skip to Main Content
تعمیر سولاردام فوما
شماره تماس نمایندگی تعمیر سولاردام فوما

تعمیر سولاردام فوما و مشکلاتی که ممکن است در طول زمان برای آن رخ دهد، طبیعتا یکی از سوالاتی می‌باشد که برای دارندگان سولاردام فوما پیش می‌آید. برند فوما، یک برند ژاپنی است که تاکنون چندین مدل متنوع و بسیار محبوب سولاردام را در کشور رونمایی کرده و با استقبال گسترده خریداران روبرو شد. هر چند تمام محصولات این برند دارای کیفیت بالایی هستند، اما این کیفیت به معنای این نیست که سولاردام فوما تحت شرایط سخت آسیب نبیند. بنابراین اگر بصورت اشتباه از این دستگاه استفاده کنید، قطعا مشکلاتی برای آن پیش خواهد آمد. در ادامه این گزارش از تعمیر سولاردامبا مشکلات و نحوه تعمیر سولاردام فوما آشنا خواهید شد.

فهرست

تعمیر سولاردام فوما و عیب یابی از آن

سولاردام ژاپنی فوما، یکی از رقبای سولاردام ال جی و سامسونگ در بازار ایران است که دارای کیفیت مناسب و قابلیت های نسبتا مشابه ای نسبت به دو سولاردام مذکور می باشد. اما این در حالی است که برای خرید یک سولاردام فوما باید نزدیک به 20 میلیون تومان هزینه کنید که در مقایسه به سولاردام ال جی و سامسونگ حداقل 10 میلیون تومان تفاوت قیمتی دارد. از این رو اگر سولاردام فوما به هر دلیلی خراب شد، جای نگرانی نیست چرا که تیم آریابهکار آماده ارائه خدمات تعمیر سولاردام فوما شما به‌صورت تخصصی هستند.

اما منظور از تعمیر سولاردام فوما این نیست که یک تعمیرکار با یک آچار اقدام به تعمیر دستگاه شما کند! منظور از تعمیرات سولاردام فوما این است که در ابتدا توسط یک تکنسین باتجربه و مجرب که چندین سال سابقه درخشان در زمینه تعمیرات سولاردام فوما دارد، دستگاه را بررسی کند تا مشکل به‌صورت دقیق شناسایی شود. از این رو با کمترین هزینه ممکن و صرف تعمیرات، مشکل دستگاه شما شناسایی و تعمیرات تخصصی می شود و نیازی به تعویض قطعات کلیدی نخواهد داشت.

لازم به ذکر است عیب یابی سولاردام فوما در مرکز تخصصی آریابهکار توسط تعمیرکار سولاردام فوما به‌صورت دقیق با ابزارهای تعمیراتی روز دنیا در حضور شما عزیزان انجام می شود تا مشکل دستگاه به‌صورت دقیق رفع شود. همچنین متخصصان مجموعه آریابهکار تمام تلاش خود را به‌صورت تخصصی انجام می دهند تا نیازی به تعویض قطعه نداشته باشید.

تعمیرات سولاردام فوما به صورت تضمینی

از آنجاییکه سولاردام فوما یک دستگاه منحصر بفرد می باشد و هر تکنسینی قادر به تعمیرات تخصصی این دستگاه نیست، حتما باید توسط تعمیرکار سولاردام فوما و با تضمین خدمات تعمیر شود تا هم خیالتان از بابت تعمیرات این دستگاه راحت باشد و هم اینکه اگر با احتمال یک درصدی، پس از تعمیرات دستگاه خراب شد بتوانید بدون پرداخت هزینه آنرا رفع کنید! چرا که تمام مراکز تخصصی به ازای تعمیراتی که بر روی سولاردام فوما شما عزیزان انجام می دهند، گارانتی و ضمانت خدمات ارائه می دهند.

ما در آریابهکار به اتفاق تعمیرکاران سولاردام فوما، تمامی خرابی و مشکلات سولاردام فوما را به‌صورت تخصصی و بدون هر گونه محدودیت تعمیرات، تعمیر می کنیم و به ازای هر یک از خدماتی که به شما عزیزان ارائه می کنیم، 90 روز گارانتی شرکتی آریابهکار به همراه یک هفته مهلت تست رایگان می دهیم؛ بدین معنا که اگر پس از تعمیرات مشکلی در بخش تعمیر شده رخ داد، به‌صورت رایگان و بدون پرداخت حتی یک ریال به شما خدمات ارائه خواهیم داد.

