skip to Main Content

از قطعات بسیار مهم در ماشین ظرفشویی، دیسپنسر ماشین ظرفشویی می باشد که این قطعه از قطعات کلیدی در این دستگاه است و اگر ساده ترین خرابی در دیسپنسر ماشین ظرفشویی رخ دهد، به هیچ وجه نمی توانید از ماشین ظرفشویی استفاده کنید. اما راهکار چیست؟

تنها راهکار ممکن برای این خرابی، تعمیر و تعویض دیسپنسر ماشین ظرفشویی طبق نظر تکنسین تعمیرکار دستگاه می باشد. از این رو پیش از تعویض دیسپنسر ماشین ظرفشویی توصیه می کنیم این قطعه حتما توسط تکنسین تعمیرکار مورد عیب یابی قرار گیرد تا از طریق تعمیرات بتوانید مشکل را برطرف کنید.

با این وجود در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر ماشین ظرفشویی آریابهکار قصد داریم دیسپنسر ماشین ظرفشویی را برای شما عزیزان توضیح دهیم و بتوانید در صورت بروز خرابی این قطعه، راهکار مناسبی را اتخاذ نمایید.

دیسپنسر ماشین ظرفشویی چیست؟

دیسپنسر ماشین ظرفشویی یکی از قطعات کاربردی در ماشین ظرفشویی است و وظیفه اصلی آن تأمین مواد شوینده لازم برای شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی می باشد. با این وجود دیسپنسر ماشین ظرفشویی بصورت خودکار و دوره ای مقدار مناسبی ماده شوینده را به چرخه شستشو اضافه می کند تا ظروف شما به بهترین شکل ممکن شسته شوند.

دیسپنسر ماشین ظرفشویی چیست

لازم به ذکر است که دیسپنسر ماشین ظرفشویی خود از قطعات مختلفی تشکیل شده است و از کنار هم قرار گرفتن این قطعات، شاهد قطعه ای به نام دیسپنسر ماشین ظرفشویی هستیم.

همچنین تعداد دوره ای که دیسپنسر ماشین ظرفشویی اقدام به اضافه کردن مواد شوینده به ماشین ظرفشویی می کند، بستگی به برنامه انتخاب شما عزیزان دارد. بنابراین اگر این قطعه به هر دلیلی خراب شود، مطمئنا پروسه شستشو در ظرفشویی شکل نخواهد گرفت و حتما باید اقدام به تعمیر و تعویض دیسپنسر ماشین ظرفشویی توسط تکنسین های مجرب نمایید.

کاربر گرامی: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تعمیر هیتر ماشین ظرفشویی میتوانید مقاله تعمیر یا تعویض هیتر ماشین ظرفشویی را مطالعه کنید.

علت خرابی دیسپنسر ماشین ظرفشویی

اگر دیسپنسر ماشین ظرفشویی شما عزیزان خراب شده است، توصیه می کنیم علت خرابی دیسپنسر ماشین ظرفشویی را جویا شوید تا بتوانید عمر مفید این قطعه را افزایش دهد. اما چرا و چگونه دیسپنسر ماشین ظرفشویی می تواند دچار خرابی شود؟ در ادامه با رایج ترین دلایل خرابی دیسپنسر ماشین ظرفشویی آشنا خواهید شد.

1. خرابی پمپ دیسپنسر

دیسپنسر ماشین ظرفشویی دارای یک پمپ می باشد که اگر این پمپ خراب شده باشد، بدون شک مانع عملکرد صحیح و اصولی دیسپنسر ماشین ظرفشویی خواهد شد.

2. خرابی اتصالات

دیسپنسر ماشین ظرفشویی برای آنکه بتواند مواد شوینده را ظرفشویی منتقل کند، یکسری لوله و شلنگ به آن متصل هستند که این اتصالات در طول زمان می توانند دچار خرابی، مسدودی، ترک و… شوند و کارایی خود را از دست دهند. در نتیجه دیسپنسر ماشین ظرفشویی خراب خواهد شد.

خرابی اتصالات

3. استفاده نادرست

بدون شک استفاده نادرست از دیسپنسر ماشین ظرفشویی می تواند منجر به خرابی و ترک خوردن بیش از حد آن شود. از این رو چگونه باید بصورت صحیح از این قطعه استفاده کرد؟ برای استفاده صحیح و اصولی از دیسپنسر ماشین ظرفشویی توصیه می کنیم دفترچه راهنمای این دستگاه را مطالعه کنید و در بازه های زمانی مناسبی اقدام به تمیز کرد و رسوب زدایی اصولی این قطعه از ظرفشویی نمایید.

