skip to Main Content

یکی از قطعات بسیار مهم در ماشین های ظرفشویی در هر مدل و برندی، هیدروستات ماشین ظرفشویی می باشد که نقش قابل توجهی در این دستگاه دارد و اگر به هر دلیلی این قطعه کلیدی خراب شود و کارایی خود را از دست دهد، بدون شک امکان استفاده از ماشین ظرفشویی برای شستشوی ظروف مختلف وجود نخواهد داشت.

از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که به کمک تعمیرکار ماشین ظرفشویی اقدام به تعمیر و تعویض هیدروستات ماشین ظرفشویی نمایید؛ تشخیص تعمیر یا تعویض هیدروستات ماشین ظرفشویی برعهده تکنسین تعمیرکار می باشد.

با این وجود در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر ماشین ظرفشویی آریابهکار قصد داریم شما عزیزان را با این موضوع آشنا سازیم تا بتوانید به بهترین نتیجه ممکن برسید. همراه ما باشید.

هیدروستات ماشیبن ظرفشویی چیست؟

هیدروستات ماشین ظرفشویی از مهم ترین قطعاتی می باشد که در یک دستگاه ماشین ظرفشویی وجود دارد؛ چرا که این قطعه دارای وظیفه تنظیم دما و کنترل فشار آب موجود در این دستگاه می باشد. از این رو این یک قطعه بسیار کلیدی می باشد و هر گونه خرابی در این قطعه می تواند نقش تعیین کننده ای داشته باشد.

هیدروستات ماشیبن ظرفشویی چیست

از این رو اگر ظروف موجود در ماشین ظرفشویی دارای لکه های چرب باشند، هیدروستات ماشین ظرفشویی هماهنگی های لازم را برای از بین بردن این لکه ها از طریق تغییر دما انجام می دهد تا به بهترین کیفیت ممکن برسید و نیازی به شستشوی مجدد ظروف نباشد.

همچنین اگر درون ماشین ظرفشویی فشار آب وجود نداشته باشد، آیا امکان شستشوی ظروف وجود خواهد داشت؟ بدون شک پاسخ منفی می باشد و باید فشار آب کافی در این دستگاه وجود داشته باشد تا بازوهای آبپاش ماشین ظرفشویی بتوانند اقدام به شستن ظروف در این دستگاه نمایند.

از این رو اگر هیدروستات ماشین ظرفشویی خراب باشد، فشار آب کافی درون دستگاه وجود نخواهد داشت و در نتیجه همانند گذشته پروسه شستشوی ظروف شکل نخواهد گرفت.

کاربر گرامی: جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تمیزکردن فیلتر ماشین ظرفشویی مقاله نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی را به شما پیشنهاد میکنیم.

علت خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی

اما علت خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی چیست؟ این سوالی می باشد که در صورت مواجه شدن با این خرابی برای شما پیش می آید تا بتوانید علت اصلی خرابی این قطعه را برحسب استفاده ای که داشتید مطلع شوید و دیگر اشتباه قبلی را انجام ندهید و نیازی به تعمیرات نداشته باشید. از این رو در ادامه قصد داریم رایج ترین دلایل خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی را برای شما نام ببریم. همراه ما باشید.

1. سختی آب

یکی از دلایل خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی، سختی آب ورودی دستگاه می باشد. بدین معنا که اگر آب محل سکونت شما دارای سختی و املاح زیادی می باشد، قطعا هیدروستات ماشین ظرفشویی دچار خرابی خواهد شد.

2. تنظیم نادرست

هیدروستات ماشین ظرفشویی برای آنکه عملکرد مناسبی داشته باشد، باید بصورت اصولی تنظیم شود؛ در غیر اینصورت این قطعه خرابی خواهد شد!

تنظیم نادرست

3. خراب شدن قطعات داخلی هیدروستات

هیدروستات ماشین ظرفشویی از چندین قطعه ریز و درشت تشکیل شده است و یک قطعه واحد نیست! از این رو اگر به هر دلیلی به قطعات زیر مجموعه این قطعه فشار وارد شود، خراب خواهند شد و در نتیجه هیدروستات ماشین ظرفشویی از کار خواهد افتاد و کارایی خود را از دست می دهد.

4. اعمال فشار زیادی

اگر شما عزیزان استفاده نادرست و اشتباهی از ماشین ظرفشویی داشته باشید، دور از انتظار نیست که هیدروستات ماشین ظرفشویی دچار خرابی شود! به همین دلیل توصیه می کنیم طبق راهنمای این دستگاه اقدام به استفاده از ماشین ظرفشویی نمایید تا هیچ یک از قطعات آن خراب نشوند.

5. اتمام طول عمر مفید

هیدروستات ماشین ظرفشویی همانند سایر قطعاتی که در این دستگاه وجود دارند، دارای طول عمر مفید می باشد که اگر شما استفاده مناسبی از دستگاه داشته باشید، می توانید تا چندین سال بدون هر گونه خرابی از آن استفاده نمایید؛ در غیر اینصورت طول عمر مفید هیدروستات ماشین ظرفشویی به اتمام خواهد رسید.

