skip to Main Content
مرکز ارتباط سراسری مشتریان : ۹۱۰۰۶۶۷۶-۰۲۱ - ۴۵۴۳۷-۰۲۱

تعمیر ماکروفر مجیک (Magic) و مشکلاتی که می‌تواند برای آن به هر دلیلی رخ دهد، طبیعتا یکی از مهم‌ترین سوالات مصرف کنندگان ماکروفرهای این برند می‌باشد. اما برند کره‌ای مجیک در طی سالیان اخیر مدل‌های متنوعی از ماکروفرهای خود را روانه بازار کشور کرد و توانست با استقبال گسترده‌ای روبرو شود. اما این در حالی می‌باشد که در صورت استفاده نادرست و اشتباه، یقینا دچار خرابی‌هایی می‌شود که صرفا از طریق تعمیر ماکروفر رفع مشکل خواهد شد! به همین دلیل در ادامه این گزارش از آریابهکار سعی داریم تا شما را مشکلات و آموزش تعمیر ماکروفر مجیک آشنا سازیم.

نمایندگی تعمیر ماکروفر مجیک

با خرید ماکروفر مجیک از فروشگاه‌های مجاز، بدون شک برگه گارانتی در بازه زمانی مشخصی به شما تعلق می‌گیرد که در صورت بروز خرابی‌های مختلفی در بازه زمانی مشخص می‌توانید به نمایندگی تعمیر ماکروفر مجیک مراجعه کنید و از خدمات پس از فروش آن استفاده نمایید. لازم به ذکر است که اگر کارت گارانتی شما اعتبار کافی داشته باشد، بدون هر گونه هزینه‌ای برای شما تعمیر و رفع مشکل خواهد شد و نیازی به پرداخت هزینه‌های تعمیر نخواهید داشت.

اما اگر با بررسی دقیق کارت گارانتی ماکروفر مجیک (Magic) متوجه این شدید که اعتبار گارانتی شما به اتمام رسیده است، می‌بایست به مرکز تعمیر ماکروفر مجیک مراجعه کنید تا مشکل دستگاه شما در اسرع وقت توسط تکنسین‌های مجرب با قطعات کاملا وارداتی و ابزارهای روز دنیا تعمیر شود. با این وجود توصیه می‌کنیم در هنگام خرید، از مراکز مجاز اقدام نمایید که گارانتی به شما تعلق بگیرد.

خدمات تعمیر ماکروفر مجیک

جرقه زدن ماکروفر مجیک

از رایج‌ترین و متداول‌ترین مشکلاتی که ممکن است در حین استفاده از مایکروویو با آن روبرو شوید، جرقه زدن ماکروفر مجیک در هنگام روشن بودن می‌باشد که می‌تواند همانند یک عامل شوکه کننده برای شما واقع شود؛ چرا که سر و صدای زیادی از خود تولید خواهد کرد. با این وجود جای نگرانی ندارد و صرفا توصیه می‌کنیم آرامش خودتان را حفظ کنید و فورا ماکروفر را از برق بکشید. مشکل جرقه زدن مایکروفر، گاهی اوقات مشکل ساده‌ای است که می‌توانید آنرا حتی در محیط خانه رفع کنید.

با این وجود در ادامه این گزارش به دلایلی که می‌توانند به سادگی منجر به جرقه زدن مایکروویو مجیک شوند پرداخته ایم.

1. خرابی کاور هدایت

کاور هدایت یا همان کاور میکا ماکروفر مجیک، در داخل محفظه ماکروفر به شکل یک مستطیل وجود دارد که اگر درب ماکروفر را باز کنید این قطعه مستطیلی شکل را معمولا در سمت راست دستگاه مشاهده خواهید کرد. اما وظیفه کاور هدایت ماکروفر مجیک چیست؟ وظیفه این قطعه این است که امواج گرم کننده را به تمامی نقاط غذای شما می‌رساند و از این طریق تنها یک قسمت از غذای شما گرم نمی‌شود! از این رو در صورت خرابی کاور میکا، با مشکلاتی همچون جرقه زدن ماکروفر مجیک (Magic) روبرو می‌شوید.

تنها راهکار رفع این مشکل، تعویض کاور میکا ماکروفر مجیک می‌باشد و هیچ راه حلی برای تعمیر این قطعه وجود ندارد؛ مگر در شرایط کاملا خاص!

