skip to Main Content

تعمیر جاروبرقی همیلتون، ممکن است یکی از سوالات رایج در میان دارندگان جاروبرقی‌های همیلتون باشد. همیلتون از برندهای شناخته شده و معتبر این روزهای کشورمان در مدل‌های مختلف وارد بازار شده است که با استقبال گسترده خریداران روبرو گردید. یقینا از این موضوع مطلع هستید که هرچند نکات استفاده از جاروبرقی را رعایت کنید، به همان اندازه عمر مفید دستگاه را افزایش خواهید داد و بالعکس. اما اگر این نکات را رعایت نکنید، مشکلاتی برای جاروبرقی به وجود خواهند آمد که قطعا جبران کردن آنها کار ساده‌ای نباشد.
از این رو در ادامه این گزارش از آریابهکار با مشکلات و نحوه تعمیر جاروبرقی همیلتون آشنا خواهید شد.

مراجعه به نمایندگی جاروبرقی همیلتون

زمانی که جاروبرقی همیلتون شما نیاز به تعمیر دارد، توصیه می‌شود در ابتدا دستگاه را از نظر داشتن کارت گارانتی چک کرده و در صورت داشتن گارانتی، به مراکز خدمات پس از فروش همیلتون و نمایندگی جاروبرقی همیلتون در تهران و سایر استان‌ها مراجعه نمایید. همچنین اگر دستگاه شامل گارانتی نمی‌شود می‌توانید از خدمات مراکز تعمیر جاروبرقی استفاده کنید. شرکت آریابهکار با 30 سال سابقه درخشان در زمینه تعمیر لوازم خانگی، آماده ارائه خدمات به تمامی مشتریان عزیز می‌باشد، همچنین تمامی تعمیرات انجام شده از طرف ما دارای 90 روز گارانتی و شامل یک هفته تست رایگان می‌باشد.

 • خدمات ویژه، با سرعت بالا و ظرف مدت 7 روز کاری انجام می‌شود.
 • تعمیر 86 نوع برند مطرح دنیا جهت تعمیر.
 • تست دستگاه توسط واحد کنترل کیفیت.

تعمیر جاروبرقی همیلتون

تعمیر جاروبرقی همیلتون در محل

یکی از راهکارهای تعمیر جاروبرقی همیلتون، اعزام تکنسین و کارشناس در محل می‌باشد که در طی این راهکار، مشکل شما سریعا رفع خواهد شد. اما بنابر بالا بودن درخواست‌های تعمیر جاروبرقی همیلتون، در حال حاضر مجموعه آریابهکار قادر به اعزام تکنسین در محل نیست و برای رفع این محدودیت، ما پیک رفت و برگشت رایگان را در نظر گرفته ایم تا در وقت شما مشتریان صرفه جویی صورت گیرد. همچنین می‌توانید به‌صورت حضوری جهت تعمیر به یکی از شعب شرق و غرب آریابهکار در تهران مراجعه فرمایید.

 • امکان اعزام تکنسین در حال حاضر وجود ندارد.
 • برخی مشکلات کاملا سطحی هستند و می‌توانید آنها را در خانه رفع کنید.
 • ار طریق پر کردن فرم درخواست تعمیر، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.
 • اگر تجربه کافی در تعمیر لوازم برقی ندارید، توصیه می‌شود به هیچ وجه اقدام به تعمیر جاروبرقی همیلتون نکنید.

مشکلات رایج جاروبرقی همیلتون

با گذشت زمان و استفاده نادرست از جاروبرقی، طبیعتا مشکلاتی بروز خواهند یافت که شما را شوکه خواهند کرد. این دلیلی مبنی بر استفاده درست از جاروبرقی است و اما باز هم ما برخی نکات را پشت گوش می‌اندازیم. در این صورت شاهد به بار آمدن خرابی‌هایی خواهید بود که توسط شما قابل تعمیر و تعویض نیستند. به‌طور کل جاروبرقی همیلتون همانند سایر برندهای جاروبرقی، ممکن است در طول زمان با مشکلاتی روبرو شود که عبارتند از:

علت صدای زیاد جاروبرقی

از رایج ترین ایرادات جاروبرقی می‌توان به صدای زیاد و غیر معمولی آن در حین استفاده اشاره کرد. اکثر جاروبرقی‌ها در هنگام کار، صدایی از خود تولید می‌کنند و این صدا، صدای خود موتور است و جای نگرانی نمی‌باشد؛ اما اگر صدای آن آزار دهنده می‌باشد، دستگاه دچار مشکل جدی شده است. صدای زیاد جاروبرقی دلایل زیادی دارد که ما قصد داریم به مهم ترین آنها بپردازیم:

1. خرابی موتور جاروبرقی:

اصلی ترین قطعه جاروبرقی موتور آن است که اکثرا به دلیل ورود گرد و غبار به داخل موتور و وجود رطوبت، شاهد خرابی موتور جاروبرقی همیلتون خواهید بود. بنابراین بهتر است در زمان‌های معین جاروبرقی را تمیز کنید. همچنین امکان دارد تیغه‌های موتور در اثر ضربه، خم شدگی یا دچار شکستگی شده و تولید صدا کند.