قیمت هیدروستات ماشین ظرفشویی چقدر است؟

اگر خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی شما عزیزان بقدری می باشد که تحت هیچ شرایطی با استفاده از پروسه تعمیرات قابل رفع مشکل نیست، بدون شک تنها راهکار ممکن این است که اقدام به تعویض هیدروستات ماشین ظرفشویی نمایید.

قیمت هیدروستات ماشین ظرفشویی چقدر است

اما قیمت هیدروستات ماشین ظرفشویی چقدر است؟ در طی بررسی های که ما انجام دادیم، قیمت حدودی هیدروستات در بازار امروز کشور حدودا بین 250.000 الی 1.500.000 تومان می باشد و علت اصلی اختلاف بازه قیمتی، برند و مدل دستگاه می باشد.

توجه: برای خرید هیدروستات ماشین ظرفشویی توصیه می شود حتما از فروشگاه های مجاز و معتبر اقدام نمایید تا قطعه تقلبی و بی کیفیت به شما داده نشود.

از کجا هیدروستات بخریم؟

برای خرید هیدروستات ماشین ظرفشویی همانگونه که در قسمت بالا توضیح داده شد، صرفا بهتر است از فروشگاه های مجاز و معتبر اقدام نمایید؛ چرا که این قطعه یکی از قطعاتی می باشد که متاسفانه نمونه های بی کیفیت و تقلبی آن در بازار وجود دارد و اگر به فروشگاه های غیرمجاز مراجعه کنید، قطعه نامرغوبی به شما تحویل داده خواهد شد. از این رو بهتر است از مرکز فروش قطعات ماشین ظرفشویی شهر خود اقدام نمایید.

همچنین اگر مایل هستید این قطعه را از مجموعه آریابهکار تهیه کنید، باید در ابتدا تصویر دستگاه و مدل تجاری آن (به همراه تصویر قطعه مدنظر در صورت امکان) از طریق واتساپ و تلگرام شماره 09190111214 برای ما ارسال نماییدو در صورت موجودی این قطعه، به شما اعلام خواهد شد و هماهنگی لازمه برای ارسال این قطعه در صورت موجودی انبار مرکزی، صورت خواهد گرفت.

هیدروستات ماشین ظرفشویی ارزش تعمیرات دارد؟

با خراب شدن هیدروستات ماشین ظرفشویی این سوال پیش خواهد آمد که آیا این قطعه ارزش تعمیرات دارد یا با هزینه نسبتا بیشتری اقدام به تعویض آن کنیم؟ تعمیر یا تعویض هیدروستات ماشین ظرفشویی بستگی به نظر تکنسین دارد؛ از این رو اگر آسیب وارد شده به هیدروستات جزئی باشد، پروسه تعمیر آن صورت خواهد گرفت و اگر آسیب وارد شده به آن بسیار زیاد باشد و حتی منجر به ذوب شدن قسمتی از این قطعه شده است، باید پروسه تعویض این قطعه صورت گیرد تا بتوانید با خیالی آسوده از این قطعه استفاده کنید.

به همین دلیل همانگونه که قیمت حدودی این قطعه در قسمت بالا ذکر شد، اگر هزینه تعمیرات اعلامی قطعه برابر با قطعه جدید یا بیشتر از آن بود، بدون شک توصیه می کنیم این قطعه را تعویض کنید! در غیر اینصورت این خرابی ممکن است باز هم رخ دهد که با رخ دادن مجدد خرابی، هم هزینه تعمیرات پرداخت خواهید کرد و هم هزینه تعویض هیدروستات ماشین ظرفشویی! از این رو توصیه می کنیم کمی بیشتر در این موضوع دقت نمایید.

کاربر عزیز : برای آگاهی بیشتر درباره افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی میتوانید مقاله روش های افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی را مطالعه کنید.

نمایندگی تعمیر و تعویض هیدروستات ماشین ظرفشویی

اگر مایل هستید پروسه تعمیر و تعویض هیدروستات ماشین ظرفشویی شما عزیزان توسط تکنسین های مجرب و متخصص با ابزارهای روز دنیا و قطعه اورجینال و وارداتی صورت گیرد، می توانید درخواست خود را در آریابهکار ثبت نمایید تا هماهنگی های لازم جهت اعزام تکنسین به محل شما صورت گیرد.

نمایندگی تعمیر و تعویض هیدروستات ماشین ظرفشویی

از این رو تکنسین های ما در روز و زمان از پیش مقرر شده به محل شما اعزام خواهند شد تا با عیب یابی اصولی و تعمیرات تخصصی مشکل شما را برطرف کنند؛ این در حالی می باشد که ما تمام تلاش خود را برای احیای قطعه معیوب انجام می دهیم تا نیازی به تعویض هیدروستات ماشین ظرفشویی نداشته باشید.

جهت انجام هماهنگی های لازم می توانید از طریق شماره مرکزی 02145437 تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214