تعویض کاور میکا ماکروفر مجیک

2. وجود ظروف فلزی

یکی از نکاتی که در حین خرید ماکروفر مجیک فروشنده به شما چندین بار تکرار کرده است، عدم استفاده از ظروف فلزی در مایکروفر می‌باشد! بدین معنا که اگر شما هر گونه ظرف فلزی را درون ماکروفر قرار دهید، امواج را از خود عبور نمی‌دهند و در نتیجه امواج ساطع شده به غذا را به خود ماکروفر ساطع می‌کنند که این عامل مهمی برای جرقه زدن ماکروفر مجیک می‌باشد و اگر به آن بی توجهی کنید، باید منتظر خرابی‌هایی باشید که صرفا با هزینه قابل رفع هستند.

با این وجود توصیه می‌کنیم صرفا ظرف مناسب ماکروفر مجیک (Magic) را درون دستگاه قرار دهید و از قرار دادن هر گونه ظرف فلزی خودداری نمایید.

توجه: در صورت دیدن جرقه، فورا ماکروفر را از طریق دکمه Stop متوقف نمایید.

3. خرابی دیود

دیود ماکروفر مجیک وظیفه ایجاد گرمای لازم برای گرم شدن غذا را برعهده دارد و بطور کلی این قطعه کمک کننده خازن و ترانس ماکروفر مجیک است که نتیجه عملکرد آن ایجاد ولتاژ بالایی درون ماکروفر می‌باشد که این ولتاژ به مگنترون ماکروفر مجیک منتقل می‌شود تا این قطعه گرمای لازم را برای گرم کردن غذا تولید نماید. با این وجود اگر این قطعه به هر دلیلی آسیب ببیند، عملکرد کلی ماکروفر آسیب می‌بیند و با مشکلات مختلفی اعم از جرقه زدن ماکروفر مجیک روبرو خواهید شد.

این خرابی صرفا باید از طریق مراجعه به مراکز تعمیر ماکروفر مجیک اقدام به رفع این مشکل کنید.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر فلر

4. فرسوده شدن سه پایه فلزی

معمولا ماکروفرهای نسل جدیدی که وارد بازار کشور شده اند، دارای 3 پایه فلزی هستند که این 3 پایه همانند یک ابزار جانبی برای پخت پیتزا، سبزیجات و… می‌باشد که می‌تواند برای شما یک ابزار کاربردی واقع شود. با این وجود این 3 پایه همانگونه که گفته شد، فلزی است و می‌تواند در طول چندین سال دچار پوسیدگی شود! از این رو زمانیکه این 3 پایه را درون ماکروفر قرار می‌دهد، گویا یک شی فلزی قرار داده اید و ماکروفر شروع به جرقه‌های متعددی می‌کند.

با این وجود این 3 پایه عمر مفید خود را از دست داده و شما نمی‌توانید از آن استفاده کنید و توصیه می‌کنیم از مراکز تعمیر ماکروفر مجیک (Magic) اقدام به خرید 3 پایه جدید نمایید.

اگر ماکروفر شما این 3 پایه را ندارد، در صورت نیاز می‌توانید اقدام به خرید آن نمایید.

روشن نشدن ماکروفر مجیک

بدون شک با روشن نشدن ماکروفر مجیک، علنا به این نتیجه خواهید رسید که دستگاه شما دیگر هیچ قابلیت بخصوصی ندارد و بنابراین تلاش به خرید دستگاه جدید خواهید کرد! اما این گونه نیست و شما می‌توانید ماکروفر خودتان را به بهترین حالت ممکن تعمیر کنید و جای هیچ نگرانی وجود ندارد. اما مشکل روشن نشدن ماکروفر، در ابتدا به دلیل استفاده‌های نادرست شما رخ داده است و هر مشکلی نیز راه حل‌هایی دارد. با این وجود در ادامه به ریشه یابی روشن نشدن مایکروفر خواهیم پرداخت.

1. وجود مشکلات برقی

گاهی اوقات مشکل روشن نشدن ماکروفر مجیک ناشی از خرابی‌های داخل دستگاه نیست و می‌تواند ناشی از نوسان برق محل سکونت شما باشد! از این رو اگر در کلان شهرها زندگی می‌کنید، نوسان برق یک مشکل عادی می‌باشد و تنها راهکار کنار آمدن با این مشکل، استفاده از محافظ برق مناسب سر راه ماکروفر می‌باشد تا از این طریق نوسان برق را کنترل کرد؛ در غیر اینصورت هر چند استفاده شما کاملا صحیح باشد، اما قطعات داخلی ماکروفر می‌تواند دچار خرابی‌های مختلفی شود.

