skip to Main Content

اگر یخچال قدیمی دارید و تجربه کافی و لازم در استفاده از آن ندارید، ممکن است برای شما سوال شود که چگونه دمای داخلی یخچال قدیمی را تنظیم کنیم؟ آیا امکان چنین چیزی وجود دارد؟ برای تنظیم دمای یخچال قدیمی خود نیاز به تعمیرکار تعمیرات یخچال داریم؟ تنظیم دمای یخچال قدیمی کار ساده و آسانی می باشد و این گونه نیست که حتما برای تنظیم این دما نیاز به تعمیرکار تعمیرات یخچال داشته باشید تا بتوانید این پروسه را انجام دهید. با این وجود لازم به ذکر است که چنین پروسه ای کاملا ساده می باشد و شما می توانید به سادگی آنرا انجام دهید.

اما چگونه؟ برای تنظیم دمای یخچال قدیمی در مدل های متنوع، در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر یخچال تهران، راهکارهایی را برای شما در نظر گرفته ایم که با استفاده از آن می توانید اقدام به تنظیم دمای یخچال قدیمی خود کنید. همراه ما باشید.

نحوه تنظیم درجه یخچال قدیمی

برای تنظیم درجه یخچال قدیمی در ابتدا توصیه می کنیم اگر دست شما خیس است، آنرا بصورت کامل خشک کنید و به هیچ وجه با دستان خیس اقدام به اعمال تنظیمات جدید نکنید. اما برای تنظیم دمای یخچال قدیمی باید ترموستات یخچال را پیدا کنید.

نحوه تنظیم درجه یخچال قدیمی

ترموستات یخچال قدیمی کجاست؟ معمولا ترموستات در داخل یخچال قرار دارد که با استفاده از این قطعه می توانید به سادگی اقدام به تنظیم درجه دستگاه خود کنید. از این رو برای پیدا کردن ترموستات باید درب یخچال قدیمی را باز کنید.

پس از باز کردن ترموستات می توانید به سادگی اقدام به تنظیم درجه یخچال قدیمی خود نمایید تا از این طریق با خیالی آسوده اقدام به تنظیم درجه یخچال قدیمی خود نمایید.

تنظیم درجه یخچال قدیمی با ترموستات

چگونه درجه یخچال قدیمی با ترموستات را تنظیم کنیم؟ برای تنظیم درجه یخچال قدیمی با ترموستات می توانید طبق مراحل ذیل پیش بروید تا این پروسه را به بهترین شکل ممکن انجام دهید:

  1. در ابتدا یخچال قدیمی را به برق متصل کنید و اجازه دهید این دستگاه روشن شود.
  2. اگر دستان شما خیس است، آنرا خشک کنید و به مرحله سوم مراجعه کنید.
  3. درب یخچال قدیمی را باز کنید.
  4. ترموستات یخچال قدیمی را مشاهده خواهید کرد.
  5. ترموستات یخچال قدیمی شما ممکن است درجه 1 تا 5 و یا درجه 1 تا 9 داشته باشد که از طریق این ترموستات می توانید دمای یخچال قدیمی خود را تنظیم کنید.
  6. در صورتی که ترموستات یخچال را بر روی اعداد نزدیک به صفر قرار دهید، سرمای کمتری در یخچال شما ایجاد خواهد شد.
  7. همچنین اگر درجه ترموستات یخچال شما بر روی صفر باشد، این دستگاه خاموش خواهد شد و کارایی بخصوصی نخواهد داشت.
  8. برای تولید سرمای بیشتر در یخچال قدیمی می توانید ترموستات را به بزرگترین عدد بچرخانید.
  9. همچنین اگر مایل هستید تا سرمای متوسط در یخچال شما ایجاد شود، باید عدد انتخابی شما به عنوان عدد میانی باشد. برای مثال اگر ترموستات یخچال شما 1 تا 5 است، بر روی 3 قرار دهید و اگر ترموستات بین 1 تا 9 است، بر روی 5 قرار دهید تا سرمای کافی برای خنک کردن مواد غذایی در یخچال شما ایجاد شود.
  10. با این وجود شما اینک موفق به تنظیم درجه یخچال قدیمی با ترموستات شدید و نیازی به تعمیرکار و تکنسین یخچال ندارید.

