skip to Main Content

ماشین لباسشویی سامسونگ برای آنکه بتواند به بهترین شکل ممکن کار کند و بتوانید از آن استفاده مناسبی داشته باشید، تنها یک راهکار پیش روی شما است و آن هم مطالعه دفترچه راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی سامسونگ است و اگر به این دفترچه اهمیت ندهید مطمئن باشید که دستگاه به مرور زمان کارایی خود را از دست خواهد داد و نمی توانید همانند روز اول از آن استفاده کنید. با این وجود یکی از سوالاتی که ممکن است برای شما در خصوص ماشین لباسشویی سامسونگ پیش بیاید، تعویض بلبرینگ لباسشویی سامسونگ می باشد.

به عبارتی اگر با خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی سامسونگ روبرو شده اید و نمی توانید از این دستگاه استفاده کنید، باید به اطلاع شما برسانیم که برای بر طرف کردن این خرابی باید از تکنسین های مجرب و متخصص که تجربه و دانش لازم در این زمینه دارند. با این وجود قصد داریم در ادامه این مقاله از تعمیر لباسشویی سامسونگ شما عزیزان را با بلبرینگ ماشین لباسشویی سامسونگ و نحوه تعویض آن به‌صورت کامل آشنا سازیم تا مشکل دستگاه شما بر طرف شود.

بلبرینگ لباسشویی سامسونگ چیست؟

بلبرینگ در ماشین لباسشویی سامسونگ نقش مهمی را ایفا می کند و یکی از قطعات حیاتی آن به شمار می رود. این قطعه به دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ متصل شده و از آن عبور می کند. عمل چرخش راحت دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ نتیجه ورود محور چرخشی دیگ از داخل بلبرینگ است. در صورت خرابی بلبرینگ، عملکرد ماشین لباسشویی سامسونگ با مشکل مواجه می شود و اگر به موقع رسیدگی نشود، این مشکلات گسترش پیدا کرده و به بیشتر شدن اختلالات در عملکرد ماشین منجر خواهد شد.

بلبرینگ لباسشویی سامسونگ چیست

بنابراین بلبرینگ ماشین لباسشویی سامسونگ یکی از قطعات بسیار مهمی است که اگر به هر دلیلی خراب شود، دستگاه شما به‌صورت کامل کارایی خود را از دست خواهد داد.

علت خرابی بلبرینگ لباسشویی سامسونگ

اما در خصوص بلبرینگ ماشین لباسشویی سامسونگ که خود یک قطعه مستحکم است و می تواند در طول زمان خراب شود، این سؤال ایجاد خواهد شد که علت خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟ در پاسخ باید به شما بگوییم که دلایل و عوامل متعددی در این زمینه وجود دارند که هر یک از آنها به نحوی می توانند از دلایل خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی سامسونگ شما باشند. به همین دلیل در ادامه با دلایل اصلی و کلیدی در این زمینه آشنا خواهید شد تا با این مشکل آشنا شوید.

 1. فرسودگی و پوسیدگی بلبرینگ ماشین لباسشویی سامسونگ معمولا به دلیل دو عامل اصلی رخ می دهد. اولین عامل استفاده چند ساله از ماشین لباسشویی سامسونگ است؛ چرا که هنگامی که آب از میان کاسه نمد عبور می کند، بلبرینگ زنگ می زند و به طور کلی بلبرینگ باید در هر ۱۰ سال تعویض شود.
 2. استفاده بیش از حد و مداوم از ماشین لباسشویی سامسونگ موجب داغ شدن بلبرینگ می شود. از این رو اگر روزانه چندین بار لباس بشویید، بهتر است بین هر سیکل شستشو، حداقل ۴ ساعت استراحت برای ماشین لباسشویی سامسونگ در نظر بگیرید. این استراحت ۴ ساعته به بلبرینگ و شفت کمک می کند خنک شوند و از نفوذ آب و تغییر شکل جلوگیری کنند.
 3. وجود بیش از حد لباس در دیگ شستشو ماشین لباسشویی سامسونگ نیز می تواند باعث فرسودگی بلبرینگ شود. با این وجود هر دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ دارای حجم داخلی و قدرت یاتاقان خاصی است که تا یک وزن معین از لباس را می تواند بشوید. اگر بیشتر از این وزن را در دیگ بریزید، فشار زیادی به بلبرینگ وارد می شود و باعث فرسودگی آن می شود. بنابراین توصیه می شود دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ را تا نیمه از ظرفیت آن پر کنید.
 4. شستن لباس های بزرگ و سنگین نیز می تواند باعث خرابی بلبرینگ شود. وسایلی نظیر پتو، ملحفه و پرده کل فضای داخلی دیگ را پر می کنند و باعث افزایش فشار بر بلبرینگ می شود.
 5. همچنین آخرین علت خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی سامسونگ، عدم تراز بودن ماشین لباسشویی سامسونگ است. اگر ماشین لباسشویی سامسونگ روی زمین تراز نصب نشده باشد، هنگام چرخش دیگ به دستگاه تکان های قوی وارد می شود که توسط کمک فنر کمی کاهش می یابد. اما این تکان ها به بلبرینگ آسیب جبران ناپذیری وارد می کند. بنابراین توصیه می شود ماشین لباسشویی سامسونگ را بر روی یک سطح تراز قرار دهید تا از تکان های زیاد جلوگیری شود.

این موارد از اصلی ترین دلایل خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی سامسونگ هستند که می توانند به مرور زمان منجر به خرابی کامل این قطعه از ماشین لباسشویی سامسونگ شما عزیزان شود. با این وجود اگر با این موارد روبرو شدید بهتر است که تکنسین تعمیرکار نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ به محل شما اعزام شود تا پروسه تعمیرات از سر گرفته گردد.

مقالات مرتبط:چرا درب ماشین لباسشویی سامسونگ بسته نمی شود؟

تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی سامسونگ

تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی سامسونگ یک پروسه کاملا تخصصی است و همانگونه که در بالا متوجه شدید، این قطعه صرفا باید توسط کارشناس متخصص مورد عیب یابی تخصصی قرار گیرد و اگر نیاز به تعویض بلبرینگ بود، صورت گیرد و مشکل دستگاه شما به بهترین شکل ممکن رفع شود و بتوانید همانند روز اول از این دستگاه استفاده کنید. با این وجود در ادامه با نحوه تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی سامسونگ آشنا خواهید شد.

تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی سامسونگ

 1. در اولین گام باید ماشین لباسشویی سامسونگ را خاموش کنید و بصورت کامل از برق بکشید و پس از گذشت حداقل 2 ساعت به سراغ مرحله دوم بیایید.
 2. پیچ و مهره های ماشین لباسشویی سامسونگ باید با استفاده از ابزارهای مناسب باز شوند.
 3. سه نظام و شفت ماشین لباسشویی سامسونگ باید باز و جدا شوند.
 4. کاسه نمد را اینک مشاهده خواهید کرد که باید این قطعه نیز از ماشین لباسشویی سامسونگ خارج شود.
 5. هم اکنون به بلبرینگ ماشین لباسشویی سامسونگ دسترسی پیدا خواهید کرد که در این گام باید بلبرینگ جدید جایگذاری و نصب شود.
 6. در نهایت نیز باید بلبرینگ را در جای خود قرار دهید و قطعات باز شده را به ترتیب در جای خود قرار دهید.
 7. اینک شما موفق به تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی سامسونگ شدید.

توجه: توصیه می شود که صفر تا صد پروسه تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی سامسونگ صرفا توسط کارشناس مجرب و متخصص با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا انجام شود.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214