skip to Main Content

یخچال هیمالیا یکی از پر فروش ترین محصولات داخلی در بازار کشور عزیزمان می باشد که از کیفیت بالایی برخوردار است و مدل های متنوعی را نیز تاکنون روانه بازار کرده که شما به دلخواه می توانید اقدام به خرید مدلی نمایید که مدنظر شماست. با این وجود یخچال هیمالیا و سایر یخچال هایی که در بازار ایران و جهان وجود دارند، دارای موتور هستند. زمانیکه موتور یخچال شروع به کار می کند، گرمای زیادی از خود منتشر خواهد کرد که این گرما توسط فن باید به بیرون منتقل شود. اما اگر فن خراب باشد چه باید کرد؟ چگونه اقدام به تعویض فن یخچال هیمالیا کنیم؟

برای آشنایی با این موضوع قصد داریم در ادامه این گزارش از آریابهکار شما را آشنا سازیم تا بتوانید بهترین نتیجه ممکن را بدست بیاورید. اما پیش از آنکه هر موضوعی را در این زمینه شرح دهیم باید به اطلاع شما برسانیم که تعویض فن یخچال هیمالیا یک پروسه تخصصی است و این گونه نیست که شما بدون داشتن دانش تعمیرات بتوانید اقدام به عیب یابی و تعمیر این دستگاه کنید! به همین ترتیب توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما این پروسه را در صورت داشتن دانش تعمیراتی، انجام دهید.

اما اگر دانش فنی تعمیرات ندارید، همین الان از طریق شماره تماس مرکزی 02145437 اقدام به تماس با نمایندگی تعمیر یخچال هیمالیا در تهران نمایید تا از این طریق بتوانید مشکل دستگاه خود را به بهترین شکل ممکن بر طرف کنید و همانند روز اول از این دستگاه استفاده کنید. با این وجود در ادامه با فن یخچال هیمالیا و نحوه تعویض آن بیشتر و بیشتر آشنا خواهید شد. همراه ما باشید.

فن یخچال هیمالیا چیست؟

فن یخچال هیمالیا یک قطعه مهم است که در سیستم خنک کننده یخچال هیمالیا و فریزر استفاده می شود. وظیفه اصلی فن یخچال هیمالیا، خنک کردن قسمت داخلی یخچال هیمالیا و حذف حرارت تولید شده توسط کمپرسور و سایر قطعات داخلی است. لازم به ذکر است که فن یخچال هیمالیا معمولاً در قسمت پشت یا بالای یخچال هیمالیا قرار می گیرد. این فن عملکرد مشابه یک فن خنک کننده دارد. هوای سرد اتاق یخچال هیمالیا را جذب می کند و آن را از طریق یک سیستم لوله های خنک کننده عبور می دهد.

فن یخچال هیمالیا چیست

با جابجایی حرارت از پشت یخچال هیمالیا به بیرون، فن یخچال هیمالیا باعث حفظ دمای مناسب داخل یخچال هیمالیا می شود. همچنین، فن یخچال هیمالیا باعث حفظ تازگی و کیفیت مواد غذایی درون یخچال هیمالیا می شود. این فن به صورت مداوم کار می کند و در صورت لزوم، سرعت آن تغییر می کند تا دمای داخلی یخچال هیمالیا را در محدوده مطلوب نگه دارد.

در نتیجه، فن یخچال هیمالیا علاوه بر خنک کردن داخل یخچال هیمالیا، به طور مستقیم در حفظ تازگی و کیفیت مواد غذایی درون آن نقش مهمی دارد. اما اگر به هر دلیلی فن یخچال هیمالیا آسیب ببیند، بصورت کامل کارایی خود را از دست خواهد داد و نمی توانید از این دستگاه استفاده کنید.

علت خرابی فن یخچال هیمالیا

در صورتی که فن یخچال هیمالیا آسیب ببیند ممکن است این سوال برای شما ایجاد شود که علت خرابی فن یخچال هیمالیا چیست؟ آیا این خرابی عادی است؟ در پاسخ باید به اطلاع شما برسانیم که خرابی فن یخچال هیمالیا یک مشکل عادی نیست و می تواند مشکلات متعددی را برای شما ایجاد کند که رایج ترین خرابی ناشی از خراب شدن فن یخچال هیمالیا، سوختن موتور یخچال هیمالیا است. با این وجود در ادامه این گزارش با رایج ترین دلایل خرابی فن یخچال هیمالیا آشنا خواهید شد که عبارتند از:

1. کثیفی و آلودگی فن یخچال هیمالیا

تجمع گرد و خاک در بخش فن یخچال هیمالیا می تواند باعث مشکلات عملکردی شود؛ ذرات گرد و خاک می توانند به لبه ها چسبیده و جریان هوا را محدود کنند. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما در بازه های زمانی مختلف (هر سال 2-3 دفعه) اقدام به تمیز کردن ذرات آلوده و چسبیده به فن یخچال هیمالیا نمایید تا از این طریق مانع بروز خرابی در این قطعه شوید.

2. وارد شدن آسیب مکانیکی

ضربه ها، لرزش ها یا تکان های قوی می توانند باعث شکستن یا خم شدن پره های فن شوند و در نتیجه ممکن است باعث قطع یا کاهش جریان هوا شود. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که در صورت متوجه شدن هر گونه لرزش در یخچال هیمالیا اقدام به تعمیر این دستگاه توسط تکنسین های مجرب و متخصص نمایید.

