skip to Main Content

میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی یا همان قفل درب ماشین لباسشویی یکی از مهم ترین قطعاتی است که در روشن شدن و کار کردن ماشین لباسشویی شما تاثیرگذار می باشد. با این وجود اصلا میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی چیست؟ چه کاربردی دارد؟ علت خرابی میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی چیست؟ این سوالات صرفا بخش از سوالاتی می باشند که در این مقاله قصد داریم مورد نقد و بررسی قرار دهیم. با این وجود اگر اطلاعی نسبت به این قطعه ندارید، توصیه می کنیم این مقاله از مجموعه مقالات و خدمات تعمیر لباسشویی را بصورت کامل مطالعه کنید تا با این قطعه بیشتر و بیشتر آشنا شوید.

میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی چیست؟

برای تعریف میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی بهتر است شما را اینگونه راهنمایی کنیم تا بهتر با این قطعه آشنا شوید. زمانیکه شما دیگ ماشین لباسشویی را با البسه مختلف پر می کنید، طبیعتا درب دستگاه را می بندید و سپس برنامه مدنظر خود را انتخاب می کنید و اجازه می دهید تا ماشین لباسشویی روشن شود. آخرین مرحله قبل از روشن شدن ماشین لباسشویی، این است که شما به خوبی و به وضوح می شنوید که درب دستگاه قفل می شود و به هیچ وجه پیش از اتمام پروسه شستشوی البسه این درب باز نخواهد شد؛ مگر آنکه پروسه شستشو را متوقف کنید.

میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی چیست

با این وجود قفل شدن درب توسط میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی انجام می شود. به عبارتی اگر میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی شما خراب شده باشد، به هیچ وجه پروسه شستشوی ماشین لباسشویی فعال نخواهد شد؛ چرا که اگر درب ماشین لباسشویی بسته نشود، برد ماشین لباسشویی اجازه روشن شدن دستگاه را صادر نخواهد کرد. از این رو میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی یک قطعه حیاتی در این دستگاه است که هم مانع باز شدن درب دستگاه در حین روشن بودن دستگاه خواهد شد و هم اینکه محافظ سلامت و ایمنی شما می باشد.

از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما در صورت بروز هر گونه خرابی در میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی، اقدام به عیب یابی و تعمیرات آن نمایید. در ادامه نیز با این قطعه بیشتر آشنا خواهید شد.

علت خرابی میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی

به چه علت میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی خراب می شود؟ رایج ترین علتی که می توان برای خرابی میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی اشاره نمود، این است که شما با فشار زیادی اقدام به باز و بسته کردن درب دستگاه می کنید. از این رو اگر شما فشار زیادی به درب ماشین لباسشویی وارد کنید، مطمئن باشید که میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی آسیب خواهد دید. اما منظور از وارد کردن فشار بیش از حدی به درب چیست؟

علت خرابی میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی

میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی یک قطعه می باشد که در قسمت قفل در بدنه داخلی ماشین لباسشویی قرار دارد. زمانیکه شما درب دستگاه را با فشار می بندید و یا حتی با فشار بالا و بصورت ناگهانی باز می کنید، مطمئن باشید که میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی آسیب خواهد دید. با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که برای جلوگیری از خرابی میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی، حتما به آرامی درب دستگاه را باز و بسته کنید تا مانع بروز هر گونه خرابی شوید.

از این رو شما می توانید این گونه از سلامت دستگاه خود مراقبت نمایید و اجازه خراب شدن قطعه ای به نام میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی را ندهید!

مقالات مرتبط: علائم خرابی تسمه لباسشویی

نشانه های خرابی میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی

خرابی میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی می تواند با چندین نشانه در ماشین لباسشویی ظاهر شود. اما اگر بخواهیم رایج ترین نشانه را در این زمینه برای شما نام ببریم این است که وقتی شما درب دستگاه را می بندید و پس از انتخاب برنامه شستشو و فشردن دکمه Start دستگاه، متوجه این می شوید که وقتی به مرحله قفل دستگاه میرسد، ماشین لباسشویی تمام تلاش خود را برای قفل کردن درب خواهد کرد، اما هیچ نتیجه ای حاصل نمی شود.

بنابراین دستگاه شما روشن نخواهد شد و در این مواقع باید میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی توسط تکنسین مجرب و متخصص مورد عیب یابی قرار گیرد تا از این طریق مشکل بر طرف شود و نیازی به تعویض قطعات نداشته باشید. لازم به ذکر است که میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی درون دستگاه است و حتما باید توسط کارشناس تعمیرکار ماشین لباسشویی با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا مورد عیب یابی قرار گیرد تا مشکل آن ریشه یابی گردد.

اما اگر این پروسه بصورت صحیح انجام نشود، مطمئن باشید که این دستگاه روشن نخواهد شد!

تعمیر میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی

در خصوص میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی باید به اطلاع شما برسانیم که میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی برند A و مدل X با میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی برند A و مدل Y یکسان نیست! با این وجود شما نمی توانید میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی دیگری را بر روی دستگاه خود نصب کنید تا از این طریق مشکل بر طرف شود. بنابراین بهتر است مطلع باشید که میکروسوئیچ در مدل های مختلف دارای طراحی و ساختار مختلفی است و به همین دلیل هر فردی که توانایی تعمیرات جزئی را دارد، نمی تواند این قطعه را تعمیر کند!

تعمیر میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی

از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما پروسه تعمیر میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی توسط کارشناسان مجرب و متخصص با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا انجام شود تا آسیبی به این دستگاه وارد نشود. لازم به ذکر است که برای تعمیر این قطعه حیاتی در ماشین لباسشویی نیاز به ابزارهای تعمیراتی خاص دارید تا از این طریق مانع بروز هر گونه خرابی شوید.

اما اگر میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی را به افراد بی تجربه بسپارید، به دلیل آنکه تجربه لازم و کافی در این زمینه ندارند، هزینه تعویض میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی را به شما اعلام خواهند کرد این موضوع برای شما صرفه اقتصادی نخواهد داشت.

تعویض میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی

در صورتی که تکنسین مجرب و متخصص ماشین لباسشویی تشخیص دهد که این قطعه از دستگاه شما به هیچ وجه قابل تعمیر نیست، بدون شک باید اقدام به تعویض این قطعه کنید تا از این طریق این خرابی بر طرف گردد. با این وجود برای تعویض میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی باید در ابتدا اقدام به خرید قطعه مدنظر براساس مدل و برند دستگاه خود نمایید و سپس توسط تکنسین تعمیرکار نصب گردد؛ این پروسه بصورت صفر تا صد توسط تکنسین های مجموعه ما انجام می شود.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214