skip to Main Content
تعمیر کولر گازی جنرال (General)
شماره تماس نمایندگی تعمیر کولر گازی جنرال

کولر های گازی جنرال در مدل های مختلفی عرضه شده اند. این کولرها در سطح بسیار مناسب از قیمت و کیفیت قرار گرفته‌اند که باعث گردیده است تعمیر کولر گازی جنرال به تعمیر کولر گازی در تهران پیشرفته و نیازمند به دانش بالا بدل گردد. قابلیت سرمایش و گرمایش در کولرهای گازی جنرال موجب شده تا در چهار فصل سال، یعنی هم در سرما و هم در گرما بتوان از این کولرها استفاده کرد. اسپلیت جنرال توسط شرکت تایلندی توشیبا تولید و در چین مونتاژ می گردد.

محصولات تولید شده ی این شرکت دارای رده انرژی B است. گاهی اوقات به دلیل استفاده مکرر یا گذر عمر کولر گازی جنرال دچار مشکلاتی می شود در این حالت اصلا نگران نباشید زیرا شرکت آریابهکار تعمیر اصولی کولر گازی و تعمیرات تخصصی لوازم خانگی شما را بر عهده می گیرد.

فهرست

نحوه تعمیرات کولر گازی جنرال

از آنجاییکه کولر گازی جنرال یک وسیله تخصصی و با کیفیت می باشد، احتمال خرابی این دستگاه بسیار کم می باشد و در صورتی هم که خراب شود، به معنای این است که فشار قابل توجهی به این دستگاه وارد کرده اید و باید با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا مشکل دستگاه شما شناسایی و سپس تعمیر گردد.

نحوه تعمیرات کولر گازی جنرال

از این رو تعمیر کولر گازی جنرال یک پروسه ساده و عادی نیست و حتما باید توسط فرد کارشناس که چندین سال تجربه تعمیر تخصصی این دستگاه را دارد، تعمیر شود تا بتوانید از این دستگاه همانند روز اول استفاده کنید؛ در غیر اینصورت نه تنها دستگاه تعمیر نخواهد شد، بلکه باید هزینه قابل توجهی هم بپردازید!

با این وجود تمام پروسه تعمیر کولر گازی جنرال را باید به افراد کارشناس و با تجربه ای بسپارید که توانایی کافی در این زمینه دارند و می توانند مشکل دستگاه شما را به‌صورت فنی و مهندسی تعمیر کنند و نیازی هم به تعویض قطعات گران‌قیمت و… هم نداشته باشید.

نمایندگی مجاز و مرکزی تعمیر کولر گازی جنرال

ما در مجموعه آریابهکار به اتفاق تکنسین های مجرب به عنوان نمایندگی مجاز و مرکزی تعمیر کولر گازی جنرال، آماده پذیرش و تعمیر تخصصی دستگاه شما در تمامی مدل های عرضه شده این دستگاه هستیم تا بدون نیاز به تعویض قطعات و صرفا از طریق تعمیر تخصصی قطعات معیوب با استفاده از تکنسین های مجرب و متخصص مشکل شما را به نحوی رفع کنیم که نیاز شما را در این خصوص رفع کنیم و با کمترین هزینه ممکن بتوانید همانند روز اول از دستگاه خود استفاده کنید. از این رو جهت انجام هماهنگی های لازم می توانید با تیم پشتیبانی ما در تماس باشید.

شماره تماس نمایندگی تعمیر کولر گازی جنرال

خدمات نمایندگی تعمیر کولر گازی جنرال

0 تا 100 خدمات و سرویس هایی که مرتبط با کولر گازی جنرال می باشد، در آریابهکار به‌صورت کاملا تخصصی توسط تعمیرکاران مجرب و ابزارهای تعمیراتی روز دنیا بدون هر گونه محدودیتی انجام می شود تا در وهله اول نیازی به تعویض قطعه نداشته باشید و در وهله دوم نیازی به خرید دستگاه جدید نداشته باشید!

از این رو اگر هر گونه خرابی در کولر گازی جنرال شما رخ داده است و تاکنون موفق به رفع و تعمیر آن نشده اید، می توانید تمام پروسه تعمیر کولر گازی جنرال را به ما بسپارید تا به بهترین حالت ممکن مشکل دستگاه شما تعمیر شود.

تعمیر و عیب یابی توسط تعمیرکار یک مسئله بسیار مهم است. اکثریت افراد تعمیرکارانی را قبول دارند که دستگاه معیوب آن ها را به خوبی تعمیر کند و به موقع تحویل دهد.

سرعت عمل بالا در تعمیر و کیفیت بالای خدمات از جمله ویژگی های تعمیرکاران آریابهکار است. آریابهکار خدمات نصب، سرویس و تعمیر کولر گازی جنرال شما را توسط متخصصین مجرب جنرال خود در سریعترین زمان و به صورت گارانتی 90 روزه ارائه می نماید. همچنین با اولویت قرار دادن تعمیر قطعات دستگاه شما به فکر کاهش هزینه های تعمیرات شما نیزهستند.

