skip to Main Content
مرکز تعمیر ماکروفر بایترون Bitron
شماره تماس نمایندگی تعمیر ماکروفر بایترون

ماکروفر بایترون، از ماکروفرهای محبوب و شناخته شده‌ای است که در بازار کشورمان از آن استقبال شد و توانست به محبوبیت برسد. این در حالی است که بایترون، در طی سال‌های اخیر ماکروفرهایی با قابلیت‌های متنوعی را تولید و عرضه کرد. اما برای استفاده طولانی مدت و مفید از ماکروفر بایترون، نیازمند رعایت بایدها و نبایدهایی هستید؛ در غیر اینصورت مشکلاتی را شاهد خواهید بود. در ادامه این گزارش از آریابهکار، با مشکلات و نحوه تعمیر ماکروفر بایترون آشنا خواهید شد.

فهرست

مراجعه به نمایندگی‌های مایکروفر بایترون

تمامی محصولات بایترون دارای گارانتی هستند و در حین خرید ماکروفر بایترون، کارت گارانتی به شما تحویل داده خواهد شد تا در صورت بروز هر گونه خرابی در ماکروفری که خریداری کرده اید، با داشتن گارانتی می‌توانید به‌صورت حضوری به نمایندگی ماکروفر بایترون در تهران یا خدمات پس از فروش ماکروفر بایترونمراجعه نمایید. اما اگر بنابر هر دلیلی مشکل شما از طریق نمایندگی رفع نشد، می‌‌توانید به مرکز تعمیرات ماکروفر بایترون در تهران و سایر استان‌های کشور مراجعه کنید.

نمایندگی تعمیر ماکروفر بایترون
تعمیر ماکروفر بایترون در تهران

مشکلات رایج ماکروفر بایترون

ماکروفر بایترون هم مثل تمامی ماکروفرها دارای مشکلا رایجی است که آشنایی با این مشکلات برای تمام دارندگان مایکروفرهای بایترون الزامی می‌باشد. در بررسی و عیب یابی ماکروفر بایترون، می‌توان مشکلات عمده آن را دسته بندی کرد؛ چرا که برخی کاربران به دلیل نداشتن دانش کافی قادر به تشخیص ایراد این دستگاه نیستند. در ادامه اصلی ترین مشکلات رایج ماکروفر بایترون را جمع‌آوری کرده‌ایم:

نچرخیدن سینی ماکروفر

دلایل متعددی وجود دارند که باعث می‌شوند سینی ماکروفر نچرخد. از مهم ترین دلایل نچرخیدن سینی ماکروفر می‌توان به خراب بودن کوپلینگ، خرابی سینی ماکروفر، کثیف شدن قطعات بخش چرخش سینی ماکروفر، خرابی غلتک‌های زیر سینی، اشتباه قرار گرفتن سینی، خرابی موتور گردان، خرابی ریل زیر سینی و خرابی شفت مایکروفر اشاره کرد. در ادامه به تشریح این دلایل پرداخته‌ایم:

1. خرابی کوپلار یا کوپلینگ ماکروویو

کوپلینک ماکروفر به یک قطعه بسیار مهم در ماکروفر گفته می‌شود که از جنس پلاستیک است. به همین دلیل، این قطعه در طی استفاده متعدد و اشتباه از دستگاه، دچار شکستگی یا ترک می‌شود. در اصل این قطعه باعث به چرخش درآمدن سینی مایکروفر می‌گردد. با توجه به گزارش‌هایی که تاکنون به کارشناسان ما شده است، بیشتر خرابی توسط این قطعه می‌باشد که در صورت نداشتن دانش کافی نسبت به این قطعه، به هیچ وجه اقدام به تعمیر یا تعویض آن نکنید.

