skip to Main Content

میکروسوئیچ درب لباسشویی سامسونگ یکی از قطعات کلیدی و بسیار مهم در این دستگاه می باشد که در صورت استفاده نادرست و اشتباه از لباسشویی سامسونگ، با خرابی هایی در این قطعه روبرو خواهید شد که معمولا باید تعویض میکروسوئیچ درب لباسشویی سامسونگ صورت گیرد تا مشکل رفع گردد. با این وجود در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ قصد داریم شما عزیزان را با میکروسوئیچ درب لباسشویی سامسونگ آشنا سازیم و نحوه تعویض این قطعه را به شما آموزش دهیم تا این پروسه را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

میکروسوئیچ درب لباسشویی سامسونگ چیست؟

میکروسوئیچ در ماشین های لباسشویی سامسونگ به عنوان یک کلید بسیار حساس عمل می کند که با کوچک ترین فشاری فعال می شود. این قطعه با وارد آوردن فشار اندکی، امکان بستن کامل درب دستگاه را فراهم می کند و در پی آن، تنظیمات لازم را به گونه ای انجام می دهد که فرآیند شستشو آغاز می شود. از این رو مهم است که بدانیم نقش اصلی میکروسوئیچ، اطمینان از بسته بودن کامل درب است؛ در غیر این صورت به منظور جلوگیری از هرگونه نشتی یا خطر احتمالی، ماشین لباسشویی سامسونگ از شروع به کار منع خواهد شد.

میکروسوئیچ درب لباسشویی سامسونگ چیست؟

با این وجود اگر میکروسوئیچ درب لباسشویی سامسونگ شما عزیزان به هر دلیلی خراب شده باشد، نه تنها امکان بسته شدن کامل درب وجود نخواهد داشت، بلکه مانع روشن شدن این دستگاه خواهد شد و برد دستگاه به هیچ وجه اجازه روشن شدن را صادر نخواهد کرد. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که پروسه عیب یابی و تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی سامسونگ را توسط تکنسین های مجرب و متخصص در این زمینه سپری کنید تا بتوانید این مشکل را به نحوی بر طرف کنید که نیازی به تعمیرات مجدد نداشته باشید.

تعویض میکروسوئیچ درب لباسشویی سامسونگ

اگر دانش لازم و کافی تعمیرات میکروسوئیچ درب لباسشویی سامسونگ را دارید و از طرفی مجهز به ابزارهای تعمیراتی مخصوص این قطعه و این دستگاه هستید، می توانید پروسه تعویض میکروسوئیچ درب لباسشویی سامسونگ را خودتان در خانه انجام دهید و اما اگر احساس می کنید با این پروسه آشنا نیستید، بهتر است از تکنسین های متخصص و با تجربه در این زمینه همکاری کنید تا این پروسه به بهترین شکل ممکن صورت گیرد. با این وجود در ادامه نحوه تعویض میکروسوئیچ درب لباسشویی سامسونگ آشنا خواهید شد.

  1. در ابتدا باید دستگاه را بصورت کامل از برق بکشید و پس از گذشت 30 دقیقه به مرحله دوم مراجعه کنید.
  2. برای جلوگیری از آبریزی، شیر آب پشت دستگاه را ببندید.
  3. با استفاده از پیچ گوشتی مناسب اقدام به باز کردن پیچ های بالای لباسشویی سامسونگ خود کنید تا این پنل بصورت کامل باز شود.
  4. کمی زاویه لباسشویی سامسونگ را به سمت خود متمایل کنید تا میکروسوئیچ درب لباسشویی سامسونگ را مشاهده کنید.
  5. اینک باید اتصالات میکروسوئیچ درب لباسشویی سامسونگ را باز کنید.
  6. سپس قطعه جدید را با قبلی تعویض کنید.
  7. اتصالات قبلی را متصل کنید.
  8. پنل بالایی لباسشویی سامسونگ را در جای خود قرار دهید.
  9. دستگاه را روشن نمایید و بررسی کنید آیا موفق شده اید یا خیر!