روال تعمیر کولر گازی جنرال توسط تعمیرکاران متخصص آریابهکار

رویه و روال تعمیر کولر گازی جنرال توسط تعمیرکاران متخصص آریابهکار بدین گونه می باشد که در ابتدا شما عزیزان باید با استفاده از شماره های مندرج با تیم پشتیبانی آریابهکار تماس بگیرید و با شرح خرابی دستگاه هماهنگی های لازم را جهت اعزام تعمیرکار کولر گازی جنرال را انجام دهید تا تکنسین تعمیرکار مجموعه به محل شما جهت تعمیرات اعزام گردد. از این رو پس از آنکه تکنسین در روز و ساعت از پیش تعیین شده به محل شما اعزام شد، اقدام به عیب یابی تخصصی دستگاه می کند.

خدمات نمایندگی تعمیر کولر گازی جنرال

پس از آنکه عیب یابی تخصصی کولر گازی جنرال شما عزیزان صورت گرفت، مشکل دستگاه توسط تعمیرکاران مجموعه به شما عزیزان منتقل خواهد شد و از طرفی دیگر نیز هزینه تعمیرات کولر گازی جنرال نیز براساس نرخ نامه مصوب اتحادیه برحسب خرابی های ایجاد شده به شما اعلام خواهد گردید و اگر شما تائید تعمیرات را به فرد تکنسین دهید، پروسه تعمیرات تخصصی دستگاه توسط تعمیرکاران انجام خواهد شد.

مهمترین نکات در تعمیر کولر گازی جنرال

بدون شک برای آنکه بتوانید همانند روز اول از کولر گازی جنرال استفاده کنید، نیاز به تکنسین تعمیرکاری دارید که حداقل چندین سال تجربه تخصصی در این زمینه داشته باشد و با تمام نکات مرتبط با کولر گازی جنرال که یکسری نکات طلایی هستند، آشنا باشد. از این رو سعی کنید در این زمینه نکاتی را رعایت کنید که تضمین کننده تعمیر اصولی دستگاه شما عزیزان باشند.

مهمترین نکات در تعمیر کولر گازی جنرال

توجه داشته باشید که این نکات طلایی ماحصل سال ها تجربه فنی و تخصصی هستند که در صورت تعمیر کولر گازی جنرال توسط چنین تکنسین هایی، مطمئن خواهید بود که مشکل دستگاه شما یکبار برای همیشه تعمیر خواهد شد و دیگر نیازی به تعمیر خواهید داشت.

همچنین بخوانید: تعمیر کولر گازی هیتاچی

مزیت های تعمیر کولر گازی جنرال در نمایندگی تخصصی آریابهکار

یکی از مزیت هایی که در صورت تعمیر کولر گازی جنرال توسط تعمیرکاران آریابهکار به شما تعلق خواهد گرفت این است که هزینه تعمیر کولر گازی جنرال در آریابهکار براساس مبنا و معیار می باشد؛ این بدین معناست که ما در آریابهکار هزینه های نامتعارفی همانند سایر تعمیرگاه های غیرمجاز از شما دریافت نمی کنیم و صرفا هزینه اعلامی ما به شما براساس نرخ نامه مصوب اتحادیه تعمیرکاران لوازم برقی خانگی می باشد و به همین دلیل کمترین هزینه تعمیرات ممکن را شما برای تعمیر خرابی کولر گازی جنرال خود پرداخت خواهید کرد.

دومین مزیتی که در آریابهکار به شما تعلق می گیرد این است که 0 تا 100 پروسه تعمیرات کولر گازی جنرال توسط تعمیرکارانی تعمیر می شود که حداقل 5 سال سابقه تعمیرات را در رزومه خود دارند و نسبت به دستگاه شما عزیزان دید فنی و مهندسی دارند و می توانند با کمترین تعمیرات تخصصی، مشکل دستگاه شما رفع کنند و نیازی هم به تعویض قطعات گران‌قیمت نداشته باشید و بتوانید همانند روز اول از این دستگاه استفاده کنید.

اما این در حالی است که پروسه تعمیر کولر گازی جنرال در تعمیرگاه های غیرمجاز اینگونه می باشد که فردی غیرکارشناس تمام خدمات را انجام خواهد داد و نتیجه این خدمات هم مشخص می باشد!

سومین مزیت هم این است که ما به ازای تمام خدماتی که به شما ارائه می دهیم، گارانتی طولانی مدت تعلق می گیرد که در ادامه در خصوص این موضوع بیشتر توضیح داده ایم.