2. خرابی موتور گردان ماکروویو

موتور گردان ماکروفر بایترون به قطعه‌ای گفته می‌شود که در زیر سینی ماکروفر قرار دارد و باعث به چرخش در آمدن سینی می‌شود. از این رو، در اثر استفاده مکرر از دستگاه، این موتور دچار مشکل و خرابی می‌گردد. در این صورت بهتر است با متخصصان و تکنسین‌های مجرب ارتباط بگیرید؛ ما در مجموعه آریابهکار با استفاده از متخصصین ماهر، آماده ارائه خدمات تعمیر ماکروفر بایترون هستیم.

 • حتما بررسی کنید که هیچ چیزی مانع از حرکت غلتک‌ها نمی‌شود.
 • به طور کامل بعد از کار، مایکروفر را کاملا تمیز کنید.
 • به هیچ وجه به‌صورت دستی سینی ماکروفر را به چرخش در نیاورید.

تعمیر و تعویض موتور گردان مایکروفر بایترون

جهت تماس با کارشناسان ما، از طریق خطوط 09190111214 و 02145437 و 02191006676 اقدام نمایید.

خاموش شدن ماکروفر هنگام کار

گاها ممکن است در طی استفاده زیاد از ماکروویو، شاهد خاموش شدن ناگهانی آن باشیم. اما به‌طور کل، دلایلی وجود دارند که منجر به بروز چنین مشکلی می‌شوند که از اساسی ترین دلایل آن می‌توان به این موارد اشاره نمود؛

1. داغ شدن بیش از حد دستگاه

مایکروفرها دارای سیستمی هستند که برای محافظت از دستگاه و جلوگیری از داغ شدن بیش از حد، خود به خود دستگاه خاموش می‌شود. لازم به ذکر است در زمان استفاده از ماکروفر حتما به مقدار کافی به آن استراحت دهید تا دستگاه دچار خرابی و ایراد نشود.

2. خرابی ترموستات

ترموستات یک وسیله ایمنی برای اطمینان از گرم نشدن بیش از حد ماکروفر است. اگر مایکروفر بیش از حد داغ شود، ترموستات فعال می‌شود و جهت جلوگیری از خرابی، دستگاه را خاموش می‌کند. ترموستات وظیفه تنظیم دما را برعهده دارد؛ اگر دما کمتر از حد مجاز یا بیشتر باشد، جریان قطع شده و ماکروفر خاموش می‌شود. اما چه دلایلی باعث می‌شوند که خرابی ترموستات رخ دهد؟

 • استفاده بیش از اندازه از دستگاه.
 • حتما در زمان معین به دستگاه استراحت لازم را بدهید.
 • دستگاه را به دور از وسایل گرمازا نگهدارید.

کار نکردن پنل ماکروفر

بنابر کار نکردن پنل ماکروفر، قابلیت‌های کلی ماکروفر از کار خواهند افتاد و دیگر نمی‌توانید از ماکروویو استفاده کنید. به طور کلی به چند دلیل این مشکل رخ می‌دهد که عبارتند از:

1. خرابی برد الکترونیک:

برد الکترونیک از اصلی ترین قطعات ماکروفر به شمار می‌آید که فرمان کلیه عملیات ماکروفر را صادر می‌کند و در صورت استفاده نادرست یا ضربه خوردن، می‌تواند کارایی خود را از دست بدهد.

2. خرابی صفحه کنترل:

در صورت خرابی صفحه کنترل، دکمه‌ها کارایی خود را از دست داده و اروری غیر مرتبط با دکمه فشرده شده نمایش داده می‌شود. این خرابی معمولا قابل تعمیر نیست و به همین دلیل باید اقدام به تعمیر ماکروفر بایترون نمایید.

خرابی صفحه کنترل ماکروفر بایترون

3. وجود اختلال سوئیچ غشایی:

در هنگام خرابی سوئیچ غشایی، صفحه نمایش مایکروفر روشن می‌شود اما هیچ یک از دکمه‌های آن کار نمی‌کند.