تعمیر تخصصی سولاردام فوما در محل

سولاردام فوما بنابر قابلیت هایی که دارد به عنوان یکی از وسایل مصرفی و پرکاربرد در خانه هر یک از می باشد و معمولا به‌صورت روزانه از این دستگاه برای گرم کردن انواع غذا و پخت انواع غذا استفاده می کنیم. از این رو اگر این دستگاه بنابر هر دلیلی خراب شود، قطعا باید منتظر مشکلاتی بود که در طول زمان می توانند ما را اذیت کنند. به همین دلیل با خراب شدن سولاردام فوما به فکر تعمیرات این دستگاه توسط تعمیرکار سولاردام فوما در محل خواهیم افتاد تا هم مشکل به‌صورت اصولی رفع شود و هم اینکه زندگی روزمره ما مختل نشود.

از این رو یکی دیگر از خدمات به شما عزیزان، تعمیر تخصصی سولاردام فوما در محل توسط تعمیرکار با تجربه و به‌صورت دقیق می باشد که جهت انجام هماهنگی های لازم می توانید از طریق شماره های مندرج با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا تکنسین در روز و زمان از پیش تعیین شده در محل شما جهت تعمیرات حاضر شود.

توجه: در حال حاضر بنابر تعداد دستگاه های تعمیراتی سولاردام فوما، تا اطلاع ثانویه امکان تعمیر سولاردام فوما در محل وجود ندارد و صرفا تمامی خدمات ما در شعب تعمیراتی آریابهکار در شرق و غرب تهران انجام می شوند.

سایر خدمات آریابهکار: تعمیر سولاردام ال جی

چه زمانی باید برای تعمیر سولاردام فوما اقدام نمود؟

همانگونه که مطلع هستید، سولاردام فوما یک دستگاه با قابلیت های متعددی است و به همین دلیل دارای طراحی منحصر بفردی می باشد که همانند سایر سولاردام ها تمام قطعات این دستگاه باید سالم باشند تا بتوانید از این دستگاه استفاده کنید! با این وجود اگر ساده‌ترین مشکلی در حین استفاده از این دستگاه رخ داد، باید سولاردام فوما را از برق بکشید و سریعا با تیم پشتیبانی آریابهکار تماس بگیرید و با مطرح کردن مشکل، راهنمایی های لازم به شما صورت گیرد و مشکل دستگاه برطرف شود.

توجه داشته باشید که تیم پشتیبانی مجرب مجموعه آریابهکار، راهنمایی های لازم به شما را انجام می دهند و اگر مشکل سطحی بود، با راهنمایی اصولی می توانید حتی مشکل را در خانه بدون نیاز به تکنسین برطرف کنید؛ بنابراین توصیه می کنیم حتی ساده‌ترین مشکلات سولاردام فوما را نیز جدی بگیرید و اجازه ندهید تحت شرایط مختلف پروسه تعمیرات به تعویق بیافتد چرا که به مراتب اگر تعداد قطعات خراب بیشتر شود، هزینه تعمیرات شما نیز بیشتر خواهد شد!

نحوه برقراری ارتباط با تعمیرگاه مرکزی تعمیرات سولاردام فوما

ما در آریابهکار با بیش از 30 سال سابقه درخشان در زمینه تعمیرات لوازم برقی خانگی، دارای دو شعبه در شرق و غرب تهران هستیم که در صورت بروز هر گونه خرابی در سولاردام فوما می توانید به شعب ما به‌صورت حضوری مراجعه نمایید تا در ابتدا دستگاه توسط تعمیرکاران سولاردام فوما مورد عیب یابی قرار گیرد و پس از تشخیص علت خرابی، تعمیرات دستگاه اغاز شود؛ همچنین پیش از مراجعه حضوری به شعب می توانید از طریق شماره مرکزی 02145437 هماهنگی های لازم را انجام دهید و از تایم کاری شعبه مدنظر خود مطلع شوید. در ادامه آدرس شعب درج شده اند:

 • شعبه نارمک: خیابان دکتر آیت، پایین‌تر از چهار راه تلفن خانه، نرسیده به خیابان دماوند، شماره ۶۸ ، واحد اول.

یکی دیگر از روش های ارتباط با کارشناسان ما، ارسال تصویر یا ویدیو 30 ثانیه ای از خرابی دستگاه به شماره تلفن 09190111214 می باشد تا این مشکل توسط کارشناسان به‌صورت سطحیی بررسی شود و حتی راهکاری در خصوص تعمیرات این دستگاه بدون نیاز به تکنسین به شما ارائه دهند. از این رو می توانید از این طریق نیز با تعمیرگاه مرکزی تعمیرات سولاردام فوما تماس حاصل نمایید.