همچنین اگر دوشاخه برق ماکروفر مجیک به هر دلیلی دچار پارگی شده است، می‌تواند به خودی خود منجر به نوسان برق شود و در نهایت سلامت برد و سایر قطعات کلیدی ماکروفر را نشانه بگیرد.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر بوش

2. خرابی مگنترون ماکروفر مجیک

از آنجایی که مگنترون از مهم‌ترین قطعات موجود در ماکروفر می‌باشد می‌توان آن را به عنوان کلیدی‌ترین دلیل روشن نشدن ماکروفر مجیک (Magic) خواند! اساسا مگنترون ماکروفر مجیک قطعه‌ای می‌باشد که انرژی برق را از مدار دستگاه دریافت کرده و امواج را برای گرم کردن غذا تولید و ساطع می‌کند. از این رو کاملا طبیعی است که با خرابی این قطعه هیچ گونه گرمایی تولید نشود و غذا در ماکروفر روشن نشود!

تعویض مگنترون ماکروفر مجیک

با این وجود این قطعه حساسیت بالایی دارد و صرفا باید توسط تکنسین تعمیر ماکروفر مجیک مورد تعمیر یا تعویض قرار گیرد.

3. خرابی میکروسوئیچ درب

درون درب ماکروفر مجیک تعدادی میکروسوئیچ وجود دارد که تا زمانی که این میکروسوئیچ‌ها در جای خود قفل نشوند، فرمان بسته شدن درب به برد ارسال نمی‌شود و در نتیجه ماکروفر به هیچ عنوان شروع به کار نخواهد کرد. لازم به ذکر است به طور کلی اگر درب ماکروفر مجیک بسته نشود، هیچ یک از قابلیت‌های مایکروویو قابل استفاده نخواهند بود. در نتیجه در صورت بسته نشدن درب اگر مشکل از میکروسوئیچ‌ها می‌باشد باید از طریق تعمیرگاه‌های مجاز اقدام به تعویض میکروسوئیچ درب ماکروفر مجیک (Magic) کنید.

4. خرابی فیوز حرارتی

در تمامی ماکروفر‌ها چند برش حرارتی وجود دارد که از گرمای بیش از اندازه داخل دستگاه محافظت می‌کنند، همچنین این فیوز حرارتی در نزدیکی مگنترون قرار دارد و در صورت خرابی این قطعه، تشخیص دمای داخل ماکروفر با مشکل مواجه شده و حتی اجازه روشن شدن هم به ماکروفر نمی‌دهد. بنابراین هنگام خرابی این قطعه می‌بایست به مراکز تعمیر ماکروفر مجیک مراجعه نمایید تا به صورت تخصصی فیوز حرارتی شما تعمیر یا تعویض شود.

نچرخیدن سینی ماکروفر مجیک

از رایج‌ترین مشکلاتی که ممکن است با آن مواجهه شوید، نچرخیدن سینی ماکروفر مجیک (Magic) است. در واقع با چرخش سینی ماکروفر، گرمای درون دستگاه به طور یکنواخت به تمامی نقاط پخش می‌شود و اگر این سینی به درستی نچرخد، غذا می‌سوزد یا اصلا گرم نخواهد شد! از این رو می‌بایست این مشکل را جدی خواند و به آن توجه کافی داشته باشید. با این حال قصد داریم تا کلیدی‌ترین دلایل نچرخیدن سینی مایکروفر را برای شما شرح دهیم.

1. خرابی موتور گردان

موتور گردان ماکروفر مجیک قطعه‌ای است که وظیفه آن صرفا چرخاندن کوپلینگ و سپس صفحه گردان ماکروفر مجیک است. اما گاهی اوقات این قطعه بنابر استفاده‌های مکرر و غیر اصولی و همچنین عدم رعایت محدودیت‌های وزنی، با اختلالاتی مواجه می‌شود که اصلی‌ترین و عمده‌ترین دلیل نچرخیدن سینی ماکروفر مجیک می‌باشد. در صورت خرابی این قطعه، به تشخیص تکنسین یا تعمیر و یا تعویض خواهد شد.

