skip to Main Content

موتور ماشین ظرفشویی سامسونگ یکی از اصلی ترین و مهم ترین قطعات در ماشین ظرفشویی سامسونگ می باشد که این قطعه دارای وظایف بسیار مهمی است و خرابی آن مصداق خرابی و از کار افتادن ماشین ظرفشویی سامسونگ می باشد.

بنابراین در صورت خرابی این قطعه با توجه به نظر تکنسین براساس عیب یابی تخصصی باید اقدام به تعمیر و تعویض موتور ظرفشویی سامسونگ کنید تا این مشکل برطرف شود و بتوانید از این دستگاه استفاده کنید. با این وجود موتور ماشین ظرفشویی سامسونگ را تعمیر کنیم یا تعویض؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم اینکه موتور ماشین ظرفشویی سامسونگ تعمیر شود یا تعویض، تکنسین تعمیرکار دستگاه باید با استفاده از ابزارهای تعمیراتی مخصوص ماشین ظرفشویی سامسونگ اقدام به عیب یابی موتور کند و برحسب میزان خرابی موتور، تصمیم منطقی و معقولانه ای بگیرد تا صرفا با یکبار تعمیر تخصصی بتوانید از این دستگاه برای چندین سال دیگر بدون هر گونه خرابی استفاده کنید.

بنابراین در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ آریابهکار قصد داریم شما عزیزان را با موتور ماشین ظرفشویی سامسونگ بیشتر و بیشتر آشنا سازیم تا در صورت بروز هر گونه خرابی در این زمینه، پیش زمینه ای داشته باشید.

موتور ظرفشویی سامسونگ چیست؟

در واقع موتور ماشین ظرفشویی سامسونگ با توجه به میزان انرژی دریافتی بالای خود، انرژی کافی برای به چرخش در آوردن سیستم شستشوی ماشین ظرفشویی سامسونگ را ایجاد می کند. به عبارتی دیگر می توان گفت که تمام نیروی داخلی درون محفظه داخلی ماشین ظرفشویی سامسونگ برعهده موتور است که آب را از طریق آبپاش بر روی ظروف قرار داده شده در ماشین ظرفشویی سامسونگ منتقل می کند و از این ظریق ظروف شما براساس برنامه انتخابی، شسته خواهند شد.

موتور ظرفشویی سامسونگ چیست

با این وجود اگر موتور ماشین ظرفشویی سامسونگ خراب شود، نیروی محرکی در این زمینه برای به چرخش در آوردن بازوی آبپاش و انتقال جریان آن با فشار بالا بر روی ظروف وجود نخواهد داشت. به همین دلیل توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما در صورت متوجه شدن هر گونه خرابی در موتور ماشین ظرفشویی سامسونگ، در اسرع زمان آنرا تعمیر کنید؛ چرا که موتور یک قطعه حساس است و تنها زمانی فرصت تعمیر خواهید داشت که این قطعه بصورت کامل از کار نیافتاده باشد.

کاربر گرامی: جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره خرابی برد ماشین ظرفشویی و تعمیر آن میتوانید مقاله تعمیر برد ماشین ظرفشویی سامسونگ را مطالعه کنید.

علت خرابی موتور ظرفشویی سامسونگ

همانگونه که گفته شد، موتور ماشین ظرفشویی سامسونگ دارای وظیفه بسیار مهمی در این دستگاه است و این در حالی می باشد که موتور به خودی خود یک قطعه حساس و متشکل از قطعات دیگر می باشد که از کنار هم قرار گرفتن این قطعات، به موتور ماشین ظرفشویی سامسونگ خواهیم رسید. اما با خراب شدن این قطعه برای شما سوال ایجاد می شود که چرا موتور ماشین ظرفشویی سامسونگ خراب می شود؟ با این وجود اگر این سوال برای شما نیز رخ داده است، در ادامه با پاسخ آن آشنا خواهید شد:

علت خرابی موتور ظرفشویی سامسونگ

1. نوسان برق

برای آنکه بتوانید از ماشین ظرفشویی سامسونگ استفاده کنید، نیاز به جریان برق دارید و این بدین معنا نیست که شما می توانید به هر روشی اقدام به متصل کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ به جریان برق کنید! از این رو شما باید با استفاده از محافظ برق استاندارد اقدام به متصل کردن موتور به جریان برق محل سکونت خود نمایید تا اگر نوسان برقی رخ داد، به دستگاه شما آسیب وارد نکند؛ در غیر اینصورت اگر از محافظ برق استاندارد استفاده نکنید، باید منتظر بروز خرابی های در موتور ماشین ظرفشویی سامسونگ باشید.