تعمیر کولر گازی جنرال با ضمانت نامه معتبر

یکی از نقاط متمایز کننده آریابهکار نسبت به سایر مراکز تعمیراتی این است که ما برای تمام خدماتی که به شما ارائه می دهیم، ارزش قائلیم؛ چرا که تمام خدماتی که ما انجام میدهیم، نتیجه سال ها تلاش مداوم و تخصصی است تا بتوانیم مشکل دستگاه شما عزیزان را به نحوی تعمیر کنیم که نیازی به تعویض قطعات و… نداشته باشید.

تعمیر کولر گازی جنرال با ضمانت نامه معتبر

از این رو برای اثبات این تعمیرات، ما گارانتی طولانی مدت 90 روزه را برای تمام خدمات خود در نظر گرفته ایم که شامل جزئی ترین و پیچیده‌ترین خدمات ما به شما می شوند.

همچنین منظور از ضمانت نامه و گارانتی خدمات این است که اگر پس از تعمیرات تخصصی صورت گرفته شده، مشکل قبلی دستگاه رفع نشد، دیگر نیازی به پرداخت هزینه تعمیر کولر گازی جنرال مجدد نخواهید داشت؛ چرا که مشکل این دستگاه به‌صورت رایگان توسط تعمیرکاران ما تعمیر خواهد شد.

تعمیر کولر گازی جنرال با قطعات دارای گواهی اصالت

شعار تکنسین های مجرب و متخصص کولر گازی جنرال آریابهکار این است که ما قطعات معیوب را تعویض نمی کنیم و آنها را با استفاده از تعمیرات تخصصی و دانش فنی تعمیرکاران مجموعه تعمیر می کنیم تا هزینه های شما عزیزان کنترل شوند.

اما گاهی اوقات ممکن است یک خرابی در کولر گازی جنرال به نحوی ایجاد شود که باعث از کار افتادن و یا سوختن برخی قطعات گران‌قیمت این دستگاه شوند. برای مثال اگر برد کولر گازی جنرال به دلیل استفاده نادرست ذوب شده باشد، آیا قابل تعمیر است؟ بدون شک چنین چیزی ممکن نیست.

در این مواقع تنها یک راهکار برای شما باقی خواهد ماند که این راهکار هم تعویض برد کولر گازی جنرال با برد جایگزین می باشد که این پروسه در آریابهکار به وسیله قطعات کاملا وارداتی براساس برند و مدل دستگاه شما عزیزان صورت می گیرد و شامل گارانتی خدمات نیز خواهند شد.

مهمترین اقداماتی که در زمینه تعمیر کولر گازی جنرال صورت می گیرد

مهمترین اقداماتی که در زمینه تعمیر کولر گازی جنرال صورت می گیرد

بدون شک مهم ترین اقدام ممکن و ناممکنی که باید صورت گیرند، توسط یک فرد باتجربه قابل اجراست و نمی توان به هر فردی در این زمینه اعتماد کرد!

با این وجود لازم به ذکر است که 0 تا 100 تعمیرات دستگاه شما باید توسط تعمیرکاران باتجربه و متخصص انجام شوند تا مشکل عزیزان رفع گردد و نیازی به تعویض قطعات نداشته باشید. به همین دلیل سعی کنید از اصالت و تعمیرات تخصصی مرکزی که مایل هستید تعمیر دستگاه خود را به آن بسپارید، مطلع شوید.

همچنین بخوانید: تعمیر کولر گازی هایسنس

تعمیر کولر گازی جنرال چه زمان ضروری است؟

کولر گازی جنرال یک وسیله کاملا مصرفی و کاربردی می باشد و اگر این دستگاه خراب شود، بدون شک تداخلاتی در زندگی روزمره شما عزیزان ایجاد می شود که شما را کلافه خواهند کرد.

از این رو توصیه ای که برای شما عزیزان داریم این است که حتما با مشاهده ساده‌ترین خرابی، ساده‌ترین صدای عجیب و… اقدام به تعمیر تخصصی کولر گازی جنرال خود نمایید تا مشکل شما عزیزان برطرف گردد. از این رو ضروری ترین زمان از نظر تکنسین های ما، مشاهده ساده‌ترین اختلال در این دستگاه می باشد که هم هزینه تعمیرات شما کاهشی خواهد بود و هم اینکه مشکل شما در کمترین بازه زمانی تعمیر خواهد شد.

چرا تعمیر کولر گازی جنرال را به مجموعه آریابهکار بسپاریم؟

آریابهکار به عنوان یکی از قدیمی ترین و با اصالت ترین مجموعه های تعمیراتی در استان تهران با بیش از 30 سال سابقه تعمیرات تخصصی می باشد که همواره تمام خدمات تعمیر کولر گازی جنرال شما عزیزان را به وسیله تکنسین های مجرب و متخصص با بهترین کیفیت ممکن انجام می دهد تا نیازی به تعویض قطعات نداشته باشید و در شرایط فعلی بتوانید با کمترین هزینه ممکن، مشکل دستگاه خود را رفع نمایید.