تعویض موتور گردان ماکروفر مجیک

ما در مجموعه آریابهکار خدمات تعمیر یا تعویض مگنترون ماکروفر مجیک را انجام می‌دهیم.

2. خرابی کوپلار و کوپلینگ

کوپلار یا کوپلینگ ماکروفر مجیک از جنس پلاستیک می‌باشد و جزء مهم‌ترین قطعات ماکروفر شما می‌باشد چرا که وظیفه آن برقراری ارتباط بین موتور گردان و صفحه گردان است و به دلیل جنس پلاستیکی که دارد، احتمال ترک خوردگی و شکستگی بالایی در آن وجود دارد. از این رو توصیه می‌شود هنگام قرار دادن سینی بر روی کوپلار، دقت کافی را به خرج داده و در غیر این صورت کوپلینگ آسیب خواهد دید.

جهت تهیه کوپلینگ ماکروفر می‌بایست به مراکز تعمیر ماکروفر مجیک (Magic) مراجعه کنید.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر دوو

3. کثیفی زیر سینی

در بعضی مواقع امکان دارد تمامی قطعات دستگاه از سلامت کامل برخوردار بوده و مشکل پیش آمده فقط به دلیل کثیفی بیش از اندازه زیر سینی می‌باشد، کثیفی زیر سینی باعث عدم چرخش صحیح سینی شده و این مشکل فقط با پاک سازی درست قابل حل می‌باشد. همچنین لازم به ذکر است پس از تمیز کردن زیر سینی، سینی را به دقت فراروان بر روی کوپلینگ قرار دهید تا کوپلینگ آسیب نبیند.

4. درست قرار نگرفتن سینی در جای خود

در صورت درست قرار نگرفتن سینی در جای خود، سینی قادر به چرخیدن نبوده و گرما عملا در یک نقطه متمرکز شده و سبب سوختن غذا خواهد شد. سینی دارای شیار‌هایی است که این شیار‌ها حین قرار دادن سینی در روی کوپلینگ می‌بایست به درستی در جای خود قرار گرفته و چفت شوند تا سینی به درستی بچرخد. از این رو توصیه می‌شود پس از خارج کردن سینی بنابر هر دلیلی، هنگام جای گذاری مجدد آن، دقت کافی را داشته باشید.

سر و صدای زیاد ماکروفر مجیک

سر و صدای ماکروفر مجیک هنگام کار تا حدودی طبیعی است و هیچ جای نگرانی ایجاد نخواهد کرد. با این وجود این صدا معمولا برای قطعات داخلی ماکروفر اعم از مگنترون، موتور گردان، غلتک زیر سینی و… می‌باشد که نشان دهنده روشن بودن و کار کردن دستگاه شما می‌باشد. اما اگر این صدا بنابر دلایلی افزایش یافت و شما از شنیدن آن شوکه شدید، نشان دهنده خرابی‌هایی می‌باشد که صرفا باید توسط تکنسین مورد عیب یابی و بازبینی قرار بگیرد تا این مشکل رفع گردد.

برای آنکه با چنین مشکلاتی روبرو نشوید، از نظر تکنسین‌های ما بهتر است هر چند مدت یکبار (بستگی به میزان استفاده شما از ماکروفر دارد) به مراکز تعمیر ماکروفر مراجعه کنید تا سرویس ماکروفر مجیک (Magic) برای شما انجام شود. با سرویس کامل و دقیق مایکروفر دیگر چنین خرابی‌هایی برای مایکروویو شما رخ نخواهد داد و می‌توانید از یک ماکروفر تا چندین سال بدون هر گونه خرابی استفاده کنید.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر بایترون

نکات نگهداری از ماکروفر مجیک

بلاشک تمامی لوازم خانگی برای آن که سالیان سال بهترین عملکرد را به ما ارائه دهند، لازم است از آنها به بهترین حالت ممکن استفاده کنیم. از طریق استفاده مناسب، عمر مفید ماکروفر مجیک افزایش خواهد یافت؛ در غیر اینصورت عمر مفید دستگاه شما کاهش پیدا خواهد کرد. با این وجود توصیه‌ای که برای شما داریم این است که حتما در ابتدا دفترچه راهنمای استفاده از ماکروفر مجیک را مطالعه کنید تا به پاسخ تمام سوالاتتان درباره شیوه مناسب استفاده برسید!