همچنین بخوانید: علت صدا دادن ماکروفر

جرقه زدن ماکروفر بایترون

یکی دیگر از مشکلات رایج ماکروفر بایترون، جرقه زدن ناگهانی در حین کار می‌باشد. از مهم ترین دلایل آن می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

1. استفاده از ظروف فلزی:

لازم به ذکر است که وجود کوچیک ترین قطعه فلزی در ماکروفر باعث جرقه زدن می‌شود. قبل از روشن کردن دستگاه اطمینان حاصل کنید که درون ماکروفر هیچ گونه وسیله/ قطعه فلزی وجود نداشته باشد.

2. کثیف بودن سقف یا دیواره مایکروفر:

یکی از مهم‌ترین نکات استفاده از ماکروفر، تمیز کردن آن بعد از هر بار استفاده است. اما اگر شما این فرایند را پس از هر بار استفاده کردن از ماکروفر انجام ندهید، مشکل جرقه زدن ماکروفر را شاهد خواهید بود. سعی کنید برای تمیز کردن ماکروفر، آنرا از چند دقیقه قبل از برق بکشید و سپس با دستمال مناسب آنرا تمیز نمایید.

3. خرابی محرک ماکروفر:

محرک وظیفه به چرخش در آوردن سینی ماکروفر را دارد. با این کار گرما به طور مساوی پخش می‌شود. در صورت خرابی این قطعه، گرما در یک منطقه متمرکز شده و باعث جرقه زدن مایکروویو بایترون می‌شود.

4. خرابی مگنتران ماکروفر بایترون:

مگنتران ماکروفر بایترون، به عنوان یکی از قطعات اصلی و بسیار مهم در فرایند گرمازایی دستگاه می باشد که در صورت خراب شدن این قطعه، علیرغم سر و صدای زیاد با مشکل جرقه زدن ماکروفر بایترون نیز روبرو خواهید شد. در این مواقع معمولا باید اقدام به تعویض یا تعمیر مگنتران مایکروفر بایترون کنید.

تعمیر مگنترون مایکروفر بایترون در تهران

روشن نشدن ماکروفر بایترون

شایع ترین دلیل روشن نشدن ماکروفر، خرابی میکروسوئیچ درب است. قفل درب دارای قلاب پلاستیکی است که هنگام بسته شدن درب با میکروسوئیچ درگیر شده و فرمان روشن شدن به ماکروفر داده می‌شود. بنابراین اگر قلاب شکسته یا خراب شده باشد، درب بسته نشده و فرمان روشن شدن به ماکروفر داده نمی‌شود. اگر مشکل شما از میکروسوئیچ نبود، باید توسط کارشناس اقدام به عیب یابی ماکروفر بایترون نمایید.

همپنین بخوانید: تعمیر ماکروفر پاناسونیک

روشن نشدن چراغ ماکروفر

استفاده طولانی مدت از ماکروفر باعث قطع شدن نور داخل ماکروفر می‌شود که این مشکل دلایل مختفلی دارد. در ادامه به توضیح آن‌ها می‌پردازیم:

1. مشکل در برق ورودی:

اگر ساکن شهر تهران هستید، حتما از نوسان برق مطلع هستید و به همین دلیل توصیه می‌شود که حتما از محافظ برق استفاده نمایید. اما مشکل در برق ورودی دارای 2 حالت است:

 1. برق کلا قطع است.
 2. جریان ورودی بسیار کم و ضعیف می‌باشد.

اگر جریان کافی به مایکروفر نرسد، لامپ ماکروفر روشن نخواهد شد.

2. خرابی سوکت لامپ:

امکان دارد پایه لامپ، شل یا دچار شکستگی شده باشد که با بروز چنین مشکلی باید اقدام به تعویض لامپ ماکروفر کنید.