لازم به ذکر است که ما در آریابهکار همواره خدمات با کیفیت را با کمترین هزینه تعمیرات ممکن به مشتریان خود ارائه می کنیم تا در شرایط اقتصادی کنونی نیازی به تعویض قطعات نداشته باشید.

همچنین نکته دیگر این است که پروسه تعمیر کولر گازی جنرال در آریابهکار صرفا توسط تعمیرکاران کولر گازی جنرال انجام می شود که با تمام مدل های این دستگاه به‌صورت تخصصی آشنا هستند.

مراحل درخواست تعمیرکار کولر گازی جنرال آریابهکار

جهت ثبت درخواست تعمیر کولر گازی جنرال در آریابهکار توسط تعمیرکاران متخصص، می توانید از روش های مختلفی استفاده کنید که در ادامه این روش های مختلف را برای شما عزیزان شرح داده ایم.

اولین روش که ساده‌ترین و سریع ترین روشن ممکن در این زمینه می باشد، تهیه تعدادی عکس به همراه ویدیو 30 ثانیه از خرابی دستگاه می باشد که باید فایل های مذکور را از طریق واتساپ و تلگرام شماره 09190111214 برای تیم تکنسین آریابهکار ارسال نمایید تا مشکل دستگاه شما بررسی گردد. از این رو توصیه ای که برای شما عزیزان داریم این است که فایل های ارسالی شما عزیزان وضوح کافی داشته باشند.

مراحل درخواست تعمیرکار کولر گازی جنرال آریابهکار

توجه داشته باشید که این عیب یابی، یک عیب یابی سطحی و کلی می باشد تا راهکاری به شما ارائه گردد. اما عیب یابی تخصصی به پروسه ای گفته می شود که تکنسین بصورت حضوری در حضوری شما دستگاه را بصورت کاملا تخصصی با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا عیب یابی کند تا از این طریق مشکل دستگاه را بدون هر گونه حدس و گمان به شما اعلام کند.

روش دوم نیز این است که از طریق تماس با شماره های مندرج، هماهنگی های لازم را جهت اعزام تکنسین تعمیرکار به محل خود را انجام دهید تا تعمیرات لازم برای دستگاه شما عزیزان صورت گیرد.

نحوه تماس با نمایندگی تعمیر کولر گازی جنرال در تهران

علیرغم اینکه کولر گازی جنرال یکی از محبوب ترین برندهای موجود در بازار ایران می باشد، مدل های متنوعی تاکنون از این دستگاه به بازار ایران عرضه شده است که اکثر مدل های عرضه شده دارای گارانتی هستند و این به معنای واردات قانونی این دستگاه توسط شرکت معتبر می باشد.

از این رو سعی کنید برای خرید کولر گازی جنرال حتما از مراکز مجاز و معتبر اقدام نمایید که در کنار فاکتور دستگاه، کارت گارانتی کولر گازی جنرال نیز به شما عزیزان تعلق گیرد؛ تا در صورت بروز هر گونه خرابی در بازه زمانی گارانتی بتوانید دستگاه را به‌صورت رایگان تعمیر کنید.

نحوه تماس با نمایندگی تعمیر کولر گازی جنرال در تهران

از این رو برای دریافت شماره تماس نمایندگی تعمیر کولر گازی جنرال نیز باید به کارت گارانتی دستگاه خود مراجعه کنید چرا که آدرس و شماره تماس نمایندگی تعمیرات کولر گازی جنرال بر روی این کارت نوشته شده است و می توانید هماهنگی های لازم را انجام دهید.

لازم به ذکر است که اگر کارت گارانتی کولر گازی جنرال شما عزیزان اعتبار کافی داشته باشد، این خدمات به شما عزیزان تعلق می گیرد و اگر کارت گارانتی فاقد اعتبار است، این خدمات رایگان به شما تعلق نخواهد گرفت. اما جای نگرانی نیست چرا که از طریق تماس با شماره 02145437 می توانید هماهنگی های لازم را جهت تعمیر تخصصی دستگاه خود انجام دهید.

عیب یابی و تعمیر کولر گازی جنرال (General)

زمانی که کولر گازی دچار اختلال می‌شود ابتدا باید عیب یابی کولر گازی جنرال انجام شود. کولر گازی روشن نمی شود، کولر گازی مدام خاموش می شود، کمپرسور داغ کرده و روشن نمی شود، سر و صدای ناهنجاری از کولر تولید می شود، تعادل دمایی وجود ندارد و کولر مدام روشن و خاموش می شود. هر یک از موارد بالا، ممکن است برای کولر گازی جنرال شما نیز اتفاق بیافتد. بنابراین در صورت مشاهده هر یک از آنها و یا مشکلات دیگری برای دستگاه خود، بلافاصله به متخصص معتمد خود مراجعه نمایید.