دلایل خرابی میکروسوئیچ درب لباسشویی سامسونگ

یکی از شایع ترین عوامل آسیب به میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی سامسونگ، بی احتیاطی در باز و بسته کردن درب دستگاه می باشد و این در حالی می باشد که اکثر کاربران از روش صحیح استفاده از دستگاه بی اطلاع هستند که این بی توجهی به خرابی سریع تر این قطعه حیاتی منجر می شود و در نهایت کاربران را وادار به تعویض آن می کند.

از این رو برخورد بیش از حد قوی با درب هنگام بستن یا باز کردن آن، فشار زیادی به میکروسوئیچ وارد می آورد و این رفتار اگر به طور مکرر اتفاق بیافتد، می تواند به مرور زمان به این قطعه کلیدی آسیب بزند و باعث اختلال در کارکرد آن شود. در نتیجه این مسئله ممکن است به خرابی قفل درب نیز منجر شود که تا زمان تعمیر یا تعویض، شما قادر به استفاده از ماشین لباسشویی سامسونگ نخواهید بود!

دلایل خرابی میکروسوئیچ درب لباسشویی سامسونگ

همچنین عامل دیگری که ممکن است به خرابی میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی سامسونگ منجر شود، پر کردن بیش از حد مخزن لباسشویی سامسونگ می باشد! از این رو گاهی اوقات کاربران تمایل دارند تا مقدار زیادی لباس را یکجا در دستگاه بریزند تا در یک دور شستشو همه را تمیز کنند که این کار نه تنها فشار مضاعفی بر میکروسوئیچ درب وارد می کند و احتمال خرابی آن را بالا می برد، بلکه موجب می شود که لباس ها به طور موثری شسته نشوند. در نتیجه توصیه می شود که لباس ها را به اندازه ظرفیت مخزن دستگاه قرار دهید!

توجه داشته باشید که استفاده مکرر از ماشین لباسشویی سامسونگ در طول روز می تواند فشار زیادی به بخش های مختلف آن، از جمله میکروسوئیچ درب لباسشویی سامسونگ وارد کند. از این روو تکرار بیش از حد فرآیند شستشو در یک دوره زمانی کوتاه می تواند بر کارایی کلی دستگاه تأثیر منفی بگذارد که میکروسوئیچ تنها یک نمونه از قسمت های تحت تأثیر است و سایر قطعات دستگاه نیز تحت پوشش این خرابی قرار خواهند گرفت و می توانند در کوتاه ترین بازه زمانی ممکن خراب شوند و کارایی خود را از دست بدهند.

مقالات مرتبط:طرز کار ماشین لباسشویی سامسونگ قدیمی

قیمت میکروسوئیچ درب لباسشویی سامسونگ

در صورتی که میکروسوئیچ درب لباسشویی سامسونگ شما عزیزان آسیب دیده است و تکنسین تعمیرکار دستگاه شما تائید داده که این قطعه بصورت کامل سوخته، باید به اطلاع شما برسانیم که تنها یک راهکار پیش روی شما است و آن هم تعویض و خرید میکروسوئیچ درب لباسشویی سامسونگ جدید برای دستگاه می باشد. بنابراین ممکن است برای شما سوال شود که قیمت میکروسوئیچ درب لباسشویی سامسونگ چقدر است؟ در پاسخ به این سوال باید به اطلاع شما برسانیم که این قطعه را به هیچ وجه نباید از فروشگاه های نامعتبر خریداری کنید!

قیمت حدودی میکروسوئیچ درب لباسشویی سامسونگ براساس مدل های مختلف در بازار ایران از 800.000 تومان الی 1.500.000 تومان می باشد که تحت هر شرایطی اگر این قطعه را خریداری می کنید باید شامل گارانتی بلند مدت شود و بتوانید با خیالی آسوده این قطعه را برای دستگاه خود خریداری و نصب کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214