2. استفاده نادرست

اصولا بهترین راهنمای ممکن برای استفاده از هر دستگاه، صرفا دفترچه راهنمای آن می باشد؛ چرا که تمام نکات در این دفترچه راهنما براساس دستگاه شما توسط کمپانی سازنده نوشته شده است. از این رو توصیه می کنیم حتما دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی سامسونگ را مطالعه کنید و براساس چارچوبی که در این دفترچه نوشته شده است، اقدام به استفاده از ماشین ظرفشویی سامسونگ نمایید؛ در غیر اینصورت به دستگاه و موتور ماشین ظرفشویی سامسونگ آسیب وارد خواهد شد.

3. اتصالی داخلی

در صورتی که از ماشین ظرفشویی سامسونگ به‌صورت نادرست استفاده کنید و آنرا به محافظ برق استاندارد متصل نکنید، بدون شک نتیجه حاصله از این دو اشتباه می تواند اتصالی قطعات داخلی در ماشین ظرفشویی سامسونگ باشد. از این رو اگر اتصالی رخ دهد، بدون شک موتور ماشین ظرفشویی سامسونگ دچار اتصالی خواهد شد و باید اقدام به تعمیر و تعویض موتور ماشین ظرفشویی سامسونگ نمایید.

4. اتمام طول عمر مفید

هر قطعه ای از قطعات ماشین ظرفشویی سامسونگ دارای یک بازه طول عمر مفید است که هر چقدر از این دستگاه به‌صورت اصولی استفاده کنید، طول عمر مفید آن بیشتر و بیشتر خواهد شد. از این رو یکی دیگر از دلایل خرابی موتور ماشین ظرفشویی سامسونگ، اتمام طول عمر مفید آن است که در این مواقع معمولا مشکل از طریق تعویض موتور ماشین ظرفشویی سامسونگ رفع خواهد شد.

قیمت موتور ظرفشویی سامسونگ

برای خرید یک قطعه موتور ماشین ظرفشویی سامسونگ باید حدودا بین 1.800.000 الی 2.500.000 تومان هزینه کنید. لازم به ذکر است که بازه قیمتی مذکور به دلیل وجود مدل های متنوع از ماشین ظرفشویی سامسونگ در بازار ایران است. از این رو پیش از انجام هر گونه تعمیرات و یا تعویض موتور ماشین ظرفشویی سامسونگ بهتر است از قیمت این قطعه مطلع باشید تا بتوانید تصمیم منطقی بگیرید.

قیمت موتور ظرفشویی سامسونگ

توجه: برای خرید موتور ماشین ظرفشویی سامسونگ براساس مدل دستگاه خود می توانید از طریق شماره مرکزی 02145437 تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید.

تعمیر موتور ظرفشویی سامسونگ

در صورتی که آسیب وارد شده به موتور ماشین ظرفشویی سامسونگ به نحوی باشد که این خرابی با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا تعمیر شود، بدون شک توصیه می کنیم اقدام به تعمیر موتور ماشین ظرفشویی سامسونگ نمایید تا مشکل صرفا با یک هزینه جزئی برطرف شود. اما توجه داشته باشید که اگر پروسه تعمیر موتور ماشین ظرفشویی سامسونگ را به تکنسین های غیرمجاز بسپارید، به احتمال زیاد هزینه زیادی و یا حتی ممکن است هزینه یک قطعه موتور ماشین ظرفشویی سامسونگ را از شما درخواست کنند!

نکته: برای تعمیر موتور ماشین ظرفشویی سامسونگ می توانید این قطعه را به تکنسین های متخصص ما بسپارید تا با ابزارهای تعمیراتی روز دنیا تعمیرات صورت گیرد.

تعمیر موتور ظرفشویی سامسونگ

کاربر گرامی: برای اطلاعات بیشتر درباره آبریزی ماشین ظرفشویی سامسونگ میتوانید مقاله برطرف سازی مشکل آبریزی ماشین ظرفشویی سامسونگ را مطالعه کنید.

تعویض موتور ظرفشویی سامسونگ

همچنین اگر میزان خرابی موتور ماشین ظرفشویی سامسونگ شما بقدری می باشد که به هیچ وجه قابلیت تعمیر موتور ماشین ظرفشویی سامسونگ شما وجود ندارد، باید پروسه تعویض آن صورت گیرد؛ لازم به ذکر است که در صورت نیاز به تعویض موتور ماشین ظرفشویی سامسونگ، ما از قطعات وارداتی و برند برای تعویض موتور ماشین ظرفشویی سامسونگ بر اساس مدل دستگاه شما استفاده خواهیم کرد.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214