تعمیر و تعویض موتور جاروبرقی همیلتون
خرابی موتور جاروبرقی همیلتون

همچنین بخوانید: تعمیر جاروبرقی پارس خزر

2. کثیف بودن فیلتر:

در صورت کثیف بودن بیش از حد فیلتر، جاروبرقی به صورت ناگهانی با صدای بلندی شروع به کار می‌کند؛ زیرا جاروبرقی برای مکش بیشتر شروع به تلاش بیشتری کرده و در نتیجه صدای بیشتری تولید می‌کند. کثیف بودن فیلتر همچنین می‌تواند باعث کاهش مکش دستگاه شود. بهتر است در زمان‌های مشخص، اگر فیلتر قابل تعویض است تعویض کنید و اگر قابل شستشو است آن را با استفاده از آب گرم و صابون بشویید و حتما اجازه دهید تا فیلتر خشک شود و سپس آن را درون جاروبرقی قرار دهید.

 • ممکن است لوله و سری‌های دستگاه دچار گرفتگی شده باشند.
 • حداقل ماهی یک بار فیلتر تعویض شود.
 • هزینه فیلتر جاروبرقی در برندهای مختلف، متفاوت است.

3. گرفتگی لوله خرطومی جاروبرقی همیلتون:

یکی از مشکلاتی که ممکن است در طول زمان برای جاروبرقی شما رخ دهد، گرفتگی لوله خرطومی جاروبرقی است که هرچند قطعات داخلی دستگاه سالم هستند، اما با سر و صدای زیادی ناشی از پر بودن لوله خرطومی روبرو خواهید شد که باید آنرا بررسی کنید.

همچنین بخوانید: علت زود داغ شدن جاروبرقی

روشن نشدن جاروبرقی همیلتون

روشن نشدن جاروبرقی می‌تواند ناشی از موارد متعددی باشد که تشخیص آنها کار نسبتا ساده‌ای می‌باشد. از اساسی ترین دلایل روشن نشدن جاروبرقی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

1. گرم شدن بیش از حد جاروبرقی:

زمانی که بیش از حد جاروبرقی مورد استفاده قرار بگیرد، دستگاه خاموش شده و دیگر روشن نمی‌شود، لازم است مدت زمان طولانی به دستگاه استراحت داده شود. اما اگر مشکل شما رفع نشد، باید اقدام به تعمیر جاروبرقی همیلتون نمایید.

2. پر شدن کیسه جاروبرقی:

به طور کلی کیسه جاروبرقی به دو مدل دائمی و یک بار مصرف تقسیم می‌شود. توجه داشته باشید که کیسه جاروبرقی به طور کامل پر نشده و به موقع اقدام به تعویض یا شستشوی آن بکنید؛ در صورت پر شدن کیسه، جاروبرقی قادر به جمع‌آوری آشغال نمی‌باشد و آشغال موجود در جاروبرقی ممکن است به مرور زمان وارد قطعات داخلی دستگاه شود و مانع روشن شدن جاروبرقی همیلتون شما گردد.

مشکل پر شدن بیش از حد کیسه جاروبرقی همیلتون

3. متصل نبودن به پریز برق:

راه حل دیگری که به ندرت می‌تواند پاسخگوی مشکل شما باشد، خرابی دو شاخه جاروبرقی و متصل نبودن جاروبرقی به پریز برق هستند. از این رو توصیه می‌شود که از سالم بودن دو شاخه جاروبرقی و متصل بودن صحیح آن به پریز برق مطمئن شوید. همچنین سعی کنید پریزهای مختلف در خانه را نیز بررسی نمایید؛ چرا که گاها ممکن است خرابی ناشی از پریز برق شما باشد.

 • کابل جاروبرقی همیلتون را چک کنید.
 • کلید روشن و خاموش جاروبرقی از نظر سلامت چک شود.
 • در صورت آسیب دیدن سیم جاروبرقی، به مراکز تعمیر جاروبرقی همیلتون مراجعه کنید.
 • از پاکت‌های یک بار مصرف در جاروبرقی استفاده شود.