جلوگیری از خرابی دیسپنسر ماشین ظرفشویی

برای جلوگیری از خرابی دیسپنسر ماشین ظرفشویی یکسری راهکار وجود دارند که در ادامه این گزارش قصد داریم تا راهکارهای کاربردی در این زمینه را برای شما نام ببریم و توضیح دهیم.

1. نگهداری صحیح

برای افزایش طول عمر مفید دیسپنسر ماشین ظرفشویی توصیه می کنیم این قطعه بصورت اصولی و با شوینده های باکیفیت مورد شستشو قرار داده شود تا رسوبی در آن شکل نگیرد.

2. خرید مواد شوینده مرغوب

مواد شوینده یا همان قرص هایی که شما برای ظرفشویی خریداری می کنید باید مرغوب باشند و تاریخ انقضای آنها رو به اتمام نباشد! در غیر اینصورت این مواد شوینده می توانند منجر به رسوب در دیسپنسر ماشین ظرفشویی و در نتیجه خرابی آن شوند.

از مواد شوینده معتبر و مناسب برای دیسپنسر استفاده کنید. استفاده از مواد شوینده نامناسب می تواند باعث انسداد لوله ها یا خرابی قطعات دیسپنسر شود.

تعمیر دیسپنسر ماشین ظرفشویی

دیسپنسر ماشین ظرفشویی یکی از قطعات گران قیمتی می باشد که خرابی آن می تواند هزینه نسبتا زیادی را به شما عزیزان تحمیل سازد. از این رو همانگونه که در قسمت بالا توضیح دادیم، دیسپنسر ماشین ظرفشویی می تواند در شرایط مختلفی دچار خرابی شود و کارایی خود را از دست بدهد.

تعمیر دیسپنسر ماشین ظرفشویی

در این مواقع توصیه ای که برای شما داریم این است که اگر دانش فنی تعمیرات این دستگاه را ندارید، به هیچ وجه اقدام به تعمیر دیسپنسر ماشین ظرفشویی نکنید و اجازه دهید تا تکنسین تعمیرکار ماشین ظرفشویی اقدام به باز کردن و عیب یابی این قطعه کلیدی نماید.

از این رو تکنسین اقدام به عیب یابی این قطعه کلیدی خواهد نمود و اگر مشکل دیسپنسر ماشین ظرفشویی جزئی باشد، بدون شک از طریق تعمیر دیسپنسر ماشین ظرفشویی رفع خواهد شد و نیازی به تعویض دیسپنسر ماشین ظرفشویی نخواهید داشت.

با این وجود لازم به ذکر است که تعمیر دیسپنسر ماشین ظرفشویی در صورتی انجام خواهد شد که خرابی این قطعه بسیار جزئی در حد چند میلی متر باشد؛ در غیر اینصورت تعمیرات دیسپنسر ماشین ظرفشویی به نفع شما نخواهد بود.

ما در آریابهکار به همراه تکنسین های تعمیرکار مجرب و متخصص پروسه تعمیر دیسپنسر ماشین ظرفشویی را با ابزارهای تعمیراتی روز دنیا انجام می دهیم تا نیازی به تعویض دیسپنسر ماشین ظرفشویی نداشته باشید.

کاربر عزیز : برای آگاهی و مطالعه بیشتر درباره چگونه تعویض کردن بازوی آبپاش ماشین ظرفشویی مقاله نحوه تعویض بازوی آبپاش ماشین ظرفشویی را به ما پیشنهاد میکنیم.

تعویض دیسپنسر ماشین ظرفشویی

اما اگر خرابی و مشکل دیسپنسر ماشین ظرفشویی شما بیش از حد می باشد و تحت هیچ شرایطی امکان تعمیر این قطعه کلیدی وجود ندارد، توصیه می کنیم از تعمیرات نامتعارف دیسپنسر ماشین ظرفشویی دست بردارید و با هزینه جداگانه از فروشگاه های مجاز و معتبر اقدام به خرید دیسپنسر ماشین ظرفشویی نمایید و یا اینکه از تکنسین های تعمیرکار دیسپنسر ماشین ظرفشویی درخواست تعویض این قطعه با قطعه وارداتی و شرکتی دستگاه خود نمایید.

تعویض دیسپنسر ماشین ظرفشویی

لازم به ذکر است که اگر تکنسین های مجموعه ما از عدم تعمیر این قطعه بصورت صد درصد مطمئن شدند، پروسه تعویض دیسپنسر ماشین ظرفشویی با استفاده از قطعه جایگزین و شرکتی انجام خواهد شد که این خدمات نیز شامل 90 روز گارانتی رسمی مجموعه ما خواهد شد.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214