skip to Main Content

ماشین ظرفشویی بوش یکی از پر فروش ترین دستگاه های ظرفشویی در بازار ایران و جهان است که اگر این دستگاه به هر دلیلی آسیب دیده باشد، به هیچ وجه نمی توانید از آن استفاده اصولی ببرید و نیاز به تعمیرات تخصصی ماشین ظرفشویی بوش خواهید داشت. یکی از قطعات بسیار مهم در ماشین ظرفشویی بوش که وظیفه حساسی دارد، هیت پمپ ماشین ظرفشویی بوش می باشد که یک قطعه خاص و البته کاربردی است که در صورت بروز خرابی در آن، باید پروسه تعمیر هیت پمپ ظرفشویی بوش توسط کارشناسان صورت گیرد.

اما هیت پمپ ماشین ظرفشویی بوش چیست؟ چه کاربردی در ماشین ظرفشویی بوش دارد؟ آیا خودمان می توانیم اقدام به تعمیر و یا تعویض هیت پمپ ماشین ظرفشویی بوش کنیم؟ این سوالات و سایر سوالاتی که ممکن است در این زمینه برای شما ایجاد شوند، در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات نمایندگی تعمیر ظرفشویی بوش بصورت گام به گام آورده شده اند تا بتوانید به پاسخ سوال خود برسید. همراه ما باشید.

هیت پمپ ماشین ظرفشویی بوش چیست؟

هیت پمپ در ماشین ظرفشویی بوش نقش مهمی دارد؛ این قطعه که دربردارنده سیستم گرمایشی، معروف به هیت المنت و موتور دستگاه می باشد، به صورت یک واحد مرکب طراحی شده است. این ترکیب به این معناست که هم هیتینگ (ایجاد گرمایش) و هم قدرت محرکه در یک جزء متحد شده اند. با این وجود هیت پمپ اولین جزء در ماشین ظرفشویی بوش است که دچار فرسودگی شده و آسیب می بیند که نخستین نشانه های آن عبارتند از عدم گرمایش آب در دستگاه!

هیت پمپ ماشین ظرفشویی بوش چیست؟

توجه داشته باشید که دو سوکت به هیت پمپ متصل می شوند؛ یکی برای به کار انداختن موتور و دیگری برای فعال کردن خود هیت پمپ که در صورت نیاز به خارج کردن هیت پمپ از ماشین ظرفشویی بوش، حتما این دو سوکت باید به آرامی باز شوند و آسیبی به آنها وارد نشود. همچنین این قطعه که از المنت گرمایشی و موتور ساخته شده، به گونه ای طراحی می شود که با مدل های مختلف ظرفشویی سازگار باشد و بنابراین در انواع متفاوتی موجود است تا با نیازهای متنوع دستگاه ها همخوانی داشته باشد.

از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که در حفظ و نگهداری از ماشین ظرفشویی بوش و سایر قطعات آن که یکی از این قطعات همان هیت پمپ می باشد، کوشا باشید و مانع بروز هر گونه خرابی در آن شوید.

مهم ترین دلایل خرابی هیت پمپ ماشین ظرفشویی بوش

از مهم ترین دلایل خرابی هیت پمپ ماشین ظرفشویی بوش می توان تنها به یک عامل اصلی اشاره کرد که این نکته اصلی همان استفاده نادرست و اشتباه از ماشین ظرفشویی بوش می باشد که برای آشنایی با نحوه استفاده صحیح و اصولی از ماشین ظرفشویی بوش توصیه می کنیم دفترچه راهنمای کامل و جامعی که در این دستگاه وجود دارد را بصورت دقیق و کامل مطالعه کنید تا با نحوه استفاده اصولی این دستگاه آشنا شوید.

همچنین اگر به این دفترچه به هر دلیلی دسترسی ندارید، بهتر است که از بستر اینترنت دانلود و مطالعه کنید.