علت تنظیم نشدن درجه یخچال قدیمی

اما اگر ترموستات یخچال قدیمی شما هرز شده است و یا اگر ترموستات را تنظیم کرده اید و اما باز هم این دستگاه خنک نمی شود، نشان دهنده خرابی ترموستات یخچال شما می باشد که باید در اسرع زمان توسط تکنسین های مجرب و متخصص مورد عیب یابی قرار گیرد تا از این طریق مشکل بر طرف شود؛ در صورتی که ترموستات یخچال شما خراب شده باشد، احتمالا دستگاه آسیب خواهد دید و نمی توانید از آن استفاده کنید. بنابراین در ابتدا توصیه می کنیم این قطعه را با دستان خشک بچرخانید و از چرخاندن پر فشار آنها خودداری کنید.

علت تنظیم نشدن درجه یخچال قدیمی

توجه: در صورتی که ترموستات یخچال قدیمی شما آسیب دیده است و با هر بار چرخاندن آن نتیجه ای را احساس نمی کنید، می توانید از طریق شماره 02145437 با نمایندگی تعمیر آریابهکار تماس بگیرید و هماهنگی های لازم را برای عیب یابی و تعمیر یخچال قدیمی خود انجام دهید تا تکنسین های مجرب و متخصص به محل شما اعزام شوند.

مقالات مرتبط: چرا یخچال تند تند اتومات میکند؟

تفاوت تنظیم درجه یخچال قدیمی و جدید

همانگونه که در این گزارش گفته شد، برای تنظیم درجه یخچال قدیمی نیاز به ترموستات است تا از طریق ترموستات اقدام به تنظیم دمای یخچال خود کنید. اما این در حالی است که در یخچال های نسل جدید، شما از طریق پنل جلویی می توانید اقدام به تنظیم درجه یخچال نمائید و دیگر نیازی به ترموستات داخلی نیست!

تفاوت تنظیم درجه یخچال قدیمی و جدید

با این وجود بارز ترین تفاوت تنظیم درجه یخچال قدیمی و جدید، در وجود ترموستات دستی است که در یخچال های قدیمی این مشکل وجود دارد و اما در یخچال های نسل جدید این مشکل وجود ندارد.

با این وجود شما می توانید در یخچال های نسل جدید صرفا از طریق پنل جلویی اقدام به تنظیم درجه یخچال نمایید.

خدمات تعمیر یخچال قدیمی در منزل

آریابهکار به عنوان نمایندگی تعمیر یخچال در تهران تمام خدمات عیب یابی و تعمیر تخصصی این دستگاه را توسط تکنسین های مجرب و متخصص بصورت اصولی انجام می دهد تا بتوانید از یخچال خود استفاده کنید و مشکلی در دستگاه شما وجود نداشته باشد. با این وجود ما در آریابهکار هیچ گونه محدودیتی نداریم و به همین دلیل شما می توانید با خیالی آسوده اقدام به تعمیر یخچال در تهران نمایید.

خدمات تعمیر یخچال قدیمی در منزل

لازم به ذکر است که ما در آریابهکار با توجه به اینکه پروسه تعمیرات یخچال را بصورت تخصصی انجام می دهیم، گارانتی خدمات به شما ارائه می شود که بازه زمانی این گارانتی، 90 روزه است. از این رو اگر به احتمال یک درصد پس از تعمیرات یخچال قدیمی و جدید خود با خرابی قبلی روبرو شدید، ما خرابی دستگاه را در بازه زمانی بصورت رایگان تعمیر خواهیم کرد تا بتوانید مشکل را خیلی ساده و آسان تعمیر کنید.

ما در آریابهکار پروسه عیب یاب یو تعمیر یخچال قدیمی و جدید را در منزل شما انجام می دهیم و نیازی به انتقال دستگاه به شعب تعمیراتی آریابهکار ندارید.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214