خاموش شدن جاروبرقی همیلتون در حین کار

در ابتدا باید اطمینان کامل حاصل کنید که تمام اجزای جاروبرقی اعم از لوله، فیلتر، پارویی و… هیچگونه گرفتگی نداشته باشند؛ هرگونه گرفتگی باعث خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی در حین کار می‌شود. از این رو در حین کار با دستگاه، حتما استراحت لازم را به جاروبرقی بدهید چراکه استفاده زیاد از دستگاه، باعث ذوب شدن اجزای داخلی و از کار افتادن دستگاه خواهد شد. از این رو پیشنهاد می‌شود هر 30 دقیقه یک بار به دستگاه استراحت کافی را بدهید.

 • در زمان اوج نوسانات بهتر است از جاروبرقی استفاده نشود.
 • برق منزل را از نظر قطع و وصلی چک کنید.
 • از محافظ مناسب استفاده کنید.

سر و صدای زیاد جاروبرقی همیلتون

همچنین بخوانید: علائم سوختن موتور جاروبرقی

انتشار بوی سوختگی از جاروبرقی همیلتون

دلایل زیادی وجود دارند که باعث ایجاد بوی سوختگی می‌شوند که اصلی ترین دلیل آن مربوط به عدم نگهداری صحیح دستگاه می‌باشد. قطعه‌ای که در جاروبرقی قرار دارد و بوی سوختگی را از خود منتشر می‌کند، تسمه می‌باشد. تسمه جاروبرقی از جنس پلاستیک است که در اثر کار زیاد داغ شده و بوی سوختگی تولید می‌کند؛ همچنین ممکن است تسمه ساییده یا کشیده شده و باعث بوی سوختگی شود. همچنین پر شدن کیسه جاروبرقی می‌تواند یکی دیگر از دلایل ایجاد بوی سوختگی باشد.

 • به موقع اقدام به تعویض کیسه جاروبرقی کنید.
 • در زمان معین به جاروبرقی استراحت دهید.
 • نکات نگهداری و استفاده از دستگاه را در اولویت قرار دهید.
 • از سلامت تسمه جاروبرقی همیلتون مطمئن شوید.

راهنمای استفاده از جاروبرقی همیلتون

در حین خرید جاروبرقی همیلتون، دفترچه راهنمای مشخصی را در جعبه دستگاه مشاهده خواهید کرد که اگر تمام این نکات را رعایت کنید، به هیچ وجه جاروبرقی شما آسیب نخواهد دید و اگر آسیب هم ببیند، نیازی به تعویض قطعات ندارید و صرفا از طریق تعمیر قطعه آسیب دیده می‌توانید مشکل پیش آمده را برطرف نمایید. اما برخی نکات رایج هستند که ما به مشتریانمان به عنوان نکات استفاده از جاروبرقی توصیه می‌کنیم. در ادامه این گزارش، با این نکات مهم آشنا خواهید شد:

 1. سیم جاروبرقی همیلتون را تا انتها به بیرون نکشید.
 2. از جاروبرقی جهت جمع‌آوری آب یا مایعات استفاده نکنید.
 3. از جارو کردن اشیای تیز جدا خودداری نمایید.
 4. هنگام استفاده از جاروبرقی از سیم سیار استفاده نکنید.
 5. فیلتر و کیسه جاروبرقی را به موقع تعویض کنید.
 6. در محیط‌های گرم از جاروبرقی استفاده نکنید.
 7. اگر متوجه داغ شدن جاروبرقی شدید، آنرا خاموش کنید.
 8. هر 15 دقیقه یکبار به جاروبرقی استراحت دهید.

همچنین بخوانید: دلایل روشن نشدن جاروبرقی

هزینه تعمیر جاروبرقی همیلتون

یکی از سوالاتی که ممکن است در حین خرابی جاروبرقی همیلتون برای شما ایجاد شود، هزینه تعمیر دستگاه است. اما این در حالی می‌باشد که قبل از عیب یابی دقیق توسط تکنسین، ما نمی‌توانیم اعلام هزینه کنیم. علت این تصمیم هم این می‌باشد که در صورت از کار افتادن یک قطعه، شاید نیازی به تعویض نداشته باشید و صرفا از طریق تعمیر قطعه مربوطه، مشکل شما برطرف خواهد شد. به همین دلیل، خدمات عیب یابی جاروبرقی همیلتون به‌صورت رایگان برای تمام مشتریان انجام می‌شود و نیازی به پرداخت هزینه‌ای ندارید.