عیب یابی ماکروفر بایترون

در صورت بروز هر گونه خرابی در ماکروفر بایترون (Bitron)، بهتر است در ابتدا آن را عیب یابی کنید. تعمیر مایکروفر به دلیل پیچیدگی و تخصصی بودن قطعات آن، نیاز است که توسط متخصصین در ابتدا عیب یابی و سپس تعمیر شود. از این طریق بدون هر گونه مخارج و هزینه‌های اضافی، مشکل شما تشخیص داده و تعمیر خواهد شد. لازم به ذکر است اگر ماکروفر شما دارای گارانتی است، می‌توانید از خدمات پس از فروش ماکروفر بایترون استفاده کنید. در غیر این صورت بهتر است با مراکز متخصص در تعمیر ماکروفر ارتباط بگیرید.

ما در مجموعه آریابهکار با بیش از 30 سال سابقه در تعویض و تعمیر ماکروفر بایترون با کادری مجرب و ماهر، تمامی خرابی‌های مایکروفر بایترون را عیب یابی و تعمیر می‌کنیم. تمامی خدمات ما دارای 90 روز گارانتی رسمی هستند. در ضمن قطعاتی که ما استفاده می‌کنیم، تماما وارداتی و شرکتی بایترون می‌باشند.

 • خدمات ویژه با بالاترین سرعت و ظرف مدت 7 روز کاری بعد از پذیرش انجام می‌شود.
 • تحت پوشش قرار دادن بیش از 86 برند مطرح روز دنیا جهت تعمیر.
 • امکان ارسال عکس در واتساپ، تلگرام، ایمو جهت ارتباط با کارشناسان.
 • می توانید با پر کردن فرم درخواست تعمیر در سایت، منتظر تماس تکنسین‌های ما باشید.
عیب یابی و تعمیر مایکروفر بایترون در تهران
عیب یابی و تعمیر مایکروفر بایترون در تهران

پیشگیری از خرابی ماکروفر بایترون

به دلیل نوسانات موجود در بازار ارز، شاهد افزایش چند برابری قیمت لوازم برقی خانگی هستیم و این موضوع نیز در ماکروفر صدق می‌کند. از این رو بهتر است که با استفاده از نکات نگهداری و پیشگیری از خرابی مایکروویو Bitron، باعث افزایش طول عمر آن شوید. این نکات عبارتند از؛

 • استفاده از محافظ برق استاندارد و سالم.
 • پرهیز از پخت هر گونه غذای چرب.
 • عدم جوشاندن آب و شیر و هرگونه در ماکروفر.
 • استفاده از برنامه‌های غذایی ماکروفر بایترون.
 • تمیز کردن داخل ماکروفر.
 • نچرخاندن دستی سینی مایکروفر.
 • عدم پخت تخم مرغ در ماکروفر.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر زیمنس

هزینه تعمیر ماکروفر بایترون

جهت اعلام هزینه تعمیر ماکروفر بایترون، فرایند کاری ما بدین شکل است که در ابتدا دستگاه توسط کارشناسان و تکنسین‌ها ما عیب یابی می‌شود. این در حالی است قطعه‌ای که شاید در ابتدا بنظر سوخته یا قابل استفاده نیست، قابل تعمیر باشد و نیازی به تعویض و هزینه بیشتری نداشته باشید. لازم به ذکر است که جهت بازبینی و عیب یابی مایکروفر بایترون توسط تکنسین، نیازی به پرداخت هیچ گونه هزینه‌ای ندارید. همچنین، به منظور سهولت دسترسی شما به خدمات و تعمیرات، تمامی پیک‌های ورودی و خروجی، رایگان می‌باشد.

 • اعلام هزینه بر اساس نرخ مصوب اتحادیه خواهد بود.
 • قطعات استفاده شده، وارداتی و اصل شرکتی می‌باشند.
 • عیب یابی رایگان توسط تکنسین.
 • تعمیر و تعویض تمام قطعات ماکروفر بایترون.

