skip to Main Content

ماشین ظرفشویی به دلیل آنکه با آب در ارتباط می باشد و ممکن است به هر دلیلی فراموش کنید که ذرات موجود روی ظروف غذا را پاکسازی کنید، دارای فیلتر می باشد تا رسوب موجود در آب، ذرات ریز و درشت و… را به خود جذب کند و مانع ورود آنها به درون ماشین ظرفشویی شود.

با این وجود حضور فیلتر در ماشین ظرفشویی یک امری ضروری و الزامی می باشد و اگر یک دستگاه ماشین ظرفشویی به هر دلیلی فیلتر نداشته باشد، بدون شک باید منتظر خرابی هایی باشید که می توانند هزینه قابل توجهی را به شما عزیزان متحمل سازند. با این وجود ممکن است نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی برای شما سؤال باشد.

به همین دلیل در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر ماشین ظرفشویی آریابهکار قصد داریم شما عزیزان را با فیلتر ماشین ظرفشویی و تمام جوانبی که باید در خصوص آن مطلعه باشید آشنا سازیم تا بتوانید با این قطعه بیشتر آشنا شوید و در فواصل زمانی مختلف اقدام به تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی نمایید و تا جاییکه ممکن است نیازی به خرید و تعویض فیلتر ماشین ظرفشویی نداشته باشید. همراه ما باشید.

نکته: اگر فیلتر ماشین ظرفشویی شما عزیزان به هر دلیلی خراب، پوسیده و یا فرسوده شده است، توصیه می کنیم در اسرع زمان اقدام به خرید فیلتر جدید نمایید تا مشکلی برای شما پیش نیاید؛ اگر فیلتر خراب باشد، می تواند منجر به گرفتگی محل عبور آب شود و همین موضوع در طول زمان می تواند باعث خرابی دستگاه شما عزیزان شود.

فیلتر ماشین ظرفشویی چیست؟

فیلتر ماشین ظرفشویی، قطعه ای در میان ده ها قطعه مختلف ماشین ظرفشویی است که در داخل این دستگاه قرار دارد و وظیفه جمع‌آوری رسوبات و باقی مانده مواد غذایی ریز و درشت را برعهده دارد. با این وجود این فیلتر در قسمت پایین سینک ماشین ظرفشویی قرار دارد.

فیلتر ماشین ظرفشویی چیست

لازم به ذکر است که وظیفه مهم و اصلی فیلتر ماشین ظرفشویی،جمع‌آوری ذرات بزرگ و رسوبات مانند تکه های ریز و درشت غذا، مو و… را برعهده دارد. این فیلترها معمولاً از جنس فولاد ضد زنگ ساخته می شوند و دارای سوراخ های کوچک هستند که می توانند آب را عبور دهند؛ اما ذرات که در دام این سوراخ های کوچک می افتند، توانایی خروج را ندارند و باید آنها را خودتان خارج کنید.

اهمیت فیلتر ماشین ظرفشویی در این است که جلوی ورود ذرات آلوده به پمپ و سایر قطعات ماشین ظرفشویی را می گیرد و از خرابی و کاهش عملکرد این دستگاه جلوگیری می کند. همچنین تمیز نگه داشتن فیلتر ماشین ظرفشویی می تواند به بهبود کارایی و کیفیت شستشوی ظرف ها کمک کند.

دلایل کثیف شدن فیلتر ماشین ظرفشویی

چه ذرات ریز و درشتی را بر روی ظروف موجود در ماشین ظرفشویی جای بگذارید و جای نگذارید، فیلتر ماشین ظرفشویی دچار کثیفی می شود و باید در بازه های زمانی مختلف اقدام به خارج کردن و تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی نمایید. با این وجود در ادامه با دلایل کثیف شدن فیلتر ماشین ظرفشویی آشنا خواهید شد که عبارتند از:

کاربر گرامی: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ماشین ظرفشویی و افزایش طول عمر آن میتوانید مقاله روش های افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی را مطالعه کنید.

1. ذرات ریز و درشت

در هنگام شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی، ذراتی مانند غذا، مو، روغن و چربی ها به فیلتر ماشین ظرفشویی می چسبند. این ذرات با مرور زمان به تدریج فیلتر را کثیف می کنند و گسترده می شوند و می توانند منجر به مسدودی فیلتر ماشین ظرفشویی شوند.

ذرات ریز و درشت

2. مواد باقی مانده از غذا

ممکن است پیش از قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی، ذرات باقی مانده غذا مانند برنج، نان، خرده های میوه و سبزیجات را از روی آنها پاک نکنید که این امر مستقیما می تواند منجر به مسدودی فیلتر ماشین ظرفشویی شوند. از این رو توصیه می کنیم پیش از قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی، سطح رویی آنها را با استفاده از ابر اسفنجی مناسب پاکسازی نمایید.

