skip to Main Content

ترموستات ماشین ظرفشویی در میان سایر قطعاتی که در این دستگاه وجود دارد، دارای وظیفه بسیار مهمی در این دستگاه می باشد و دارای یک نقش مهم است.

از این رو در صورتی که ترموستات ماشین ظرفشویی از کار افتاده است، توصیه می کنیم از ماشین ظرفشویی استفاده نکنید و آنرا به تکنسین های مجرب و متخصص بسپارید تا پروسه عیب یابی این قطعه بصورت تخصصی صورت گیرد تا تکنسین اقدام به تعمیر و تعویض ترموستات ماشین ظرفشویی کنید.

با این وجود در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر ماشین ظرفشویی آریابهکار با ترموستات ماشین ظرفشویی بیشتر و بیشتر آشنا خواهید شد.

ترموستات ماشین ظرفشویی چیست؟

ترموستات ماشین ظرفشویی وظیفه تنظیم دمای آب را دارد و از داغ شدن یا سرد شدن آب به شدت جلوگیری می کند؛ این قطعه باعث می شود که آب همیشه در دمای مناسب برای شستشو تنظیم شود. از این رو اگر دمای آب به هر دلیلی بسیار بالا یا پایین باشد، ترموستات به طور خودکار دمای آب را تنظیم می کند و آن را در دمای مورد نظر براساس برنامه انتخابی شما نگه می دارد. همچنین اگر ترموستات ماشین ظرفشویی خراب شده باشد، باید اقدام به عیب یابی، تعمیر و تعویض ترموستات ماشین ظرفشویی نمایید.

ترموستات ماشین ظرفشویی چیست

بنابراین ترموستات دارای یک وظیفه بسیار مهم در ماشین ظرفشویی است و این وظیفه مهم هم جلوگیری از داغ شدن بیش از حد آب درون دستگاه می باشد. با این وجود اگر دمای آب درون ماشین ظرفشویی به‌صورت کنترل شده نیست، توصیه می کنیم تا پیش از تعمیر ترموستات از این دستگاه استفاده نکنید؛ چرا که با هر بار استفاده از ماشین ظرفشویی صرفا متوجه خرابی جدید خواهید شد.

کابر گرامی: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مواد شوینده مناسب برای استفاده در ماشین ظرفشویی میتوانید مقاله چه شوینده ای برای ظرفشویی مناسب است؟ را مطالعه کنید.

علت خرابی ترموستات ماشین ظرفشویی

با توجه به توضیحاتی که در قسمت بالا در خصوص ترموستات ماشین ظرفشویی داده شد، مطمئنا با کاربرد ترموستات و جایگاه ویژه آن آشنا شده اید. با این وجود اگر این قطعه بنابر هر دلیلی خراب شود، مطمئن باشید که به هیچ وجه نمی توانید از این دستگاه استفاده کنید. اما علت خرابی ترموستات ماشین ظرفشویی چیست؟ در ادامه با رایج ترین دلایل خرابی ترموستات ماشین ظرفشویی آشنا خواهید شد.

1. خرابی قطعات داخلی ترموستات

ترموستات از قطعات مختلفی تشکیل شده است که در صورت فعالیت صحیح این قطعات، می توانید از ماشین ظرفشویی بصورت اصولی استفاده کنید. از این رو اگر یکی از قطعات زیر مجموعه ترموستات خراب شود، ترموستات دچار مشکل خواهد شد.

2. استفاده نادرست از ماشین ظرفشویی

در صورتی که شما استفاده نادرست و اشتباهی از ماشین ظرفشویی دارید، لازم به ذکر است که به احتمال زیاد با خرابی های مختلف و متعددی روبرو خواهید شد که یکی از این خرابی ها، سوختن ترموستات ماشین ظرفشویی می باشد که باید تعمیر یا تعویض شود.

3. رسوب بستن ماشین ظرفشویی

اگر در طول زمان اقدام به تمیز کردن محفظه داخلی ماشین ظرفشویی نکنید، رسوب قابل توجهی درون این دستگاه ایجاد خواهد شد که این رسوب می تواند منجر به خرابی قطعات ماشین ظرفشویی شما و حتی ترموستات ماشین ظرفشویی شود.

