

نمایندگی تعمیر جاروبرقی میله
خدمات پس از فروش جاروبرقی میله

ما در آریابهکار با 30 سال سابقه درخشان، به همراه تیمی مجرب و ماهر، همواره در تلاش هستیم تا با ارائه خدمات تعمیر جاروبرقی میله، مشکلات پیش آمده را با استفاده از قطعات وارداتی و شرکتی توسط کارشناسان برطرف نماییم.

 • از طریق پر کردن فرم درخواست تعمیر، منتظر تماس کارشناسان ما باشید.
 • امکان استفاده از خدمات حضوری و غیرحضوری.
 • تعمیر جاروبرقی میله با استفاده از تکنسین‌ها و کارشناسان مجرب.

جهت ارتباط با کارشناسان ما، از طریق خطوط 09190111214 و 02145437 و 02191006676 تماس حاصل نمایید.

تعمیر جارو برقی میله در محل

یکی از راه حل‌های ساده برای تعمیر جاروبرقی میله، استفاده از خدمات در محل می‌باشد که اینگونه تکنسین به محل اعزام می‌شود و مشکل پیش آمده برای دستگاه شما را بررسی و تعمیر می‌کند. ما در مجموعه آریابهکار در حال حاضر به دلیل بالا بودن درخواست تعمیر جاروبرقی میله، امکان اعزام تکنیسن را نداریم و به همین دلیل خدمات غیرحضوری به همراه پیک رفت و برگشت رایگان را برای شما در نظر گرفته ایم.. در غیر اینصورت می‌توانید به یکی از شعب غرب و شرق ما در استان تهران مراجعه نمایید.

 • جهت ارتباط با کارشناسان می‌توانید از طریق ایمو، تلگرام، واتساپ ارتباط بگیرید.
 • هزینه رایگان پیک در صورت تعمیر دستگاه در شرکت.
تعمیر جاروبرقی میله در تهران
تعمیر جاروبرقی میله در تهران

مشکلات رایج جاروبرقی میله

جاروبرقی میله همانند سایر برندهای جاروبرقی در کشور، ممکن است در طول زمان با مشکلات و ایراداتی روبرو شود که امکان رفع و تعمیر آنها توسط شما در خانه میسر نباشد و صرفا باید توسط تکنسین برطرف گردد؛ اما این در حالی است که برخی از مشکلات را به سادگی می‌توانید در محیط خانه بررسی و رفع نمایید. در ادامه این گزارش از آریابهکار، با مشکلات رایج جاروبرقی میله و دلایل آنها آشنا خواهید شد.

همچنین بخوانید: علت زود داغ شدن جاروبرقی

روشن نشدن جاروبرقی

روشن نشدن جاروبرقی میله، جز ایرادات کلی و بسیار مهم برای دستگاه می‌باشد که در این مواقع شما هیچ گونه استفاده‌ای از دستگاه نخواهید داشت. اما چرا این مشکل رخ می‌دهد؟ در ادامه با اصلی ترین دلایل ممکن آشنا خواهید شد:

پر شدن کیسه جاروبرقی:

در صورت پر بودن کیسه جاروبرقی، کافی است کیسه جاروبرقی را خالی و یا تعویض کنید. با این کار بسیار ساده مشکل جاروبرقی شما حل می‌شود.

پر شدن کیسه جاروبرقی میله

وصل نبودن دستگاه به پریز برق:

بررسی کنید که دستگاه به‌صورت صحیح به پریز برق متصل شده است؟ آیا دوشاخه جاروبرقی اخیرا دچار قطع و وصلی شده است؟ آیا پریزی که در حال حاضر از آن استفاده می‌کنید سالم می‌باشد؟

با پاسخ دادن این سوالات می‌توانید از متصل بودن یا متصل نبودن دستگاه مطلع شوید.

 • حتما از محافظ برق مناسب استفاده کنید.
 • در صورت خرابی کابل برق جاروبرقی، آنرا به هیچ وجه روشن نکنید؛ ممکن است باعث اتصالی و سوختن موتور جاروبرقی شود.

خرابی موتور جاروبرقی:

همان گونه که مطلع هستید، اگر موتور جاروبرقی میله خراب شود، جاروبرقی به طور کامل کارایی خود را از دست می‌دهد. همچنین در صورت بروز این مشکل، موتور باید تعویض شود.

 • فیلتر و کیسه جاروبرقی به موقع تعویض شود.
 • از ضربه خوردن جاروبرقی جلوگیری کنید.
 • لوله خرطومی و تمامی سری‌های جاروبرقی را از نظر انسداد چک کنید.
 • مراقب پارگی و کشیدگی سیم جاروبرقی باشید.
تعویض و تعمیر موتور جاروبرقی میله
تعمیر موتور جاروبرقی میله

