skip to Main Content

لوله‌هایی در پشت یخچال سامسونگ قرار دارند که وظیفه آنها انتقال گرما به محیط است. اما این در حالی می باشد که در طول زمان، این لوله‌ها ممکن است توسط گرد و غبار پوشیده شوند و در نتیجه، یخچال سامسونگ قادر به بهره‌برداری بهینه نخواهد بود و فرایند انتقال گرما به محیط به درستی انجام نخواهد شد. با این وجود اگر از یخچال سامسونگ استفاده می کنید، باید در طول زمان اقدام به تمیز کردن کویل یخچال سامسونگ نمایید تا مشکل این چنینی برای شما رخ ندهد. اما نحوه تمیز کردن کویل یخچال سامسونگ چگونه است؟

تمیز کردن کویل یخچال سامسونگ نیازمند یکسری نکات می باشد تا بتوانید به بهترین شکل ممکن این پروسه را انجام دهید و آسیبی هم به شما و دستگاه وارد نشود. از این رو در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر یخچال سامسونگ آریابهکار قصد داریم شما را با این نکات کاربردی آشنا سازیم تا بتوانید اقدام به تمیز کردن کویل یخچال سامسونگ نمایید. همراه ما باشید.

کویل یخچال سامسونگ چیست؟

کویل یخچال سامسونگ به عنوان یکی از مهم ترین قطعات و بخش هایی می باشد که در یخچال سامسونگ وجود دارد. از این رو باید بگوییم که تمام عملکرد کلی یخچال سامسونگ شما عزیزان بستگی به کویل دارد و اگر کویل هم دچار خرابی شود، عملا شما دستگاهی به نام یخچال سامسونگ نخواهید داشت و صرفا یک دستگاه معیوب در آشپزخانه وجود خواهد داشت. اما وظیفه کویل یخچال سامسونگ چیست؟

کویل یخچال سامسونگ چیست

مهم ترین وظیفه کویل یخچال سامسونگ این است که ماده خنک‌کننده را از خود عبور می دهد تا پروسه خنک کردن مواد غذایی در یخچال سامسونگ صورت گیرد. به عبارتی دیگر اگر بخواهیم این قطعه را به‌صورت ساده برای شما توضیح دهیم، باید بگوییم که مهم ترین وظیفه کویل جذب گرما از داخل یخچال سامسونگ و منتقل کردن آن به خارج از دستگاه می باشد.

بنابراین زمانیکه هوای خنک در یخچال سامسونگ توسط کمپرسور سرد می شود، گرما به داخل کویل منتقل می شود و ماده خنک‌کننده کویل این گرما را به خود جذب می کند و در نتیجه این گرما از بین خواهد رفت و خنک خواهد شد. لازم به ذکر می باشد که این پروسه در طول روز بارها و بارها توسط سیستم خنک‌کننده و کویل یخچال سامسونگ صورت می گیرد تا دمای یخچال شما عزیزان بهینه شود و مواد غذایی درون یخچال سامسونگ فاسد نشوند.

از این رو کویل به عنوان یک بخش کلیدی در سیستم خنک‌کننده یخچال سامسونگ کار می کند و اگر خراب شود، بدون شک نمی توانید از این دستگاه استفاده کنید.

چگونه کویل یخچال سامسونگ را تمیز کنیم؟

همانگونه که گفته شد، کویل یخچال سامسونگ یک بخش بسیار مهم در یخچال می باشد و به هیچ وجه شما نمی توانید از دستگاهی که کویل ندارد استفاده کنید. از این رو باید مطلع باشید که در طول زمان ممکن است کویل یخچال سامسونگ شما عزیزان کثیف شود و این کثیفی می تواند مانع عملکرد بهینه این قطعه کلیدی شود.

چگونه کویل یخچال سامسونگ را تمیز کنیم

به همین دلیل توصیه ای که برای شما داریم این است که در بازه های زمانی مختلفی اقدام به تمیز کردن کویل یخچال سامسونگ نمایید تا این قطعه آسیب نبیند.