3. نوسان برق

مشکلات در تامین برق به فن یخچال هیمالیا می تواند باعث خرابی آن شود. مثلاً قطع شدن سیم برق، خرابی قطعات الکترونیکی یا مشکل در کنترلر فن می تواند عملکرد فن را تحت تأثیر قرار دهد. از این رو توصیه ای که داریم این است حتما از محافظ برق استاندارد استفاده کنید تا از این طریق مانع ورود هر گونه نوسان الکتریکی در یخچال هیمالیا شوید. لازم به ذکر است که اگر این خرابی برای دستگاه شما رخ داد، حتما از طریق تکنسین های مجرب و متخصص اقدام به عیب یابی و تعمیرات تخصصی دستکاه نمایید تا مشکل بر طرف شود.

4. استفاده بیش از حد و نادرست

اگر برای مدت طولانی از یخچال هیمالیا بصورت اشتباه و نادرست استفاده کنید، مطمئن باشید که فشار قابل توجهی به قطعات این دستگاه علی الخصوص فن یخچال هیمالیا وارد خواهد شد و در نتیجه با خرابی گسترده در این دستگاه روبرو می شوید. از این رو توصیه می کنیم در صورت بروز این خرابی، با تکنسین های مجرب و متخصص تماس بگیرید تا هماهنگی های لازم برای عیب یابی و تعمیر این دستگاه صورت گیرد.

مقالات مرتبط: تعمیر برد یخچال هیمالیا

جلوگیری از خرابی فن یخچال هیمالیا

در صورتی که فن یخچال هیمالیا شما عزیزان خراب نشده است و مایل هستید تا از بروز هر گونه خرابی در این دستگاه خودداری کنید، باید به اطلاع شما برسانیم که باید یکسری نکات مهم را در این زمینه مطالعه نمایید تا بتوانید بهترین نتیجه ممکن را دریافت کنید و مانع بروز خرابی در فن یخچال هیمالیا شوید. از این رو برای جلوگیری از خرابی فن یخچال هیمالیا باید چه کنیم؟ برای جلوگیری از خرابی فن یخچال هیمالیا می توانید موارد ذیل را مطالعه نمایید:

 1. برای جلوگیری از تجمع گرد و خاک در بخش فن، با دوره های منظم فن را تمیز کنید و برای تمیز کردن فن یخچال هیمالیا از برس نرم و یکپارچه استفاده کنید و به دقت ذرات آلودگی را از پره های فن و سطح آن پاک کنید.
 2. مطمئن شوید که فن یخچال هیمالیا درست کار می کند و جریان هوا به طور صحیح انجام می شود. در صورت مشاهده هرگونه نشانه ای از خرابی، مانند صدای غیرعادی یا توقف در چرخش، به تعمیرکار متخصص مراجعه کنید.
 3. تنظیم دمای یخچال هیمالیا برای دمای مورد نیاز مواد غذایی استفاده شده بسیار مهم است. تنظیم دما بیش از اندازه می تواند فن را به طور مداوم فعال نگه دارد و باعث خستگی زودرس آن شود.
 4. در صورت شنیدن هرگونه صدای غیرعادی از فن یخچال هیمالیا، مانند صدای خراشیدن یا صدای بلند، فوراً فن را خاموش کنید و با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید.
 5. از بارگذاری اضافی روی یخچال هیمالیا خودداری کنید؛ بیش از حد مواد غذایی درون یخچال هیمالیا باعث افزایش بار بر فن می شود و می تواند باعث خرابی آن شود.
 6. در صورت بروز هرگونه عیب یا مشکل در فن، به تعمیرکار متخصص مراجعه کنید. تعمیرات منظم و به موقع می تواند از خرابی های جدی جلوگیری کند.

آموزش تعویض فن یخچال هیمالیا

برای تعویض فن یخچال باید دانش لازم و کافی در این زمینه داشته باشید تا بتوانید به بهترین کیفیت ممکن در این زمینه برسید. لازم به ذکر است که ما در آریابهکار بصورت تخصصی توسط تکنسین های مجرب و متخصص پروسه عیب یابی و تعمیر و تعویض فن یخچال هیمالیا را به بهترین شکل ممکن انجام می دهیم تا بتوانید از این دستگاه همانند روز اول استفاده کنید. در ادامه آموزش تعویض فن یخچال هیمالیا را توضیح داده ایم.

آموزش تعویض فن یخچال هیمالیا

 1. ابتدا باید یخچال هیمالیا را خاموش کنید و پس از گذشت 30 دقیقه به سراغ مرحله دوم در این گزارش بیایید.
 2. یخچال هیمالیا خود را جابجا کنید تا بتوانید قسمت پشتی دستگاه را باز کنید و به فن یخچال هیمالیا دسترسی پیدا کنید.
 3. اینک شما می توانید فن یخچال هیمالیا را مشاهده کنید و سپس باید اتصالات آنرا باز نمایید.
 4. پس از دسترسی به فن و جدا کردن قطعات مربوطه، می توانید فن خراب را از یخچال هیمالیا جدا کنید.
 5. اینک باید فن خریداری شده و جدید را در جای فن قبلی قرار دهید تا از این طریق پروسه تعویض فن یخچال هیمالیا صورت گیرد.
 6. اتصالات قبلی را به فن یخچال هیمالیا وصل کنید و سپس فن را در جای قبلی خود قرار دهید تا از این طریق مانع بروز خرابی در این دستگاه شوید.
 7. پس از تعویض فن، قطعات جدا شده را به محل قبلی برگردانید و مطمئن شوید که همه قطعات به درستی نصب شده اند.
 8. محفظه پشتی یخچال هیمالیا را ببندید و در جای خود قرار دهید.
 9. در این مرحله می توانید یخچال هیمالیا را به برق متصل کنید و بررسی کنید که آیا به درستی نصب شده است یا خیر؟
5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214