در ادامه این گزارش قصد داریم شما را صرفا با یکسری از بایدها و نبایدها در زمینه تعمیر ماکروفر مجیک آشنا سازیم که این موارد عبارتند از:

 1. برای داغ کردن انواع مایعات از جمله شیر در ماکروفر بپرهیزید.
 2. در ساعات اوج مصرف برق، از ماکروفر استفاده ننمایید.
 3. هنگام داغ کردن مواد غذایی، حتما از درپوش مناسب استفاده کنید.
 4. برای آب پز کردن تخم مرغ از ماکروفر استفاده نکنید.
 5. درب ماکروفر مجیک را به آرامی باز و بسته نمایید.
 6. هنگام استفاده از ماکروفر مجیک، محدودیت‌های وزنی را در نظر داشته باشید.
 7. به هیچ عنوان ماکروفر را خالی روشن نکنید.
 8. سینی ماکروفر مجیک را به هیچ عنوان با دست نچرخانید.
 9. هنگامی که کار شما با دستگاه به اتمام رسید، آنرا از برق بکشید.
 10. ماکروفر را به دور از رطوبت و وسایل گرمازا نگه دارید.
 11. به هیچ عنوان از ظروف لب پر، طلاکوب شده و… در مایکروفر مجیک استفاده نکنید.
 12. دستگاه را در محیطی مناسب با رعایت فاصله‌های مناسب قرار دهید.
 13. از محافظ برق مناسب و استاندارد سر راه ماکروفر استفاده نمایید.
 14. از داغ کردن روغن به تنهایی در داخل ماکروفر جدا خودداری فرمایید؛ در غیر اینصورت منجر به بلند شدن دود از ماکروفر مجیک خواهد شد.
 15. از فشردن دکمه‌های پنل ماکروفر مجیک (Magic) با اجسام تیز و دست خیس بپرهیزید.
 16. از وارد شدن هر گونه ضربه به دستگاه بطور جد خودداری فرمایید.

نحوه استفاده از ماکروفر مجیک

هزینه تعمیر ماکروفر مجیک

هزینه تعمیر ماکروفر مجیک در شرکت آریابهکار بر اساس نرخ مصوب اتحادیه بوده و هیچ گونه هزینه غیر متعارفی جهت تعمیر ماکروفر مجیک به شما اعلام نخواهد شد. بنابراین ما در این مجموعه آماده ارائه خدمات تعمیر به شما هستیم و هیچ محدودیتی هم در زمینه تعمیرات ماکروفر نداریم. از این رو اگر ماکروفر مجیک شما دچار هر خرابی شده است و نمی‌توانید آنرا رفع کنید، ما به عنوان تعمیرگاه مجاز تعمیر ماکروفر مجیک آماده ارائه خدمات تعمیر و تعویض قطعات معیوب هستیم.

لازم به ذکر است که در ابتدا ما در مجموعه عیب یابی دقیق انجام می‌دهیم تا اگر قطعه‌ای که به هر دلیلی خراب شده است را در صورت امکان تعمیر کنیم و نیازی به تعویض قطعات با نرخ فعلی ارز نداشته باشید! با این وجود اگر یک قطعه به هیچ وجه قابل تعمیر نباشد، ما با استفاده از قطعات ماکروفر مجیک (Magic) اقدام به تعویض آنها خواهیم کرد. توجه داشته باشد که تمامی این قطعات وارداتی هستند.

 • خدمات ویژه با سرعت بالا و ظرف مدت 7 روز کاری.
 • انجام خدمات تعمیر 86 برند مطرح دنیا.
 • تعمیر و تعویض تمام قطعات آسیب دیده ماکروفر مجیک.

عیب یابی ماکروفر مجیک

مهم‌ترین و اصلی‌ترین پروسه کاری که باید پیش از تعمیر ماکروفر مجیک در تعمیرگاه انجام شود، عیب یابی ماکروفر مجیک است! بدین معنا که شما بدون هر گونه دانشی دستگاه را تحویل یک مجموعه نمی‌دهید و قرار بر پرداخت هزینه‌های غیرمتعارف هم نیست! عیب یابی به پروسه‌ای گفته می‌شود که تکنسین تعمیر ماکروفر مجیک بصورت دقیق مشکل دستگاه شما را با بروز‌ترین ابزارها مورد بررسی قرار می‌دهد تا از این طریق صرفا قطعه آسیب دیده مورد تعمیر قرار گیرد و نیازی به تعویض قطعات نداشته باشید.