چگونه ترموستات ماشین ظرفشویی را تعمیر کنیم؟

پیش از آنکه با نحوه تعمیر ترموستات ماشین ظرفشویی خود آشنا شوید، لازم به ذکر است که ترموستات ماشین ظرفشویی یکی از قطعات گران قیمت در این دستگاه می باشد که اگر خراب شود، بهتر است آنرا تعمیر کنید؛ چرا که تعمیر این قطعه برای شما ارزش دارد. اما چرا؟ با بررسی قیمت قطعات ماشین ظرفشویی متوجه این خواهید شد که قیمت حدودی ترموستات ماشین ظرفشویی در برندها و مدل های مختلف چیزی مابین 2.000.000 الی 3.500.000 تومان است.

چگونه ترموستات ماشین ظرفشویی را تعمیر کنیم

از این رو اگر ترموستات ماشین ظرفشویی شما به میزان قابل توجهی خراب شده است، توصیه ای مبنی بر تعمیر این قطعه نداریم و بهتر است این قطعه توسط تکنسین مجرب و متخصص با قطعه وارداتی و شرکتی تعویض شود.

همچنین اگر این میزان آسیب بسیار جزئی می باشد و تعمیر آن توسط تکنسین تعمیرکار تائید شده است، توصیه می کنیم این قطعه را تعمیر کنید.

با این وجود تصمیم نهایی تعمیر یا تعویض ترموستات ماشین ظرفشویی برعهده تکنسین مجرب پس از عیب یابی تخصصی می باشد.

تعویض ترموستات ماشین ظرفشویی

اما اگر آسیب وارد شده به ترموستات ماشین ظرفشویی شما بیش از حد و اندازه می باشد، بدون شک تعمیرات ترموستات برای شما گزینه مناسبی نخواهد بود و نمی توانید از این طریق مشکل این قطعه کلیدی در ماشین ظرفشویی را برطرف کنید.

از این رو توصیه می کنیم پس از خرید ترموستات براساس مدل و برند ماشین ظرفشویی خود، اقدام به تعویض این قطعه کنید؛ اگر دانش فنی تعمیرات ندارید می توانید از خدمات تخصصی تکنسین های مجرب در این زمینه استفاده کنید تا پروسه تعویض ترموستات ماشین ظرفشویی صورت گیرد.

برای خرید و تعویض ترموستات ماشین ظرفشویی می توانید از طریق شماره های مندرج با تیم پشتیبانی آریابهکار تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید تا تکنسین های ما به محل شما اعزام شوند.

کاربر گرامی: جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره خرابی دیسپنسر ماشین ظرفشویی مقاله تعمیر و تعویض دیسپنسر ماشین ظرفشویی را به شما پیشنهاد میکنیم.

نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی در تهران

ما در مجموعه آریابهکار به عنوان نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی در تهران توسط متخصصان و کارشناسان مجرب آماده ارائه خدمات فنی و تخصصی به شما عزیزان هستیم تا مشکل شما را به بهترین شکل ممکن برطرف کنیم تا بتوانید با کمترین هزینه تعمیراتی ممکن از این دستگاه همانند روز اول بدون هر گونه خرابی استفاده کنید. با این وجود اگر ترموستات ماشین ظرفشویی شما عزیزان خراب شده است و نمی توانید این مشکل را برطرف کنید، می توانید از مجموعه تخصصی آریابهکار درخواست تعمیرات نمایید.

نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی در تهران

لازم به ذکر است که ما پس از ثبت درخواست تعمیرات توسط شما، تکنسین های ماشین ظرفشویی را به محل شما اعزام خواهیم کرد تا با ارائه خدمات تخصصی این مشکل را برای شما برطرف کنیم. از این رو برای انجام هماهنگی های لازم می توانید درخواست خود را ثبت کنید تا تکنسین های ما به محل شما اعزام شوند.

توجه: تمام خدماتی که در آریابهکار برای شما شما انجام می شوند، شامل 90 روز گارانتی رسمی خواهند شد و این بدین معناست که ما تمام خدمات خود را به مدت 90 روز بصورت تضمینی به شما ارائه می دهیم. از این رو اگر پس از تعمیرات با مشکل قبلی روبرو شدید، ما این خرابی را بصورت رایگان برای شما تعمیر خواهیم کرد و نیازی به پرداخت هر گونه هزینه تعمیرات نخواهید داشت.

1/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214