عیب یابی و تعمیر کولر گازی جنرال (General)

تعمیرکاران کولر گازی جنرال در آریابهکار با سپری کردن دوره های آموزشی این برند، به خوبی مهارت و تجربه کافی را در این زمینه کسب کرده اند و می توانند به راحتی از پس عیب یابی و تعمیر کولر گازی جنرال بر آیند و آن را همانند روز اول تعمیر کرده و در اختیار کاربران بگذارند.

همچنین بخوانید: تعمیر کولر گازی مدیا

برخی از اشکالات احتمالی کولر گازی جنرال (General)

 • کولر گازی کار نمی کند: باید سیم برق‌های ورودی به کولر بررسی شوند و در صورتی که مشکل داشتند باید آن‌ها را تعمیر کنید.
 • کولر گازی فقط با دور تند کار می کند: این مشکل می تواند مربوط به خرابی کلید ها یا قطع سیم های ارتباط کلید و پروانه باشند بررسی و شناسایی مشکل بهتر است توسط متخصصان در این زمیه انجام گیرد.
 • سر و صدای کولر گازی: سر و صدای کولر گازی یکی از مواردی است که طاقت فرسا است و باعث سلب آسایش می‌شود و باید سریعا عیب یابی کولر گازی جنرال انجام شود. دلایل آن عبارتند از : تراز نبودن دستگاه، مشکل در پروانه فن، مشکل در کمپرسور. برای عیب یابی بهتر است از افراد ماهر در این زمینه کمک بگیریم تا از خسارات جبران ناپذیر جلوگیری شود.
 • بدنه کولر گازی برق دارد: حتما از جایی برق به بدنه کولر متصل است. امکان اینکه بدنه پلاستیکی سیم پوسیده باشد و یک قسمت از سیم لخت شده باشد و با بدنه برخورد داشته باشد وجود دارد. در این حالت برای تعمیر کولر گازی جنرال باید با متخصصان تعمیر کولر گازی تماس گرفت.
 • کولر گازی سرمای مطلوبی ندارد: در این حالت باید از نیروهای متخصص کمک بگیرید. زیرا علت می تواند از خازن ها ، گاز و یا موتور باشد.

لزوم استفاده از تعمیرکار متخصص در تعمیر کولر گازی جنرال

نصب اصولی و بر طبق استانداردهای جنرال می تواند در کارکرد بهینه و عملکرد مطلوب کولر گازی شما بسیار موثر باشد و همچنین از بروز برخی مشکلات نیز جلوگیری نماید. علاوه بر این، جهت حفظ عملکرد دستگاه می بایست به صورت منظم کولر گازی جنرال خود را سرویس کنید.

لزوم استفاده از تعمیرکار متخصص در تعمیر کولر گازی جنرال

در این مواقع مشکلات و ایرادات جزئی نیز شناسایی و پیش از وقوع مشکلات جدی تری برطرف می شوند. نهایتا در هنگام بروز مشکل و خرابی کولر گازی خود، تنها به تعمیرکار متخصص جهت انجام تعمیرات مراجعه نمایید، تا از ریسک خسارات ناشی از دستکاری افراد غیر متخصص در امان باشید.

مزایای استفاده از تعمیرات در محل توسط نمایندگی تعمیر کولر گازی جنرال

در صورتی که برای تعمیر کولر گازی جنرال مایل به استفاده از خدمات نمایندگی تعمیر کولر گازی جنرال در تهران هستید، باید به اطلاع شما برسانیم که ما در آریابهکار تمام خدمات عیب یابی و تعمیرات کولر گازی جنرال را در محل توسط تکنسین های مجرب و متخصص انجام می دهیم تا بتوانیم نیاز شما عزیزان در خصوص تعمیر کولر گازی جنرال را بر طرف کنیم.

مزایای نمایندگی تعمیرات کولر گازی جنرال برای متقاضیان

از مهم ترین مزایای تعمیر کولر گازی جنرال می توان به این اشاره کرد که تمام پروسه عیب یابی و تعمیر دستگاه شما توسط تکنسین های مجرب و متخصصی که در این زمینه دارای دانش لازم و کافی هستند انجام می شود تا دستگاه شما همانند روز اول کار کند و نیازی هم به تعویض قطعات کلیدی در این دستگاه نداشته باشید. لازم به ذکر است که این صرفا یکی از مزایایی است که به شما تعلق خواهد گرفت.

روشن نشدن اسپلیت جنرال

اگر با مشکل روشن نشدن کولر گازی جنرال روبرو شده اید باید به اطلاع شما برسانیم که روشن نشدن کولر گازی جنرال می تواند ناشی از دلایل مختلف و متنوعی باشد. به عبارتی در صورتی که این مشکل رخ داد، توصیه می کنیم توسط تکنسین های مجرب و متخصص مورد عیب یابی قرار گیرد تا از این طریق مشکل ریشه یابی و سپس تعمیر گردد. در غیر اینصورت مشکل دستگاه شما تعمیر نخواهد گردید!

