skip to Main Content

جاروبرقی پاناسونیک برای اینکه تبدیل به یک دستگاه کار آمد و کاربردی شود، از قطعات متعددی تشکیل شده است که هر یک از این قطعات دارای کاربرد مخصوص به خود هستند و اگر به هر دلیلی یکی از این قطعات کارایی خود را از دست بدهد، عملا دستگاه شما دیگر کارایی قبلی را نخواهد داشت و توصیه می کنیم در این مواقع اقدام به عیب یابی و تعمیر کنید. یکی از این قطعات، زغال جاروبرقی پاناسونیک می باشد که یک قطعه بسیار حساس و البته کاربردی می باشد. اما نحوه تعویض زغال جاروبرقی پاناسونیک چگونه است؟

سوال بالا یکی از سوالاتی می باشد که ممکن است برای شما عزیزان نیز رخ دهد. اما اگر این سوال برای شما پیش آمده است و نمی توانید اقدام به تعویض زغال جاروبرقی پاناسونیک نمایید، توصیه می کنیم در صورتی که دانش لازم و کافی در این زمینه دارد، اقدام به تعویض زغال جاروبرقی پاناسونیک کنید و اما اگر دانش تعمیرات در این زمینه ندارید، توصیه می کنیم به هیچ وجه این پروسه را در خانه انجام ندهید. با این وجود اگر دانش تعمیرات کافی در این زمینه دارید اقدام به تعویض زغال جاروبرقی پاناسونیک کنید.

در ادامه این بخش از مجموعه خدمات نمایندگی تعمیر جارو برقی پاناسونیک از آریابهکار قصد داریم تا شما عزیزان را با نحوه تعویض زغال جاروبرقی پاناسونیک آشنا سازیم تا بتوانید به بهترین کیفیت ممکن دسترسی پیدا کنید.

زغال جاروبرقی پاناسونیک چیست؟

پیش از آنکه به نحوه تعویض زغال جاروبرقی پاناسونیک بپردازیم، بهتر است با ماهیت این قطعه آشنا شویم و ببینیم که اصلا زغال جاروبرقی پاناسونیک چیست و چه کاربردی دارد؟ زغال جاروبرقی پاناسونیک یک قطعه سیاه رنگ و از جنس گرافیت می باشد که مهم ترین وظیفه این قطعه انتقال انرژی الکتریکی به موتور جاروبرقی پاناسونیک می باشد. از این رو اگر به هر دلیلی این قطعه آسیب دیده باشد، می تواند برای شما مشکل ساز شود و عملا دیگر دستگاهی به اسم جاروبرقی پاناسونیک نخواهید داشت.

زغال جاروبرقی پاناسونیک چیست

لازم به ذکر است که زغال جاروبرقی پاناسونیک یکی از قطعات زیر مجموعه موتور جاروبرقی پاناسونیک می باشد و این در حالی است که یکی از کاربردی و راهبردی ترین قطعات موتور جاروبرقی پاناسونیک می باشد.

علت خرابی زغال جاروبرقی پاناسونیک

زغال جاروبرقی پاناسونیک با توجه به اینکه از جنس گرافیت است، اما کارایی بالایی در موتور جاروبرقی پاناسونیک دارد. با این وجود اگر مایل به اطلاع از علت خرابی زغال جاروبرقی پاناسونیک هستیید باید به اطلاع شما برسانیم که رایج ترین و اصلی ترین عاملی که می تواند منجر به خرابی زغال جاروبرقی پاناسونیک شود، استفاده نامناسب از این دستگاه می باشد که در طول زمان به مرور از بین خواهد رفت. همچنین یکی دیگر از دلایل خرابی زغال جاروبرقی پاناسونیک، اتمام طول عمر مفید جاروبرقی پاناسونیک می باشد که در این مواقع مشکل ایجاد خواهد شد.

توجه داشته باشید که اگر شما سالانه حداقل 2 دفعه اقدام به سرویس دوره ای جاروبرقی پاناسونیک توسط تکنسین های مجرب در نمایندگی مرکزی آریابهکار نمایید، مشکل دستگاه شما از این طریق بر طرف خواهد شد و دیگر نیازی به تعمیرات دستگاه نخواهید داشت. بنابراین توصیه می شود حداقل هر 6 ماه یکبار افدام به سرویس دوره ای جاروبرقی پاناسونیک نمایید تا مانع بروز چنین مشکلاتی در دستگاه شوید.

