skip to Main Content

میکروسوئیچ ماشین لباسشویی یکی از قطعات بسیار مهم و البته کاربردی در ماشین لباسشویی می باشد که خراب بودن/خراب نبودن این قطعه در این دستگاه، نقش تعیین کننده ای دارد.

با این وجود اگر این قطعه تحت هر شرایطی خراب شد، باید پروسه تعمیر و تعویض میکروسوئیچ ماشین لباسشویی توسط تکنسین های مجرب و متخصص صورت گیرد تا بتوانید اقدام به روشن کردن ماشین لباسشویی خود نمایید.

به همین دلیل در این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر ماشین لباسشویی آریابهکار به بررسی نحوه تعمیر و تعویض میکروسوئیچ ماشین لباسشویی خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشد.

نکته: در صورتی که میکروسوئیچ ماشین لباسشویی تحت هر شرایطی خراب شده باشد، شما به هیچ وجه نمی توانید اقدام به روشن کردن و استفاده از ماشین لباسشویی نمایید.

میکروسوئیچ ماشین لباسشویی چیست؟

میکروسوئیچ ماشین لباسشویی یا بهتر است بگوییم میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی، یکی از قطعات بسیار مهم و کاربردی در درب ماشین لباسشویی می باشد که نقش تعیین کننده ای در ماشین لباسشویی داراست. چرا که وقتی شما درب ماشین لباسشویی را می بندید، میکروسوئیچ پیغامی را به برد مبنی بر بسته شدن درب ارسال می کند و سپس برد اجازه روشن شدن دستگاه را صادر خواهد کرد.

میکروسوئیچ ماشین لباسشویی چیست

از این رو زمانیکه درب دستگاه را می بندید، اما درب همانند سابق در دستگاه چفت نمی شود و از طرفی دستگاه روشن نمی شود، به احتمال زیاد خرابی ناشی از خرابی میکروسوئیچ می باشد و باید حتما مورد عیب یابی و تعمیرات تخصصی قرار گیرد. با این وجود تنها 2 حالت در میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی وجود دارد که عبارتند از باز و بسته!

به عبارتی زمانیکه میکروسوئیچ در حالت باز قرار می گیرد، به هیچ وجه ماشین لباسشویی روشن نمی شود و زمانیکه در حالت بسته قرار می گیرد، شما می توانید اقدام به روشن کردن ماشین لباسشویی نمایید و از قابلیت ها و برنامه های شستشوی مختلف آن استفاده کنید.

کاربر گرامی: جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تعویض هیدروستات ماشین لباسشویی میتوانید مقاله طریقه تعویض هیدروستات ماشین لباسشویی را مطالعه کنید.

علت خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی

با وجود تعریفی که از میکروسوئیچ ماشین لباسشویی به شما عزیزان ارائه کردیم، می توان گفت که این یک قطعه کلیدی می باشد. اما زمانیکه با خرابی این قطعه روبرو می شوید، ممکن است برای شما سوال شود که علت خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی چیست؟ در ادامه این گزارش از آریابهکار با دلایل خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی آشنا خواهید شد.

1. استفاده بیش از حد

زمانیکه شما عزیزان از ماشین لباسشویی به میان قابل توجهی استفاده می کنید، علیرغم اینکه طول عمر مفید این دستگاه به مرور کاهش پیدا می کند، باید از این موضوع مطلع باشید که همزمان امکان خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی وجود دارد که باید پروسه تعمیرات و یا تعویض میکروسوئیچ ماشین لباسشویی صورت گیرد تا مشکل برطرف شود.

2. وارد شدن ضربه

هنگامیکه ضربه زیاد و قابل توجهی به میکروسوئیچ ماشین لباسشویی وارد می شود و یا اینکه اگر شما درب ماشین لباسشویی را با فشار و ضربه زیادی ببندید، مطمئن باشید که میکروسوئیچ ماشین لباسشویی خراب خواهد شد و در این مواقع نیز باید اقدام به تعویش میکروسوئیچ ماشین لباسشویی نمایید.

3. نفوذ آب و رطوبت

یکی دیگر از دلایل خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی، نفوذ آب و رطوبت به درون میکروسوئیچ ماشین لباسشویی می باشد! از این رو توصیه می کنیم به هیچ وجه اجازه ورودی و نفوذ آب در این قطعه را تحت هر شرایطی ندهید؛ در غیر اینصورت با خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی روبرو خواهید شد.

