skip to Main Content

بدون شک یکی از استراتژی ترین لوازم برقی که امروزه در خانه هر یک از ما وجود دارد، ماشین لباسشویی می باشد که با استفاده از این دستگاه می توانید به بهترین شکل ممکن پروسه شستشوی البسه خود را انجام دهید و نیازی به روش های سنتی و وقت گیر شستشوی البسه نداشته باشید. با این وجود این دستگاه برای آنکه بتواند به بهترین شکل ممکن پروسه شستشوی البسه شما را انجام دهد از قطعات مختلفی تشکیل شده است که یکی از آنها خرطومی دیگ ماشین لباسشویی می باشد که این قطعه یکی از قطعات ساده و البته بسیار کاربردی در این دستگاه است.

اما موضوع که در این مقاله از مجموعه مقالات نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در تهران از آریابهکار قصد داریم به آن بپردازیم، تعویض خرطومی دیگ ماشین لباسشویی است؛ چرا که خرطومی دیگ ماشین لباسشویی ممکن است در طول زمان بنابر دلایل مختلفی فرسوده شود و کارایی خود را از دست بدهد. از این رو در ادامه با این قطعه و نحوه تعویض آن به میزان لازم و کافی آشنا خواهید شد. همراه ما باشید.

خرطومی دیگ ماشین لباسشویی چیست؟

پیش از آنکه به هر موضوعی در این زمینه بپردازیم، بهتر است با خرطومی دیگ ماشین لباسشویی آشنا شویم و متوجه شویم که این قطعه چیست و چه کاربردهایی دارد؟! در پاسخ به این سوال باید به اطلاع شما برسانیم که خرطومی دیگ ماشین لباسشویی یک قطعه کلیدی می باشد که وظیفه انتقال آب را بین بخش های مختلف این دستگاه دارد. همان گونه که از نام این قطعه مشخص است، این قطعه از جنس پلاستیک انعطاف پذیر می باشد.

خرطومی دیگ ماشین لباسشویی چیست؟

لازم به ذکر است که خرطومی دیگ ماشین لباسشویی می تواند آب را از مخزن ماشین لباسشویی به سمت پمپ تخلیه ماشین لباسشویی منتقل کند. اما این بدین معنا نیست که صرفا یک لوله خرطومی در ماشین لباسشویی وجود داشته باشد؛ چرا که درون ماشین لباسشویی در هر مدل و هر برند، معمولا تعدادی لوله خرطومی وجود دارد که در ادامه برخی از آنها را نام برده ایم و توضیح داده ایم:
  1. لوله خرطومی تخلیه ماشین لباسشویی: این خرطومی آب کثیف و کف موجود در ماشین لباسشویی را به کمک پمپ به لوله فاضلاب متصل به ماشین لباسشویی منتقل می کند.
  2. لوله خرطومی ورودی آب ماشین لباسشویی: همان گونه که از نام آن مشخص است، آب ورودی ماشین لباسشویی از طریق این خرطومی صورت می گیرد که آب را به سمت مخزن انتقال می دهد.
  3. خرطومی قطعات ماشین لباسشویی: بدون شک این خرطومی ها عامل برقرار کننده ارتباط میان قطعات ماشین لباسشویی هستند.

علت خرابی خرطومی دیگ ماشین لباسشویی

اما چرا ممکن است خرطومی دیگ ماشین لباسشویی خراب شود؟ چرا باید خرطومی دیگ ماشین لباسشویی را پس از گذشت زمان های زیادی تعویض کنیم؟ خرطومی دیگ ماشین لباسشویی که یک قطعه پلاستیکی و انعطاف پذیر می باشد، می تواند در طول زمان فرسوده شود و کارایی خود را از دست بدهد و کارایی سابق خود را نداشته باشد. این موضوعی می باشد که در سایر قسمت ها نیز شاهد این هستیم که لوله خرطومی با توجه به اینکه هم بسیار نازک است و هم پلاستیکی، می تواند فرسوده شود و با لمس آن نیز حتی ممکن است پودر گردد.

