skip to Main Content

برای آنکه ظروف را درون ماشین ظرفشویی بشویید، باید در ابتدا آنها را به خوبی درون دستگاه بر روی سبد ماشین ظرفشویی به خوبی بچینید تا پروسه شستشو درون این دستگاه بصورت اصولی و براساس برنامه انتخابی شما انجام شود. با این وجود اگر سبد ماشین ظرفشویی شما آسیب دیده باشد، آیا باز هم امکان شستشو در این دستگاه وجود دارد؟ بدون شک خیر. با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما در صورت بروز خرابی سبد ماشین ظرفشویی به هیچ وجه از این دستگاه استفاده نکنید!

در صورتی که شما این یک نکته را انجام ندهید، مطمئن باشید که خرابی دستگاه شما بقدری افزایش خواهد یافت که شاید تصمیم به خرید دستگاه جدید بگیرید. اما چرا؟ آیا امکان چنین خرابی در ماشین ظرفشویی آن هم بخاطر خرابی سبد ماشین ظرفشویی وجود دارد؟ بله. زمانیکه سبد ماشین ظرفشویی شما خم شده باشد و یا اینکه ظرفی را بر روی کف ماشین ظرفشویی قرار دهید، به بازوهای آبپاش ظرفشویی فشار قابل توجهی وارد خواهد شد که حتی شاید منجر به شکستن آنها شود.

از این رو توصیه می کنیم اول از همه سلامت و نصب صحیح سبد ماشین ظرفشویی را مطمئن شوید و سپس ظروف را بر روی آن بچینید. اما اگر به هر دلیلی سبد ماشین ظرفشویی شما خراب شده است و نمی توانید از این دستگاه استفاده کنید، آیا امکان تعمیر سبد ماشین ظرفشویی وجود دارد یا باید تعویض سبد ماشین ظرفشویی صورت گیرد؟ این سوال یک سوال کلی است و ما نمی توانیم صرفا یک پاسخ برای این سوال شرح دهیم. به همین ترتیب قصد داریم در ادامه این مقاله نمایندگی تعمیر ظرفشویی آریابهکار شما را با نحوه تعمیر و تعویض سبد ماشین ظرفشویی آشنا سازیم.

علت خرابی سبد ماشین ظرفشویی

سبد ماشین ظرفشویی یک قطعه فلزی-پلاستیکی می باشد که معمولا حدود 80 درصد آن فلزی و 20 درصد آن پلاستیکی است. با این وجود همانگونه که مطلع هستید، ماشین ظرفشویی دستگاهی می باشد که بصورت دائم با آب و بخار در ارتباط مستقیم است. به همین ترتیب بروز زنگ زدگی و… در این دستگاه پس از گذشت چندین سال از خرید یک مشکل عادی می باشد. با این وجود رایج ترین علتی که می تواند منجر به خرابی سبد ماشین ظرفشویی شود این است که این قطعه بصورت خواه ناخواه در طول چندین سال ممکن است خراب شود.

علت خرابی سبد ماشین ظرفشویی

همچنینی یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای سبد ماشین ظرفشویی شما رخ دهد این است که به دلیل اعمال بار بیش از حدی به سبد در طول زمان دچار آسیب خواهد شد. به عبارتی ممکن است منجر به خم شدن سبد شود. از این رو اگر با چنین مشکلی در سبد ماشین ظرفشویی روبرو شده اید، باید به فکر تعمیر و یا تعویض سبد باشید تا منجر به خرابی بیشتر نشوید! چرا که در صورت بروز خرابی و خم شدن بیش از حد سبد ماشین ظرفشویی، احتمالا بازوهای آبپاش ماشین ظرفشویی به این قطعه برخورد خواهند کرد و به مرور زمان آسیب خواهند دید.

تعمیر سبد ماشین ظرفشویی

اگر خرابی سبد ماشین ظرفشویی شما به گونه ای است که صرفا از طریق تعمیرات باید بر طرف شود، یا خودتان یا از طریق کمک تکنسین های تعمیرکار ماشین ظرفشویی می توانید این پروسه را انجام دهید.