از این رو اگر عیب یابی ماکروفر شما با دقت کافی انجام نشود، هم باید هزینه زیادی را صرف تعویض قطعات کنید و هم اینکه مشکل شما نهایتا یک الی دو هفته پس از تعمیر ظاهر خواهند شد! بنابراین در صورت عدم عیب یابی، هم پولتان و هم وقتتان را هدر خواهید داد.

عیب یابی ماکروفر مجیک

ما در مجموعه آریابهکار بصورت با استفاده از کادری مجرب و متخصص در زمینه تعمیر ماکروفر مجیک (Magic)، بصورت رایگان پروسه عیب یابی ماکروفر مجیک را انجام می‌دهیم تا در صورت امکان قطعه آسیب دیده تعمیر شود و نیازی به پرداخت هزینه تعویض قطعات مایکروفر مجیک نداشته باشید.

 • ارائه فاکتور برای تمامی خدمات انجام شده.
 • امکان استفاده از خدمات حضوری و غیرحضوری.
 • ارتباط با کارشناسان ما از طریق تلگرام، ایمو، واتساپ و ایتا.
 • با پر کردن فرم درخواست تعمیر، منتظر تماس کارشناسان باشید.
 • بازبینی و عیب یابی ماکروفر مجیک بصورت رایگان انجام می‌شود.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر دلونگی

تعمیر ماکروفر مجیک در تهران

ما در مجموعه آریابهکار دو شعبه در شرق و غرب تهران اختصاص داده ایم تا در صورت بروز هر گونه خرابی برای ماکروفر مجیک، فورا به نزدیک‌ترین مرکز تعمیر ماکروفر مجیک مراجعه کنید تا مشکل شما برطرف شود. از این رو شما می‌توانید بصورت حضوری به همراه دستگاه به نزدیک‌ترین شعبه ما نسبت به محل سکونت یا محل کارتان مراجعه نمایید تا در حضور شما عیب یابی دقیق توسط تکنسین صورت گیرد و در همان زمان اعلام هزینه شوید.

همچنین اگر شاغل هستید و محدودیت زمانی دارید، ما پیک رفت و برگشت رایگان را برای شما اختصاص داده ایم که پیک به محل مورد نظر شما جهت تحویل دستگاه اعزام خواهد شد و پس از تحویل قبض، دستگاه را به شعب آریابهکار منتقل می‌کند تا فورا توسط تکنسین‌های مجرب مورد عیب یابی قرار گیرد و سپس اعلام هزینه شود. لازم به ذکر است که اعزام پیک درصورتی رایگان خواهد بود که دستگاه شما در مجموعه ما تعمیر شود.

 • پیک رفت و برگشت رایگان در محدوده تهران.
 • ارائه فاکتور پس از اتمام کار.
 • 90 روز گارانتی برای تمامی خدمات تعمیر ماکروفر مجیک (Magic).
 • یک هفته تست رایگان پس از تعمیر و تحویل دستگاه.
 • تعمیر و تعویض قطعات ماکروفر مجیک با قطعات کاملا وارداتی.

آدرس شعب آریابهکار:

 • شعبه نارمک: خیابان دکتر آیت، پایین‌تر از چهار راه تلفن خانه، نرسیده به خیابان دماوند، شماره 68، واحد اول.
 • شعبه ونک: میدان ونک، ابتدای گاندی جنوبی، نبش هجدهم، شماره 102، واحد هفتم.

تعمیرات ماکروفر مجیک در تهران

مشکلات رایج ماکروفر مجیک در یک نگاه

در این گزارش از آریابهکار تلاش شد تا تمام مشکلات رایج ماکروفر مجیک را به همراه دلایل و راه حل‌های آن مورد بررسی قرار دهیم تا در صورت بروز این مشکلات رایج، خودتان حتی المقدور بتوانید مشکل را ریشه یابی کنید. با این وجود در ادامه نیز می‌خواهیم شما را با این مشکلات و راهکارهای آن آشنا سازیم.