خدمات پس از فروش تعمیرات سولاردام فوما

اگر با بررسی کارت گارانتی سولاردام فوما متوجه اعتبار کافی آن شده اید، می توانید از طریق مراجعه به نمایندگی سولاردام فوما از خدمات پس از فروش تعمیرات سولاردام فوما استفاده نمایید تا دستگاه شما به‌صورت رایگان تعمیر شود و یک دستگاه کاملا سالم به شما تحویل داده شود. اما اگر گارانتی دستگاه به اتمام رسیده است، باید به مرکز تعمیرات سولاردام فوما در شرق و غرب تهران مراجعه کنید تا مشکل دستگاه به‌صورت دقیق شناسایی و تعمیر شود.

همچنین ما برای تمامی تعمیراتی که انجام می دهیم، 90 روز گارانتی رسمی آریابهکار ارائه می دهیم؛ از این رو با خیالی آسوده می توانید دستگاه خود را به کارشناسان ما بسپارید تا به‌صورت کاملا اصولی تعمیرات تخصصی صورت گیرد.

نمایندگی تعمیر سولاردام فوما

تمامی محصولات فوما همانند سایر برندهای موجود در بازار کشور، دارای گارانتی در بازه زمانی مشخص هستند. از این رو اگر در بازه زمانی گارانتی مشکلی برای سولاردام رخ داد، می‌توانید به نمایندگی تعمیر سولاردام فوما (Fuma)یا خدمات پس از فروش سولاردام فوما مراجعه کنید تا مشکل شما در اسرع وقت رفع شود. به همین دلیل توصیه می‌شود که وسایل برقی و گران قیمتی مانند سولاردام را صرفا از طریق نمایندگی فوما در تهران و یا سایر استان‌ها خریداری کنید تا در صورت بروز هر گونه خرابی بتوانید آنها را بدون هر گونه هزینه رفع کنید.

اما اگر دستگاه را از فروشنده‌های غیرمجازی خریداری کرده اید یا حتی اعتبار گارانتی رسمی دستگاه به اتمام رسیده است، می‌بایست به مراکز معتبر تعمیر سولاردام فوما مراجعه نمایید تا از طریق تکنسین‌های مجرب، دستگاه شما با هزینه متعارفی رفع مشکل شود.

خدمات تعمیر سولاردام فوما

هزینه تعمیر سولاردام فوما

تمام وسایل برقی که هر یک از ما در خانه هایمان یکی از آنها را داریم، دارای عمر مفید هستند و این عمر مفید، صرفا به نحوه استفاده ما بستگی دارد. بدین معنا که اگر شما از سولاردام فوما تحت یک سری نکات استفاده کنید، عمر مفید آن افزایش خواهد یافت. اما اگر تحت شرایط نامناسب از دستگاه استفاده کنید، با مسائلی روبرو خواهید شد که به سادگی قابل تعمیر نیستند و باید توسط تکنسین رفع مشکل شود.

توصیه مهمی که ما به مشتریان خود داریم، این است که حتما قبل از تعمیر سولاردام فوما، آنرا عیب یابی کنند. عیب یابی به فرایندی گفته می‌شود که تکنسین مجرب از طریق بررسی تمام قطعات، سعی می‌کند مشکل پیش آمده برای دستگاه را با کمترین هزینه ممکن رفع کند. از این رو اگر عیب یابی سطحی توسط افراد غیرمتخصص انجام شود، قطعا هزینه‌های زیادی را متحمل خواهید شد و شاید حتی مشکل شما هم رفع نشود و مجددا با آن مشکل روبرو شوید.

به همین دلیل ما در مجموعه آریابهکار با 30 سال سابقه درخشان در زمینه تعمیر سولاردام فوما، همواره سعی می‌کنیم تا با عیب یابی دقیق، مشکل پیش آمده را خیلی سریع و آسان با قیمت مصوب اتحادیه، رفع کنیم؛ پس از عیب یابی دقیق، هزینه تعمیر سولاردام فوما به شما اعلام خواهد شد.

تعمیر سولاردام فوما در تهران

ما در آریابهکار با دو شعبه در شرق و غرب تهران به همراه کادری مجرب، آماده کمک رسانی و تعمیر سولاردام فوما شما هستیم. جهت استفاده از خدمات ما می‌توانید از طریق دو حالت اقدام نمایید:

1. مراجعه حضوری:

همانگونه که گفته شد، ما دو شعبه در شرق و غرب استان تهران داریم که در صورت خرابی سولاردام Fuma، می‌توانید بصورت حضوری با دستگاه به نزدیک‌ترین شعبه آریابهکار مراجعه کنید. پس از مراجعه، دستگاه در مقابل شما توسط تکنسین عیب یابی دقیق خواهد شد و سپس اعلام هزینه می‌شود.