اما چگونه کویل یخچال سامسونگ را تمیز کنیم؟ برای تمیز کردن کویل یخچال سامسونگ باید طبق مراحل ذیل پیش بروید:

  1. در ابتدا باید یخچال سامسونگ را به‌صورت کامل از برق بکشید و پس از گذشت 30 دقیقه به مرحله دوم مراجعه نمایید؛ در غیر اینصورت خطراتی شما را تهدید خواهند کرد.
  2. اگر یخچال شما دارای کاور کویل است، آنرا جدا کنید و اگر کاور کویل ندارد، به مرحله سوم مراجعه کنید.
  3. اینک شما می توانید کویل یخچال سامسونگ را مشاهده کنید.
  4. با استفاده از یک جاروبرقی اقدام به تمیز کردن گرد و خاک نشسته بر روی کویل نمایید.
  5. اگر میزان گرد و خاک به نحوی می باشد که حتی جاروبرقی قادر به کندن قسمتی از آنها نیست، می توانید با یک دستمال مناسب و خشک، آنها را از روی کویل حذف کنید؛ به هیچ وجه به لوله ها فشار وارد نکنید.
  6. توجه داشته باشید که اگر لکه هایی وجود دارند که با دستمال خشک از بین نمی روند، می توانید با درصد رطوبت 5-10 درصدی دستمال، اقدام به تمیز کردن ذرات موجود بر روی کویل یخچال سامسونگ نمایید؛ به هیچ وجه نباید با دستمال خیس اقدام به تمیز کردن کویل یخچال سامسونگ نمایید.
  7. پس از آنکه کویل یخچال سامسونگ را به‌صورت دقیق تمیز کردید، نوبت قرار دادن کاور کویل رسیده است.
  8. کاور کویل را در جای خود قرار دهید و پس از گذشت 10 دقیقه، یخچال سامسونگ را به برق متصل کنید.

علت خرابی کویل یخچال سامسونگ

کویل یخچال سامسونگ یک بخش بسیار مهم در این دستگاه می باشد که اگر به آن توجهی نکنید، ممکن است در طول زمان به مرور خراب شود و کارایی خود را از دست بدهد. از این رو اگر کویل یخچال سامسونگ شما خراب شود، عملا استفاده ای از یخچال سامسونگ نمی توانید داشته باشید. اما علت خرابی کویل یخچال سامسونگ چیست؟ در ادامه با رایج ترین دلایل خرابی کویل یخچال سامسونگ آشنا خواهید شد:

علت خرابی کویل یخچال سامسونگ

1. کثیف شدن کویل

اولین و اصلی ترین دلیل خراب شدن کویل یخچال سامسونگ، کثیف شدن کویل در طول زمان می باشد؛ اگر یخچال را در محیطی باز قرار دهید، بیشتر و بیشتر گرد و خاک را به خود جذب خواهد نمود. به همین دلیل اگر کویل به میزان قابل توجهی کثیف شد، می تواند خراب شود و توصیه ای که برای شما داریم این است که سالانه حداقل یکبار اقدام به تمیز کردن کثیفی کویل یخچال سامسونگ نمایید تا آسیبی به دستگاه شما وارد نشود.

2. نشتی ماده خنک‌کننده

اگر ماده خنک کننده یخچال سامسونگ شما دچار نشتی شده باشد، کویل یخچال سامسونگ شما خراب خواهد شد! اما چرا ماده خنک کننده یخچال سامسونگ می تواند دچار نشتی شود؟ از مهم ترین دلایل نشتی ماده خنک کننده یخچال سامسونگ می توان به جابجایی بیش از حد، وارد شدن ضربه سنگین به یخچال و… اشاره نمود که هر یک از این موارد می توانند منجر به این خرابی شوند.

5. نوسان برق

اگر یخچال سامسونگ را بصورت مستقیم به برق متصل کرده اید، مطلع باشید که این پروسه اشتباه می تواند منجر به خرابی تمام قطعات یخچال شما علی الخصوص کویل یخچال سامسونگ شود. از این رو توصیه می شود سر راه یخچال سامسونگ از محافظ برق استاندارد استفاده کنید.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214