مقالات مرتبط: علت صدای زیاد جاروبرقی پاناسونیک

تعمیر زغال جاروبرقی پاناسونیک

با توجه به ساختار و قابلیت های زغال جاروبرقی پاناسونیک، باید به اطلاع شما عزیزان برسانیم که این قطعه امکان تعمیرات ندارد و صرفا در صورتی که دچار سائیدگی شود، کارایی خود را از دست خواهد داد. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که به هیچ وجه تلاشی مبنی بر تعمیر این قطعه از جاروبرقی نکنید.

تعویض زغال جاروبرقی پاناسونیک در نمایندگی مرکزی آریابهکار

اما اگر زغال جاروبرقی پاناسونیک تعمیر پذیر نیست، آیا تعویض می شود؟ بله. در صورتی که زغال جاروبرقی پاناسونیک شما تمام شده باشد و کارایی خاصی نداشته باشد، تنها یک راهکار خواهید داشت و آن هم تعویض زغال جاروبرقی پاناسونیک است. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما اگر دانش فنی تعمیرات دارید، اقدام به تعویض زغال جاروبرقی پاناسونیک نمایید؛ در غیر اینصورت منجر به خرابی گسترده در جاروبرقی پاناسونیک خواهید شد.

تعویض زغال جاروبرقی پاناسونیک در نمایندگی مرکزی آریابهکار

با این وجود اگر مطمئن هستید که تجربه تعمیرات را دارید و می توانید اقدام به تعویض زغال جاروبرقی پاناسونیک نمایید باید به اطلاع شما برسانیم که پروسه تعویض زغال جاروبرقی پاناسونیک طبق مراحل ذیل است:

 1. در ابتدا جاروبرقی پاناسونیک را از برق بکشید و سپس اجازه دهید تا به دمای محیط برسد.
 2. زغال جاروبرقی پاناسونیک را براساس مدل دستگاه خود باید از نمایندگی مرکزی تهیه کنید.
 3. فیلترهای جاروبرقی پاناسونیک را خارج کنید.
 4. پیچ های قاب بالایی جاروبرقی پاناسونیک را باز کنید.
 5. قاب بالایی را به آرامی بلند کنید و کنار بگذارید.
 6. اینک موتور جاروبرقی پاناسونیک را مشاهده خواهید کرد که باید اتصالات آنرا باز نمایید.
 7. موتور جاروبرقی پاناسونیک را به بیرون از بدنه جاروبرقی پاناسونیک منتقل کنید.
 8. با استفاده از ابزارهای مناسب باید اقدام به باز کردن موتور جاروبرقی پاناسونیک نمایید.
 9. اینک زغال جاروبرقی پاناسونیک قدیمی را باید باز کنید و سپس زغال جدید را بر روی جاروبرقی پاناسونیک نصب کنید.
 10. در نهایت موتور را بر روی جاروبرقی پاناسونیک نصب نمایید و اتصالات قبلی را به آن متصل کنید.
 11. قاب بالایی جاروبرقی پاناسونیک را ببندید و فیلترهای جاروبرقی پاناسونیک را بر روی جای خود نصب کنید.
 12. اینک نوبت به تست سلامت جاروبرقی پاناسونیک رسیده است و توصیه می کنیم با استفاده از محافظ برق استاندارد اقدام به تست جاروبرقی پاناسونیک نمایید.
 13. اگر مشکل بر طرف نشده است، با نمایندگی مرکزی آریابهکار در تهران تماس بگیرید تا هماهنگی های لازم صورت گیرد.

قیمت زغال جاروبرقی پاناسونیک

اگر مایل به خرید زغال جاروبرقی پاناسونیک هستید باید به اطلاع شما برسانیم که قیمت حدودی این قطعه برای جاروبرقی پاناسونیک چیزی بین 200.000 الی 300.000 تومان می باشد. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که برای تهیه این قطعه حتما از فروشگاه های مجاز و معتبر اقدام کنید و به هیچ وجه زغال جاروبرقی پاناسونیک خریداری شده نباید بدون بسته بندی و در داخل پلاستیک باشد! از این رو توصیه می شود به این موضوع مهم توجه ویژه داشته باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214