داغ شدن جاروبرقی حین کار

موتور، اصلی ترین قطعه از یک جاروبرقی می‌باشد که کارکرد صحیح جاروبرقی به کارکرد درست این بخش بستگی دارد و اگر قطعه‌ای آسیب ببیند، موتور دستگاه نیز آسیب خواهد دید و بالعکس. داغ شدن جاروبرقی میله، یکی از مشکلات رایج آن می‌باشد که در طول زمان ممکن است با آن مواجهه شوید. در این مواقع توصیه‌ای که کارشناسان ما دارند این است که حتما به جاروبرقی استراحت دهید و بازه زمانی استفاده از آنرا کاهش دهید. اما اگر با استراحت دادن به جاروبرقی مشکل شما رفع نشد، بنابراین مشکل از کجاست؟

خراب بودن فن موتور:

فن موتور جاروبرقی، وظیفه خنک کردن موتور را برعهده دارد و در صورت خرابی، دستگاه داغ کرده و خاموش می‌شود. این مشکل رایج است و جای نگرانی نیست. بنابراین اگر متوجه خاموش شدن فن موتور شدید، باید اقدام به تعویض فن موتور جاروبرقی میله نمایید.

 • در صورت خرابی فن باید فن تعویض شود.
 • مسیر مکش جاروبرقی چک شود.
 • بعد از هر بار استفاده، کیسه را تخلیه نمایید.

همچنین بخوانید: دلایل روشن نشدن جاروبرقی

مکش نداشتن جاروبرقی

این مشکل معمولا می‌تواند در اثر پر بودن کیسه جاروبرقی به وجود آید. در صورتی که جاروبرقی شما مکش کافی نداشته باشد و بدون توجه به این موضوع به طور مداوم از دستگاه استفاده کنید، ممکن است موتور دستگاه بسوزد. بهتر است در صورت نبودن مکش کافی، دستگاه را خاموش کرده و اقدام به تعویض کیسه جاروبرقی نمایید. توجه داشته باشید، بهتر است حتی‌الامکان از کیسه‌های یک بار مصرف به جای کیسه‌های دائمی استفاده شود؛ چرا که در طول زمان پرزهای موجود در کیسه‌های دائمی از بین می‌روند و گرد و غبار وارد موتور جاروبرقی خواهد شد.

 • شستشو یا تعویض به موقع کیسه جارورقی.
 • لوله‌های جاروبرقی از لحاظ گرفتگی چک شود.
 • اتصالات دستگاه را از نظر شل بودن چک کنید.

سوختن موتور جاروبرقی

سوختن موتور جاروبرقی میله، یک مشکل کلی و بسیار مهم می‌باشد که عملا شما هیچ استفاده‌ای از جاروبرقی نخواهید داشت. از کار افتادن موتور جاروبرقی ممکن است بنابر دلایل مختلفی اتفاق بیافتد که اصلی ترین دلایل آن عبارتند از:

تعمیر خرابی های جاروبرقی میله

وجود گرد و غبار داخل جاروبرقی:

انسداد لوله‌ها و سری‌های جاروبرقی باعث از بین رفتن مکش دستگاه می‌شوند. از این رو بهتر است تمامی سری‌ها و لوله‌ها را جدا کرده و از نظر انسداد بررسی کنید. همچنین توصیه می‌شود که کیسه جاروبرقی را نیز بررسی نمایید و اگر سوراخی را در آن مشاهده نمودید، اقدام به تعویض کیسه جاروبرقی میله کنید.

همچنین بخوانید: تعمیر جاروبرقی میدیا

نداشتن مکش کافی:

از نشانه‌های سوختن و نیم سوز شدن موتور جاروبرقی میله، نداشتن مکش کافی است. توصیه می‌شود که از طریق دکمه‌های قرار گرفته روی جاروبرقی، اقدام به افزایش مکش جاروبرقی نمایید؛ اگر مشکل شما برطرف نشد باید توسط تکنسین مشکل عیب یابی و تعمیر شود.

 • لاستیک نگهدارنده دستگاه چک شود.
 • از دستگاه به صورت مکرر استفاده نشود.
 • کیسه جاروبرقی را به درستی سر جای خود قرار دهید.

نکات نگهداری از جاروبرقی میله

در هنگام خرید جاروبرقی، طبیعتا نکاتی توسط فروشنده به شما توضیح داده خواهند شد که اگر این نکات را رعایت نمایید، قطعا آسیبی به دستگاه وارد نخواهد شد. همچنین نکاتی در دفترچه راهنمای جاروبرقی وجود دارند که توصیه می‌شود این نکات را در طی چند دقیقه مطالعه کنید. با این وجود اگر به‌درستی از جاروبرقی استفاده کنید، طبیعتا عمر دستگاه افزایش خواهد یافت و در غیر اینصورت مشکلاتی ایجاد می‌شوند که باید آنها را رفع کنید. براساس نظر کارشناسان ما، یک سری نکات وجود دارند که بهتر است آنها را انجام دهید:

 • از فشردن دکمه‌های جاروبرقی با اجسام تیز بپرهیزید.
 • نهایتا 15 دقیقه از دستگاه استفاده شود.
 • از جارو کردن اجسام تیز یا مایعات بپرهیزید.
 • در صورت استفاده نکردن، دستگاه را از برق بکشید.
 • حتما از محافظ برق مناسب استفاده کنید.
 • در صورت مشاهده شدن هرگونه خرابی، به هیچ وجه اقدام به روشن کردن دستگاه نکنید.
 • از جارو کردن فضاهای باز بپرهیزید.
 • از وارد شردن هرگونه ضربه به دستگاه جلوگیری شود.
 • لوله خرطومی جاروبرقی میله را هر چند مدت یکبار بررسی کنید.
بررسی کردن لوله خرطومی جاروبرقی میله
لوله خرطومی جاروبرقی میله