شعبه نارمک: خیابان دکتر آیت، پایین‌تر از چهار راه تلفن خانه، نرسیده به خیابان دماوند، شماره ۶۸ ، واحد ۱

2. خدمات غیرحضوری:

اما اگر نمی‌توانید بصورت حضوری به یکی از شعب ما مراجعه کنید، ما پیک رفت و برگشت رایگان را برای شما مشتریان فراهم کرده ایم که پس از دریافت دستگاه توسط پیک، قبضی به شما داده خواهد شد. سپس سولاردام فوما شما در محل شرکت توسط تکنسین، عیب یابی می‌شود.

خدمات تعمیر سولاردام فوما در تهران
تعمیر سولاردام فوما (Fuma)

شماره تماس مرکز سراسری مشتریان : ۴۵۴۳۷-۰۲۱

مشکلات رایج سولاردام فوما

ساده‌ترین مشکلات می‌توانند خیلی ساده تبدیل به مشکلات گسترده‌ای برای سولاردام شما شوند. به همین دلیل توصیه می‌شود که در صورت بروز هر مشکلی، حتما آنرا پیگیری و رفع کنید. اما اگر تجربه کافی برای تعمیر سولاردام فوما ندارید، به هیچ وجه اقدام به تعمیر دستگاه نکنید؛ در اینصورت نه تنها مشکل را رفع نمی‌کنید، بلکه مشکلات جدیدی را ایجاد خواهید کرد که به سختی قابل رفع هستند. در ادامه این گزارش با مشکلات رایج سولاردام فوما آشنا خواهید شد:

خاموش شدن سولاردام فوما

خاموش شدن سولاردام فوما بعد از روشن شدن و شروع به کار پس از گذشت چند ثانیه یا چند دقیقه، می‌‌تواند ناشی از چند علت باشد. این در حالی است که این مشکلی در برخی مواقع می‌تواند گویای یک سری مسائل و مشکلات جدی باشد که حتما باید آنها را رفع کنید. در ادامه این گزارش به اصلی‌ترین دلایل خاموش شدن سولاردام فوما خواهیم پرداخت:

خرابی محافظ حرارتی:

در واقع محافظ حرارتی هنگام بالا رفتن بیش از حد حرارت سولاردام، دما را کنترل می‌کند. اما در صورت خرابی این قطعه، میزان گرمای سولاردام به اشتباه تشخیص داده می‌شود و در نهایت منجر به خاموش شدن ناگهانی دستگاه می‌شود.

جهت جلوگیری از خرابی محافظ حرارتی بهتر است در زمان‌های معین استراحت لازم به سولاردام فوما داده شود تا بیش از حد به قطعات فشار وارد نشود.

خرابی ترانس سولاردام فوما:

ترانس سولاردام فوما یکی از حساس‌ترین قطعات موجود در سولاردام می‌باشد که با گذشت زمان و استفاده مداوم، خراب یا نیم سوز می‌شود و در صورت خرابی ترانس، جریان مورد نیاز دستگاه قطع می‌شود. به همین دلیل دستگاه بعد از روشن شدن، بلافاصله خاموش می‌شود.

هنگام آسیب دیدن ترانس، از دستگاه دود بلند می‌شود.

خرابی برد الکترونیک سولاردام فوما:

برد سولاردام فوما، از مهم‌ترین و گران قیمت‌ترین قطعات سولاردام به حساب می‌آید و وظیفه کنترل و ارسال اطلاعات به بخش‌های دیگر سولاردام برعهده دارد. از این رو زمانیکه این قطعه خراب شود، می‌تواند مشکلات متعددی را به وجود آورد. معمولا این قطعه به دلیل استفاده مداوم، وارد شدن ضربه به دستگاه و ورود رطوبت خراب می‌شود و حتما باید توسط تکنسین رفع مشکل شود.

خرابی برد الکترونیک سولاردام فوما
تعمیر و تعویض برد سولاردام فوما

خرابی فن:

فن سولاردام فوما، در واقع وظیفه خنک گنندگی دستگاه را برعهده دارد و درصورتی که فن خراب شود، دستگاه پس از مدتی کار کردن به شدت داغ شده و به طور خودکار خاموش می‌شود. توجه داشته باشید سولاردام باید به صورت دوره‌ای سرویس شود.

نچرخیدن سینی سولاردام فوما

سینی سولاردام فوما با چرخیدن باعث می‌شود غذا در دستگاه به طور یکنواخت گرم شود. در غیر این صورت امکان دارد قسمتی از غذا اصلا گرم نشده و قسمتی دیگر بسوزد! اما جای نگرانی نیست چرا که مشکل نچرخیدن سینی سولاردام، یک مشکل رایج می‌باشد که قابل رفع است. بطور کل عوامل مختلفی وجود دارند که هر کدام از آنها می‌توانند به تنهایی علت نچرخیدن سینی سولاردام باشند که در ادامه مهم‌ترین دلایل را بررسی خواهیم نمود:

خرابی موتور گردان:

از مهم‌ترین دلایل نچرخیدن سینی، می‌توان به خرابی موتور گردان سولاردام فوما اشاره نمود. موتور گردان دقیقا در زیر سینی قرار دارد و باعث به چرخش در آمدن کوپلینگ دستگاه می‌شود. به همین دلیل گاها امکان دارد به مرور زمان و به دلیل قرار دادن ظروف سنگین، این قطعه خراب یا چرخ دنده‌های آن خرد شوند. در این صورت موتور اصلا نمی‌چرخد یا اگر هم بچرخد به آرام‌ترین شکل ممکن، به همراه صدای زیادی می‌چرخد.