قیمت میکروسوئیچ ماشین لباسشویی

اولین شاخصه مهمی که باید پیش از تعمیر و تعویض میکروسوئیچ ماشین لباسشویی مورد بررسی قرار دهید این است که قیمت میکروسوئیچ ماشین لباسشویی چقدر است؟ زمانیکه شما قیمت کلی این قطعه کلیدی را مطلع می شوید، می توانید یک تصمیم اصولی بگیرید تا اقدام به رفع خرابی این قطعه از روش تعمیر و تعویض کنید.

قیمت میکروسوئیچ ماشین لباسشویی

با این وجود لازم به ذکر است که قیمت میکروسوئیچ ماشین لباسشویی براساس مدل ها و برندهای مختلفی که در بازار امروز کشور عزیزمان وجود دارند، چیزی بین 150.000 الی 950.000 تومان متغیر می باشد و برای آنکه بتوانید از قیمت دقیق این قطعه از ماشین لباسشویی خود مطلع شوید، می توانید مدل و برند دستگاه را نیز در بستر اینترنت مورد جستجو قرار دهید.

به همین دلیل میکروسوئیچ ماشین لباسشویی با توجه به قابلیت مهمی که در ماشین های لباسشویی داراست، یک قطعه با قیمت متوسط می باشد.

تعمیر و تعویض میکروسوئیچ ماشین لباسشویی

اما با خراب شدن میکروسوئیچ ماشین لباسشویی، آنرا تعمیر کنیم بهتر است یا تعویض؟ برای آنکه در میان تعمیر و تعویض میکروسوئیچ ماشین لباسشویی به یک تصمیم اصولی برسید، توصیه ای که برای شما داریم این است که اجازه دهید تا تکنسین های مجرب و متخصص اقدام به عیب یابی این قطعه کلیدی نمایند تا مشکل شناسایی و رفع گردد.

با این وجود تکنسین مجرب با استفاده از دانش فنی که داراست، می تواند به تشخبص مناسبی در این زمینه برسد تا مشکل شما به بهترین شکل ممکن برطرف شود.

از این رو در صورتی که مشکل میکروسوئیچ ماشین لباسشویی یک مشکل جزئی باشد که صرفا با یک تعمیرات جزئی برطرف شود، نیازی به تعویض آن ندارید و می توانید به تکنسین بسپارید تا پروسه تعمیر این قطعه آغاز شود؛ همچنین اگر مشکل میکروسوئیچ ماشین لباسشویی یک مشکل جزئی نیست، باید پروسه تعویض میکروسوئیچ ماشین لباسشویی با قطعه جایگزین و اورجینال آغاز شود.

به همین دلیل برای آنکه سوء استفاده ای در این زمینه صورت نگیرد، توصیه می کنیم حتما پروسه عیب یابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی را به تکنسین هایی بسپارید که حداقل 5 سال سابقه تعمیرات تخصصی این دستگاه را دارند و می توانند تنها با یکسری تعمیرات تخصصی، قطعه معیوب را به حالت ابتدایی خود برگردانند.

کاربر گرامی: برای بالا بردن آگاهی خود درباره خرابی تایمر ماشین لباسشویی و تعمیر آن مقاله تعمیر تایمر ماشین لباسشویی را به شما پیشنهاد میکنیم.

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در تهران

آریابهکار به عنوان نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در تهران، تمام مناطق تهران را تحت پوشش خدمات خود قرار داده است و 0 تا 100 خدمات تعمیر این دستگاه کاربردی و بسیار مهم را توسط تکنسین های مجرب و متخصص انجام می دهد تا نیازی به تعویض قطعات نداشته باشید و صرفا خرابی دستگاه شما براساس دانش فنی تکنسین های مجموعه برطرف گردد.

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در تهران

از این رو اگر هنوز مشکل میکروسوئیچ ماشین لباسشویی شما عزیزان برطرف نشده است، می توانید با خیالی آسوده این قطعه کلیدی را به تکنسین های مجرب ما بسپارید تا پروسه تعمیر آن به بهترین شکل ممکن صورت گیرد. لازم به ذکر است که خدمات تخصصی که در آریابهکار به شما عزیزان ارائه می شود، به همراه 90 روز گارانتی رسمی صورت می گیرد تا خیالتان از خدماتی که به شما تعلق می گیرد، راحت و آسوده باشد.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214