دلایل کار نکردن فن کولر گازی جنرال

فن کولر گازی جنرال اسپلیت یکی از اجزای حیاتی این دستگاه است که نقش مهمی در کارکرد صحیح آن ایفا می کند. این فن، که در هر دو واحد داخلی و خارجی کولر گازی جنرال وجود دارد، با ایجاد جریان هوا، گرما یا سرما را به دور کویل ها (رادیاتورها) می چرخاند و در نتیجه از کارایی دستگاه تهویه حفاظت می کند. در صورتی که فن به درستی کار نکند، دستگاه تهویه مطبوع کارایی خود را از دست داده و بی فایده می شود.

خرابی خازن کولر گازی جنرال می تواند عامل اصلی نارسایی در عملکرد فن کولر گازی جنرال باشد. خازن ها وظیفه تامین انرژی لازم برای به حرکت درآوردن موتور فن را در مرحله استارت اولیه دارند. در صورتی که خازن دچار ضعف یا خرابی شود، ممکن است مانع از راه اندازی یا حتی موجب راه اندازی با دشواری موتور فن شود. این مسئله می تواند منجر به گرم شدن بیش از حد و در نهایت سوختن موتور فن گردد. بنابراین توصیه می شود که تعویض خازن موتور به صورت دوره ای و یا به محض مواجهه با نشانه های خرابی، به منظور پیشگیری از خسارت های بیشتر، با دقت انجام شود.

دلایل کار نکردن فن کولر گازی جنرال

همچنین ترموستات در سیستم های کولر گازی جنرال اسپلیت وظیفه ای کلیدی ایفا می کند؛ این قطعه مسئولیت تنظیم و حفظ دمای محیط در سطحی متعادل و مطابق با دمای تنظیم شده توسط کاربر را بر عهده دارد. به عبارت دیگر ترموستات به منزله یک حسگر عمل می کند که با اندازه گیری دمای اتاق، دستورات لازم را به سایر قطعات از جمله موتور فن صادر می کند و حتی قادر است سرعت چرخش موتور فن را متناسب با نیاز تنظیم نماید.

چنانچه ترموستات با مشکلی مواجه شود، ممکن است این اختلال سبب شود که موتور فن به درستی کار نکند یا اینکه با سرعتی بیشتر از حد نرمال به کار خود ادامه دهد.

علت بوی بد و کپک زدگی داخل کولر گازی جنرال چیست؟

در صورتی که کولر گازی جنرال شما دارای بوی نامطبوعی باشد، لازم است که منشا این بوی بد را شناسایی و آن را پاکسازی کنید. اغلب بوی نامطبوع ناشی از کولر گازی جنرال، مربوط به رشد قارچ و کپک است که به دلیل تراکم رطوبت در کویل های خنک کننده یا درون سینی های تخلیه ای که مسدود شده اند به وجود می آید، یا از نشتی در سیستم ناشی می گردد. همچنین وجود حیوانات که ممکن است به درون دستگاه نفوذ کرده و مرده باشند نیز می تواند منجر به ایجاد بوی بسیار بد شود. پیش از اقدام به تمیزکاری، باید این موارد را به دقت بررسی نمود.

علاوه بر این، استعمال دخانیات در منزل می تواند یکی دیگر از دلایل بوی نامطبوع کولر گازی جنرال باشد، زیرا دود سیگار می تواند در فیلترها و اواپراتور جمع شود. بنابراین ممکن است زمانی که سیستم تهویه مطبوع را فعال می کنید، بوی دود سیگار را استشمام کنید. از این رو برای حفظ هوای پاک و خوشبو در منزل، توصیه می شود تمیز کردن منظم و دقیق تمامی بخش های کولر گازی جنرال را در اولویت قرار دهید.

همچنین بخوانید: تعمیر کولر گازی سامسونگ

چرا کولر گازی جنرال باد خنک ندارد؟

یکی از علل شایع عدم خنک سازی مناسب توسط کولر گازی جنرال، تنظیمات نادرست روی ریموت کنترل است. در چنین مواردی ابتدا باید دستگاه را در حالت سرمایشی قرار داده، سپس دمای آن را به 18 درجه سانتی گراد یا کمتر از دمای اتاق تنظیم نمایید و عملکرد دستگاه را مورد ارزیابی قرار دهید. همچنین مهم است که به فعالیت کمپرسور و فن واحد خارجی توجه کنید. اگر مشکل از تنظیم نادرست باشد، با این روش می توانید آن را رفع کنید.

همچنین در صورت مسدود بودن فیلتر هوای کولر گازی جنرال نیز، جریان هوا با مشکل مواجه شده و این امر می تواند قدرت خنک کنندگی دستگاه را کاهش دهد. فیلتر مسدود شده همچنین می تواند منجر به یخ زدگی کویل های اواپراتور شود. برای پاک سازی فیلتر از گرد و خاک، کافی است آن را بیرون آورده و تمیز کنید. در صورتی که فیلتر قابل تمیزکاری نبود و یا وضعیت کلی آن نامطلوب باشد، تعویض آن با یک فیلتر نو توصیه می شود تا به بهبود کارایی کولر گازی جنرال کمک کند.