از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که خرطومی دیگ ماشین لباسشویی را در بازه های زمانی مختلف توسط تکنسین های مجرب و متخصص مورد عیب یابی و تعمیرات قرار دهید و اگر نیاز به تعویض بود هم اجازه دهید تا توسط تکنسین های مجرب و متخصص بصورت تخصصی این پروسه تعمیراتی صورت گیرد. با این وجود رایج ترین علت خرابی خرطومی دیگ ماشین لباسشویی، اتمام طول عمر مفید و قرار گرفتن ماشین لباسشویی در محیط های گرم و خشک است که این موضوع می تواند روند فرسایش آنرا سرعت ببخشد.

تعمیر خرطومی دیگ ماشین لباسشویی

آیا خرطومی دیگ ماشین لباسشویی قابل تعمیر است؟ بدون شک روش های نامتعارفی در زمینه تعمیرات خرطومی دیگ ماشین لباسشویی وجود دارند که این روش های نامتعارف می توانند به مراتب خطرناک هم باشند! برای مثال اگر این قطعه را به افراد بی تجربه بسپارید، ممکن است با چسب های مختلف بدنه آنرا سفت کنند و اما این در حالی است که این چسب ها می توانند به همان میزان خطرناک باشند؛ چرا که تنها برای یک هفته برای شما کاربرد خواهند داشت و مجددا خراب خواهند شد.

به همین ترتیب اگر نظر تکنسین های تعمیرکار خرطومی دیگ ماشین لباسشویی را بپرسید، ما به شما پیشنهاد می کنیم که این قطعه حتما و حتما توسط تکنسین های مجرب و متخصص تعویض شود و به هیچ وجه تصمیمی برای تعمیر آن نگیرید! هر گونه ریسک در این زمینه می تواند مشکلات متعددی برای شما ایجاد کند.

تعویض خرطومی دیگ ماشین لباسشویی

برای آنکه پروسه تعویض خرطومی دیگ ماشین لباسشویی را انجام دهید، نیاز است که در ابتدا اقدام به خرید خرطومی دیگ ماشین لباسشویی کنید و این خرید حتما باید از فروشگاه های مجاز و معتبر باشد و این گونه نیست که شما می توانید این قطعه را در هر رینج کیفیتی از هر فروشگاهی خریداری کنید! پس از آنکه این قطعه را براساس برند و مدل دستگاه خود خریداری کردید، باید تکنسین تعمیرکار مجرب و متخصص با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا اقدام به باز کردن دستگاه و سپس تعویض آن نماید.

تعویض خرطومی دیگ ماشین لباسشویی

لازم به ذکر می باشد که تعویض خرطومی دیگ ماشین لباسشویی باید بصورت تخصصی توسط تکنسین های مجرب صورت گیرد تا بتوانید از این دستگاه همانند روز اول استفاده کنید؛ در غیر اینصورت اگر خودتان بخواهید این پروسه را با کمترین دانش تعمیراتی انجام دهید، مطمئن باشید که نتیجه مطلوب را کسب نخواهید کرد.

مقالات مرتبط: نحوه تعویض تسمه ماشین لباسشویی دوقلو

از کجا خرطومی دیگ ماشین لباسشویی بخریم؟

برای خرید خرطومی دیگ ماشین لباسشویی باید از فروشگاه های مجاز و معتبر اقدام کنید تا هم قطعه با کیفیت خریداری کنید و هم اینکه گارانتی به شما تعلق گیرد تا اگر به هر دلیلی تکنسین تعمیرکار تشخیص داد که این قطعه بی کیفیت است و یا مشکل خاصی دارد، فروشنده آنرا تعویض کند. همچنین برای خرید خرطومی دیگ ماشین لباسشویی باید بر اساس مدل و برند دستگاه خود اقدام نمایید تا بهترین گزینه ممکن را بر روی دستگاه خود نصب کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214