skip to Main Content

تعمیر فن هواساز یکی از رایج ترین مشکلاتی است که مصرف کنندگان هواسازها در طول تابستان با آن روبرو می شوند؛ چرا که هواسازها معمولا در فصول گرم سال کاربرد دارند و به عنوان سیستم سرمایشی می توانند به بهترین حالت ممکن محیط را خنک کنند. اما با خراب شدن فن هواساز، عملا دستگاه مختل می شود و احتمال بروز هر گونه خرابی دیگر وجود دارد که باید به محض خرابی این قطعه بسیار مهم اقدام به تعمیر تخصصی کنید تا مانع بروز خرابی های جدید در این دستگاه شوید.

چگونه خرابی فن هواساز را تشخیص دهیم؟ رایج ترین کاربرد فن هواساز، پرتاب باد خنک تولیدی به سمت شما می باشد که اگر این پرتاب باد همانند سابق رخ ندهد، به معنای خرابی فن هواساز می باشد و حتما باید توسط تکنسین و تعمیرکار هواساز مورد عیب یابی دقیق و تعمیرات تخصصی قرار گیرد. با این وجود در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر هواساز قصد داریم تا به جوانب مختلف تعمیر فن های هواساز شما عزیزان بپردازیم تا در صورت نیاز به تعمیر، اطلاعات کافی در این خصوص داشته باشید.

آشنایی با تعمیر فن هواساز

همانگونه که توضیح داده شد، فن هواساز به عنوان یکی از مهم ترین قطعات یک هواساز می باشد و اگر به هر دلیلی دچار خرابی شود، نمی توانید از هواساز همانند سابق استفاده کنید. با این وجود با خراب شدن فن هواساز، نیاز به تعمیرات تخصصی خواهید داشت که این پروسه تعمیرات باید توسط فرد کارشناس و مجرب صورت گیرد. اما نکته ای که حائز اهمیت است، عیب یابی دقیق و اصولی فن هواساز پیش از تعمیرات می باشد! بدین معنا که پیش از هرگونه تعمیرات، باید دستگاه توسط تکنسین تعمیرات، مورد تعمیر تخصصی قرار گیرد.

آشنایی با تعمیر فن هواساز

توجه داشته باشید که هواساز به عنوان یک وسیله سرمایشی گران‌قیمت، از حساسیت بالایی برخوردار است و نباید اجازه دهید این دستگاه توسط هر فردی که ادعای کارشناسی دارد تعمیر شود! تعمیرکاران هواساز نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی آریابهکار دارای بیش از 5 سال سابقه تعمیرات تخصصی در این زمینه هستند و تمامی خدمات مرتبط به هواساز را با تجربه بالا به همراه ابزارهای تعمیراتی روز دنیا انجام خواهند داد که یکی از این خدمات، تعمیر تخصصی فن هواساز می باشد که هم بودجه شما کنترل خواهد شد و هم اینکه نیازی به خرید فن هواساز جدید نخواهید داشت.

نحوه تعمیر فن هواساز

شاید با نگاهی به طراحی و ساختار هواساز متمایل به تعمیر فن هواساز شوید و تصور کنید تعمیرات این قطعه کار ساده ای است و با کمترین میزان دانش تعمیرات امکان تعمیر این قطعه وجود دارد! اما اینگونه نیست و اگر مایل به انجام چنین کاری هستید، بهتر است همین الان منصرف شوید؛ چرا که اگر با تجهیزات کافی اقدام به تعمیر فن هواساز نکنید، احتمال برق گرفتگی وجود دارد. لازم به تاکید است که فن هواساز برخلاف آن چیزی که تصور می کنید، یک قطعه پیچیده می باشد و حتما باید توسط کارشناسی که بیش از 5 سال سابقه تخصصی در این زمینه دارد، تعمیر شود.

در غیر اینصورت نه تنها فن هواساز تعمیر نخواهد شد، بلکه حتی می تواند منجر به سوختن و از کار افتادن 100 درصدی هواساز شما عزیزان شود. با این وجود اگر مایل به آشنایی و نحوه تعمیر فن هواساز هستید، باید علیرغم دانش تعمیرات هواساز با طراحی و ساختار عملکردی این دستگاه آشنا باشید تا به بهترین نتیجه برسید؛ در غیر اینصورت منجر به خرابی دستگاه خواهید شد.