علت های خرایی کنترل کولر گازی جنرال

علت های خرایی کنترل کولر گازی جنرال

در صورتی که با خرابی کنترل کولر گازی جنرال روبرو شده اید، توصیه می کنیم به هیچ وجه اقدام به باز کردن آن نکنید! این کنترل می تواند بنابر دلایل مختلفی خراب شود. یکی از این دلایل عبارت است از:

اگر باتری ریموت کنترل تمام شده باشد، به این معناست که جریان برق لازم برای عملکرد دکمه ها وجود ندارد. بنابراین به جای اینکه با فشار شدید و مکرر روی دکمه ها فقط به انگشتان خود فشار وارد آورید، یا ریموت را به دیوار بزنید، بهتر است باتری های آن را با باتری های جدید جایگزین کنید. این اقدام ساده می تواند به راحتی ریموت کنترل را به حالت عملکرد نرمال بازگرداند.

بررسی 9 دلیل روشن نشدن و کار نکردن اسپلیت در نمایندگی تعمیر کولر گازی جنرال

روشن نشدن و کار نکردن کولر گازی جنرال می تواند بنابر دلایل مختلفی رخ دهد که از مهم ترین دلایل آن می توان به این موارد اشاره کرد:

1. مشکل در جریان برق

یکی از دلایل اصلی که ممکن است باعث شود کولر گازی جنرال روشن نگردد، عدم اتصال جریان برق ورودی به دستگاه است. در نتیجه اگر در آستانه فصل گرما هستید و قصد دارید کولر خود را برای استفاده آماده سازید، یا اگر به صورت ناگهانی با مشکل روشن نشدن کولر مواجه شده اید، اولین قدم بررسی اتصالات برق ورودی و اطمینان از سلامت آن ها است. به این منظور، استفاده از فازمتر ضروری است و در صورت مواجهه با قطعی، باید از یک برقکار مجرب کمک بگیرید.

2. سیم کشی نادرست

همچنین ممکن است کولر شما دچار قطع و وصل های ناگهانی شود یا اینکه پس از کار کردن معمولی، به یکباره قادر به روشن شدن نباشد. این موضوع می تواند ناشی از اتصالی در سیم کشی دستگاه باشد. در این حالت مهم است که تمامی سیم ها را به دقت بررسی کنید تا از سلامت آنها مطمئن شوید و همچنین برای اطمینان از عدم وجود نوسان در ولتاژ، چک های لازم را انجام دهید.

3. کثیفی فیلتر کولر گازی جنرال

اگر مدتی است که از کولر گازی جنرال تان استفاده نکرده اید و اکنون می خواهید آن را برای فصل گرم سال آماده کنید، احتمالا به خدمات تخصصی تعمیرکار نیاز خواهید داشت. عدم سرویس دوره ای کولر می تواند عاملی باشد که مانع روشن شدن آن شود. عدم تمیزکاری به موقع فیلتر کولر گازی جنرال نیز می تواند باعث اختلال در عملکرد دیگر اجزای سیستم شود. بنابراین مراقبت و تمیز کردن منظم فیلترها، به طور مثال هر ماه یک بار، برای جلوگیری از بروز مشکلات توصیه می شود.

4. خرابی ترموستات کولر گازی جنرال

یکی از دلایل شایعی که ممکن است مانع از روشن شدن کولر گازی جنرال اسپلیت شود، نقص فنی یا تنظیمات نادرست ترموستات است. هنگام آماده سازی کولر برای استفاده، مهم است که اطمینان حاصل کنید ترموستات در وضعیت سرمایشی تنظیم شده و دمای تنظیمی آن دست کم ۳ درجه سانتی گراد پایین تر از دمای اتاق فعلی باشد. در صورتی که ترموستات شما به باتری مجهز است، بررسی کنید که باتری ها شارژ کافی دارند. اگر از ترموستات دیجیتالی استفاده می کنید، نمایشگر آن باید واضح و بدون مشکل قابل خواندن باشد.

5. مسدودی لوله تخلیه آب کولر گازی جنرال

یکی دیگر از عواملی که می تواند باعث عدم روشن شدن کولر گازی جنرال شود، گرفتگی در مسیر خروجی آب دستگاه است. چنین گرفتگی ای می تواند سبب فعال شدن سوئیچ شناور شود که به نوبه خود با ارسال اخطار به برد کنترل، مانع از به کار افتادن سیستم سرمایشی می گردد. برای رفع این مشکل، لازم است که به طور منظم سینی تخلیه را تخلیه نموده و اطمینان حاصل کنید که مجرای خروجی آب به خوبی باز است. پس از آن سوئیچ شناور را خاموش کرده و کولر را مجدداً روشن کنید تا سیستم دوباره فعال شود.

