skip to Main Content

اگر سولاردام در برندهای مختلف دارید و چندین سال است از این دستگاه استفاده می کنید، برای اینکه طول عمر مفید این دستگاه را افزایش دهید باید سولاردام را به بهترین شکل ممکن و بصورت کاملا اصولی تمیز کنید تا اگر محفظه داخلی آن کثیف شده است، دیگر نیازی به تعمیرات پیدا نکنید و منجر به خرابی سولاردام شما نشود. با این وجود در این مقاله از نمایندگی تعمیر سولاردام آریابهکار قصد داریم به درخواست شما عزیزان با نحوه تمیز کردن سقف سولاردام شما را آشنا سازیم تا بتوانید از این طریق مانع خرابی دستگاه خود در بلند مدت شوید.

توجه: ساده ترین ذرات ریز و درشت درون محفظه داخلی به مرور زمان می توانند منجر به خرابی سولاردام شما در طول زمان شوند. از این رو ساده ترین ذرات و ریز ترین مواد غذایی موجود در محفظه داخلی سولاردام را جدی بگیرید!

آموزش نحوه تمیز کردن سقف سولاردام

تمیز کردن سقف سولاردام همانند تمیز کردن محفظه داخلی سولاردام می باشد و تفاوت زیادی میان آنها وجود ندارد. اما در ادامه ما قصد داریم شما را بصورت گام به گام با نحوه تمیز کردن سقف سولاردام در مدل های متنوع آشنا سازیم. بنابراین توصیه می کنیم طبق مراحل ذیل پیش بروید تا مشکلی برای دستگاه شما رخ ندهد.

آموزش نحوه تمیز کردن سقف سولاردام

  1. سولاردام را بصورت کامل از جریان برق بکشید و پس از گذشت حدودا 30 دقیقه سراغ مرحله دوم بیایید.
  2. اینک یک دستمال کاملا خشک بردارید.
  3. همزمان می توانید یک محلول که ترکیبی از آب و سرکه سفید یا آب و جوش شیرین است را تهیه کنید.
  4. دستمال خشک را به دو قسمت تقسیم کنید که یک قسمت آن باید خشک باشد و قسمت دیگر را آغشته به محلول ایجاد شده نمایید؛ توجه داشته باشید که دستمال باید با محلول ایجاد شده به میزان خیلی کمی مرطوب شود و نباید به میزان 100 درصد خیس شود!! بنابراین پس از مرطوب کردن دستمال با محلول، آنرا چندین بار بچلانید تا آب موجود در آن تخلیه شود.
  5. به آرامی در ابتدا با نیمه مرطوب دستمال اقدام به تمیز کردن سقف سولاردام نمایید و سپس با نیمه خشک نیز اقدام به تمیز کردن محل تمیز شده نمایید.
  6. پس از اتمام تمیز کردن سقف سولاردام، نوبت این میرسد که درب سولاردام را باز نگه دارید و اجازه دهید تا به مدت یک ساعت درب باز باشد.
  7. در نهایت می توانید سولاردام را به برق متصل کنید و اجازه دهید تا همانند روز اول از سولاردام خود استفاده کنید.

توجه بسیار مهم: به هیچ وجه در صورتی که سولاردام به جریان برق متصل است، اقدام به تمیز کردن محفظه داخلی و بیرون آن با دستمال نکنید؛ چرا که می توانید خطر آفرین باشد و برای شما مشکل ساز گردد. همچنین مرحله 6 را نیز جدی بگیرید و اجازه دهید محیط داخلی سولاردام خشک شود تا مجددا آنرا به جریان برق متصل نمایید.

