skip to Main Content
مرکز ارتباط سراسری مشتریان : ۴۵۴۳۷-۰۲۱

۹۰ روز گارانتی - حمل رایگان - عیب یابی رایگان

ماشین ظرفشویی ها به دلیل قابلیت هایی که در طی چندین سال به آنها اضافه شده است، از قطعات ریز و درشت متعددی تشکیل شده اند که هر یک از این قطعات دارای قابلیت مخصوص خود هستند و اگر یکی از این قطعات خراب شوند، احتمالا با خرابی قابل توجهی روبرو خواهید شد.

یکی از این قطعاتی که در این مقاله از آریابهکار قصد داریم آنرا بررسی کنیم، هیتر ماشین ظرفشویی می باشد که یک قطعه کلیدی و بسیار مهم است و می تواند خراب شود. از این رو در صورت خرابی باید اقدام به تعمیر یا تعویض هیتر ماشین ظرفشویی نمایید.

اما اگر در مورد این قطعه آشناییت بخصوصی ندارید و مایل هستید بیشتر با آن آشنا شوید، در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر ماشین ظرفشویی آریابهکار با هیتر ماشین ظرفشویی و جوانب مربوط به آن آشنا خواهید شد. همراه ما باشید.

هیتر ماشین ظرفشویی چیست؟

مهم ترین و اصلی ترین وظیفه هیتر ماشین ظرفشویی، همانگونه که از نام آن مشخص می باشد، گرم کردن آب ماشین ظرفشویی می باشد. از این رو برای آنکه ظروف موجود در ماشین ظرفشویی به بهترین شکل ممکن شسته شوند، به هیتر نیازمند هستید و اگر این قطعه به هر دلیلی خراب شود، پروسه شستشوی ظروف ناقص خواهد شد و تا زمانیکه اقدام به تعمیر یا تعویض هیتر ماشین ظرفشویی نکنید، این مشکل پا برجا خواهد بود و شما را آزار خواهد داد.

هیتر ماشین ظرفشویی چیست

از این رو با وارد شدن آب سرد به داخلی ماشین ظرفشویی، از طریق برخورد با هیتر گرم می شود و به پروسه شستشوی ظروف منتقل می شود؛ در غیر اینصورت آب سرد به پروسه شستشو منتقل خواهد شد و در نتیجه ظروف طبق آن چیزی که تصور دارید، شسته نخواهند شد.

کاربر گرامی: شما میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره خرابی برد ماشین ظرفشویی و تعمیر آن به مقاله تعمیر برد ماشین ظرفشویی مراجعه کنید.

علت خرابی هیتر ماشین ظرفشویی

هیتر ماشین ظرفشویی ممکن است در طول زمان بنابر دلایل مختلفی خراب شود و کاربرد خود را از دست دهد. از این رو با خراب شدن هیتر ماشین ظرفشویی، به این فکر خواهید افتاد که علت خرابی هیتر ماشین ظرفشویی چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که دلایل زیادی برای خرابی هیتر وجود دارند که در ادامه به آنها اشاره کرده ایم:

1. اتمام طول عمر مفید

هیتر ماشین ظرفشویی دارای طول عمر مفید می باشد و اگر این قطعه پس از گذشت چندین سال استفاده مداوم از ماشین ظرفشویی دچار خرابی شود، یک مشکل عادی است و شما عزیزان باید اقدام به تعویض آن نمایید.

2. آب سخت

اگر آب وارد شده به ماشین ظرفشویی آب سخت باشد و حاوی مواد ریز و درشتی است که می توانند منجر به رسوب شوند، یکی دیگر از دلایل خرابی هیتر ماشین ظرفشویی شما همین اشتباه می باشد که باید یک راهکار مناسب برای آن اتخاذ کنید.

3. عدم سرویس ماشین ظرفشویی

اگر از ماشین ظرفشویی استفاده می کنید، باید در طول زمان اقدام به سرویس این دستگاه نمایید! بدین معنا که اگر اقدام به سرویس ماشین ظرفشویی نکنید، مشکلاتی درون آن ایجاد خواهد شد که می توانند هزینه سنگینی را به شما متحمل کنند. یکی از این مشکلات، خرابی هیتر ماشین ظرفشویی است. همچنین بازه زمانی مناسب برای سرویس ماشین ظرفشویی، بستگی به میزان و نحوه استفاده شما از این دستگاه دارد.

جلوگیری از خرابی هیتر ماشین ظرفشویی

برای جلوگیری از خرابی هیتر ماشین ظرفشویی و افزایش عمر مفید آن، می توانید از راه های زیر استفاده کنید:

جلوگیری از خرابی هیتر ماشین ظرفشویی

1. پاکسازی و نگهداری منظم:

به منظور جلوگیری از تجمع رسوبات و ذرات جامد بر روی هیتر، می توانید هرچند وقت یکبار هیتر را بررسی و تمیز کنید. این کار می تواند باعث حفظ عملکرد بهینه هیتر شود.