در ادامه سایر موارد در این زمینه را نام برده ایم و عبارتند از:

 1. خرابی برد کولر گازی جنرال
 2. خرابی کندانسور کولر گازی جنرال
 3. خرابی ریموت کولر گازی جنرال
 4. خراب شدن موتور فن کولر گازی جنرال

اثرات کمبود گاز مبرد R22 در کولر گازی جنرال

اثرات کمبود گاز مبرد R22 در کولر گازی جنرال

در صورتی که گاز مبرد R22 کولر گازی جنرال شما رو به اتمام باشد، پروسه تولید سرما و هوای خنک در آن مختل خواهد شد و باید توسط تکنسین مجرب و متخصص با استفاده از گاز جایگزین مناسب اقدام به شارژ کردن گاز مبرد کولر گازی جنرال نمایید تا از این طریق مشکل فعلی دستگاه شما رفع گردد. اما اگر این موضوع بر طرف نشود، پروسه تولید سرما توسط کولر گازی جنرال مختل می شود و به هیچ وجه نمی توانید از این دستگاه استفاده کنید.

همچنین بخوانید: تعمیر کولر گازی تراست

گرفتگی و کثیف شدن فیلترهای یونیت داخلی کولر گازی جنرال

در صورت گرفتگی و کثیف شدن فیلترهای یونیت داخلی کولر گازی جنرال عملا پروسه تولید سرما در دستگاه شما به نحوی خواهد بود که شاید میزان سرمای خروجی از کولر گازی جنرال نصف و یا حتی کمتر گردد. از این رو در صورتی که با چنین معضلی روبرو شوید، باید با استفاده از دفترچه راهنمای کولر گازی جنرال و یا تکنسین تعمیرکار مجرب و متخصص اقدام به تمیز کردن و یا حتی تعویض فیلترهای یونیت داخلی کولر گازی جنرال نمایید تا از این طریق مشکل این قطعه کلیدی و بسیار مهم بر طرف گردد.

دلایل سوختن خازن کولر گازی جنرال

اگر مایل به اطلاع از دلایل سوختن خازن کولر گازی جنرال هستید، باید به اطلاع شما برسانیم که خازن کولر گازی جنرال می تواند بنابر دلایل متعددی کارایی خود را از دست بدهد و مختل شود. خازن موجود در کولرهای گازی، یکی از اجزای اصلی مجموعه کمپرسور واقع در بخش بیرونی سیستم تهویه مطبوع به شمار می آید. این قطعه که به لحاظ کارکرد به باتری شباهت دارد، وظیفه ذخیره سازی انرژی و توزیع آن در زمان های مورد نیاز را بر عهده دارد.

خازن به عنوان منبع تغذیه اولیه عمل کرده و انرژی لازم برای استارت سیستم را تا زمان راه اندازی کامل آن فراهم می آورد. این انرژی سپس از طریق اتصالات خاصی به موتور کمپرسور، که وظیفه خنک سازی را بر عهده دارد، انتقال می یابد.

چه عواملی باعث سوختن خازن کولر گازی جنرال می شوند؟

به عبارتی از مهم ترین دلایل سوختن خازن کولر گازی جنرال می توان به نوسان برق، دمای بالای بیرون دستگاه، گرم شدن بیش از حدی سیستم تهویه، خرابی قطعات و… اشاره کرد که تمام این موارد می توانند منجر به سوختن کولر گازی جنرال شوند که در حین تعویض خازن توسط تکنسین متخصص، باید علت این خرابی نیز بررسی و تعمیر شود؛ در غیر اینصورت این مشکل مجددا رخ خواهد داد و باید اقدام به پرداخت هزینه تعمیرات نمایید.

فرم درخواست تعمیر کولر گازی جنرال

برای استفاده از خدمات آریابهکار و ثبت درخواست تعمیر فرم زیرا تکمیل نمایید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند  ارسال عکس دستگاه

  5/5 - (1 امتیاز)

  This Post Has 2 Comments

  1. کولرگازی جنرال داریم که تا امسال خوب بود خداروشکر ولی الان نمیدونم چه مشکلی براش پیش اومده که بادش یهو گرم میشه.
   میشه تعمیرش کرد اصلا؟

   1. با سلام،
    کاربر گرامی مشکل گرم شدن باد دستگاه ممکن است دلایل متفاوتی داشته باشد. برای مثال:
    کثیفی یا گرفتگی فیلتر دستگاه
    خرابی ترموستات
    کمبود گاز
    خرابی فن
    کثیف شدن پنل خارچی
    خرابی کمپرسور
    و …

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Back To Top
  بازگشت
  تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
  واتساپ آریابهکار
  تلگرام
  موبایل: 09190111214