هزینه تعمیر جاروبرقی میله

منطقی ترین تصمیم برای اعلام هزینه تعمیر جاروبرقی میله، عیب یابی آن توسط تکنسین‌ها و متخصصین در این زمینه می‌باشد؛ چرا که ممکن است قطعه‌ای از نظر شما یک قطعه معیوب باشد، اما بنابر میزان آسیب وارد شده تکنسین بتواند آنرا تعمیر کند و نیازی به تعویض نداشته باشید. از این رو با مراجعه به یکی از شعب ما در شرق و غرب تهران، متخصصین در حضور شما دستگاه را عیب یابی کرده و هزینه را با توجه به مشکل پیش آمده اعلام می‌نمایند.

همچنین اگر مایل به استفاده از خدمات غیرحضوری ما هستید، پس از آنکه دستگاه توسط پیک رایگان وارد شرکت شد، توسط تکنسین عیب یابی می‌شود و سپس از طریق کارشناسان اعلام هزینه خواهد شد.

 • هزینه تعمیرات جاروبرقی Miele بر اساس تعرفه مصوب اتحادیه تعیین می‌شود.
 • بازبینی و عیب یابی دستگاه بدون دریافت هر گونه هزینه.
 • ارسال فاکتور با مهر شرکت پس از تعمیر دستگاه.

همچنین بخوانید: تعمیر جاروبرقی پارس خزر

مشکلات رایج جاروبرقی میله در یک نگاه

تا این قسمت از این گزارش، با مشکلات رایج جاروبرقی میله آشنا شدید و ما سعی کردیم دلایل و راه حل‌های این مشکلات شرح دهیم. با این وجود در این قسمت سعی داریم تا تمام مشکلات احتمالی را با دلایل و راه حل‌های آن به‌صورت کوتاه و البته مختصر توضیح دهیم:

داغ شدن جاروبرقی میله می تواند بنابر دلایل مختلفی رخ دهد که اصلی ترین علت آن، خرابی فن موتور جاروبرقی می‌باشد که قابل تعمیر نیست.
بوی سوختگی از جاروبرقی می تواند ناشی از ساییده شدن تسمه موتور جاروبرقی باشد.
بلند شدن دود از جاروبرقی میله روشن ماندن طولانی مدت جاروبرقی باعث می‌شود که فشار زیادی به آن وارد شود و در نهایت دود بلند خواهد شد.
ضعیف شدن مکش جاروبرقی بنابر دلایل مختلفی رخ می‌دهد که معمولا به دلیل پر بودن کیسه رخ می‌دهد.
کار نکردن دکمه خاموش/روشن جاروبرقی به دلیل استفاده نامناسب آسیب خواهد دید و صرفا قابل تعویض است.
روشن نشدن جاروبرقی میله معمولا به دلیل نوسان برق ممکن است به موتور جاروبرقی آسیب وارد شود و این مشکل باعث روشن نشدن جاروبرقی خواهد شد.
از کار افتادن موتور جاروبرقی استفاده طولانی مدت باعث از کار افتادن موتور جاروبرقی میله می‌شود.
خرابی فن موتور جاروبرقی این مشکل قابل تعمیر نیست و صرفا باید اقدام به تعویض قطعه نمایید.
جرقه زدن جاروبرقی میله قابل رویت نیست، اما می‌توانید به سادگی آنرا لمس کنید؛ فورا دستگاه را از برق بکشید.
پارگی لوله خرطومی جاروبرقی می توانید قسمت پاره شده را از طریق تیغ برش دهید؛ در غیر اینصورت می‌توانید لوله خرطومی جدیدی خریداری کنید.

چرا جاروبرقی میله روشن نمی شود؟

این مشکل معمولا به علت استفاده طولانی مدت از جاروبرقی رخ می دهد که توصیه می شود به جاروبرقی استراحت بدهید. اگر باز هم روشن نشد، باید توسط کارشناس عیب یابی صورت گیرد.

چرا لوله خرطومی جاروبرقی میله دچار گرفتگی شده است؟

وارد شدن ذرات درشت و گیر کردن آنان در لوله خرطومی، باعث گرفتگی جاروبرقی میله می شوند.

چرا مکش جاروبرقی میله کم شده است؟

این مشکل معمولا به دلیل پر شدن کیسه جاروبرقی و یا گرفتگی لوله خرطومی رخ می دهد.

چرا دود از جاروبرقی میله بلند می شود؟

روشن ماندن و استفاده طولانی مدت از جاروبرقی باعث اعمال فشار زیادی به دستگاه می شود که نتیجه آن نیز بلند شدن دود و همچنین اتصالات متعددی در دستگاه است. توصیه می شود با دیدن دود، حتما جاروبرقی میله را از برق بکشید.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top Call Now Button