تعویض سبد ماشین ظرفشویی

برای تعویض سبد ماشین ظرفشویی در ابتدا باید سبد جدید را از مراکز مجاز و معتبر خریداری کنید. پس از آنکه سبد ماشین ظرفشویی را براساس مدل و برند دستگاه خود خریداری کردید، باید اقدام به تعویض آن نمایید.

تعویض سبد ماشین ظرفشویی

لازم به ذکر است که برای تعویض سبد ماشین ظرفشویی باید درب ماشین ظرفشویی را بصورت کامل باز کنید و سپس به آرامی سبد ماشین ظرفشویی را خارج کنید. برای خارج کردن اصولی سبد ماشین ظرفشویی باید به دفترچه راهنمای استفاده از این دستگاه مراجعه کنید.

مقالات مرتبط: علت های خرابی آبپاش ماشین ظرفشویی

مرکز خرید سبد ماشین ظرفشویی

برای خرید سبد ماشین ظرفشویی تنها توصیه ای که برای شما داریم این است که به نمایندگی ماشین ظرفشویی خود در تهران و یا استان محل سکونت خود مراجعه کنید تا از این طریق بتوانید سبد ماشین ظرفشویی را براساس مدل و برند دستگاه خود خریداری کنید. از این رو توصیه می کنیم به هیچ وجه از فروشگاه های غیر مجاز و نامعتبر اقدام به خرید سبد ماشین ظرفشویی نکنید؛ چرا که مجددا باید هزینه ای را بابت خرید سبد اورجینال از فروشگاه های مجاز نمایید.

لازم به ذکر است که اگر سبد ماشین ظرفشویی را از فروشگاه های مجاز خریداری کنید، گارانتی شامل آن خواهد شد و اما اگر از فروشگاه های نامعتبر خریداری کنید، هیچ گارانتی به شما تعلق نخواهد گرفت. از این رو توصیه می کنیم این مورد را انجام دهید.

تعمیر و تعویض سبد ظرفشویی در نمایندگی آریابهکار

اصولی ترین تصمیمی که پس از بروز هر گونه خرابی در ماشین ظرفشویی می توانید بگیرید این است که به نمایندگی آریابهکار در تهران و یا شعب این نمایندگی در محل سکونت خود مراجعه کنید تا تکنسین های حاضر در این نمایندگی اقدام به عیب یابی و مشکلات ظرفشویی شما عزیزان کنند. با این وجود اگر با هر گونه خرابی در ماشین ظرفشویی روبرو شده اید و با انجام ترفندهای روتین موفق به بر طرف کردن خرابی نشده اید، توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما پروسه عیب یابی و تعمیرات را در نمایندگی آریابهکار سپری کنید.

تعمیر و تعویض سبد ظرفشویی در نمایندگی آریابهکار

لازم به ذکر است که ما در آریابهکار به عنوان نمایندگی مرکزی تعمیرات، به همراه کادری مجرب و متخصص آماده ارائه خدمات تخصصی برای تعویرات و برطرف سازی مشکلات در مدل ها و برندهای مختلف هستیم تا بتوانیم مشکل دستگاه شما را با کمترین هزینه و بهترین کیفیت ممکن تعمیر کنیم و نیازی به تعویض قطعات ماشین ظرفشویی نداشته باشید. از این رو برای انجام هماهنگی های لازم برای عیب یابی و تعمیر دستگاه می توانید از طریق شماره های مندرج تماس بگیرید تا بررسی های لازم صورت گیرد و مشکل رفع شود.

با این وجود توصیه می کنیم پروسه عیب یابی و تعمیرات را صرفا در نمایندگی سپری کنید و به هیچ وجه در تعمیرگاه های بی تجربه و کم تجربه این دستگاه را تعمیر نکنید!

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214