3. آب سخت

در مناطقی که آب آن از نوع سخت است، رسوبات معدنی مانند کلسیم و مگنز در آب وجود دارد که این رسوبات ممکن است به فیلتر ماشین ظرفشویی چسبیده و آن را کثیف کنند.

4. استفاده نادرست از ماشین ظرفشویی

استفاده نادرست از ماشین ظرفشویی می تواند باعث کثیف شدن سریعتر فیلتر شود. برای مثال قرار دادن ظروف بسیار کثیف و پر از ذرات بزرگ در ماشین ظرفشویی بدون پیش شستشوی آن ها، می تواند باعث بارگیری زیاد بر روی فیلتر شود.

جلوگیری از کثیف شدن فیلتر ماشین ظرفشویی

برای جلوگیری از کثیف شدن فیلتر ماشین ظرفشویی، باید یکسری موارد را انجام دهید تا در بازه های زمانی کوتاه نیازی به خارج کردن فیلتر و سپس تمیز کردن آن نداشته باشید. از این رو اگر مایل به جلوگیری از کثیف شدن فیلتر ماشین ظرفشویی هستید، باید موارد ذیل را بخوانید و اجرا کنید.

جلوگیری از کثیف شدن فیلتر ماشین ظرفشویی

1. پیش شستشو ظروف

قبل از قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی، می توانید ظروف را با آب شستشو دهید تا برخی از ذرات غذایی و رسوبات اولیه را از ظروف جدا کنید.

2. پاکسازی فیلتر

به طور منظم فیلتر ماشین ظرفشویی را بررسی کرده و پاکسازی کنید. توصیه می کنیم هر هفته یا هر دو هفته یکبار این پروسه را انجام دهید.

3. استفاده از آب نرم

اگر آب منطقه شما سخت است و دارای رسوبات معدنی می باشد، توصیه می کنیم راهکاری را بیندایشید تا آب سخت را تبدیل به آب نرم کند. برای مثال شما می توانید از فیلتر های مخصوص در این زمینه استفاده کنید.

4. عدم قرار دادن ظروف بسیار کثیف

توصیه می شود قبل از قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی، ظروف را به طور منظم پیش شستشو دهید و ظروف بسیار کثیف و پر از ذرات بزرگ را درون ماشین ظرفشویی قرار ندهید.

آموزش تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

با این وجود تا این قسمت از این مقاله از بلاگ آریابهکار با فیلتر ماشین ظرفشویی و دلایلی که می توانند منجر به آلودگی آن شوند آشنا شدید. اما در ادامه به درخواست شما قصد داریم روش های مختلف را در خصوص تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی نام ببریم و توضیح دهیم. همراه ما باشید.

آموزش تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

1. شستشوی دستی

اولین روشی که قصد معرفی آنرا به شما عزیزان داریم، بسیار ساده می باشد. از این رو پس از خارج کردن فیلتر از ماشین ظرفشویی، با آب و مایع ظرفشویی مناسب آنرا بشویید و سپس با دستمال مناسب آنرا خشک کنید. پس از آنکه فیلتر بصورت کامل شسته و خشک شد، می توانید آنرا در جای خود قرار دهید.

کاربر عزیز: جهت کسب آگاهی بیشتر درباره تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی مقاله دلیل تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشوییرا به شما پیشنهاد میکنیم.

2. استفاده از برنامه ماشین ظرفشویی برای شستن فیلتر

بعضی از ماشین های ظرفشویی دارای برنامه های ویژه ای برای شستن فیلتر هستند که اگر شما عزیزان به دفترچه راهنمای این دستگاه مراجعه کنید، می توانید از موجود یا عدم موجود این برنامه مطلع شوید. در این روش، شما فقط باید فیلتر را از ماشین بیرون بیاورید و به درستی در قسمت مشخصی از ماشین ظرفشویی قرار دهید. سپس برنامه ای که برای شستن فیلتر وجود دارد را انتخاب کنید. بعد از اتمام برنامه، فیلتر را خشک کنید و به محل قبلی آن برگردانید.

برای اطلاع از برنامه مدنظر برای شستشوی فیلتر ماشین ظرفشویی، به دفترچه دستگاه مراجعه کنید.

3. استفاده از مواد شیمیایی تمیزکننده

برخی مواد شیمیایی تمیزکننده می توانند به شما در تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی کمک کنند. برای استفاده از این روش، فیلتر را از ماشین ظرفشویی خارج کنید و آن را درون سینک یا ظرفی حاوی محلول شیمیایی تمیزکننده قرار دهید. سپس فیلتر را به مدت حداقل 30 دقیقه در این محلول قرار دهید تا ذرات و چربی های موجود روی فیلتر حل شود. پس از اتمام زمان مورد نیاز، فیلتر را بشویید و خشک کنید و سپس به محل قبلی آن برگردانید.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214