خرابی موتور گردان سولاردام فوما

خرابی سینی:

از نادرترین اتفاقات ممکن می‌توان به خرابی یا شکستن شیارهای زیر سینی اشاره نمود که وقتی این قسمت آسیب ببیند، سینی سولاردام فوما به هیچ وجه نمی‌تواند بچرخد. این اتفاق معمولا به دلیل استفاده نادرست از سینی و یا حتی ضربه دیدن آن رخ دهد. اما گاهی اوقات ممکن است هیچ شکستگی وجود نداشته باشد و صرفا ذره‌ای آشغال درون آن گیر کرده باشد.

خرابی کوپلینگ سولاردام فوما:

کوپلار یا کوپلینگ سولاردام فوما، یک قطعه مهم از جنس پلاستیک یا سرامیک به شکل سه پایه می‌باشد که سینی بر روی آن قرار می‌گیرد. کوپلینگ بر روی شفت موتور متصل است و اگر سالم باشد، باعث به چرخش در آمدن سینی سولاردام می‌شود. این قطعه بسیار حساس و شکننده می‌باشد و به همین دلیل توصیه می‌شود که از این قطعه به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. کوپلینگ معمولا به دلیل استفاده نادرست، قرار دادن نادرست سینی در سولاردام و همچنین استفاده طولانی مدت از دستگاه ممکن است آسیب ببیند و تبدیل به یک قطعه معیوب شود.

تعویض کوپلینگ سولاردام فوما

خرابی غلتک:

غلتک سینی سولاردام فوما از جنس پلاستیک شکننده بوده و با داشتن چرخ‌هایی به کوپلینگ در جهت به حرکت در آوردن سینی کمک می‌کند و هر گونه آسیب به غلتک باعث نچرخیدن سینی سولاردام می‌شود. به همین دلیل بهتر است مسیر حرکت غلتک پس از هر بار استفاده از دستگاه، بطور کامل تمیز شود.

همچنین بخوانید: مهم‌ترین علت‌های نچرخیدن سینی مایکروفر

جرقه زدن سولاردام فوما

این مشکل از آن دسته از ایرادات می‌باشد که با رعایت چند نکته کلی بدون پرداخت هزینه اضافی در منزل آن قابل رفع می‌باشد! جرقه زدن سولاردام فوما همراه با صدا می‌باشد و این صدا‌ها غیر عادی بوده و نشان دهنده مشکل در سولاردام می‌باشد. بنابراین این مشکل به هیچ وجه یک مشکل عادی نیست و نباید آنرا به حال خود رها کنید! در صورت دیدن این مشکل توصیه می‌شود فورا اقدام به خاموش کردن دستگاه نمایید.

در ادامه به بررسی اصلی‌ترین دلایل جرقه زدن سولاردام فوما پرداخته ایم:

ذرات و ظروف فلزی:

اصلی‌ترین دلیل جرقه زدن سولاردام فوما، استفاده از ظروف فلزی می‌باشد. این در حالی است که اگر دفترچه راهنمای سولاردام فوما را مطالعه کنید، به این موضوع بصورت واضح اشاره شده که به هیچ وجه از طروف فلزی در دستگاه استفاده نکنید. از این رو اگر با قرار دادن ظروف فلزی در دستگاه متوجه جرقه شدید، فورا سولاردام را با استفاده از دکمه Stop، متوقف نمایید.

خرابی کاور هدایت کننده:

کاور هدایت کننده یا ورق میکا، در بالای مگنترون سولاردام فوما قرار دارد و وظیفه این قطعه این است که امواج گرم کننده را به نواحی مرکزی غذا هدایت کند. همچنین این کاور از رسیدن ذرات مواد غذایی به مگنترون جلوگیری می‌کند. از این رو برای جلوگیری از عدم آسیب دیدن کاور هدایت کننده، بهتر است محفظه داخلی دستگاه را پس از هر بار استفاده تمیز کنید؛ زیرا ذرات باقی مانده بروی کاور هدایت کننده در اثر گرمای به وجود آمده از مگنترون می‌سوزد و باعث جرقه زدن ماکروفر می‌شود.