جرقه زدن ماکروفر مجیک معمولا به دلیل استفاده از ظروف فلزی این مشکل رخ می‌دهد که بهتر است از ظروف مناسب ماکروفر استفاده کنید؛ در صورت عدم رفع مشکل، باید توسط تکنسین مورد عیب یابی قرار گیرد.
بلند شدن دود از ماکروفر اگر درون ماکروفر ذره‌ای روغن وجود داشته باشد، باعث بلند شدن دود از دستگاه می‌شود.
روشن نشدن ماکروفر مجیک اکثرا به دلیل خرابی ترانس و برد این مشکل رخ می‌دهد که باید توسط تکنسین مورد عیب یابی دقیق قرار گیرد.
نچرخیدن سینی ماکروفر به دلیل عدم رعایت محدودیت وزنی رخ می‌دهد که می‌تواند به مرور باعث آسیب رساندن به موتور گردان و همچنین کوپلینگ ماکروفر شود.
خرابی موتور گردان ماکروفر مجیک معمولا به دلیل استفاده از ظروف حجیم و سنگین بر روی سینی ماکروفر مجیک (Magic) خراب می‌شود که طبق نظر تکنسین یا تعمیر و یا تعویض خواهد شد.
گرم نشدن غذا در ماکروفر این خرابی معمولا به دلیل خرابی یا سوختن مگنترون رخ می‌دهد که باید تعویض شود.
کوپلینگ ماکروفر مجیک استفاده طولانی مدت از ماکروفر می‌تواند به مرور زمان باعث آب شدن کوپلینگ ماکروفر شود.
تعویض میکروسوئیچ ماکروفر بله. در آریابهکار خدمات تعویض میکروسوئیچ ماکروفر مجیک با قطعات کاملا وارداتی انجام می‌شود.
خرابی مگنترون ماکروفر مجیک به دلیل استفاده طولانی مدت و نادرست از ماکروفر می‌تواند دچار خرابی شود که طبق نظر تکنسین یا تعمیر و یا تعویض خواهد شد.
تعویض ترموستات ماکروفر در صورت عدم امکان تعمیر ترموستات ماکروفر مجیک شما، در مجموعه ما تعمویض خواهد شد.

سوالات متداول تعمیر ماکروفر مجیک

در ادامه این بخش نیز قصد داریم تا به برخی از سوالات شما در مورد تعمیر ماکروفر مجیک (Magic) بپردازیم.

علت جرقه زدن ماکروفر مجیک چیست؟

استفاده از ظروف فلزی، رایج ترین علت جرقه زدن ماکروفر مجیک می باشد که اگر با استفاده از ظروف مناسب این مشکل مجددا تکرار شد، باید توسط تکنسین مورد عیب یابی قرار گیرد.

تعمیر ماکروفر مجیک در آریابهکار شامل گارانتی می شود؟

بله. تمامی خدمات ما در آریابهکار شامل گارانتی 90 روزه و یک هفته تست رایگان پس از تحویل دستگاه به شما می باشد.

چرا از ماکروفر مجیک دود بلند می شود؟

بلند شدن دود از مایکروفر دارای دلایل متعددی است که رایج ترین علت آن وجود ذرات روغن در محفظه داخلی ماکروفر می باشد.

به چه علت ماکروفر مجیک روشن نمی شود؟

بنابر دلایل مختلفی ممکن است ماکروفر شما روشن نشود که رایج ترین دلایل آن نیز خرابی برد ماکروفر مجیک، شکستن میکروسوئیچ و همچنین سوختن ترانس می باشد.

5/5 - (3 امتیاز)

This Post Has 4 Comments

  1. باسلام

   وصل نبودن سیم اتصال به زمین ماکروفر، قرار گرفتن دستگاه در مکان مرطوب و پاره شدن عایق سیم باعث برق دار شدن بدنه ماکروفر می شود.

   اگر با این موارد برطرف نشد نیاز به بررسی توسط سرویسکار دارد.

 1. باسلام ماکروفر سرجیو دارم که جدیدا صدای زیادی میده، اگر نیاز به تعمیر داره ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. باسلام

   درست قرار نگرفتن سینی بر روی موتور معیوب شدن موتور گردان کف ماکروفر و تجمع چربی و بقایای مواد غذایی در زیر سینی اغلب باعث می‌شود تا سینی ماکروفر قادر به چرخش نبوده و صدای زیاد بدهد.

   اگر با تمیز کردن زیر سینی مشکل صدا برطرف نشد با شماره 02145437 تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top Call Now Button