عیب یابی فن هواساز و مشکلات رایج و غلط تعمیر فن هواساز

پیش از آنکه به دنبال هزینه تعمیرات فن هواساز و مرکز تعمیرات فن هواساز بگردید، باید به یک نکته اصولی توجه کنید و آن هم عیب یابی فن هواساز می باشد! منظور از عیب یابی فن هواساز چیست؟ عیب یابی فن هواساز بدین معناست که یک تکنسین با استفاده از ابزارهای تعمیراتی و مخصوص پیش از آنکه هر گونه تعمیراتی در این قطعه کلیدی انجام دهد، اقدام به بررسی تمام قطعات متصل به فن هواساز می کند تا مشکل صرفا براساس حدس و گمان تشخیص داده نشود!

عیب یابی فن هواساز و مشکلات رایج و غلط تعمیر فن هواساز

از این طریق هم هزینه های شما کنترل خواهد شد و هم اینکه می توانید تا ماه ها بدون هر گونه مشکل جانبی از این دستگاه استفاده کنید. اما اگر عیب یابی اصولی صورت نگیرد، مشکلات متعددی برای شما ایجاد می شود که می توانند شما را کلافه کنند. از این رو رایج ترین مشکلات در حین تعمیر فن هواساز توسط افراد بی تجربه عبارتند از:
  • عدم تمیز کردن گرد و خاک موجود در اطراف فن هواساز.
  • عدم روغن کاری صحیح و اصولی فن هواساز جهت عملکرد بهتر.
  • شل بستن فن هواساز.
  • خم شدن فن هواساز در حین تعمیرات!
  • گیر کردن اشیا در میان فن و موتور فن هواساز.
  • عدم عیب یابی دقیق فن هواساز با ابزارهای تعمیراتی روز دنیا.
  • عدم اتصال صحیح فن هواساز.

هزینه تعمیر فن هواساز

تعرفه و قیمت تعمیر فن هواساز علیرغم تمام توضیحاتی که در قسمت بالا داده شد، به عنوان یک بخش بسیار مهم است که اگر توسط تعمیرکار مجرب انجام شود، مطمئنا هزینه منصفانه و معقولانه ای به شما اعلام خواهد شد و از طرفی دیگر اگر توسط فرد غیرکارشناس تعمیر شود، قطعا علیرغم خرید فن هواساز جدید، هزینه اجرت بالایی به شما اعلام خواهد شد که متأسفانه این مشکل در بسیار از مرکزهای تعمیراتی دیده شده است و خارج از عرف می باشد.

از این رو باید بگوییم که هزینه تمام خدماتی که ما در آریابهکار در خصوص هواساز شما ارائه می دهیم، براساس نرخ‌نامه مصوب اتحادیه تعمیرکاران لوازم برقی خانگی می باشد و هیچ هزینه نامتعارفی در این خصوص به شما اعلام نخواهد شد؛ در صورت نیاز، فاکتور رسمی نیز صادر خواهد شد. بنابراین اگر به دنبال بهترین خدمات با کمترین هزینه هستید، می توانید به تکنسین های آریابهکار اعتماد کنید و دستگاه خود را به ما بسپارید تا به‌صورت دقیق عیب یابی و تعمیر شود.

در خصوص هزینه تعمیر فن هواساز در آریابهکار باید بگوییم پیش از آنکه دستگاه توسط کارشناس مورد عیب یابی دقیق و قطعه به قطعه قرار نگیرد، امکان اعلام هزینه دقیق وجود ندارد؛ چرا که ممکن است مشکل فن هواساز ناشی از یک خرابی ساده و بسیار جزئی و یا حتی ناشی از خرابی موتور فن هواساز در مدل و برندهای مختلف باشد که طبیعتا بازه قیمتی این دو مشکل متفاوت است. با این وجود در ادامه هزینه حدودی تعمیر فن هواساز را ذکر کرده ایم.

توجه: اعلام هزینه دقیق تعمیرات فن هواساز، پس از عیب یابی دقیق توسط تکنسین اعلام خواهد شد.

هزینه تعمیر فن هواساز210.000 الی 398.000 تومان
امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214