سوختن دیود:

دیود سولاردام فوما وظیفه تولید ولتاژ بالا را برعهده دارد و ولتاژ تولید شده توسط دیود، برای انجام عملیات پخت و پز در جهت کمک به مگنترون استفاده می‌شود. با خراب شدن این قطعه علاوه بر این که پخت و پز دچار مشکل می‌شود، باعث جرقه زدن دستگاه نیز خواهد شد.

خرابی مگنترون:

مگنترون سولاردام فوما یکی از مهم‌ترین قطعات موجود در سولاردام می‌باشد که شاید کمتر از بخش‌های دیگر آسیب ببیند. مگنترون اشعه لازم را برای گرم شدن غذا تامین می‌کند. با این وجود در صورت خرابی، باعث جرقه زدن دستگاه می‌شود. یکی از نشانه‌های خرابی این قطعه درست گرم نشدن غذا می‌باشد و عملا دستگاه شما دیگر هیچ کاربردی نخواهد داشت.

 • از ظروف مخصوص سولاردام استفاده نمایید.
 • هنگام داغ کردن مواد غذایی، از درب مخصوص استفاده کنید.
 • پس از هر بار استفاده، داخل سولاردام را بصورت کامل تمیز کنید.

خرابی منگنترون سولاردام فوما

همچنین بخوانید: ۱۸ علت رایج جرقه زدن مایکروفر و سولاردام

گرم نشدن غذا در سولاردام فوما

گاها امکان دارد زمان کافی برای گرم کردن غذا بر روی اجاق گاز نداشته باشید و ترجیحا از سولاردام جهت گرم کردن غذا استفاده نمایید. اما ممکن است پس از روشن شدن، متوجه شوید غذا به درستی گرم نشده است. از آنجا که یکی از وظایف اصلی سولاردام گرم کردن غذا می‌باشد، بروز این مشکل می‌تواند عملکرد کلی دستگاه را مختل سازد و به همین دلیل باید به سرعت توسط متخصصین حل شود. معمولا گرم نشدن غذا به چندین دلیل رخ می‌دهد که عبارتند از:

خرابی خازن:

خازن سولاردام فوما، از قطعات کمکی مهم در سولاردام است که در واقع عملکرد درست این قطعه، باعث گرم شدن یکنواخت غذا می‌شود. خازن و دیود به طور کلی ولتاژ را برای مگنترون بالا می‌برند تا مگنترون بتواند بهتر غذا را گرم کند. این قطعه معمولا به علت استفاده مداوم، نوسان برق و همچنین استفاده طولانی مدت از دستگاه آسیب می‌بیند.

خرابی سوییچ درب سولاردام فوما:

سولاردام دارای تعدادی سوییچ درب است که این سوییچ‌ها برای اطمینان از بسته شدن درب طراحی شده اند و هنگام بسته شدن درب فعال می‌شوند. در واقع اگر درب دستگاه بسته نشود، دستگاه به هیچ وجه روشن نخواهد شد. اما چرا با خرابی سوئیچ، دستگاه روشن نمی‌شود؟

بطور کل این قطعه صرفا برای جلوگیری از خروج اشعه در حین روشن بودن دستگاه طراحی شده است.

خرابی ترانس ولتاژ:

ترانس سولاردام فوما ولتاژ 220 ولت برق شهری را به 2000 ولت افزایش داده و این ولتاژ را به مگنترون منتقل می‌کند تا امواج الکترو مغناطیسی تولید شود. در صورت خرابی ترانس ولتاژ، ولتاژ به 2000 ولت نمی‌رسد و در نتیجه مگنترون روشن نخواهد شد. ترانس معمولا به دلیل خرابی در اتصالات و همچنین استفاده نادرست از سولاردام ممکن است آسیب ببیند و آسیب دیدن این قطعه، به معنای گرم نشدن دستگاه می‌باشد. بنابراین در این مواقع توصیه می‌شود که بصورت کامل دستگاه را از برق بکشید و با کارشناسان تماس حاصل نمایید.

سر و صدای زیاد سولاردام فوما

تا حدودی سرو صدای تولید شده از سولاردام عادی می‌باشد، اما برخی اوقات این صداها از حالت طبیعی خود خارج شده و نگران کننده می‌شوند؛ هنگامی که صداهای غیر عادی از دستگاه شنیده شود، نشان دهنده وجود خرابی در قطعات اصلی است. سر و صدای زیاد ممکن است ناشی از چندین علت متفاوت رخ دهد که این موارد عبارتند از:

 1. خرابی سینی
 2. نیم سوز شدن موتور گردان
 3. خرابی خازن
 4. سوختن فن کانوکشن
 5. خرابی ترانس
 6. سوختن مگنترون
 7. خرابی فن خنک کننده
 8. نیم سوز شدن برد سولاردام فوما

با بررسی کردن هر یک از این دلایل، می‌توانید متوجه علت سر و صدای زیاد سولاردام فوما شوید. این مشکل صرفا باید از طریق متخصصین و تکنسین‌های مجرب رفع شود.