2. استفاده از آب نرم:

آب سخت که حاوی رسوبات معدنی است، می تواند باعث تجمع رسوبات بر روی هیتر شود. استفاده از آب نرم یا استفاده از جوشانده آب می تواند به جلوگیری از تجمع رسوبات کمک کند.

3. توجه به بار ماشین ظرفشویی:

بار ماشین ظرفشویی را طبق دستورالعمل تولیدکننده پر کنید و ظروف را به طور معقولی بچینید. بار زیاد می تواند باعث استفاده بیش از حد از هیتر شود و آن را خراب کند.

4. تعمیر و نگهداری منظم:

هنگامی که هیتر ماشین ظرفشویی علائم خرابی نشان دهد یا عملکرد آن کاهش یابد، بهتر است به تعمیرکار مجاز مراجعه کنید. تعمیرات دوره ای و نگهداری منظم می تواند از خرابی های جدی جلوگیری کند.

5. استفاده از برنامه های مناسب:

در هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی، از برنامه های مناسب برای شستشوی ظروف استفاده کنید. استفاده از برنامه های با دمای مناسب و زمان مناسب می تواند به حفظ عمر هیتر کمک کند.

با رعایت این راهنماها، می توانید از هیتر ماشین ظرفشویی خود بهره برداری بهتر و طولانی تری داشته باشید.

تعمیر هیتر ماشین ظرفشویی

زمانی که هیتر ماشین ظرفشویی شما عزیزان خراب می شود، شما ممکن است در ابتدا تمایل داشته باشید هزینه تعمیر آن را بررسی کنید تا به جای خرید و تعویض، هیتر را تعمیر کنید. اما باید توجه داشت که هیتر قطعه ای بسیار حساس است و در صورت خرابی جزئی، می توانید مشکل را به راحتی برطرف کنید و نیازی به تعویض هیتر نخواهید داشت.

اما اگر خرابی آن بیش از حد باشد، تنها راهکار ممکن تعویض هیتر است که هم باید قطعه اورجینال را تهیه و خریداری کنید و هم اینکه پروسه نصب این قطعه توسط تکنسین های مجرب صورت گیرد؛ چرا که اگر هیتر ماشین ظرفشویی بصورت اصولی نصب نشود، باز هم خواهد سوخت!

از این رو در صورتی که هیتر ماشین ظرفشویی شما به میزان قابل توجهی خراب شده است و تمایل به تعمیر هیتر دارید، باید به یاد داشته باشید که تعمیرکار ممکن است هزینه بالایی برای تعمیر هیتر دریافت کند، اما به هر حال، احتمال خرابی مجدد هیتر در یک یا دو ماه آینده وجود دارد. اما اگر هیتر ماشین ظرفشویی به میزان محدودی خراب شده است، ما می توانیم با دانش فنی تعمیرات و ابزارهای تعمیراتی که در دسترسی داریم، مشکل را شناسایی و برطرف کنیم و نیازی به تعویض هیتر ماشین ظرفشویی نداشته باشید.

به همین دلیل اگر هیتر ماشین ظرفشویی شما خراب شده است، می توانید با خیالی آسوده به تکنسین های ما بسپارید تا پروسه عیب یابی و تعمیر این قطعه صورت گیرد. ما همواره در شرایط فعلی سعی می کنیم تا به بهترین شکل ممکن این پروسه را توسط تکنسین های مجرب و متخصص انجام دهیم تا نیازی به خرید هیتر جدید نداشته باشید.

تعمیر هیتر ماشین ظرفشویی

نیز باید ذکر کنم که در آریابهکار، با تکنسین های ماهر و با تجربه، آماده ارائه خدمات تعمیر و تعویض هیتر ماشین ظرفشویی بر اساس میزان خرابی آن هستیم. ما سعی می کنیم با کمترین هزینه ممکن، مشکل شما را برطرف کنیم و در شرایط فعلی، تعویض هیتر ماشین ظرفشویی را لازم نداشته باشید.

کاربر عزیز : برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خرابی جت پمپ ماشین ظرفشویی میتوانید مقاله نمایندگی تعمیر و تعویض جت پمپ ماشین ظرفشویی را مطالعه کنید.

تعویض هیتر ماشین ظرفشویی

اما اگر هیتر ماشین ظرفشویی شما عزیزان به نحوی خراب شده است که به هیچ وجه ممکن قابل تعمیر نیست، توصیه می کنیم به هیچ وجه اقدام به تعمیر آن نکنید؛ چرا که این خرابی می تواند منجر به خرابی بیشتر شود و همچنین نهایتا یک یا دو ماه برای شما کاربرد خواهد داشت و باید مجددا اقدام به پرداخت هزینه برای خرید هیتر جدید نمایید.

از این رو اگر هیتر ماشین ظرفشویی شما خراب شده است و تکنسین تعمیرکار اعلام خرابی این قطعه را نمود، توصیه می کنیم این قطعه را از فروشگاه های مجاز و یا آریابهکار بصورت شرکتی و وارداتی تهیه کنید و اجازه دهید تا توسط تکنسین متخصص بصورت اصولی نصب شود تا چندین سال دیگر هم دچار خرابی نشود.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214