مقالات مرتبط:علت کار نکردن دکمه های مایکروفر و سولاردام

علت کثیف شدن سقف سولاردام

تاکنون شده است که در سولاردام غذایی را گرم و یا طبخ کنید که پس از باز کردن درب سولاردام متوجه این شوید که قسمت از غذای درون ظرف به بدنه سولاردام پرتاب شده است؟ بدون شک چنین مشکلی برای شما رخ داده است. برای مثال اگر شما یک بشقاب برنج و خورشت را درون سولاردام قرار می دهید، در صورتی مواد غذایی بشقاب پرتاب نخواهد شد که بصورت کامل غذا را بر روی بشقاب پخش کرده باشید. اما اگر شما غذا را روی بشقاب بدرستی پخش نکنید، مطمئن باشید که غذا پرتاب خواهد شد.

به عنوان مثال ممکن است شما محتویات غذای بشقاب را در قالب یک کوه در بیاورید و با گرم شدن غذا در سولاردام متوجه صدای ترکیدن و پرتاب شدن مواد غذایی به محفظه داخلی سولاردام شوید. از این رو اولین توصیه ما به شما این است که محتویات غذای بشقاب را بصورت کامل پخش نمایید و به هیچ وجه غذا را به شکل کوه در مرکز بشقاب متمرکز نکنید! همچنین از گرم کردن بیش از حد خودداری کنید؛ چرا که زمان بیشتر گرم کردن غذا در سولاردام می تواند باعث پرتاب شدن مواد غذایی درون سولاردام شود.

علت کثیف شدن سقف سولاردام

اما همین اشتباه ساده و جزئی می تواند باعث کثیفی سقف سولاردام شما عزیزان در هر مدل و برندی شود. اما چرا؟ سولاردام ها معمولا در سقف خود دارای المنت هستند و اگر هم المنت نداشته باشند، زمانیکه مواد غذایی در سولاردام به محفظه داخلی پرتاب می شوند، می توانند به سقف سولاردام هم پرتاب شوند و به المنت و سقف سولاردام شما بچسبند. با این وجود سقف سولاردام شما کثیف خواهد شد.

از این رو شاید شما محفظه داخلی سولاردام را پس از پرتاب شدن غذا تمیز کنید؛ اما با توجه به اینکه سقف سولاردام به خوبی دیده نمی شود، فراموش کنید که باید سقف سولاردام را نیز تمیز کنید. با این وجود به مرور زمان سقف سولاردام کثیف و کثیف تر خواهد شد و می تواند منجر به خرابی شود. به همین دلیل توصیه می کنیم هر بار که اقدام به تمیز کردن سولاردام می کنید، سقف آنرا نیز تمیز کنید که اگر تمیز نکنید، مطمئنا با خرابی های متعددی روبرو می شوید.

جلوگیری از کثیف شدن سقف سولاردام

برای جلوگیری از کثیف شدن سقف سولاردام تنها توصیه ای که می توانیم برای شما داشته باشیم این است که فقط و فقط از این دستگاه بصورت اصولی استفاده کنید و به هیچ وجه استفاده نادرستی از سولاردام نداشته باشید. از این رو اگر شما بصورت اصولی از سولاردام استفاده کنید، نه تنها بدنه داخلی سولاردام کثیف نخواهد شد، بلکه سقف آن نیز کثیف نخواهد شد و نیازی به تمیز کردن دائم محفظه داخلی نخواهید داشت.

جلوگیری از کثیف شدن سقف سولاردام

همچنین توصیه می کنیم از قرار دادن ظروف حجیم بر روی سینی سولاردام خودداری کنید؛ چرا که وقتی شما ظروف حجیم بر روی سینی سولاردام قرار می دهید، احتمال اینکه مواد غذایی پرتاب شود وجود دارد.

نکته: از قرار دادن غذاهای پر چرب که روغن موجود در آن زیاد است، بر روی سینی سولاردام خودداری کنید؛ چرا که در اثر گرم شدن ظرف، روغن موجود در آن نیز متقابلا گرم خواهد شد و روغن گرم شده نیز به احتمال بسیار زیادی ممکن است به سمت بدنه و حتی سقف سولاردام شما پرتاب شود و نتایج خوبی به عمل نیاورد.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214