نکات نگهداری از سولاردام فوما

اکثر مصرف کنندگان به طور مداوم و بدون در نظر داشتن نحوه عملکرد دستگاه، از چگونگی نگهداری آگاهی کافی را ندارند. این مشکل بزرگی است که اکثر ما درخصوص تمام وسایل برقی موجود در خانه هایمان، انجام می‌دهیم و طبیعتا با یک سری مشکلات روبرو خواهیم شد. با این وجود توصیه می‌شود حتما با دقت کافی و رعایت تمامی بایدها و نبایدها، از سولاردام فوما استفاده نمایید. در ادامه ما تعدادی نکته مهم و بسیار کاربردی را تهیه کرده ایم که حتما باید آنها را در حین استفاده از سولاردام فوما رعایت نمایید.

 1. جهت جلوگیری از نوسانات برقی، حتما از محافظ برق استاندارد استفاده کنید.
 2. سولاردام را به دور از رطوبت و وسایل گرمازا قرار دهید.
 3. فضای مناسب برای قرار دادن سولاردام، ۳۰ سانتی متر از سقف، ۱۰ سانتی متر از پشت و ۱۵ سانتی متر از طرفین می‌باشد.
 4. به هیچ وجه سولاردام را خالی روشن نکنید.
 5. از سولاردام برای جوشاندن مایعات استفاده نشود.
 6. به منظور آب پز کردن تخم مرغ از سولاردام استفاده نکنید.
 7. در صورتی که کار شما با دستگاه به اتمام رسیده است، آنرا از برق بکشید.
 8. هنگام تمیز کردن دستگاه، حتما آن را از برق بکشید.
 9. درب را حتما به آرامی باز و بسته نمایید.
 10. از لمس کردن دستگاه با دست خیس بپرهیزید.

تعمیر سولاردوم فوما

خدمات ما برای تعمیر سولاردام فوما

مجموعه آریابهکار با بیش از 30 سال سابقه در زمینه تعمیر سولاردام فوما با بروزترین روش‌ها به همراه کادری خبره، آماده ارائه خدمات تعمیر سولاردام شما با گارانتی 90 روزه و یک هفته مهلت تست رایگان می‌باشد؛ در صورت خرابی مجدد، دستگاه بدون هیچ هزینه‌ای تعمیر خواهد شد. از این رو اگر هر گونه مشکلات فنی برای دستگاه شما رخ داده است، ما آماده تعمیر و احیای سولاردام شما هستیم. در ادامه به برخی از خدمات آریابهکار جهت تعمیر سولاردام فوما اشاره کرده ایم:

 • تعمیر موتور سولاردام فوما
 • تعویض میکروسوئیچ
 • تعویض یا تعمیر مگنترون
 • تعمیر یا تعویض موتور گردان
 • تعویض سینی سولاردام
 • تعویض کوپلینگ سولاردام فوما
 • تعمیر یا تعویض پنل سولاردام
 • تعویض ورقه میکا سولاردام فوما
 • تعویض دکمه‌های غشایی
 • تعمیر یا تعویض فن سولاردام فوما

راه‌های ارتباطی:

 • جهت تماس با کارشناسان ما، از طریق خطوط 09190111214 و 02145437 و 02191006676 اقدام نمایید.
 • ارتباط با کارشناسان از طریق اپلیکیشن‌های تلگرام، ایمو، واتساپ.
 • از طریق پر کردن فرم درخواست تعمیر، منتظر تماس کارشناسان ما باشید.

عیب یابی سولاردام فوما

همانگونه که در این گزارش با مشکلات رایج در سولاردام فوما و دلایل آن آشنا شدید، قطعا برخی از قطعات صرفا با استفاده از تکنسین مجرب قابل تعمیر هستند و نیازی به تعویض ندارند. از این رو اگر به مراکز تخصصی تعمیر سولاردام فوما (Fuma) مراجعه نمایید، با راه حل‌هایی روبرو خواهید شد که نیازی به تعویض قطعات پیدا نمی‌کنید.

ما در هر دو شعب شرق و غرب آریابهکار، دارای تکنسین‌های مجربی هستیم که قبل از پذیرش دستگاه جهت تعمیر، بصورت دقیق عیب یابی می‌شود تا در صورت امکان قطعه معیوب با هزینه متعارفی تعمیر شود و نیازی به تعویض قطعه نداشته باشید. به همین دلیل، این فرایند برای دستگاه شما بسیار حیاتی و مهم می‌باشد. در غیر اینصورت با مراجعه به نمایندگی‌های غیرمجاز تعمیر سولاردام، باید هزینه‌های زیادی را صرف تعویض قطعات سالم دستگاه کنید و پس از مدت کوتاهی مشکل شما تکرار خواهد شد.