نشانه های خرابی هیت پمپ ماشین ظرفشویی بوش

نشانه های خرابی هیت پمپ ماشین ظرفشویی بوش

اگر بخواهیم مهم ترین نشان های خرابی هیت پمپ ماشین ظرفشویی بوش را برای شما نام ببریم، می توان به این موارد اشاره کرد:
  1. صدای بیش از حدی ماشین ظرفشویی بوش در حین روشن بودن.
  2. شستشوی نادرست و ضعیف ماشین ظرفشویی بوش نسبت به قبل.
  3. نشتی قابل توجه هیت پمپ ماشین ظرفشویی بوش.

هر یک از این 3 عامل به نحوی می توانند نشان دهنده خرابی و از کار افتادن هیت پمپ ماشین ظرفشویی بوش شما عزیزان باشند که پروسه عیب یابی و تعمیرات تخصصی این قطعه را باید به تکنسین های متخصص و با تجربه ای بسپارید تا این پروسه به بهترین شکل ممکن صورت گیرد و نیازی به تعویض هیت پمپ و یا سایر قطعات در این دستگاه نداشته باشید.

توجه داشته باشید که اگر پروسه عیب یابی و تعمیرات هیت پمپ ماشین ظرفشویی بوش را به تعویق بیاندازید و به آن بی اهمیت باشید، بدون شک نه تنها این قطعه بلکه سایر قطعات موجود در این دستگاه از کار خواهند افتاد و کارایی خود را از دست خواهند داد. از این رو به نشانه های خرابی هیت پمپ ماشین ظرفشویی بوش خود دقت کنید.

خرید هیت پمپ ماشین ظرفشویی بوش

برای خرید هیت پمپ ماشین ظرفشویی بوش، می توانید از طریق آریابهکار به عنوان نمایندگی مرکزی تعمیر ماشین ظرفشویی بوش در تهران اقدام کنید تا مشکل دستگاه شما از این طریق بر طرف شود و قطعه اورجینال و وارداتی را براساس مدل و برند دستگاه خود خریداری کنید. با این وجود برای خرید این قطعه نباید به هر فروشگاهی اعتماد کنید؛ چرا که خرید قطعه نامرغوب هم هزینه زیادی را به شما تحمیل می کند و هم اینکه می تواند در کمترین بازه زمانی خراب شود و منجر به خرابی سایر قطعات در ماشین ظرفشویی بوش شما شود.

در خصوص قیمت هیت پمپ ماشین ظرفشویی بوش در مدل های مختلف نیز باید بگوییم که حدودا بی 3 الی 5 میلیون تومان است که این قطعه در آریابهکار به همراه گارانتی بلند مدت به شما ارائه می شود.

مقالات مرتبط:تعویض المنت ماشین ظرفشویی بوش

تعمیر هیت پمپ ماشین ظرفشویی بوش

اما آیا امکان تعمیر هیت پمپ ماشین ظرفشویی بوش وجود دارد؟ در صورتی امکان تعمیر هیت پمپ ماشین ظرفشویی بوش وجود خواهد داشت که این قطعه توسط تکنسین های متخصص و با تجربه ما در آریابهکار با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا مورد عیب یابی قرار گیرد و پس از آنکه عیب یابی های لازم و کافی صورت گرفت، تکنسین با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا اقدام به تعمیرات تخصصی این قطعه کلیدی خواهد کرد تا نیازی به خرید و تعویض هیت پمپ ماشین ظرفشویی بوش نداشته باشید.

بنابراین اگر به هر دلیلی با خرابی هیت پمپ ماشین ظرفشویی بوش روبرو شده اید و نمی توانید نتیجه مناسب و مطلوبی را کسب کنید، بهتر است این قطعه پیش از آنکه با قطعه جایگزینه تعویض شود، در ابتدا توسط تکنسین های متخصص و با تجربه مورد عیب یابی تخصصی و همچنین تعمیرات مهندسی قرار گیرد تا مشکل این قطعه ریشه یابی و سپس تعمیر گردد. در نهایت اگر این قطعه توسط تکنسین به دلیل خرابی گسترده قابل تعمیر نبود، می توان اقدام به تعویض آن با قطعه جایگزین کرد.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214