 • پیک رفت و برگشت رایگان جهت دریافت دستگاه.
 • بازبینی و عیب یابی دستگاه بدون دریافت هزینه.
 • هزینه تعمیر جاروبرقی همیلتون بر اساس مصوب اتحادیه.
 • گارانتی رسمی 90 روزه برای تمامی خدمات.

برای برقرای ارتباط با کارشناسان جهت تعمیر جاروبرقی همیلتون کافی است با شماره‌های مندرج تماس حاصل فرمایید؛ همچنین می‌توانید از طریق فرم درخواست تعمیر، درخواست خود را در سایت ثبت کرده و منتظر تماس کارشناسان ما باشید. لازم به ذکر است می‌توانید عکس دستگاه خود را در واتساپ، تلگرام و یا ایمو برای کارشناسان ما ارسال نمایید.

خدمات تعمیر جاروبرقی همیلتون
تعمیر جاروبرقی همیلتون در تهران

جهت تماس با کارشناسان ما، از طریق خطوط 09190111214 و 02145437 و 02191006676 اقدام نمایید.

مشکلات رایج جاروبرقی همیلتون در یک نگاه

با وجود تمام مشکلاتی که ممکن است بنابر هر دلیلی برای جاروبرقی شما رخ دهد، یک راه حل وجود دارد که در این گزارش از آریابهکار تلاش شد تا این مشکلات را به‌صورت کامل بررسی کنیم. در ادامه تمام مشکلات به همراه راه حل‌های آنها را به‌صورت مختصر جمع‌آوری کرده ایم:

خرابی و نیم سوز شدن موتور جاروبرقی همیلتونبه دلیل استفاده نادرست و طولانی مدت از دستگاه رخ میدهد که برحسب میزان آسیب، قابل تعمیر یا تعویض است.
جرقه زدن موتور جاروبرقیاین مشکل قابل رویت نیست و اما می‌توانید به خوبی لمس کنید که در این صورت توصیه می‌شود حتما جاروبرقی را خاموش نمایید.
کثیف شدن فیلتر جاروبرقی همیلتونتوصیه می‌شود که هر یک ماه یکبار فیلتر دستگاه را به‌صورت کامل بشویید.
کاهش مکش جاروبرقیبنابر دلایل متعددی ممکن است بروز یابد که باید توسط تکنسین به‌صورت کامل عیب یابی صورت گیرد.
کار نکردن کلید خاموش/روشن جاروبرقیممکن است به دلیل ضربه خوردن کلیدها ایجاد شده باشد که باید کلید تعویض شود.
بوی بد جاروبرقی همیلتوناگر کیسه جاروبرقی را در طی بازه زمانی مناسبی تعویض نکنید، بوی بدی منتشر خواهد شد.
بوی سوختگی جاروبرقیمی تواند به دلیل ساییده و از بین رفتن تسمه جاروبرقی ایجاد شود.
پر شدن لوله خرطومی جاروبرقیمی تواند منجر به کاهش مکش و همچنین داغ شدن دستگاه شود. در این صورت باید با استفاده از یک سیخ فلزی، به‌صورت آرام اقدام به خالی کردن لوله خرطومی جاروبرقی کنید.
بلند شدن دود از جاروبرقی همیلتوناین مشکل ممکن است به دلیل وارد شدن بیش از حد فشار به جاروبرقی ایجاد شود و توصیه می‌شود با مشاهده چنین مشکلی، فورا دستگاه را از برق جدا کنید.

علت صدای زیاد جاروبرقی همیلتون چیست؟

سر و صدای زیاد جاروبرقی همیلتون ناشی از دلایل متعددی است که صرفا باید توسط تکنسین رفع مشکل شود.

علت داغ شدن زیادی جاروبرقی همیلتون حین کار چیست؟

استفاده طولانی مدت و نادرست از جاروبرقی همیلتون، می تواند منجر به داغ شدن بیش از حد آن شود.

چگونه مشکل گرفتگی لوله خرطومی جاروبرقی همیلتون را رفع کنیم؟

اگر لوله خرطومی جاروبرقی همیلتون دچار پارگی نشده است، می توانید با استفاده از یک سیخ (قسمت انتهایی آن) اقدام به رفع گرفتگی آن نمایید.

چرا جاروبرقی بصورت ناگهانی حین کار خاموش می شود؟

دلایل متعددی وجود دارند که منجر به خاموش شدن ناگهانی دستگاه می شوند و اصلی ترین علت آن نیز خرابی موتور جاروبرقی همیلتون می باشد.

5/5 - (2 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214