تعمیر ماکروفر بایترون در محل

به دلیل وجود محدودیت و بالا بودن ورودی روزانه شرکت، لازم به ذکر است امکان اعزام تکنسین و تعمیر ماکروفر بایترون در محل وجود ندارد. اما راهکار ما برای رفع این محدودیت، استفاده از پیک رفت و برگشت رایگان می‌باشد تا در وقت شما صرفه جویی شود و بدون هر گونه دیرکرد، دستگاه تعمیر شده را دریافت کنید؛ پس از ورود دستگاه به مجموعه توسط پیک، ماکروفر به طور کامل بازبینی و عیب یابی شده و با توجه به مشکل پیش آمده، اعلام هزینه خواهد شد.

همچنین بخوانید: علت باز نشدن درب ماکروفر

تعمیر ماکروفر بایترون در تهران

آریابهکار دارای دو شعبه تعمیر ماکروفر بایترون در شرق و غرب استان تهران می‌باشد که می‌توانید هم به‌صورت حضوری و هم به‌صورت غیرحضوری از خدمات ما استفاده کنید. اما اگر مایل به استفاده از خدمات حضوری ما هستید، می‌توانید در طی ساعات اداری به شعب ما مراجعه کنید و در حضور شما، عیب یابی توسط کارشناس و تکنسین حاضر در شعب صورت گیرد.

مشکلات رایج ماکروفر بایترون در یک نگاه

در طی این گزارش از آریابهکار سعی شد تا مشکلات رایج ماکروفر بایترون را برررسی کنیم و شما را با دلایل رخ دادن آنها آشنا نماییم. اما در ادامه این مشکلات را به‌صورت مختصر جمع‌آوری کرده‌ایم:

نچرخیدن سینی ماکروفر بایتروننچرخیدن سینی، دارای دلایل متعددی است که اگر موفق به رفع آن نشدید، باید توسط تکنسین عیب یابی صورت گیرد.
خرابی ترموستات ماکروفربستگی به میزان خرابی دارد که به تشخیص تکنسین، تعویض یا تعمیر خواهد شد.
نیم سوز شدن موتور گردان ماکروفربنابر دلایل متعددی رخ می‌دهد و قابل تعمیر یا تعویض است.
خرابی کوپلینگ ماکروفر بایترونقطعه پلاستیکی است که پس از آسیب، امکان تعمیر آن وجود ندارد و باید تعویض شود.
جرقه زدن ماکروفردلایل متعددی برای جرقه زدن ماکروفر وجود دارند که باید توسط تکنسین عیب یابی صورت گیرد.
روشن نشدن ماکروفر بایتروناتصالات برقی یا میکروسوئیچ ماکروفر را بررسی نمایید.
کار نکردن پنل ماکروفرناشی از خرابی برد الکترونیک، خرابی صفحه کنترل، خرابی سوئیچ غشایی و.. رخ می‌دهد.
بسته نشدن درب ماکروفر بایترونبه دلیل شکستن میکروسوئیچ رخ می‌دهد که باید تعویض شود و قابل تعمیر نیست.
داغ شدن ماکروفربه دلیل استفاده مکرر و نیم سوز شدن موتور معمولا ماکروفر داغ می‌شود.
خراب شدن برد مایکروویو بایترونبه دلیل نوسان برق و استفاده مداوم از ماکروفر رخ می‌دهد.

چرا مایکروفر بایترون جرقه می زند؟

اگر برای گرم کردن و یا پخت و پز مواد غذایی از ظروف فلزی و یا چینی دور طلایی استفاده کنید، ماکروفر جرقه می زند.

چرا ماکروفر بایترون دود می کند؟

اگر در داخل کابین مایکروفر مواد غذایی و ذرات چربی چسبیده باشد، به دلیل افزایش درجه حرارت مایکروفر این بقایا سوخته و دود تولید می کنند.

چرا ماکروفر بایترون روشن می شود ولی غذا را نمی پزد؟

خرابی ترموستات، مگنترون، خازن و دیود از علل گرم نشدن غذا در ماکروفر است.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214