بررسی مشکلات رایج سولاردام فوما در یک نگاه

در طی این گزارش از آریابهکار، با تمام مشکلات مهم سولاردام فوما و دلایل رخ دادن آن آشنا شدید که اکثر آنها صرفا توسط تکنسین مجرب قابل رفع هستند. در ادامه به مشکلات رایج سولاردام و دلایل مختصر آن پرداخته ایم:

روشن نشدن سولاردام فوماروشن نشدن سولاردام، ناشی از سوختن برد و خرابی در اتصالات به دلیل استفاده نادرست رخ می‌دهد.
سر و صدای زیاد سولارداممی تواند به دلیل سوختن مگنترون، خرابی فن خنک کننده، نیم سوز شدن موتور و… رخ دهد که قابل تعمیر است.
گرم نشدن غذا در سولاردام فومامعمولا به دلیل خرابی مگنترون است که طبق نظر کارشناس، قابل تعمیر یا تعویض می‌باشد.
جرقه زدن سولاردامناشی از دلایل متعددی اعم از قرار دادن ظروف فلزی در سولاردام، خرابی دیود، خرابی ورقه میکا و… می‌باشد.
خرابی مگنترون سولاردام فومامعمولا به دلیل استفاده نادرست و اشتباه، مگنترون سولاردام آسیب می‌بیند.
نیم سوز شدن موتور گردان سولاردامنوسان برق و استفاده طولانی مدت از سولاردام، باعث نیم سوز شدن موتور می‌شود که حتما باید رفع مشکل شود.
شکستن میکروسوئیچبه هیچ وجه قابل تعمیر نیست و صرفا باید اقدام به تعویض میکروسوئیچ درب سولاردام فوما کنید.
نچرخیدن سینی سولاردام فومامعمولا به دلیل از کار افتادن موتور گردان یا خرابی کوپلینگ، رخ می‌دهد.
کارنکردن پنل سولاردامضربه خوردن و همچنین مشکلات فنی در برد، دلایلی مبنی بر کار نکردن پنل سولاردام هستند.
سوختن برد سولاردام فومااستفاده نادرست، نوسان شدید برق و استفاده طولانی از سولاردام می‌تواند منجر به سوختن برد شود.

سوالات متداول تعمیر سولاردام فوما

هزینه تعمیر سولاردام فوما چقدر است؟

هزینه تعمیر بر اساس عیب یابی تکنسین برآورد می شود.

چرا سولاردام فوما جرقه می زند؟

معیوب شدن پروانه، مگنترون و دیود دستگاه و استفاده از ظروف فلزی منجر به جرقه زدن سولاردام می‌شود.

چرا سینی سولاردام نمی چرخد؟

دلایل متعددی برای نچرخیدن سینی سولاردام وجود دارد که مهم ترین آن آسیب دیدن کوپلینگ و خرابی موتور گردان سولاردام فوما می باشد.

چرا سولاردام فوما روشن نمی شود؟

روشن نشدن سولاردام فوما ممکن است به دلیل سوختن برد و یا حتی نوسان برق رخ دهد.

امتیاز page

This Post Has 4 Comments

 1. با سلام. روزتون بخیر باشه
  دستگاه سولاردوم من یک مشکل داره. طبق تحقیق و مطالعه ای که خودم انجام دادم متوجه شدم مشکل از برد الکتریکی میتونه باشه. چون یکم بعد از روشن شدن سریع خاموش میشه.
  شما تعمیرش رو انجام میدید؟

  1. باسلام،
   کاربر گرامی بله ممکن است اشکال دستگاه در برد الکتریکی آن باشد.
   در آریابهکار خدمات تعمیر سولاردام و تعمیر برد سولاردام نیز انجام میشود. برای اطلاعات بیشتر و درخواست تعمیرکار میتوانید با شماره 02145437 آریابهکار تماس حاصل فرمایید.

 2. سلام وقت بخیر
  دستگاه سلاردم من روشن هست ولی وقتی برنامه بهش بدی استارت نمیشه. در عین حال کنسل هم نمیشه و فقط وقتی ۳۰ثانیه با اون کار نکنی از برنامه خارج میشه
  میشه کمکم کنید ممنون

  1. با سلام،
   کاربر گرامی ممکن است برد الکتریکی دستگاه شما به مشکل خورده باشد که در این صورت باید از کمک یک تعمیرکار حرفه ای برای عیب یابی و تعمیر دستگاه خود استفاده نمایید. شما می توانید با شماره 02145437 تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214